Skocz do zawartości

Zdjęcie

[tracker] Przypomnienie hasła do profilu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ankieta (41 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za wprowadzeniem propozycji?

1. Głosowano Tak (36 głosów [87.80%])

Procent z głosów: 87.80%

2. Głosowano Nie (2 głosów [4.88%])

Procent z głosów: 4.88%

3. Głosowano Nie mam zdania (3 głosów [7.32%])

Procent z głosów: 7.32%

Głosuj

#1 jacoSZEF

jacoSZEF

Adept

• Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2009.08.24, 17:59

Witam, dzisiejsza propozycja narodziła się w mojej głowie wczoraj.
Otóż chodzi o opcję przypominania hasła do profilu. Nie mam konkretnej wizji jak miałoby to wyglądać (pytanie pomocnicze, przypomnienie na maila lub jeszcze coś innego) ale często zdarza się tak, że na przykład nie korzystaliśmy z AQQ na przykład z powodu urlopu bądź mamy drugi profil do testów (ja akurat mam i to właśnie do niego hasła zapomniałem wczoraj) i wtedy przydał by się jakiś sposób odzyskania hasła. Co sądzicie o takiej propozycji?
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#2 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.08.24, 22:02

Opcja oczywiście całkiem przydatna, jednak znowu dochodzi tutaj kwestia tego, jak zabezpieczyć odpowiedź do tej podpowiedzi, tak samo jak w przypadku hasła, aby była bezpieczna i nie można jej było odczytać zwykłym Notatnikiem. Wymagałoby to też dobrego szyfrowania. Propozycja na tak.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#3 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.08.24, 22:04

Oj tak, koniecznie. Kiedyś wystarczyło pogrzebać w pliku i gotowe, na szczęście się skończyło. Opcji realizacji jest dużo. Trzeba wybrać bezpieczną i łatwą dla użytkowników.

Tu byłem.

#4 viper505

viper505

Bywalec

• Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 2009.08.24, 23:17

Opcja ciekawa, jestem rowniez na tak. Szyfrowanie? Hmmm, moze skaner odciskow palcow wykorzystac, coraz wiecej lapkow ma taka opcje :D A tak na powaznie juz to moze wysylanie hasla na maila jest dobra opcja.
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + AQQPajacykEx, AutoSender, Blocker, FixUpdater, SpellChecker, TabKit, Tune Controller)
Kompozycja: InvaderDark
System: 7 Pro SP1
Przeglądarka: IE8 (Domyślnie Opera )

#5 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.08.25, 08:25

A nie wystarczy wysłać mail na adres podany w koncie głównym? Przy nadawaniu hasła na profilu, jeśli jest brak maila to informacja o możliwości późniejszego odzyskania hasła.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#6 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.08.25, 09:07

Jest wiele kombinacji. Można było by wpisywać dane do głównego konta, albo jakieś dodatkowe pole z pytaniem, można było by wymieniać i wymieniać. Co do propozycji to jestem jak najbardziej za. Sam nie mam hasła na profil, ale być może innym się przyda.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#7 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.08.25, 16:06

Propozycja godna uwagi. Niemniej jednak najlepszą formą wg. mnie jest forma podana przez Pbo - czyli podczas zakładania profilu ustawianie pytania pomocniczego i odpowiedzi, a przy przypominaniu hasła zadanie owego pytania. A gdyby działać to miało na profile w starszych wersjach aqq, to jestem za wyskoczeniem formatki z prośbą o wpisanie owych danych :P
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#8 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.08.25, 16:29

Dane typu hasło i podpowiedź do hasła powinny być przechowywane na serwerze, a nie w komputerze tak, jak jest w tej chwili. Propozycję popieram.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#9 jacoSZEF

jacoSZEF

Adept

• Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2009.08.25, 16:34

Wyrocznia, hasło do profilu trzymane na serwerze... to się mija z celem... nieprzemyślana propozycja
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#10 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.08.25, 16:39

Dlaczego? A hasło do poczty e-mail to myślisz, że gdzie jest zapisane? To pomysł idealny.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#11 Tomasz.G

Tomasz.G

Bywalec

• Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 2009.08.25, 17:09

Wyrocznia, hasło do maila nigdzie nie jest zapisane, jest sprawdzany jedynie hash SHA-1/MD5 hasła po jego wpisaniu.

Odpowiedź na pytanie może być przecież zapisana w pliku konfiguracyjnym, który jak wiadomo jest szyfrowany.
Pozdrawiam, Bo$s.

#12 jacoSZEF

jacoSZEF

Adept

• Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2009.08.25, 17:47

Wyrocznia, zapisywanie haseł do poszczególnych kont na serwerze rozumiem, ale do profilu...? Tymbardziej jeżeli mamy profile na różnych komputerach np w domu i pracy... zaśmiecanie serwera... Z resztą i tak jeżeli już obsługiwałby to tylko serwer aqq... jak miałby rozróżnić komputery? Co jeśli na komputerze kilku użytkowników nazwa profilu jest taka sama? Pomysł niewykonalny i spisany na straty.
Dołączona grafika

#13 StabiL

StabiL

Adept

• Dekorator
  • 389 postów

Napisano 2009.08.25, 19:26

Według mnie również pytanie pomocnicze byłby dobrym rozwiązaniem. A co do maila, to może być tak, że chcesz zobaczyć co jest w archiwum założmy a nie masz aktualnie dostępu do neta, czy też zapomnienie hasła do maila też jest możliwe w takim razie;p A w mailu pytanie pomocnicze spełnia swoją role już od dobrych paru lat ;P Ogólnie jestem na tak ;)
  • jacoSZEF lubi to

Rere kum kum . . .
-----------------------

#14 Gość_sappi_*

Gość_sappi_*
  • Gość

Napisano 2009.09.15, 13:10

Kazdy ma prawo pomylic sie, jak i zapomniec czegos
Tym bardziej, ze bezpieczniej jest miec rozne hasla dla kazdego konta
Od skrzynki pocztowej, po hasla dla kont bankowych
Zdecydowanie jestem, na TAK

#15 Gość_Caryca_*

Gość_Caryca_*
  • Gość

Napisano 2009.09.16, 11:44

Jak najbardziej za :)sama często zapominam haseł wię przydałoby sie chociażby przypomnienie na e-mail :)

#16 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.12.19, 03:16

Propozycja przeniesiona na Tracker:
http://forum.aqq.eu/...&showissue=2783

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych