Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kompozycje standardowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
588 odpowiedzi w tym temacie

#1 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.20, 17:08

*
Popularny

Standard
v2.12

Dołączona grafika

Aby ustawić tę kompozycję, musisz posiadać AQQ w wersji co najmniej 2.2.5.32
Program -> Ustawienia -> Wygląd -> Kompozycje -> Aktywna kompozycja -> Standard

ProStandard
v3.12

Dołączona grafika

Program -> Ustawienia -> Wygląd -> Kompozycje -> Aktywna kompozycja -> ProStandard

Black Magic
v2.00

Dołączona grafika

Program -> Ustawienia -> Wygląd -> Kompozycje -> Aktywna kompozycja -> Black Magic

Sweet Dreams
v2.00

Dołączona grafika

Program -> Ustawienia -> Wygląd -> Kompozycje -> Aktywna kompozycja -> Sweet Dreams

Vista
v3.31

Dołączona grafika

Program -> Ustawienia -> Wygląd -> Kompozycje -> Aktywna kompozycja -> Vista

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2011.08.11, 13:47

#2 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.09.20, 17:36

Lepiej jest, ale dalej jakaś taka nieprzyjemna.
Ja bym nic nie zmieniał, tylko wywalił wszystko i zaczął od nowa, bo ta kompozycja od początku była nieudana.

#3 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.20, 17:40

@Morpheus:
Ja i CT Creative Team S.A. całą Vistę Oconnela żeśmy wywalili, i pisali całość od zupełnego zera, więc nic starego w obecnej Viście nie ma. Wszystko jest nowe, wraz z grafiką, dlatego zadaję Wam te oto pytanie, co jeszcze się Wam w niej nie podoba.

Zapomniałem o wyróżnieniu w zainstniałej sytuacji Wareczka, który zawzięcie testował kompozycję przed każdym wydaniem, doszukiwał się zaciekle błędów i proponował wiele zmian, które w znacznej większości zostały wprowadzone. Dziękuję Wareczku. :)
  • i Milano lubią to

#4 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.20, 17:41

Co prawda dziś dopiero co stabilka wyszła, więc mamy myślę teraz trochę czasu na zabawę z tą Vistą.

Czyli chcesz ją jeszcze bardziej rozcukierkować? Teraz wszystko świeci i w ogóle.

Jedynie co mi się nie podoba to marnowanie miejsca w panelu użytkownika. Pod ikonką stanu mógł by być jakiś obrazek. Coś oryginalnego, bo teraz jest strasznie pusto. Coś rozświetlającego ikonę było by najlepszym rozwiązaniem. Dean się zna to na pewno coś fajnego by wymyślił.
Sam nie wiem czy coś kompozycji brakuje czy nie. Pozostawię to bez komentarza.

może nie wszyscy jeszcze wiecie, że kompozycję Vista, wbudowaną w AQQ rozwijam ja wraz z zespołem CT Creative Team S.A..

Tak! Podkreślam. To Wyrocznia zrobił tą kompozycje! Klękajcie narody!

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#5 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.20, 17:46

@Pbo:
Chciałem to Wam uzmysłowić, gdyż Malusiolka usunęła dziś mój post w temacie bety, na który poszedł raport jako że nie dotyczy on tematu i go usunęła, bo myślała, że tak sobie poinformowałem o możliwości ściągnięcia nowej Visty i cud, że mnie jeszcze za to nie ukarała. Macie to po prostu wiedzieć, bo potem piszę do niej na PW a ona wielkie oczy robi. :P

Nie tyle rozcukierkować, co uprzyjemnić wygląd i zmienić styl okna rozmowy i czatów. W praniu może wyjdą jeszcze inne propozycje co do tej kompozycji, a nie było nigdy miejsca i okazji, aby się nad tym rozprawiać, więc tutaj jak najbardziej macie do tego prawo. :)
  • Milano lubi to

#6 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.09.20, 18:15

Silver, już nie musisz tak się chwalić czego to ty nie robisz. Już mi się rzygać od tego chce. Co do posta to mogłeś w nim poinformować o całej sytuacji, a nie dawać same linki. Nie dziw się więc, że ktoś ośmielił się (o zgrozo...) usunąć twojego posta.

Co mi się nie podoba? Jest za kolorowa, za cukierkowa i w ogóle jakaś taka odpychająca. Ale może to po prostu mój wiek i gust, dzieciakom się spodoba... (bez obrazy dla starszych użytkowników tej kompozycji)

PS. Byś jednak dał screeny.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#7 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.09.20, 18:20

hmm jak dla mnie to jest trochę śmieszne, że mówisz iż kompozycja jest całkiem nowa podczas kiedy nowy jest tylko kod pod nią a grafika jest ta sama (być może inaczej pociąłeś/podzieliłeś pliki whatever), więc Imho nazywanie tego kompletnie nową vista zrobiona tylko przez ciebie zakrawa trochę na słaby dowcip ;) Bo jednak grafika to główny element kompozycji, oczywiście kod jest niezbędny ale użytkownik końcowy i tak ocenia tylko grafikę.

Po co ów wywód a no p oto, że np. Morpheus pewnie to (grafikę) miał na myśli mówiąc "wywalić wszystko", a odpowiedź mnie nieco rozśmieszyła :) Nie mniej jestem takiego samego zdania, o ile kompozycja standard jest ładna i bardzo długo z niej korzystałem, to vista nawet po przepisaniu jej kodu na nowo dalej jest brzydka. To jest oczywiście kwestia gustu i nie podlega to dyskusji, komuś może się ona podobać, nie mniej uważam, że powinno się ją wyrzucić z instalki i zastąpić inną, najlepiej gdyby w końcu weszły te "promocyjne" kompozycje, oprócz nich jako kandydatów widziałbym McGrey i jeśli tylko się ukaże Celeste autorstwa jacoSzefa, osobiście bardzo na nią czekam od jego wzmianki na forum :)

Wracając jeszcze do samej Visty, kompozycja nie ma żadnych widocznych błędów ale jest po prostu "biedna" i imho wygląda kiczowato z tymi cukierkowymi kolorami (panel użytkownika pod menu kontakt itd. i belki grup), do tego tło jedna wielka biała plama i obramowanie które ma imitować Aero. Niestety siła Aero tkwi w tym że nie jest ono do końca przezroczyste (blur) Natomiast tutaj mamy cienką jedno pixelową ramkę, pomiędzy kilka pixeli dosłownie niczego i cała reszta w środku.

I tyle, po prostu kompozycja nie przypadła mi od początku jej istnienia do gustu i przez cały okres używania AQQ 2.x jej nie użyłem (jedynie podgląd jak wygląda).
  • AdamiXuS lubi to

#8 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.20, 18:26

@muszi:

No właśnie, to może ja jestem ślepcem, ale cukierkowatości gdzie indziej, niż belki grup i nagłówek z informacjami o koncie to ja nie widzę, a to chyba nie tak dużo, nieprawdaż? Kompozycja ma się po prostu podobać, żeby też całe AQQ się Użytkownikom podobało. Weź spójrz na eSKej McGrey. Może twierdzisz, że ona nie jest cukierkowata? W dzisiejszych czasach, kiedy wszystko prezentowane jest w formie wizualnej, większy pociąg mają komunikatory typu Gadu-Gadu, bo "ładnie wyglądają", a zwolennicy prostoty i tak wywalą sobie domyślne kompozycje i zastosują jakąś minimalistyczną, bo takie osoby z zasady już są bardziej obeznane w temacie dostosowywania komunikatora, niż osoby pasywne, które interesuje wygląd początkowy.

Chwalę się? Chyba nie wiesz co mówisz, chwalę się tak samo, jak pochwalił się Wareczek, że Administratorem forum został. Czy to, że ktoś czymś się zajmuje to od razu wielkie chwalenie? Widzisz tam gdzieś czcionkę rozmiarów 7 czy coś? Użytkownicy nie mają prawa wiedzieć, bo Wyrocznia się chwali? Weź człowieku pomyśl, zamiast ubliżać mi wciąż.

Zrzuty? A po co? Może jeszcze co wersję będę Wam nowe wstawiał? No weźcie wybaczcie, ale zdecydowanie bardziej oczekuję testów i sugestii, a nie ciągłego czepiania się o duperele.

@matiss:

Właśnie to, co wcześniej pisałem do musziego. W dzisiejszych czasach zwolennicy cukierkowatości i przepychu czekają na każdym kroku i dlatego też Nowe Gadu-Gadu ma stale tak dużo zwolenników. Gdyby w AQQ wbudowano McGrey i utożsamiać ją z wyglądem AQQ i właśnie tą kompozycją promować AQQ, to zapewne wiele osób by się na niniejszy komunikator przesiadło, ale McGrey brakuje też życia. Jest mdła, szara, jak mówi nazwa i kompletnie bez życia. Nie mniej jednak zasługuje na miano doskonałej pracy.
  • VaruSS i lubią to

#9 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.09.20, 18:44

McGray nie jest cukierkowate. Jest bogate graficznie ale kolory są znacznie bardziej stonowane i dopasowane, a nie każde z innej parafii i "żarówiaste" jak to mawia znajoma. Że tylko belki grup i nagłówek? U mnie 95% czasu AQQ ma zwinięte belki i przy dwóch kontach oraz 10 grupach mam same cukierkowate kolorki. Wyraziłem swoją opinię, że mi się nie podoba i napisałem dlaczego. Tak samo napisałem, że początkującym userom, zwłaszcza tym młodym będzie się zapewne podobać. Nie przekonuj mnie, że jestem w błędzie :lol:

Co do chwalenia się to nie będę ciągnął offtopa, ale wystarczy zacytować pierwsze zdanie z tego tematu lub pewną twoją rozmowę. Robisz wielkie nie wiadomo co wokół siebie, bo robisz (a raczej modyfikujesz) kompozycję, która jest w AQQ i ktoś raczył usunąć twój post z informacją o niej. Nie wspominając o wypuszczaniu nowych kompozycji lub ich nowych wersji. Trąbisz o tym na lewo i na prawo, spamujesz linkami do nich ludziom z listy kontaktów lub co kilka godzin informujesz, że o północy będzie "wielka" premiera czegoś tam. Wydaje ci się, że każdy cię lubi, wszystkim się podobają twoje kompozycje? Uświadomię cię, że jesteś w wielkim błędzie. Weź po prostu skończ tą dziecinadę i zajmij się czymś pożytecznym.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#10 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2009.09.20, 18:54

Faktycznie testuje tą kompo z każdym nowym wydaniem... ale Wyrocznia i tak nie słucha wszystkich moich uwag, więc jest jak jest :]

#11 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.20, 18:55

@muszi:

Wybacz, ale ja nie modyfikowałem Visty. Została w całości napisana od zera. Wyprowadzam Was również z błędu, że grafika nie jest nowa. Owszem, jest. Obramowanie jest nowe, nagłówek z informacjami o koncie jest nowy, belki grup są nowe, tła pod awatary są nowe, chmurki Hint, ToolTip i dolna chmurka z informacją również jest nowa. Wszystko jest nowe, więc przestańcie, że ja coś modyfikuję. To by było na tyle w porównaniu co do wersji Oconnela. :)

Przestań ciągnąć offtopic, bo mówisz, że nie chcesz, a robisz, więc coś ci to niechcenie nie wychodzi. W dodatku, to ty sam prowokujesz spory. Czepiasz się o drobny fragment mojej pierwszej wypowiedzi. Weź się lecz, bo sporów ja nie wskrzeszam, a jedynie ty.

Swoją opinię wyraziłeś i więcej proszę się mi tu nie wypowiadać w moim temacie, skoro tylko takie rzeczy potrafisz wypisywać, bo będę raportował właśnie na podstawie nieustannej chęci wszczęcia sporu.

Aha, no i nie ma McGray, tylko McGrey jest znawco jeden. :)
  • VaruSS i lubią to

#12 Oxide

Oxide

Początkujący

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2009.09.20, 19:10

Oprócz poprawy jakości skórki Vista proponuje stworzenie oraz rozwijanie skórki Windows 7

#13 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.09.20, 21:34

Wracając do tematu Visty: czy może ktoś wstawić screena w końcu? już nie zwracam się do OP tylko do kogokolwiek..

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika

#14 Aztek

Aztek

Początkujący

• Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 2009.09.20, 22:07

Proponuję nie podcinać Wyroczni skrzydeł i skończyć z jego wiecznym krytykowaniem, działa on dość chaotycznie, ale ma w sobie potencjał.
Wracając do kompozycji Vista, to wygląda na to, że wiesz co jest największym minusem tej kompozycji - kolor nagłówków grup na liście kontaktów (można by zmienić na grafitowy), dodatkowo proponuję zmienić tło listy kontaktów z białego na jakiś minimalnie ciemniejszy (może kość słoniowa) ponieważ biel męczy wzrok.
  • VaruSS i UsagiAddict lubią to

#15 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.21, 00:22

Próbowałem się zabrać za nowy styl okna rozmowy i czatów, ale wyszło z tego wszystkiego tyle, że zmieniłem w końcu tylko wygląd notyfikacji o zmianie statusu rozmówcy bądź uczestnika czata, a także wygląd nagłówka z instrukcją w zakładce SMS. Notyfikacja o zmianie statusu w oknie rozmowy wyświetla tylko informację o tym zdarzeniu, bez zbędnych danych, typu wyświetlanie w oknie rozmowy ustawionego przez rozmówcę opisu. Sądzę, że takie rozwiązanie dużo lepiej prezentuje się od chwili wprowadzenia poprawek w grupowaniu wypowiedzi w oknie rozmowy. Pseudonimy uczestników czata są od tej chwili pogrubione.

W poprawioną Vistę zaopatrzyć się można w pierwszym poście.

Nic więcej na razie nie będę sam ruszał, no chyba że po jakichś konsultacjach z CT, gdyż wciąż nie widzę żadnych propozycji co do stylu okna rozmowy i czatów.
  • VaruSS i lubią to

#16 bakuj

bakuj

Bywalec

• Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 2009.09.21, 08:26

No więc kompozycja wygląda tak:

Belka użytkownika wygląda tak:

Moim zdaniem te żółte nagłówki i belka w kolorze pasty do zębów(?) nijak się mają do nazwy Vista. W Viście kolory są stonowane i bardziej podchodzą pod błękit i odcienie szarości. Jednym słowem kompozycja powinna wyglądać po prostu jak Vista albo Windows 7 w podstawowych barwach. Rozumiem, że CT pewnie chciało do tego dodać kolory AQQ żeby się kojarzyło, ale wyszła kicha. Jeżeli zmieniać pod kolorystykę, to raczej kompozycję Standard, a skoro dodatkowa nazywa się Vista to powinna być podobna do Visty chociaż. Samo obramowanie okna nie wystarczy. Tyle mojego komentarza.

Dla porównania okno "Mojego komputera" z Windows 7:

#17 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.09.21, 09:09

Może miałeś zbyt duże "ego" Silver, oczekiwałeś wielkiego rozgłosu jako cudowny dekorator, który naprawił sławną Vistę. Taka prawda, że kompozycja chyba nigdy wielkiego uznania nie zdobyła, więc i teraz nie kontynuuje podboju rynku. Opinii mało? Bo i użytkowników mało, więc nie ma kto się wypowiadać. Większość zapewne tylko spojrzała na nową wersję, co się zmieniło i jak obecnie wygląda i natychmiast wróciła do swojej ulubionej kompozycji, nie komentując nowej Visty.

Z Vistą ten styl nie ma wiele wspólnego, kolory są rozrzucone w "palecie", zbyt jaskrawe i cukierkowe. Dodatkowo, zwykła Vista, bez glass, nie ma żadnej przezroczystości, a to chyba największa nowość w Viście (Aero Glass) po Windows XP. Sam układ okien jest tradycyjny, taki co standardowy i dobrze, ale już kolory wołają o pomstę do nieba.
  • Paweł lubi to

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#18 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.21, 10:32

Po konsultacjach z CT mogę Wam powiedzieć, że prace nad kompozycją Vista uznajemy prawieże za zakończone, po czym przystąpimy do rozwoju kolejnego projektu.

Tak więc czekajcie cierpliwie, a wszystko będę Wam na bieżąco prezentował.
  • VaruSS i lubią to

#19 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.21, 13:06

Dla porównania okno "Mojego komputera" z Windows 7:

No właśnie, więc ta kompozycja z vistą nie ma nic wspólnego poza glassami, kolory za bardzo są oczowalne i w ogóle nie da się z niej korzystać.

Jak ludzie chcą żeby coś zmieniać, to ten pisze do CT, żeby już nic nie modyfikować, bo według Wyroczni wszystko jest w porządku. Ta kompozycja ma być dla użytkowników, a nie, ze komuś się takie coś podoba to tak ma być.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#20 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.21, 13:18

Nie o to chodzi, CT nie chce się po prostu już więcej zagłębiać w tą kompozycję, więc już tylko dodamy kilka nowych grafik, nowe obramowania okien i nowe przyciski i będzie koniec.
  • VaruSS i lubią to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych