Skocz do zawartości


Zdjęcie

Awaria forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2009.09.01, 10:57

Jak zauważyliście, wczoraj tj. 2009-08-31, od godziny 14:40 forum przestało działać. Było to spowodowane włamaniem do komputera jednego z naszych adminów, i późniejsze usunięcie danych z naszej bazy danych poprzez panel administratora forum. Prowadzimy w tym względzie odrębne dochodzenie (jeżeli ktoś ma jakieś informacje na ten temat proszę o zgłoszenie się do mnie, lub do któregoś z administratorów). Nie będę was tym tutaj jednak zanudzał. Baza została zrekonstruowana, niestety ponieśliśmy pewne straty - których nie dało się odzyskać nawet z backupu. Uwaga - żaden post nie został stracony, co jest najważniejsze. Natomiast główną stratą, jest strata około 250 kont użytkowników. Głównie tych, którzy rejestrowali się w ostatnich 30-40 dniach. Wkrótce będziemy mieli adresy e-mail wspomnianych użytkowników, i każdy z nich otrzyma informacje o konieczności ponownej rejestracji na forum. Niestety, będą musieli rozpocząć swoją przygodę u nas od początku. Aczkolwiek ich stare posty, na forum się znajdują i mają się dobrze. Tutaj pewna uwaga. Jeżeli komuś zależy na podpięciu pod nowo utworzone konto swoich starych postów - to jest to możliwe. Przy rejestracji, musi jednak podać ten sam e-mail i nazwę wyświetlaną użytkownika, której używał na swoim poprzednim straconym koncie. Po utworzeniu nowego konta, należy się zgłosić do naszego administratora technicznego na PW tj. do Wareczka -> http://forum.aqq.eu/user/173-wareczek/
który załatwi sprawę od ręki.

Poza tym, niektórzy użytkownicy mogą zauważyć pewne braki tu i ówdzie np. w wiadomościach prywatnych. Lub braku awatara którego będzie trzeba ustawić na nowo. Mimo tych wszystkich przeciwności, i zawiści pewnych ludzi jedziemy z koksem do przodu :) Trzymajcie kciuki.

Over and out.
Oconnel.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 von_scheisse

von_scheisse

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów
  • MiejscowośćPolice

Napisano 2009.09.01, 11:19

 Dobrze, że się udało praktycznie wszystko odzyskać - ostatnio też walczyłem z włamaniami (tyle, że wielokrotnymi) na swojej stronie i wiem, jakie to jest wnerwiające. Także gratuluję zwycięstwa ;).

#3 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2009.09.01, 11:21

Zapomniałem dodać podziękowania dla Wareczka, bez niego proces rekonstrukcji przebiegł by dużo wolniej :) Jego pomoc i wiedza w zakresie IPB okazała się być nieoceniona.
  • Wareczek lubi to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#4 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.01, 11:42

To pewnie userzy GG chcieli się zemścić za tą nową stabilkę, ale stare awatary, sygnaturki są niczym w porównaniu do 250 użytkowników. Ale dobrze, że dzięki Wareczkowi teraz jest wszystko w porządku.

Edit:
E wcięło mi 70-80 postów z licznika. :( Waareeeczek!

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#5 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2009.09.01, 11:56

Przywróciłem właśnie większość utraconych awatarów.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#6 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2009.09.01, 12:02

E wcięło mi 70-80 postów z licznika. :( Waareeeczek!

Utracone posty w liczniku to efekt przebudowy postów. Nie będę sztucznie tego dodawał. Jeżeli dla Was porażką, jest obniżenie licznika postów, to mi się ręce załamują...
  • Beherit lubi to

#7 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.01, 12:08

Więc tak:
W panelu bocznym nie ma top nabijaczy, w panelu bocznym jest Obserwowana zawartość, która została usunięta.
Więcej rzeczy jak na razie nie zauważyłem.

Co do postów, to człowiek się męczy i tu nagle tyle traci, ale dobrze, że nie ponad 200 postów tylko 80.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#8 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.09.01, 12:10

`automatyczna korekta czasu` znów daje się we znaki xD

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#9 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.09.01, 12:21

Pbo: człowiek męczy się pisaniem ? Ja myślałem że piszę się dobrowolnie, a nie z przymusu... Skoro tak się męczysz, to zrób sobie wolne i nie pisz przez jakiś czas, odpoczniesz. Z resztą jak sam pisałeś, dla Ciebie licznik mógłby być nawet wyłaczony, więc po co robisz taką awanturę z licznikiem ?!

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#10 Bob

Bob

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 2009.09.01, 12:38

Posty są aż takie ważne? Heh, ja nawet nie wiem ile ich napisałem. Pbo, chyba czas już dojrzeć.

A w temacie: gratuluję postawienia forum na nogi. Czy mi się wydaje, czy działa ono teraz szybciej?
  • The Stranger lubi to

#11 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.09.01, 12:39

Osoba, która się dopuściła tego włamania powinna zostać ukarana. I to dosłownie - zgłoszeniem do prokuratury, bo takie czyny podpadają pod odpowiednie paragrafy. Już pomijam fakt jakim trzeba być złośliwcem, żeby takie coś zrobić.

Tu byłem.


#12 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2009.09.01, 12:42

Pbo, twoje posty nie zostały usunięte. Po prostu zostały na nowo przeliczone. Część z nich mogła zostać usunięta przez moderatorów lub scalona stąd różnica.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#13 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.01, 12:49

`automatyczna korekta czasu` znów daje się we znaki xD

Chyba nic nie da się z tym zrobić. :huh:

Posty są aż takie ważne? Heh, ja nawet nie wiem ile ich napisałem. Pbo, chyba czas już dojrzeć.

A wiesz co to ironia?

Osoba, która się dopuściła tego włamania powinna zostać ukarana. I to dosłownie - zgłoszeniem do prokuratury, bo takie czyny podpadają pod odpowiednie paragrafy. Już pomijam fakt jakim trzeba być złośliwcem, żeby takie coś zrobić.

No właśnie. Tego już za wiele. Takich rzeczy się nie olewa, bo może znowu do tego dojść.

@Oconnel
Wiem o tym, ale Wareczek mi pisał, że tak już robić nie będzie, ale i tak dobrze, że jest jak jest.
  • Sander i UsagiAddict lubią to

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#14 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.09.01, 13:03

A co ze wspomnianym nowym serwerem? Już nam dołożyli drugiego lapka?

#15 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2009.09.01, 13:20

Chwilowo nie jest nam potrzebny. Forum działa już płynnie, a poprzednie problemy były spowodowane nie sprzętem (choć ten do najnowszych nie należy), ale problemami IPB z obsługą baz danych w formatach innych niż UTF-8.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#16 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2009.09.01, 13:47

Toż to tych sprawców powinno się na miejscu wieszać... ta zaraza jest gorsza od "dzieci neo".

Zapomniałem dodać podziękowania dla Wareczka, bez niego proces rekonstrukcji przebiegł by dużo wolniej :) Jego pomoc i wiedza w zakresie IPB okazała się być nieoceniona.

I Wareczek pokazał, że zasługuje na swoją rangę :)

#17 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.01, 14:37

Nie wiem czy tak było wcześniej, ale raczej nie. http://forum.aqq.eu/topic/4218-bedy/ Jak widać nie ma załączników, więc to pewnie wina tego włamania. Da radę je jakoś odzyskać?
  • Sander lubi to

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#18 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.09.01, 15:32

Oj niedobrze się ostatnio dzieje... Ciesze się, że forum już na nogach. Szkoda tylko, że ustawienia profilowe trzeba od nowa wypełniać ;) A, i zabezpieczcie się porządniej, drugi raz nie będę tego ustawiał ^^ :D
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#19 panopticon

panopticon

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 111 postów

Napisano 2009.09.01, 15:48

Ledwie wczoraj sobie zrobilem taka ladna stronke "O mnie" a tu sruuu... i nie mam konta :D Ale na szczescie wszystko juz dziala i - co najwazniejsze - forum dzial szybciej niz przed "awaria" ;)

#20 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2009.09.01, 16:23

Ja straciłam trochę postów i jakoś nie mam zamiaru przez to płakać. Najbardziej ciesze się tym, że forum w końcu działa :)

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych