Skocz do zawartości


[tracker] Aktualizator modułowy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Aktualizator modułowy (49 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz ideę aktualizatora modułowego?

  1. Głosowano Tak (42 głosów [85.71%])

    Procent z głosów: 85.71%

  2. Głosowano Nie (2 głosów [4.08%])

    Procent z głosów: 4.08%

  3. Głosowano Nie mam zdania (5 głosów [10.20%])

    Procent z głosów: 10.20%

Głosuj

#21 JarasM

JarasM

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 2009.09.13, 14:19

Jeszcze raz chciałbym powtórzyć bo w pierwszym poście nie zaznaczyłem tego wystarczająco, bardziej by mi zależało i wielu osobom na pewno też na instalowaniu aktualizacji bez odpalania całego instalatora, podział aktualizacji na podzespoły to konsekwencja właśnie tej myśli.

Dołączam się do tej propozycji. Po co całe exe instalatora? Aktualizator powinien pobierać tylko to co potrzebne w jakimś zipie, rozpakować do folderu programu po cichu i się zrestartować (dodatki do programu jakoś można załatwić w ten sposób, czemu nie sam program?). Pal licho ściąganie pojedynczych plików programu, megabajt w tę czy inną nie robi różnicy, ja byłbym szczęśliwy jeśli instalator by mnie po prostu o nic nie pytał tylko wgrał nową wersję. Może starczyłoby nawet jakiś tryb silent ustawić w tym co jest?

Do tego przydałoby się, gdyby w oknie pojawiał się jakiś changelog. Co z tego, że program aktualizuje się półautomatycznie, skoro przy każdym update i tak wchodzę na stronę programu zobaczyć jakie są zmiany?

Użytkownik JarasM edytował ten post 2009.09.13, 14:21


#22 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.09.13, 16:27

Propozycja automatycznej aktualizacji (bez odpalania instalatora) została już przeze mnie zgłoszona, i jeśli dobrze pamiętam śpi sobie na bugliście. Oby Oc ją obudził
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#23 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.12.17, 04:44

Propozycja przeniesiona na Tracker:
http://forum.aqq.eu/...&showissue=2766




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych