Skocz do zawartości


Zdjęcie

SVG dla IE od Google


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.08.23, 14:14

Nie sądzicie, że po dopracowaniu, mogłoby to zastąpić zamulające reklamy flashowe w AQQ i zastąpić flasha dla IE w Windows 7?

Artykuł: http://dobreprogramy...p?dz=15&n=12101
  • madhunt3r lubi to

Tu byłem.


#2 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.08.23, 15:58

Na razie to odległa perspektywa. Flash za mocno zadomowił się w internetowym świecie. Dla mnie o wiele prostszym rozwiązaniem byłoby zamienienie zasobożernej animacji Flash na lekkiego GIF'a, który jest obsługiwany przez wszystkie przeglądarki i wszystkie systemy, łącznie z IE i Flashem.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#3 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.08.23, 16:16

Killer, OC tłumaczył że nie on decyduje (a nawet CT nie) w jakim standardzie dostarczane są reklamy, a Flash jest najbardziej oczywistym standardem i nic tego nie zmieni.

Co do propozycji, to wg. mnie na razie nie warta realizacji.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#4 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.08.23, 16:24

GIF odpada ze względu na ubogą paletę kolorów, jaką obsługuje. Zauważcie tylko, że w Windows 7 nie będzie obowiązku posiadania IE. Chyba nie będziemy kazać użytkownikom instalować kontrolki Flash ActiveX (która w dodatku może nie działać bez IE) tylko dlatego, żeby obejrzeli reklamy w AQQ?
Reasumując: prędzej czy później będzie trzeba znaleźć inne rozwiązanie.

Tu byłem.


#5 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.08.23, 16:25

Reklamy nie są najważniejsze, ale jeżeli to by nie muliło to było by lepszym rozwiązaniem niż tak jak jest teraz. Ale i tak przecież osoba, która płaci, daje jakąś reklamę i nie obchodzi ją w jakim formacie ona jest, ale czy tylko zawarte są w niej treści, które reklamowało by ich cacko i wykorzystują flasha. Ale i tak CT, jeżeli by chciał to by mógł to przekontrolować na inny format (o ile istnieją takie konwertery), ale nie wiadomo czy potem osoba, która płaci za tą reklamę, by się nie burzyła.

tylko dlatego, żeby obejrzeli reklamy w AQQ?

Reklamy to tam nic, ale filmiki z YouTube?
I tak przecież podobno IE ma być w Windows 7.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#6 Laston

Laston

    Weteran

  • Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.08.23, 16:47

[...]Nie wymaga instalacji w przeglądarce. Co prawda korzysta z Flasha, jednak ten jest dostępny na prawie każdym komputerze.[...]


VPN, chyba nie przeczytałeś dokładnie :P I wracamy do punktu wyjścia.

#7 panopticon

panopticon

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 111 postów

Napisano 2009.08.23, 16:51

@VPN - W Windows 7 bedzie IE, w kazdej wersji. Bedziesz mogl co najwyzej ukryc dostep do niego - wtedy nie beda sie pokazywaly skroty itp. oraz nie bedzie domyslna przegladarka, ale wszystkie jego pliki i biblioteki beda nadal na dysku.

#8 Loosa

Loosa

    Weteran

  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2009.08.23, 17:26

Myślę, że każda alternatywa dla flasha będzie w tym przypadku dobra. Nie musi to być akurat SVG, równie dobrze może to być wyżej wspomniany gif - o wiele lżejszy i strawniejszy od flasha (przypominam o pewnym mankamencie w związku z aktualnymi reklamami: http://forum.aqq.eu/...&showissue=1385 ), bądź o wiele lepsza reklama statyczna - w obu podanych przeze mnie przypadkach odpada problem niedziałającej reklamy gdy ktoś nie ma zainstalowanego jakiegoś dodatku w IE, w przeciwieństwie do proponowanego SVG. Kwestia kolorów w związku z gifem i jakości - to kwestia reklamodawcy.

Reklama statyczna jest o tyle lepsza, że nie dekoncentruje korzystającego z komunikatora. To zaś w efekcie daje pewien efekt - człowiek nie szuka sposobu na reklamy, nie próbuje się ich pozbyć, bo nie odwracają jego uwagi od aktualnych czynności. Ktoś powie, że przez to nie będzie takowa zauważona - guzik prawda.
W pewnym programie (dawno to było, nazwy nie pamiętam) społeczność narzekała na reklamy. Flash odwracał uwagę od tego co się akurat robiło, było to strasznie denerwujące. Jak zareagował autor programu? Wprowadził statyczną reklamę, ale żeby była ona obejrzana, wykorzystał następujący sposób. By reklama zniknęła, trzeba było odczekać 5 sekund i samemu ją zamknąć. Znane rozwiązanie? Ktoś powie, denerwujące. Możliwe, ale reklamodawcy byli zadowoleni, użytkownicy także - reklama pojawiała się przy uruchomieniu + co kilkanaście godzin ciągłej pracy. Nie odwracała uwagi, ale musiała zostać zauważona.

Dlaczego o tym wspominam? Dlatego, że nie wiem, czy to nie byłoby lepszym rozwiązaniem. Mi osobiście reklama jako taka nie przeszkadza (każdy w jakiś sposób chce zarobić), nie jest ona ciągle, pojawia się tylko okresowo, więc niech sobie jest. Niestety, w przypadku jej pokazywania się, jestem zmuszony do częstych uruchomień ponownych AQQ - po dłuższej pracy program się zacina, zawiesza, nie daje się z nim nic zrobić, pozostaje zabicie procesu. Reklam nie blokuje, bo uważam to za nieuczciwe, aczkolwiek odrzuca mnie to od AQQ. Rozwiązanie, o którym wspomniałem, bardzo mi się podobało. Dlaczego? Chcesz dobrego produktu za darmo? Zrób coś dla autora. Odczekanie 5 sekund nie jest niesamowicie uciążliwe w przypadku, gdy wiemy, że dzięki temu rozwiązaniu nic nie będzie nam przeszkadzać w pracy z programem. Ktoś powie, że z takim rozwiązaniem to do GG - tam jest taka forma reklamy, ale nie jest ona jedyną. Poza tym, w przytoczonym w jednym z wątków przez VPN'a cenniku reklam, jest reklama popup, na całe szczęście nikt z tej opcji jeszcze nie skorzystał - a gdy skorzysta, to co wtedy? Wtedy dopiero będziemy się zastanawiać, co dalej?

Kolejna kwestia, IE w win 7. Nie wiem, jak sprawa ma się na chwilę obecną (nie śledziłem tego zbyt szczegółowo), ale jeśli microsoft nie wrzuci w standardzie IE, to będziemy użytkowników zmuszać do instalacji IE i flasha, bo im się reklamy nie wyświetlą? Sytuacja absurdalna. A z wyświetlania filmików w oknie rozmowy nie korzystają wszyscy, by to było absolutnym motywującym czynnikiem.

Przepraszam za tak długi wywód, musiałem w końcu wydusić z siebie to wszystko - starość nie radość :P

Ps. Niektórzy mogą twierdzić, że nie mam racji - możliwe, ale takie jest moje zdanie na ten temat ;)

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych