Skocz do zawartości


[tracker] Aktualizator modułowy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Aktualizator modułowy (49 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz ideę aktualizatora modułowego?

  1. Głosowano Tak (42 głosów [85.71%])

    Procent z głosów: 85.71%

  2. Głosowano Nie (2 głosów [4.08%])

    Procent z głosów: 4.08%

  3. Głosowano Nie mam zdania (5 głosów [10.20%])

    Procent z głosów: 10.20%

Głosuj

#1 Gość_Zielun_*

Gość_Zielun_*
  • Gość

Napisano 2009.09.07, 14:54

Dzisiaj otrzymałem powiadomienie że dostępna jest nowa wersja komunikatora, oraz pytanie czy chce ją zainstalować. Po tym wszystkim doszedłem do wniosku że trzeba zmienić nazwę tego pseudo aktualizatora na "Pobieraczka nowych wersji" a przycisk "Zainstaluj wybrane aktualizacje" na "Pobierz najnowszą wersje instalacyjną".


Kurde czy to tak trudno zrobić system pobierający tylko zmodyfikowane "podzespoły". Faktycznie problem by był "wielki" przy aktualizacji głównego exe'ka, z tym że można by go rozwiązać drugim exe'kiem wielkości max 10kB.

Po cholerę ściągać cały INSTALATOR! Za każdym razem muszę odhaczyć że nie chce skrótu na pulpicie, kontaktów zwykłych i czegoś tam jeszcze. Helo!!!

Jak często wprowadzane są zmiany w emotkach, standardowych skórkach, domyślnych wtyczkach i pies wie czym jeszcze, 99% wprowadzanych zmian to modyfikacje pliku aqq.exe.

A jak mi powiecie że temat wałkowany to was wyśmieje, bo chodzenie na łatwiznę nie koniecznie jest najlepszą metodą tworzenia produktu i trzeba coś z tym robić.

#2 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.07, 15:30

Przecież można pobrać aktualizacje wtyczek, więc nazwa "Pobierz najnowszą wersje instalacyjną" jest nie na miejscu. Ale zgadza się, już niektórzy o tym mówili, że po co tyle ściągać skoro w większości przypadkach modyfikuje się plik AQQ.exe. Z drugiej strony jak ktoś pierwszy raz będzie chciał pobrać wersję AQQ i to na dodatek betę, no to będzie już to utrudnione, ale to chyba nic trudnego dopisać kilka słów w komunikacie na AQQ.eu, że trzeba mieć zainstalowane AQQ, aby można było zaktualizować je do najnowszej wersji beta.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#3 Gość_Zielun_*

Gość_Zielun_*
  • Gość

Napisano 2009.09.07, 15:52

Ludzie ta zmiana nazw to sarkazm.

Chodzi mi o usprawnienie tego "Aktualizatora"

#4 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.09.07, 16:05

kiepsko ci ten sarkazm wyszedł ;)
polepszenie modułu aktualizacji wiąże się z innym stylem kodowania, nie wiem czy w obecnej fazie rozwoju AQQ takie coś byłoby możliwe.. w każdym razie wprowadzenie takiego czegoś zajęłoby dość dużo czasu który można by poświęcić na np. ulepszenie komunikatora bądź wprowadzenie kilku nowinek.
Ale jestem za, ot.

edit: to zmień nazwę sondy bo sarkazm dalej mnie nie chwyta ;>

edit2: i nie żebym psioczył, ale chyba ten temat już był

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#5 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.07, 16:11

Propozycja zdublowana, bo proponowałem to już i jakoś nikomu się pomysł ze zmniejszeniem paczki z aktualizatora nie spodobał i nie wiem nawet czemu. Spróbuję ten temat wyszukać w buszu moich starych propozycji. Oczywiście popieram tą cząstkę, natomiast co do przeróbek "językowych" w oknie aktualizatora to nie ma moim zdaniem nic do poprawiania.
  • UsagiAddict lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#6 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.09.07, 18:16

No tak było to proponowane, ale doczekaliśmy się tylko dodania "aktualizacji wtyczek". Większe rozbudowanie aktualizatora na razie czeka na lepsze czasy. Jednak może byłoby dobrze wziąć się za jedną kwestią i doprowadzić ją do końca.. bo potem powstają takie buble, że wchodzi w AQQ nowość, a część kompozycji nie jest do niej dostosowana... i tak w kółko.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#7 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.09.07, 18:20

hmm... jak mniemam wystarczyłoby zapisywanie ustawień instalatora w ustawieniach aqq ;) I podczas aktualizacji odczytywanie ich. Aktualizacja podzespołów to już nieco trudniejsze żniwo, ale nie jest to wg. mnie priorytetem, przy obecnej wadze instalki.
  • MichaelP lubi to
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#8 viper505

viper505

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 2009.09.07, 19:20

Moim zdaniem w tym momencie sa wazniejsze rzeczy na ktore nalezy zwrocic uwage, fura bledow na bugliscie no i pare ciekawszych propozycji ktore usprawnia dzialanie komunikatora. Takze w tym momencie jestem na nie. Kiedys w przyszlosci mozna nad takim czym pomyslec. Zreszta komunikator nie wazny nie wiadomo ile ;)
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + AQQPajacykEx, AutoSender, Blocker, FixUpdater, SpellChecker, TabKit, Tune Controller)
Kompozycja: InvaderDark
System: 7 Pro SP1
Przeglądarka: IE8 (Domyślnie Opera )

#9 Gość_Zielun_*

Gość_Zielun_*
  • Gość

Napisano 2009.09.07, 21:01

polepszenie modułu aktualizacji wiąże się z innym stylem kodowania, nie wiem czy w obecnej fazie rozwoju AQQ takie coś byłoby możliwe.. w każdym razie wprowadzenie takiego czegoś zajęłoby dość dużo czasu


Nie znasz się na programowaniu

Widzę że przez ostatnie parę lat nic się nie zmieniło, wprowadzana są nowe super funkcje które okazują się półśrodkami. A wszystko jest tłumaczone (także przez użytkowników) tym że są ważniejsze rzeczy. Pewnie że są ale jak się coś robi to trzeba to zrobić od początku do końca.

Żebyście niegadali że tylko gadam:

Najprostrzy sposób to:

-Przypożądkować podzespołom wersje.
-Na serwerze umieścić plik lub skrypt zawierający najnowsze wersje tych elementów (banał)
-Porównać zainstalowane z tym w sieci i pobrać to co trzeba.

Dziwie się że chce się wam zawsze wyklikiwać to nudne dalej dalej dalej..... za każdym razem jak Oconnel coś poprawi.



Do viper505: Te błędy i tak nie zostaną poprawione przez następne pół roku mimo że większość zapewne można poprawić w momencik.

Użytkownik Zielun edytował ten post 2009.09.07, 21:09


#10 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.09.07, 22:19

Zielun, ale zaproponuj jeszcze jakiś sposób aktualizacji tych podzespołów..

#11 Gość_Zielun_*

Gość_Zielun_*
  • Gość

Napisano 2009.09.07, 22:26

hmmm.. Pobranie ich z serwera.


W sumie to prawdę mówiąc to użytkownika wali czy pobierze cały program czy część ale ważne jest czy jest to wszystko wygodne. Bo teraz na pewno nie jest.

Użytkownik Zielun edytował ten post 2009.09.07, 22:27


#12 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.09.07, 23:00

Ale raczej nie wszystkie podzespoły w AQQ można ot tak sobie podmienić w trakcie działania programu, więc potrzebny by był jakiś sposób na podmianę i jednoczesny restart aplikacji..

#13 Loosa

Loosa

    Weteran

  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2009.09.07, 23:11

Sposób na restart? A nie można wykorzystać SDK? Istnieje przecież wtyczka restarter i jakoś sobie z tym radzi. Kolejna rzecz, to przypisanie wersji. Oczywiście, że się da, to kwestia kilku chwil. A porównanie 2 xml'i nie powinno zająć więcej, niż 30 sekund przy straaasznie wolnym łączu.

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.


#14 Dj. Kadet

Dj. Kadet

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2009.09.08, 04:06

Wow - Zielun wrócił B-)

Co do samej koncepcji: czy ja wiem. Dalej wyrażam moje prywatne zdanie: Głównym modułem jest AQQ.exe i zajmuje ono 5MB (jakieś 2MB po spakowaniu ZIP-em). Strasznej oszczędności transferu z tego nie będzie, bo AQQ.exe ściągnąć się musi przy każdym updacie, zresztą w dzisiejszych czasach 6 MB... płakałbym jakbym miał modem, a mam 12 Mbit/s i 6 MB mnie nie rusza :lol: Nie widzę innych oszczędności wynikających ze zmiany poza kwestią klikania w instalator, co można załatwić w inny sposób. Bardziej bym się ucieszył, jakby przy aktualizacji instalator wywoływany z aktualizatora pracował w trybie "silent" i nie tworzył skrótów, bo po kiego grzyba komuś skróty, jak musi je mieć, bo update wywołuje przez aktualizację (idealnie: zapamiętuje wybory przy instalacji i aktualizuje to, co zostało wybrane, całość silent, po aktualizacji się odpala). To załatwi temat klikania po Nextach i odznaczania zbędnych elementów.

Drugi minus: trzebaby pilnować wersji paczek i się w to bawić - utrudnianie z punktu widzenia programisty - pakować części do osobnych paczek, opisywać je wersjami i filozofować nad numerami na koniec, a czy jest sens?

Mrówkę można zabić uzi, ale rozdeptanie nogą przynosi podobny efekt końcowy i mniej pier****nia ;) Ale jak OC to wymyśli jakoś tak, żeby nie utrudnić sobie życia, a nam ułatwić - nie mam nic przeciwko - zapewne jest to kwestia dobrego strategicznego obmyślenia problemu, jest 4 w nocy, więc może po prostu na to nie wpadłem i dlatego uważam jak uważam ;)

Użytkownik lsr edytował ten post 2009.09.08, 15:38
Proszę uważać na słownictwo.


#15 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.09.08, 11:06

Zielun, programisto ty co znasz się na programowaniu, sposób o którym mówiłem wiąże się ze zmianą stylu kodowania, jest on znacznie trudniejszy do wprowadzenia przy aktualnym stanie projektu AQQ ale paczka aktualizacyjna nie przekraczałaby 1mb.
A o twoim oryginalnym sposobie z porównywaniem xml-i wspominałem już w temacie http://forum.aqq.eu/...atybilne-z-aqq/

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#16 Gość_Zielun_*

Gość_Zielun_*
  • Gość

Napisano 2009.09.08, 20:35

Tak się składa że jestem zawodowym programistom a swego czasu pisałem wtyczki do aqq.

Jeden z napisanych prze zemnie programów posiada znacznie bardziej rozwinięty system aktualizacji, i nie wiem co w tym może być takiego trudnego.

W ogóle nie bardzo rozumiem co masz na myśli mówiąc styl kodowania o_O język? kolorowanie składni??


PS. zanim się do kogoś zwrócisz przeczytaj jego wszystkie posty, nie ja napisałem o xml'u choć to dobry pomysł.


Gwardia broniąca Oconnela nieźle się trzyma. Ludzie dyskutujemy czy jest sens sprawić żeby dana funkcja była taka jak we wszystkich cywilizowanych programach, zwłaszcza że wprowadzenie tego to jeden wieczór wliczając zaawansowane testy.

Użytkownik Zielun edytował ten post 2009.09.08, 20:40


#17 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.09.08, 21:33

znasz się na programowaniu- to się chwali. nie musisz zatem wszem i wobec oznajmiać że ktoś się na programowaniu nie zna bo akurat nie trafiłeś.

pisanie aktualizatora, który oszczędzi wielkość ściąganej paczki to w sumie prosta sprawa - metod jest wiele, każdy wybiera sobie która mu najbardziej pasuje, uczyć cię nie będę przecież.
co do stylu kodowania miałem na myśli modularność, kolorowanie składni po kompilacji wygląda mniej efektownie ;)
posty przeczytałem, gdy tylko zobaczyłem te twoje

-Przypożądkować podzespołom wersje.
-Na serwerze umieścić plik lub skrypt zawierający najnowsze wersje tych elementów (banał)

to xml od razu się skojarzył, zboczenie jakieś..

aqq to plik exe, kilka dll-ek, reszta to wtyczki i pliki *.jpg itd. jak wspomniałeś- mniej niż wieczór roboty. wcześniej pisałem co innego myślami sięgając mojego, bardziej bogatego w często zmieniające się i zależne od siebie pliki i pliczki :) tak więc trochę namieszałem x)

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#18 Gość_Zielun_*

Gość_Zielun_*
  • Gość

Napisano 2009.09.08, 21:42

Jeszcze raz chciałbym powtórzyć bo w pierwszym poście nie zaznaczyłem tego wystarczająco, bardziej by mi zależało i wielu osobom na pewno też na instalowaniu aktualizacji bez odpalania całego instalatora, podział aktualizacji na podzespoły to konsekwencja właśnie tej myśli.

#19 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.08, 21:51

Ludzie dyskutujemy czy jest sens sprawić żeby dana funkcja była taka jak we wszystkich cywilizowanych programach, zwłaszcza że wprowadzenie tego to jeden wieczór wliczając zaawansowane testy.

A w ankiecie jest napisane:

Czy popierasz zmianę nazw?

Więc czym w końcu jest mowa? Bo w ankiecie jest co innego i w postach wyżej też.

Na razie i tak na gadaniu się skończy. Bo propozycja musi przejść do trackera, odczekać swoje i może za kilka lat zostanie zrealizowana, patrząc ile teraz propozycji jest realizowanych.
  • UsagiAddict lubi to

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#20 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.09.09, 15:25

Ano właśnie. Ankieta o jednym, dyskusja o drugim. Bez sensu. Wiem, jaka była intencja autora tematu, ale niestety, on sam jest winien zaistniałemu tutaj chaosowi. Zamykam.

Po uwzględnieniu wyjaśnień Zieluna otwieram temat ponownie - tym razem z bardziej adekwatną nazwą i tytułem ankiety. Wychodzę z założenia, że wszystkie dotychczas oddane głosy można pozostawić w obecnym przyporządkowaniu.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych