Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blip 2.7.0.0

• Zamknięty Temat jest zamknięty
123 odpowiedzi w tym temacie

#1 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5022 postów

Napisano 2009.09.04, 14:07

Blip 2.7.0.0

Dołączona grafika

Data wysłania: 2012.05.06, 19:34

Data aktualizacji: 2014.11.26, 09:58

Wtyczka przeznaczona dla osób używających polskie mikroblogu czyli serwisu Blip.pl. Formatuje ona wszystkie wiadomości przychodzące jak i wychodzące do bota, którego serwis udostępnia zarówno dla sieci Jabber jak i Gadu-Gadu. Wtyczka oferuje m.in.:

• Tworzenie odnośników dla tagów (np. #aqq będzie linkiem).
  • Tworzenie odnośników dla użytkowników (np. ^beherit będzie linkiem).
  • Skracanie wyświetlania linków do [domena] i [blip] czyli koniec z wiadomościami składającymi się w 80% z samych linków!
  • Pobieranie treści blipnieć i pokazywanie ich w tooltipie po najechaniu na [blip].
  • Tworzenie odnośników dla nadawców/odbiorców wiadomości dzięki czemu szybko można przejść na kokpit danego blipowicza.
  • Pokazywanie awatarów użytkowników.
  • Ściąganie z serwisu blip.pl linków do zdjęć znajdujących się pod [FOTO] w treści wiadomości oraz umieszczanie ich jako załącznik.
Formatowanie wiadomości jest widoczne w oknie rozmowy jak i w historii! Wszystkich blipowiczów zachęcam do korzystania wtyczki bo umila ona znacznie korzystanie z serwisu. Zachęcam również do obserwowania tagu #aqq bo czasem są tam fajne smaczki jak wersje testowe moich wtyczek! :)

Spoiler

Zmiany w Blip 2.7.0.0

• Dodanie 64-bitowej wersji wtyczki.
  • Wsparcie dla wtyczki AlphaWindows (ustawianie przeźroczystości obramowania).
  • Dodanie rozszerzonej obsługi paska postępu przy pobieraniu awatarów (Windows 7/8).
  • Usprawnienie pobierania awatarów (brak zawieszania aktualizacji).
  • Zmiana sposobu wypakowywania plików z zasobów wtyczki.
  • Drobne zmiany w skórkowaniu formy ustawień.
  • Zmniejszenie rozmiaru wtyczki 32-bitowej poprzez użycie kompresji LZMA.
  • Aktualizacja komponentów AlphaControls do najnowszej dostępnej wersji (8.20).

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian

• COLS, SaperR i mateusz2813 lubią to

#2 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.04, 14:12

Hoho, już publikacja. Spisałeś się na medal. Mi wtyczka bardzo się podoba i nie zamierzam jej nigdy wyłączać (chyba, że wkradną się jakieś błędy i będą mnie denerwować, że już nie wytrzymam). :P
Świetna robota. :)

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#3 StabiL

StabiL

Adept

• Dekorator
  • 388 postów

Napisano 2009.09.04, 14:15

Świetna wtyczka, choć dopiero zaczynam z Blipem to przydaje się nieziemsko ;P jak Pbo, ląduje do autostartu wtyczek od razu ;)

Rere kum kum . . .
-----------------------

#4 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.09.04, 15:50

Przyzwoita wtyczka, na pewno przyda się w codziennym obcowaniu z blipem ;)
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#5 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.09.04, 15:59

Na wstępie uprzedzę, że przy na prawdę dużych ilościach wiadomości z obrazkami i włączeniu pokazywania linków do [FOTO] oraz szybkiego podglądu AQQ potrafi lekko przyciąć przy otwieraniu okna rozmowy. Poza tym żadnych (nowych) błędów nie ma.
Jak dla mnie jedna z najlepszych opcji korzystania z blipa. Gdyby jeszcze OC w końcu wprowadził "X ostatnich wiadomości z Y ostatnich godzin" to byłoby cudnie...

EDIT: A jak będzie z tym wyraźniejszym oznaczeniem wiadomości do/o nas?

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#6 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.09.04, 16:45

Zainstalowałem, teraz sprawdzę jak będzie działać w codziennym użytku. Dziś zarejestrowałem się na Blipie, więc poznaję samego Blipa jak i wtyczkę w działaniu! Dzięki za nią. :)

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ
Asus 1215N: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#7 Emiya Shirou

Emiya Shirou

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 2009.09.04, 17:13

Mogę powiedzieć jedno, wtyczka jest po prostu boska i znacznie ułatwia korzystanie z Blip'a przez komunikator ^.^

#8 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5022 postów

Napisano 2009.09.04, 18:04

Na wstępie uprzedzę, że przy na prawdę dużych ilościach wiadomości z obrazkami i włączeniu pokazywania linków do [FOTO] oraz szybkiego podglądu AQQ potrafi lekko przyciąć przy otwieraniu okna rozmowy.

Oczywiście prawda, i tak niestety będzie gdyż jest to zależne od naszego połączenia internetowego no i jednak pobranie takie trwa. Dodam tyle, że przeglądając archiwum drugi raz linki do obrazków brane są już z pliku cache i to przyspiesza pracę ;)

A jak będzie z tym wyraźniejszym oznaczeniem wiadomości do/o nas?

A no będzie później nie martw się :P Na razie chciałem by wtyczka ujrzała światło dzienne na forum :D

A w ogóle to dziękuję za miłe komentarze :)

#9 Ice_men

Ice_men

Początkujący

• Przyjaciel
  • 43 postów

Napisano 2009.09.04, 21:09

Jak to milo w koncu zainstalowac wersje STABLE ;)))
zycze wiecej tak udanych pomyslow :P

OS: Windows 8 |  IE10 x2oumu.png: zawsze najnowsza Beta | Kompozycja: Black Aero!
banner.gif

#10 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.09.04, 21:16

Dodam tyle, że przeglądając archiwum drugi raz linki do obrazkówbrane są już z pliku cache i to przyspiesza pracę

Beherit, ty to masz nieziemskie pomysły :P zupełnie, jakbyś czytał w moich myślach :P

Swoją drogą, używam wtyczki od jakiegoś czasu [wersje beta na blipie :)] i już zdążyłem zapomnieć jak wyglądają oryginalne powiadomienia viajabber :D dostajesz dziesiąteczkę, ot!

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika

#11 Gołąb

Gołąb

Szeregowiec Dolot

• Przyjaciel
  • 151 postów

Napisano 2009.09.05, 08:35

Fantastyczna i genialna w swej prostocie wtyczka fajnie jak by jeszcze avatary pobierała ;D

Szukanie nie boli, a regulamin nie gryzie. Masz problemy z komunikatorem Pomoc Techniczna prawdę Ci powie. Znalazłeś błąd zgłoś go na buglistę AQQ.
Dołączona grafika

#12 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.05, 08:41

fajnie jak by jeszcze avatary pobierała ;D

I żeby jeszcze była możliwość wyłączenia pobieranych awatarów to już było by super.
Ale założę się, że wtyczka by jeszcze bardziej zamulała AQQ, gdyby pobierała by awatary.

#13 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.09.05, 08:48

Pbo: a teraz wtyczka Ci zamula ? Bo nie wydaje mi się. Gdyby pobieranie danych było zrobione w oddzielnym wątku, nic by nie muliło, procesor miałby czas na realizowanie zadań innych poza pobieraniem avatarów...

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ
Asus 1215N: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#14 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.05, 08:53

Czasem przymuli, zwłaszcza trochę rano jeżeli jest kilka zdjęć w załącznikach, ale po wyłączeniu ich, aby było samo [FOTO], no to działa jak należy.

#15 Gołąb

Gołąb

Szeregowiec Dolot

• Przyjaciel
  • 151 postów

Napisano 2009.09.05, 09:03

Używam tej wtyczki od wersji Beta i jeszcze ani razu mi nie zamuliła nie ważne czy są fotki/filmy czy duuuuuuża ilość wiadomości.

Szukanie nie boli, a regulamin nie gryzie. Masz problemy z komunikatorem Pomoc Techniczna prawdę Ci powie. Znalazłeś błąd zgłoś go na buglistę AQQ.
Dołączona grafika

#16 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.09.05, 11:25

fakt, takie pobieranie avatarów byłoby ciekawym pomysłem :) byle cachować :)

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika

#17 Gołąb

Gołąb

Szeregowiec Dolot

• Przyjaciel
  • 151 postów

Napisano 2009.09.05, 11:31

byle cachować :)

Oczywiście, że tak bez tego to fakt mogło by to obciążać i spowalniać otrzymywanie wiadomości.

Dołączona grafika

#18 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5022 postów

Napisano 2009.09.18, 23:12

Trochę was zmartwię bo z avatarami nici. Da się je pobrać bez problemu i nie wymaga to nawet uwierzytelnienia ale problem już leży po stronie AQQ. Notyfikację, którą używam do zmieniania treści pokazywanej wiadomości nie zawiera pełnej już sformatowanej wiadomości, która zaraz ma się pokazać na ekranie. Dlatego ni jak można zmienić avatar gdy kompozycja to obsługuje. Zostaje jedynie sztuczne dodawanie avatarów ale to się chyba mija z celem. Btw. co do tego całego zacinania przy [FOTO] - zrobiłem parę poprawek i będzie lepiej ;)

Blip 2.0.0.0

Wtyczka została przepisana pod nowy kompilator dlatego taki skok wersji :) Nowa wersja niesie za sobą optymalizacje pobierania adresów do zdjęć – od teraz AQQ nie zamarznie na paręnaście sekund czy aż minut przy strasznej dużej ilości linków do poprania :P

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:

Użytkownik Beherit edytował ten post 2011.05.17, 11:19

#19 AdamiXuS

AdamiXuS

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 96 postów

Napisano 2009.09.19, 00:18

Możliwość pokazania treści blipnięcia (po najechaniu na blip pokaże się chmurka z treścią, funkcja wymaga uwierzytelnienia – należy podać dane konta serwisu blip.pl w celu zalogowania przez wtyczkę).

A ja czytałem w Specyfikacja API serwisu Blip.pl, że:

Nie wymaga uwierzytelnienia

Konfiguracja AQQ:

Spoiler

#20 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5022 postów

Napisano 2009.09.19, 00:59

Tak ale to tylko przy "GET /statuses/{id}" a nie przy "GET /updates/{id}". Zobacz sobie co pierwsze zwraca (ja dostaję cały kod HTML blech!) i czy zwróci Ci wszystkie wiadomości. Odpowiedź prosta = nie :P Więc zanim coś napiszesz to doczytaj :P

Pod określeniem update rozumiemy dowolną wiadomość utworzoną w ramach serwisu - zarówno status jak i wiadomość kierowaną (od jednego użytkownika do drugiego).

To teraz wyloguj się i w przeglądarce wpisz link do jakiś statusów - gwarantuję Ci, że cześć będzie wymagać logowania.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych