Skocz do zawartości


Czy różnica wieku w związku ma znaczenie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy różnica wieku w związku ma znaczenie?? (49 użytkowników oddało głos)

Jak w temacie : Czy różnica wieku w związku ma znaczenie??

  1. Głosowano Tak zdecydowanie niemógł/ła bym być z kimś kilka lat starszym/młodszym (2 głosów [4.08%])

    Procent z głosów: 4.08%

  2. Głosowano Nie o ile różnica nie jest większa niż 2-3 lata (15 głosów [30.61%])

    Procent z głosów: 30.61%

  3. Głosowano Nie o ile różnica nie jest większa niż 4-6 lata (12 głosów [24.49%])

    Procent z głosów: 24.49%

  4. Głosowano Dla mnie niema to znaczenia (20 głosów [40.82%])

    Procent z głosów: 40.82%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Gość_Pika_*

Gość_Pika_*
  • Gość

Napisano 2009.08.25, 19:28

Zakładam ten temat bo zdania są podzielone a chciałbym znać Wasze opinie :P
Ja na przykład uważam, że majać lat te 23 mógłbym być z dziewczyna dużo młodszą np 16 letnia o ile bedziemy do siebie pasować...
[i pewno znowu usłysze że jestem pedofilem :P]
Natomiast wydaje mi się, że niemógłbym być z dziewczyną kilka lat starszą, wiecie jak kupuje auto to patrze na rocznik, lubie skóre, ale po 25 czy 30 latach niejest już tak miła w dotyku jak ta salonowa :P
Zapraszam do wypowiadania sie w temacie i udziału w sondzie :)

ps. lsr liczę na twoją wypowiedz, ty bardzo lubiłeś moje sondy :D

Pozdrawiam

#2 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.08.25, 19:38

To zależy, w jakim wieku jesteśmy. Załóżmy że 20 latek jest z 15 latką. Po pierwsze mógłby odpowiedzieć za pedofilię, gdyby do czegoś doszło, a po drugie... sami przyznacie, że dziwnie to jakoś wygląda. Natomiast już 30 latek i 25 latka (też różnica 5 lat), ale jakoś tak "bardziej znośnie". Ale to moja opinia, mógłbym patrzeć nieco dziwnie na osoby będące razem mimo dużej rozpiętości wieku, ale nie zabroniłbym im przecież tego. Nie mam takiego prawa, ale i nie mam takiego celu.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#3 Danua

Danua

    Początkujący

  • Przyjaciel
  • 17 postów

Napisano 2009.08.25, 19:44

Jak dla mnie różnica wieku nie ma znaczenia. Jak wiadomo prawdziwa miłość nie ma żadnych ograniczeń. W moim związku jest różnica 9 lat i w niczym nam to nie przeszkadza :)

#4 Tomasz.G

Tomasz.G

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 2009.08.25, 19:54

To zależy, w jakim wieku jesteśmy. Załóżmy że 20 latek jest z 15 latką. Po pierwsze mógłby odpowiedzieć za pedofilię, gdyby do czegoś doszło


Jeśli ma skończone 15 to nie jest to pedofilia :]
Pozdrawiam, Bo$s.

#5 Gość_Pika_*

Gość_Pika_*
  • Gość

Napisano 2009.08.25, 20:05

Jeśli ma skończone 15 to nie jest to pedofilia :]


Inaczej po 15 niema już prokuratora ale 45 latek lubujacy sie w 15 dalej jest uważany za pedofila...
TYLKO ZE ja mam 23 lata i nawet jeśli bede z 15 (za kilka tygodni 16) letnia dziewczyna to już jestem pedofilem czy nie??
Pomijam kwestie sypiania ze soba (przynajmniej na razie) wyrosłem już z wieku "potwór nie potwór..." teraz mam troszke inne podejście do zwiazków :]
Natomiast nie chodzi mi o brak akceptacji ze strony społeczeństwa, tylko o opinie ludzi inteligentnych (przynajmniej dawniej z takich składało się to forum i mam nadzieje ze pomimo cukierkowo - choinkoweg AQQ i upgradu systemu forum chociaż to sie nie zmieniło??)

Ps. Danua, Czy Ty przypadkiem nie byłaś moderatorka starego forum sprzed 2-3 lat?? Bo tak mi sie jakoś kojarzy :D Tak czy siak pozdrawiam !!
Danua Edit: Tak Pika dobrze pamiętasz :) Pozdrawiam

#6 hex

hex

    Adept

  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 2009.08.25, 20:12

Jeśli taki związek tworzony jest przez osoby dojrzałe emocjonalnie, to różnica wieku nie gra roli. W przeciwnym wypadku... sami się przekonacie :)

#7 Laston

Laston

    Weteran

  • Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.08.25, 21:11

Jeżeli obie osoby są w takim związku szczęśliwe to żadne różnice im nie przeszkodzą :rolleyes:

#8 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.08.25, 22:04

Ma znaczenie. Ale to zależy od rzędu wieku. Ale uwaga: reguły nie ma, bo zależy, jakie ktoś ma potrzeby. Tyle że ta różnica może się objawić po latach. Znam np. małżeństwo. W chwili ślubu mąż miał lat 28, a żona 38. No i problem był, bo mężczyzna "jeszcze by chciał", a kobiecie już się nie chciało... Przypadek odwrotny też znałem. Zupełny brak porozumienia. Myślę, że najlepiej, żeby różnica wieku nie była zbyt duża. Wtedy są chyba najlepsze szanse na perspektywiczny związek. Bo różnica, która w danym momencie może nie przeszkadzać, za kilka lat może stać się źródłem problemów.
  • MysteR i Silverlight lubią to

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#9 Gość_Pika_*

Gość_Pika_*
  • Gość

Napisano 2009.08.26, 01:50

No takiej właśnie odpowiedzi się po Tobie spodziewałem lsr :D
Ale ciesze się z Twojej opinii.
No nic nie nabijam (zresztą w tym dziale posty i tak chyba nie są liczone :P)

Użytkownik Pika edytował ten post 2009.08.26, 01:50


#10 Biśka

Biśka

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 2009.11.18, 17:42

dla jednych to ma znaczenie dla innych nie. ja zaliczam się raczej do tej drugiej kategorii. nie ma znaczenia czy ktoś z kim mam być będzie starszy czy młodszy czy nawet w moim wieku. Aktualnie jestem z chłopakiem w swoim wieku (mimo iż wiele kobiet twierdzi, że chłopak w tym samym wieku co dziewczyna jest niedojrzały emocjonalnie) i jest mi dobrze. Opinia, że chłopak powinien być starszy od dziewczyny jak dla mnie wcale nie jest prawdziwa. Wszystko zależy od charakteru i właśnie dojrzałości danej osoby do związku. Jedni szybciej, drudzy później decydują się na bycie razem. Między moimi rodzicami też jest 5 lat różnicy i poznali się gdy moja mama miała 17 lat a tata 22. I najlepsze jest to, że od samego początku mieli się ku sobie ;] więc naprawdę nie ma na to reguły :)
Życzę wszystkim szczęścia i udanych związków ;]
"Nie ma silniejszego zwierzęcia niż kot." Iwan Kryłow

#11 :..princes.:

:..princes.:

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 2010.06.08, 17:56

dla mnie różnica wieku nie ma znaczenia :) zresztą sama jestem już od jakiegoś czasu związana z 11 lat starszym chłopakiem i nie było jak na razie nie odczuwam tego :) Jestem na prawdę z nim szczęśliwa i mam nadzieję,że przetrwamy tak do końca. Kocham Go bardzo i on to odwzajemnia,pomaga w złych chwilach. jak w każdym związku są i gorsze chwile,ale mimo wszystko pokonujemy przeszkody :] Ostatnio mieliśmy chwile na prawdę ciężkie i tak na prawdę to dzięki niemu dalej i trwamy. mamy małe problemy bo mój tata tego związku nie akceptuje,ale ja wybrałam już i nikt ani nic nie jest w stanie tego zmienić :) to,że mamy starszego partnera lub partnerkę nie musi znaczyć,że chodzi o sex lub pieniądze bo czasami tymi słowami ranimy kogoś. więc różnica wieku nie ma w związku znaczenia :D
  • majaque lubi to

#12 Offek

Offek

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 2010.06.08, 19:07

No i problem był, bo mężczyzna "jeszcze by chciał", a kobiecie już się nie chciało... Przypadek odwrotny też znałem. Zupełny brak porozumienia.


Bez różnicy wieku też takie przypadki znam i to nie mało, niestety.
Dobrze też wziąć pod uwagę, że nie dojrzewamy i starzejemy się wcale "równo", wszystko zależy od genów.
Chyba nie tyle istotny jest wiek, co dopasowanie dwojga ludzi tak naprawdę.
Ale to w przypadku związków na dłuższą metę, tych, dla których "skóra" ma już nie tak istotne znaczenie. ;)

Użytkownik Offek edytował ten post 2010.06.08, 19:09


#13 :..princes.:

:..princes.:

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 2010.06.08, 21:39

zgadzam się z Tobą "Offek"

Masz rację,że nie tyle istotny jest wiek, co dopasowanie dwojga ludzi.
Ja mam taką nadzieję,że to co jest między mną a moim partnerem bd trwało wiecznie i nie bd popełniali takich błędów jak np. nasi rodzice. :D

#14 Patt MelodyZ

Patt MelodyZ

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 30 postów
  • MiejscowośćŁowicz

Napisano 2010.11.18, 22:59

Jak dla mnie różnica wieku nie ma znaczenia. Jak wiadomo prawdziwa miłość nie ma żadnych ograniczeń. W moim związku jest różnica 9 lat i w niczym nam to nie przeszkadza :)


No to poczekaj do wieku prawdziwej dojrzałości emocjonalnej, mam na myśli wiek koło 50, na pewno powyżej 40, kiedy młodsza połowa związku dojdzie do wniosku, że jak na swój wiek ma stanowczo za starego partnera a takie osoby zazwyczaj kręcą młodzi ogierzy : )

"Black Magic" rulez ! :D


#15 GuardianCoyote

GuardianCoyote

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 2010.12.03, 18:58

Nie ma znaczenia, jeśli obie strony potrafią się dogadać i są na tym samym poziomie hormonalno - emocjonalnym ;)
Ma znaczenie jeśli jedno jest dorosłe a drugie jest na psychicznym etapie nastolatka/ki

" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

-W.Suworow





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych