Skocz do zawartości


Zdjęcie

AQQ 2.0.6 [Inspire Core] Build: 10


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 panopticon

panopticon

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 111 postów

Napisano 2009.08.31, 13:05

Zgadzam sie z VPN co do propozycji i mam nadzieje ze niedlugo pojawi sie beta ktora zacznie je powoli wprowadzac. Sam juz nawet myslalem czy nie zglosic jednej z moich jako blad, bo razi w oczy strasznie, a - jak wiekszosc propozycji - przeszla bez echa.

Tak czy inaczej - Oconnel, keep up the good work!


PS VPN musisz zmienic tytul uzytkownika na z Bugman™ na Kubel Zimnej Wody :D

#22 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.08.31, 13:17

Zapomniałem o najważniejszym:

7. AQQ nadal oszukuje użytkowników, że wiadomości do/z serwera aqq.eu na domyślnym porcie 5222 są szyfrowane, a w rzeczywistości nie są. Skandal.

I tradycyjnie przypomnę: PROSZĘ WERYFIKOWAĆ SWOJE BŁĘDY W BUGLIŚCIE.

Tu byłem.


#23 Piwollo

Piwollo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 2009.08.31, 13:21

Dzięki OC za wysłuchanie mojej prośby w sprawie XEP-0199 :) 
System: Windows 7 Ultimate EN • IE: 9.0.8080.16413 (IE 9.0 RC) • AQQ: najnowsza beta • Kompozycja: „AQQ7 new • Wtyczki: Blip, FixUpdater, FTPSend, TabKit (+standardowe)

#24 pakeroso

pakeroso

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 2009.08.31, 13:45

A na stronie głównej napisano "AQQ 2.0.6 Inspire zyskało jeszcze lepszą obsługę Gadu-Gadu jak chociażby automatyczne pobieranie awatarów(...)"

niech rękę podniesie ten, komu automatycznie pobrało awatar z gg (no chyba, że jak zwykle tylko u mnie nie działa) :P
Dołączona grafika

#25 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.08.31, 13:50

Przecież te beta testy były przeznaczone na rozszerzenie obsługi GG i poprawki błędów, wiec pobieranie awatarów czasami działa, a czasami nie, chyba nigdy tego nie rozwiążemy od czego to zależy. Jedyną metodą jest pobieranie do skutku.
A Nie wiem czy pobiera czy nie bo nie korzystam z sieci GG.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#26 pakeroso

pakeroso

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 2009.08.31, 14:08

No ręczne pobieranie poprzez "Pobierz dane z katalogu" zazwyczaj działa, ale automatycznie nigdy nie pobierał.

Trochę dziwne, że tak ciężko to zrealizować - bo np. w Tlenie gość napisał wtyczkę, która radzi sobie z automatycznym pobieraniem awatarów całkiem przyzwoicie.
Dołączona grafika

#27 krzysztof018

krzysztof018

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 2009.09.01, 11:56

U mnie pobrało avatary automatyczne nie musiałem pobierać ręcznie

PC: AQQ x64: najnowsza beta, Windows 10 Pro x64 PL (10.0.15063.296), Edge 40.15063.0.0 / Internet Explorer 11.0.15063 PL / (Firefox 53.0.3 PL, Chrome 58.0.3029.110) , Wtyczki: Standardowe, Kompozycja: Standard, Antywirus: Kaspersky Internet Security 2017 ( 17.0.0.611e )


#28 SOAD

SOAD

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 2009.09.01, 13:32

No dzięki za wersje stabilną jedyne pocieszenie przed szkołą ;)

#29 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.09.01, 14:06

O przyczynach niedziałania bramki Plus nadal nikt nie poinformował użytkowników. Nieładnie. A wystarczyłoby jedno zdanie!

Tu byłem.


#30 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.09.01, 16:06

Przez to włamanie nie zdążyłem ocenić wersji stabilnej. Na sam początek :thumbup: za dodanie tego:

- SDK: Dodano funkcje AQQ_FUNCTION_REFRESHSETUP

Miło by było, gdybyś pokazał jak tego używać ;) Ogólnie ta wersja stabilna wyszła całkiem nieźle, jest dużo stabilniejsza. Poprawiło się też trochę pod względem bezpieczeństwa (choć ciągle brak szyfrowania na domyślnym porcie). Myślę, że wersję można zaliczyć do udanych. Czekamy teraz na niespodziankę i pracę nad nowymi funkcjami AQQ :) A tak w obronie Oc odpowiem VPNowi ;)

1. Cały czas powielany jest ten sam błąd z Buglistą - ruszane są zgłoszenia najświeższe (z pierwszej strony), a te z ostatniej dłuuuugo (nawet powyżej pół roku ) leżakują oczekując na lepsze czasy. Przykład: http://forum.aqq.eu/...serwerem-proxy/


A co to za różnica? Nowsze błędy mają większe prawdopodobieństwo ciągłego występowania. Jak dla mnie lepiej poprawiać nowe, niż suchary.

2. Błędy dotyczące serwera aqq.eu są poprawiane bardzo wolno, sporo z nich pochodzi z początku roku (). Więcej ich przybywa niż ubywa, co dziwi szczególnie, że zajmuje się tym specjalna osoba (nie Autor).


Nie Oc jest szefem i on, poza prośbami nie może nakazać poprawy błędów. Ważne, że cokolwiek się dzieje.

3. Kompletnie nie ruszone drobne propozycje, których wprowadzenie nie zajmie dużo czasu, nie są potencjalnie błędotwórcze, a które zwiększają wymiernie funkcjonalność i intuicyjność AQQ, jednocześnie potwierdzając, że zgłaszanie propozycji ma jakikolwiek sens (świadczy o tym powstawanie wtyczek, które oferują podstawową funkcjonalność, jaką powinien zapewniać komunikator).


Przepraszam... ale co ty możesz wiedzieć o błędu twórczości i ergonomii wprowadzenia tych funkcji? Naucz się programować, to będziesz mógł stwierdzić. A zresztą Oc sam mówił - jest okres, kiedy poprawia się błędy, a jest też okres w którym robi się drobne propozycje.

4. Kompletnie nie ruszone (mogę śmiało zaryzykować - nawet w większości nieprzeczytane przez decydentów) propozycje dotyczące serwera aqq.eu, w tym niektóre pilne, ułatwiające znacznie życie użytkownikom.


Nie widzę żadnych pilnych propozycji, serwerowi aqq.eu niczego oprócz stabilności nie brakuje. Skoro sam trzymasz się pilnie zasady - najpierw poprawiamy błędy, później wprowadzamy bajery - to powinieneś to zrozumieć.

5. Komunikator AQQ ciągle nie obsługuje w pełni swoich sieci komunikacyjnych, co jest obciachem. Szwankuje komunikacja aqq.eu <-> gmail.com, a obsługa Tlenu jest bardzo niepełna.


Nie spotkałem nikogo, który uskarżałby się na niepełną obsługę tlena - po prostu to nie jest priorytetem, więc nie jest wprowadzane. Co do gmaila - były próby poprawek, więc błąd nie jest ignorowany.

6. Ciągle niewyjaśniony błąd krytyczny z niedochodzeniem wiadomości/obrazków: http://forum.aqq.eu/...g-nie-dochodzi/


Nie było sensu opóźniać stabilki ze względu na niego. Jakiejś połowie, a może nawet więcej błąd nie występuje (został poprawiony), obstawiam że część z tych co stwierdzają występowanie mają problem po stronie serwera. Moim zdaniem to po prostu Known-Issue, i dopóki nie będzie jakieś gruntownej przebudowy odbioru/wysyłki wiadomości, to nie ma sensu poprawiać tego w nieskończoność - bo i tak wszystkich ran nie wyleczysz.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#31 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.09.01, 16:27

A co to za różnica? Nowsze błędy mają większe prawdopodobieństwo ciągłego występowania. Jak dla mnie lepiej poprawiać nowe, niż suchary.

To może te "suchary" od razu do kosza? Może same się naprawią, albo za chwilę ktoś zgłosi takie same nowe?

Nie Oc jest szefem i on, poza prośbami nie może nakazać poprawy błędów. Ważne, że cokolwiek się dzieje.

Tia, ale teoria. Szkoda, że serwer aqq.eu jest reklamowany jako pozostający pod opieką ekspertów. Phi!

Przepraszam... ale co ty możesz wiedzieć o błędu twórczości i ergonomii wprowadzenia tych funkcji? Naucz się programować, to będziesz mógł stwierdzić. A zresztą Oc sam mówił - jest okres, kiedy poprawia się błędy, a jest też okres w którym robi się drobne propozycje.

Zmiana pozycji przycisku, zmiana nazwy opcji też są błędotwórcze? Poza tym nikt nigdy nie twierdził, że poprawa błędów musi się odbywać w innym czasie niż wprowadzanie drobiazgów.

Nie widzę żadnych pilnych propozycji, serwerowi aqq.eu niczego oprócz stabilności nie brakuje. Skoro sam trzymasz się pilnie zasady - najpierw poprawiamy błędy, później wprowadzamy bajery - to powinieneś to zrozumieć.

Nie, wcale. Najazdy sfrustrowanych spamerów wcale nie są groźne.

Nie spotkałem nikogo, który uskarżałby się na niepełną obsługę tlena - po prostu to nie jest priorytetem, więc nie jest wprowadzane. Co do gmaila - były próby poprawek, więc błąd nie jest ignorowany.

Hoho, za mało słuchasz użytkowników. Polecam pokój AQQ Pomoc.

Nie było sensu opóźniać stabilki ze względu na niego. Jakiejś połowie, a może nawet więcej błąd nie występuje (został poprawiony), obstawiam że część z tych co stwierdzają występowanie mają problem po stronie serwera. Moim zdaniem to po prostu Known-Issue, i dopóki nie będzie jakieś gruntownej przebudowy odbioru/wysyłki wiadomości, to nie ma sensu poprawiać tego w nieskończoność - bo i tak wszystkich ran nie wyleczysz.

Niestety, ale korkowanie wiadomości przez błąd AQQ w wysyłaniu wycinka/obrazka nadal został niewyjaśniony...

Tu byłem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych