Skocz do zawartości


Zdjęcie

[odrzucono] Możliwość zmiany numeru AQQ/GG lub JIDu kontaktu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Możliwość zmiany numeru AQQ/GG lub JIDu kontaktu (77 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz zgłoszoną w pierwszym poście propozycję?

  1. Głosowano Tak (76 głosów [98.70%])

    Procent z głosów: 98.70%

  2. Nie (1 głosów [1.30%])

    Procent z głosów: 1.30%

  3. Nie mam zdania (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj

#1 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.09.14, 22:36

Obecnie, gdy ktoś ze znajomych na liście zmieni numer AQQ/GG lub JID pojawia się problem. Nie można dokonać zmiany w jego Wizytówce, tylko trzeba usunąć kontakt, a następnie dodać go ponownie z już zmienionym numerem/JIDem. Jest to kłopotliwe choćby z powodu utraty ciągłości archiwum wiadomości.

Dlatego proponuję dodać możliwość zmiany numeru lub JIDu w łatwy i przyjemny sposób, czyli przez edycję Wizytówki kontaktu.

Użytkownik wu112 edytował ten post 2010.05.29, 16:33

Tu byłem.


#2 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.14, 23:42

Ileż było wojny o tym w czasach AQQ1.x. Oconnel podawał chyba nawed jakiś powod dla którego przy obecnej formie zapisywania kontaktow jest to niemozliwe lub mało wygodne. Ale oczywiście jestem na tak, bo to aż wstyd, że nie ma takiej możliwości.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#3 Gregor

Gregor

    Początkujący

  • Zablokowany
  • 44 postów

Napisano 2008.09.14, 23:47

Jak to szło? "AQQ 2.0 będzie nowoczesnym komunikatorem wyznaczającym standardy na rynku IM..."? No może i byłoby... jakieś 10 lat temu :P

Brak takich podstawowych funkcji najlepiej świadczy o niestabilnych fundamentach AQQ.
Oczywiście jestem na tak.
Dołączona grafika

Beta-Testy: Windows XP Pro, SP2; IE 7 (domyślna: FireFox 3); Wtyczki: AQQ i GG, SMS, LastSeen, Birthday Reminder i SpellChecker; Kompozycja Dark King


#4 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.09.14, 23:51

VPN pisałem o tym w swoim temacie o zmianach w wizytówkach. Oczywiście jestem na tak.
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#5 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.15, 00:11

Ja się chwilowo wstrzymam z oddaniem głosu, ponieważ interesuje mnie, jakie zmiany w związku z tym widzicie jako konieczne do wprowadzenia w systemie archiwizowania wiadomości.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#6 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.15, 00:46

Jestem na tak
lsr w tej chwili indeksem w archiwum i liście kontaktów jest UID/JID i to byłoby problemem, ale możnaby wprowadzić inny indeks typu auto_incrament (np. w komórkach się często nazywa "pozycja")

#7 Jaco

Jaco

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.09.15, 01:27

Jeśli archiwizowanie wiadomości edytowanego kontaktu nie będzie to samo to ja dziękuję.
Nie chce dwóch oddzielnych historii.
Jeśli mam mieć dwa oddzielne archiwa tej samej osoby to równie dobrze mogę dodać jego kontakt od nowa.... bo w końcu co ile zmieniamy numer lub jid?!.
Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#8 Matrix

Matrix

    Adept

  • Pomocnik
  • 367 postów

Napisano 2008.09.15, 01:38

Opcja oczywiście bardzo przydatna, i gdyby została wdrożona w życie naprawdę bym nam, użytkownikom AQQ ułatwiła, edycję kontaktu. Tylko jakby wyglądała sprawa z archiwizowaniem.

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg


#9 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.15, 07:56

To co przedstawił ooi jest chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem. Oddzielne ID kontaktu po którym jest przypisywane archiwum i wszystko inne. Żadne pole wizytówki nie powinno mieć takiej funkcji, bo potem go nie zmienimy.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#10 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.15, 08:29

Jestem za tą opcją w wersji popartej przez @muszi'ego bo w innym wypadku to się minie z celem.

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#11 Marooned

Marooned

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.09.15, 10:36

Walczyłem o to jeszcze za czasów AQQ1

lsr w tej chwili indeksem w archiwum i liście kontaktów jest UID/JID i to byłoby problemem, ale możnaby wprowadzić inny indeks typu auto_incrament (np. w komórkach się często nazywa "pozycja")

Ale po co? Wystarczy update i tyle:

UPDATE archiwum SET jid='nowy@jid.pl' WHERE jid='stary@jid.pl';

I po krzyku..
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#12 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.15, 15:21

Oczywiscie jak najbardziej na tak. To jedna z opcji, któa zamiast czynić AQQ łatwym w obsłudze, czyni nieporęcznym i niepraktycznym. Zdecydowanie nie moze zabraknać takiej funkcji.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#13 bartek-525

bartek-525

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 273 postów

Napisano 2008.09.19, 11:28

Jestem na tak, ale wydaje mi się, że może być pewien problem z archiwizowaniem wiadomości. Sama zmiana JID pewnie nie jest trudna do wprowadzenia, ale w historii może powstać zamieszanie. Także TAK, ale żeby nie zrobić bałaganu. W końcu można zrobić tak, że dodajemy kontakt na nowo, stary zostawiamy i przypisujemy jako metakontakt i w historii mamy wszystko.

#14 madhunt3r

madhunt3r

    Prezes

  • Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2008.09.19, 11:32

Tak, zdecydowanie już od czasów AQQ 1.x bardzo brakuje mi zmieniania UID, bądz JID-ow.

#15 Gacek

Gacek

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.09.28, 11:40

Przeglądałem strukturę archiwum. Zwróćcie uwagę, że rozmowy archiwalne z daną osobą są zapisywane w pliku o strukturze: jid_osoby@sieć_kontaktu.dcc
Nie wiem jak są szyfrowane w środku (to wie tylko pewnie OC), ale zakładam, że nie ma w środku nazwy naszego rozmówcy.
Więc co się tyczy archiwum wystarczy dodać procedurę zamiany pierwszego członu nazwy na nazwę kontaktu(jego jid) jaką będzie miał.
jid_osoby@sieć_kontaktu.dcc zamienione na nowe_jid_osoby@sieć_kontaktu.dcc

Podoba mi się rozwiązanie napisane przez Marooned'a

..
Ale po co? Wystarczy update i tyle:
UPDATE archiwum SET jid='nowy@jid.pl' WHERE jid='stary@jid.pl';
I po krzyku..


Rzeczywiście nie ma sensu wprowadzać dodatkowego automatycznego numerowania no bo w końcu nikt nie będzie miał tego samego numeru:P

Tak rozwiązany problem wydaje się banalny w realizacji. Kwestia dodania tych dwóch elementów, czyli:
- rename dla plików
- odblokowanie edycji pola jid

Uważam, że możliwość edycji jid jest jednym z tych podstawowych elementów jaka powinna być w komunikatorze. Jestem na duże TAK
Sprzęt: Laptop ACER Aspire 5112
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + StayOnTop)
Kompozycja: ProStandard
System: Windows 7 Professional + updates
Przeglądarka: Firefox 6 + IE9 (zawsze najnowsze)

#16 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.28, 12:31

Bez problemu można zmienic nazwę pliku aby archiwum było przypisane do innego kontaktu. Sprawdzone.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#17 Gregor

Gregor

    Początkujący

  • Zablokowany
  • 44 postów

Napisano 2009.01.14, 13:04

Wiecie co? To już nie jest śmieszne. AQQ 2.0 miało być nowoczesne, a nawet tak podstawowych funkcji nie posiada. I z tego co pamiętam, to AQQ nigdy tego nie potrafiło. To czysta głupota w sposobie rozwoju komunikatora. Nic dziwnego, że przy porównaniu liczby użytkowników z października 2008 z marcem 2006, wychodzi na to, że liczba ta spadła o ~20,000 osób...

Pogratulować tylko przemyślanej strategii ;)
Dołączona grafika

Beta-Testy: Windows XP Pro, SP2; IE 7 (domyślna: FireFox 3); Wtyczki: AQQ i GG, SMS, LastSeen, Birthday Reminder i SpellChecker; Kompozycja Dark King


#18 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.01.14, 16:42

BTW. Nie czas już na transport propozycji do trackera? 70 głosów i 100% na Tak.

Tu byłem.


#19 BangMan

BangMan

    Adept

  • Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2009.01.14, 20:26

Ja zagłosowałem na "nie", żeby głosowanie nie wyglądało na ustawione. :P

Propozycję oczywiście popieram, wielu osobom tego brakuje.

Proszę o aktualizację SDK:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK? Proszę o aktualizację SDK Proszę o aktualizację SDK!
---
Proszę o aktualizację SDK?

#20 mikpol

mikpol

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2009.01.14, 20:35

Tej funkcji brakuje mi szczegolnie,az wstyd ze jej nie ma .

P.S:Tak często przeglądacie archiwum ? :P
Nie wazne ,stare konto : mikpol@aqq.eu Nowy konto !RoxorLoops@aqq.eu
Do Aqq nawróciłem : 6 osób. Werbunek nadal trwa!
Dołączona grafika
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych