Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wpływ Internetu na człowieka


58 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy komputer i Internet mają wpływ na charakter człowieka ? (43 użytkowników oddało głos)

Czy Internet i komputer izolują człowieka od świata realnego ?

  1. Zdecydowanie TAK, ma to znaczny wpływ na jego zachowanie (31 głosów [72.09%])

    Procent z głosów: 72.09%

  2. Zdecydowanie NIE, nie wpływa to na jego sposób bycia (3 głosów [6.98%])

    Procent z głosów: 6.98%

  3. Nie wiem, nie mam wyrobionego zdania na ten temat (3 głosów [6.98%])

    Procent z głosów: 6.98%

  4. Mam inne zdanie [wyraź je w temacie] (6 głosów [13.95%])

    Procent z głosów: 13.95%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.04, 20:15

Nie napisałem, że muszę mieć neta non stop, tylko że muszę mieć możliwość co jakiś czas zajrzeć - chociażby żeby wiedzieć, co się dzieje na świecie, gdy nie mam dostępu do radia albo tv, albo sprawdzić rozkład jazdy, gdy jest taka potrzeba.
I chyba nie ma sensu porównywać neta z komórką.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#22 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.04, 21:59

Ja też tak myślałem zanim dociągnąłem sobie Net do pokoju :)

#23 Randall_Memphis

Randall_Memphis

    Weteran

  • Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2008.09.04, 22:15

w moim przypadku nie, bo mam ja zamiast lapka ;)
natomiast dopiero co zaczalem walczyc z tym uzaleznieniem od informacji. jak cos duzego bedzie, to i tak sie dowiem, a o kolejnej klotni w sejmie - nie chce wiedziec :P

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a


#24 Kornik

Kornik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 2008.09.04, 23:07

hmm... Mogłem zagłosować na to pierwsze, ale już za późno. :) Trochę chyba Internet na ludzi wpływa. Może i w znacznym stopniu. Taaak... Zmienia ludzi. Widać to, kiedy się trochę zastanowi... Nie będę się może rozpisywał, bo mi się nie chce i idę spać. ^^
Ja też mam LastFM ^^

#25 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.05, 00:27

@ RM
Nie nazwałbym tego uzależnieniem od informacji. Tak naprawdę, to lektura większości kończy się na nagłówku.

A może uważasz, że wzięcie książki na wakacje też jest syndromem uzależnienia, tyle że od książek?

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#26 Randall_Memphis

Randall_Memphis

    Weteran

  • Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2008.09.05, 01:05

nie wiem, cyz od ksiazek mozna sie uzaleznic?
a od netu, IT, informacji - tak

na jednej z konferencji IT w #szczecin'ie poznałem człowieka, męza itp - nie młody - po przebudzeniu pierwsza rzecz jaka robi to bierze komorke i czyta RSSy nowe. Inni pija kawe albo pala pierwszego papierosa. - tak, on sie uzaleznil - musial wiedziec co sie dzieje na swiecie.
nie slyszlaem o nikim kto traktuje tak ksiazki ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a


#27 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2008.09.05, 05:28

Zależy, jakie do uzależnienie jeszcze jest. Bo można przesiadywać w Internecie godzinami, ale wykorzystywać ten czas z pożytkiem, rozwijając swoje umiejętności/pasje. Gorzej, gdy jest to przeznaczone na jakieś czaty czy gierki online. Wtedy takie zawężenie horyzontów oddziaływuje negatywnie na nasz mózg, który przestawia się na wąski zakres działalności i jest zamknięty na inne możliwości, gdyż ich po prostu nie zna.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#28 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.05, 14:56

@ RM
To niekoniecznie musiało być uzależnienie, tylko zwykła chęć dowiedzenia się, co w świecie słychać. Co w tym złego? W zależności od trybu życia, rozkładu dnia i nawyków można czytać informacje wieczorem, rano lub o każdej porze.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#29 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.05, 20:13

Mam koleżankę, która co informatykę i wogóle każdą wolną chwilę spędza w necie w poszukiwaniu informacji o US5...
Czy to tez jej uzależnienie? ;)
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#30 GuardianCoyote

GuardianCoyote

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 2008.09.06, 08:54

Nie... ;) Jak pamięta o podstawowych funkcjach życiowych, ma koleżanki, wychodzi z domu i nie dostaje napadów agresji jak jej nie ma przy kompie, to nie ;)

" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

-W.Suworow


#31 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.10, 06:23

Jak pamięta mówisz... Ale ona już powoli zapomina ;)
Oj to niedobrze...

A wracając do tematu, to jak myslicie, jakie strony uzależniają najbardziej, najszybciej?
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#32 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2008.09.10, 11:12

Najbardziej uzależniają gry Online takie jak Ogame, czy BloodWars. Skąd wiem? Wiem, bo mój kolega w to gra i nawet jak idziemy gdzieś do baru to zawsze musi sprawdzić, czy się coś dzieje i czy nikt go nie zabił. Denerwujące to jest.

OlegEDIT: a Tibia? ktos pobil matke, ktos kogos zabil za tibie...plakac sie chce.

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#33 GuardianCoyote

GuardianCoyote

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 2008.09.10, 11:45

Najbardziej uzależniają gry Online takie jak Ogame, czy BloodWars.


Święta prawda. Grałem w Ogame dosyć dlugo- wiem co się działo- telefon godzina 2 w nocy- "gościu zostawił flotę na planecie- wstawaj i rób wjazd". Ciągłe dbanie o konto, sprawdzanie floty itp. Uzależnia strasznie- człowiek czasu na spanie nie znajduje ;) No i sporo związków przez tą grę się rozpadło... Zresztą nie tylko... przez inne tez :D

" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

-W.Suworow


#34 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.10, 15:37

No i sporo związków przez tą grę się rozpadło... Zresztą nie tylko... przez inne tez :D

Sugerujecie, że można aż do tego stopnia? http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif
A chodzi o po prostu gry, czy zaniedbywanie obowiązków...
(Muszę ostrzec kolegę ;) ).
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#35 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2008.09.10, 15:46

Sugerujecie, że można aż do tego stopnia? http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif

Gra Ciebie wciąga i coraz mniej czasu masz dla kogoś bliskiego. Nie masz ochoty iść spać, bo boisz się, że coś będzie ciekawego i możesz to przegapić. To już jest chore.

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#36 GuardianCoyote

GuardianCoyote

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 2008.09.10, 15:48

Sugerujecie, że można aż do tego stopnia? http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif
A chodzi o po prostu gry, czy zaniedbywanie obowiązków...
(Muszę ostrzec kolegę ;) ).


Można... Wszystko zależy od tego czy widzi się granicę między "dwoma światami". W momencie gdy gry są ważniejsze od wszystkiego innego dochodzi do zaniedbania obowiązków. Jest światu znanych parę przypadków w których gracze byli w stanie umrzeć z wycieńczenia przed komputerem...

Jeśli Twój kolega dba o dziewczynę, a ona nie stawia sprawy- albo ja albo gry- to wszystko git będzie ;)

" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

-W.Suworow


#37 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.10, 16:33

No to nieciekawie... http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif
Mówi się trudno, trzeba będzie go oświecić ;)


No ale wracajmy do tematu, co jeszcze w internecie złego? B)
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#38 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2008.09.11, 05:44

W samym internecie jako sobie nie ma prawie nic złego. Zły jest sposób wykorzystywania go przez ludzi. Czy zagranie w grę online od czasu do czasu to coś złego ? Nie. Ale już całodzienne przesiadywanie przed monitorem to choroba... uzależnienie.

I jak pisałem wcześniej - pół biedy gdy ktoś przy okazji tego uzależnienia się rozwija, swoje pasje, powiększa swoją wiedzę. Wtedy można by jeszcze przymknąć oko. Ale gdy ktoś cały dzień gra (np. przez sieć) i zabija "wrogów" ? Od tego mózg się cofa w rozwoju...

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#39 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.11, 06:29

Ale gdy ktoś cały dzień gra (np. przez sieć) i zabija "wrogów" ? Od tego mózg się cofa w rozwoju...



Oby tylko nie wykorzystywał potem nabytych informacji w rzeczywistosci, jak to robią 8-latkowie z podstawówek... :lol:
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#40 lew

lew

    "drapieżny" lew

  • Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.11, 13:08

W samym internecie jako sobie nie ma prawie nic złego.

No nie zgodzę się. Na każdym kroku w internecie napotykamy na złe rzeczy. Tylko trzeba umieć je omijać - wtedy niebezpieczeństw nie ma. Najgorzej w tej sytuacji mają dzieci z podstawówki - niekiedy nie wiedzą, że to jest dobre czy złe, więc tak wazne jest, aby im mówić co złe a co nie ;) Bo starszy człowiek już potrafi sam wywnioskować.
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych