Skocz do zawartości

Zdjęcie

Awaria forum

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#21 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2009.09.01, 17:28

Zwiększona szybkość działania forum to niestety tylko efekt placebo ;)

#22 Arnold

Arnold

Bywalec

• Użytkownik
  • 106 postów
  • Miejscowość100lica

Napisano 2009.09.01, 17:33

Przykra sprawa, nienawidzę takich ludzi. Byłbym w stanie jeszcze jakoś przełknąć, że ktoś się włamał dla frajdy, dla zdobycia doświadczenia, ale żeby coś przy okazji niszczyć to już jest chamstwo... Ale trzeba być dobrej myśli, bo ostatnio złapano grupkę takich "hakierów", którzy mieli na koncie ok. 100 włamań na strony rządowe :)

Dobrze, że już wszystko gra.

#23 Ice_men

Ice_men

Początkujący

• Przyjaciel
  • 43 postów

Napisano 2009.09.01, 18:06

u mnie zniknelo chyba tylko kilku znajomych z kontaktow :D a reszta jest raczej ok :)
Jakies dziwne wrazenie odnosze ze to nie bylo wlamanie na kompa admina tylko jakis keyloger czy cos w tym rodzaju no chyba ze ten admin mial az tak bardzo nieaktualny soft na kompie :)

OS: Windows 8 |  IE10 x2oumu.png: zawsze najnowsza Beta | Kompozycja: Black Aero!
banner.gif

#24 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2009.09.01, 19:00

Dzisiaj przy pracy o czymś sobie przypomniałem (ale nie jestem pewien czy to ma większe znaczenie). Zanim ten ktoś zrobił swoje chciałem napisać wiadomość w Bugliście, jakoś mi się z tym zeszło i zostałem wylogowany ale przy próbie zalogowania miałem informacje o błędnym haśle (to wylogowanie chyba w sumie mogło być sprawką hakera). Napisałem prośbę do pewnego użytkownika tego forum (przez Jabbera) aby sprawdził czy może się zalogować jednak miał dokładnie taką samą informację. Lecz w czym rzecz, w tym, że kiedy najwyraźniej nikt nie mógł się zalogować ze strony głównej można było wyczytać, że jedna osoba jednak jest zalogowana.
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale wolałem (tak na wszelki wypadek) napisać.

#25 Ice_men

Ice_men

Początkujący

• Przyjaciel
  • 43 postów

Napisano 2009.09.01, 19:11

Lecz w czym rzecz, w tym, że kiedy najwyraźniej nikt nie mógł się zalogować ze strony głównej można było wyczytać, że jedna osoba jednak jest zalogowana.

Jeszcze jak bys mial informacje jaki login miala ta osoba zalogowana bylo by to bardzo przydatna informacja ;)

OS: Windows 8 |  IE10 x2oumu.png: zawsze najnowsza Beta | Kompozycja: Black Aero!
banner.gif

#26 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.01, 19:20

Lecz w czym rzecz, w tym, że kiedy najwyraźniej nikt nie mógł się zalogować ze strony głównej można było wyczytać, że jedna osoba jednak jest zalogowana.

Głupoty, Na dole pisało wyraźnie: Wszystkich użytkowników: 0, a on nie odświeżył jeszcze strony i dlatego tak było. Tak samo jak byś Ty był zalogowany to Ciebie też by pokazywało, ale jak byś odświeżył stronę to już nie. Był to djmichał i ktoś tam jeszcze, na początku było dwóch potem był tylko djmichał.
  • Sander lubi to

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#27 von_scheisse

von_scheisse

Bywalec

• Użytkownik
  • 177 postów
  • MiejscowośćPolice

Napisano 2009.09.01, 20:02

A mi się wydaję, że w pewnym momencie było tak, że w stopce forum było napisane: Wszystkich użytkowników: 1 i ostatnio zarejestrowany był nick bodajże zaczynający się na literę "j", ale nie mogę go sobie niestety przypomnieć.  Ale tak jak napisałem - wydaję mi się to tylko, nie jestem tego pewien - choć, że tak było przemawia za tym jeszcze to, że zrozumiałem wtedy, że jest to albo awaria bazy danych, albo włamanie...

Zaraz potem forum zaczęło wywalać jakiś krytyczny błąd związany z bazą danych.

Użytkownik von_scheisse edytował ten post 2009.09.01, 20:03

#28 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.09.01, 20:11

Najdłużej zalogowany na forum był djmichal, ale jakie to ma znaczenie? Pewnie nie odświeżał strony.

Tu byłem.

#29 Laston

Laston

Weteran

• Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.09.01, 20:28

Mi się wydaje, że zalogować się wtedy dało. Tylko, że forum było wyłączone :P

#30 von_scheisse

von_scheisse

Bywalec

• Użytkownik
  • 177 postów
  • MiejscowośćPolice

Napisano 2009.09.01, 21:07

Forum było wyłączone później - najpierw nie dało się zalogować - wyglądało to tak jakby ktoś usunął wszystkich userów, potem był jakiś błąd związany z połączeniem do bazy danych, a dopiero potem forum zostało wyłączone. Tyle wynikało z moich obserwacji ;)

#31 pol102

pol102

Adept

• Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2009.09.01, 23:39

Gdzie nie wchodzę to atak... eu07 padło po DDosie, AQQ po wykradnięciu danych, muzikum.pl włam po SSH, elektroda dziura w zabezpieczeniach... co będzie następne nie wiem ale OC zgłoś to policji bo ta bezkarność neogówniarstwa doprowadza mnie do szału.

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm

#32 Loosa

Loosa

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2009.09.06, 23:40

Mam jeszcze takie pytanie w związku z tym włamaniem. Czy istnieje możliwość, by jakiekolwiek dane trafiły w niepowołane ręce? Chodzi mi przede wszystkim o hasła, adresy IP, maile.

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.

#33 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.09.07, 00:04

@loosa: jeśli ktoś ma uprawnienia do kasowania bazy danych to zrobienie kopii to kwestia.. jakby to ująć.. opanowania się przed szkodzeniem ;) najprawdopodobniej nasz kraker chciał tylko pohulać albo, co bardziej prawdopodobne, nie znał poleceń do skopiowania sqla do pliku.. w końcu DELETE każdy zna, czyż nie? ;)
  • Agrael lubi to

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika

#34 Tomasz.G

Tomasz.G

Bywalec

• Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 2009.09.07, 13:30

Hasła są hashowane także jeśli nie miałaś hasła w stylu alamakota tylko coś bardziej skomplikowanego to nie powinieneś się martwić. A jeśli nie używasz jednego hasła w wielu miejscach (POLECAM!) to tym bardziej nie ma się czego obawiać.
Pozdrawiam, Bo$s.

#35 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.09.07, 15:56

bfoc: jednak hasła są hashowane w md5 a to kiepska obrona. ipb3 prawdopodobnie [nie wiem bo nie używam] nie używa tzw `soli` więc co tu gadać.
maile, gg, jidy, ip, daty urodzin itp są zaś niezabezpieczone

Dołączona grafika

#36 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2009.09.07, 16:00

ipb3 prawdopodobnie [nie wiem bo nie używam] nie używa tzw `soli` więc co tu gadać.

Używa ich.

#37 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.09.07, 16:08

więc bójmy się tylko o maile then

Dołączona grafika

#38 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2009.10.20, 16:02

Sytuacja z pierwszego posta powtórzyła się dzisiaj powtórnie. Wszystkie dane zawarte w pierwszym poście są od dzisiaj ponownie aktualne. Jeżeli ktoś nie może się zalogować na swoje konto, proszony jest o zgłoszenie się do naszego admina technicznego. Szczegóły w moim pierwszym poście.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#39 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.10.20, 16:24

Nie jedną osobę już to dziś dobiło. Czy nie ma żadnych zabezpieczeń i czy nie można takiego delikwenta zgłosić na policję?

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#40 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.10.20, 16:27

ipb3 prawdopodobnie [nie wiem bo nie używam] nie używa tzw `soli` więc co tu gadać.

Jak ktoś ma krótkie hasło to i tak mało to da.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych