Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kompozycje standardowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
588 odpowiedzi w tym temacie

#21 svistu

svistu

    Adept

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2009.09.21, 16:12

Okno rozmowy mi się podoba - schludne, czytelne no i z avatarami :) 9/10 Jedyne czego bym się pozbył w nim to wyświetlania nr gg/jid

W liście kontaktów nie podoba mi się ta belka grup - nie pasuje do reszty kompozycji - niestety nie potrafię teraz powiedzieć jak bym ją sobie wyobrażał
W belce użytkownika nie pasuje mi ten niebieski za bardzo się on wyróżnia (tak samo jak belki grup) o reszty kompozycji. Zmieniłbym też w niej rozmiar czcionki - wszystko powinno być zmniejszone o 1-3 rozmiarów.

Podoba mi się efekt z avatarami na liście kontaktów (ich minimalne powiększenie jak się najedzie na niego myszką) choć na dłuższą metę może on być męczący.

Wycentrowałbym też górne belki (kontkaty, sms itd) oraz dolne a takze zmieniłbym ikonki sieci (jak nie wszystkie to przynajmniej te z gg)
"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#22 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.09.21, 17:17

Eee... co wy gadacie? Kompozycja owszem, jest cukierkowata, ale przepraszam bardzo, jaka niby jest Vista?! Nigdy za tą kompozycją nie przepadałem, ale po wrzuceniu wersji Silvera da się jej używać. Faktycznie, w kilku miejscach z Vistą ma niewiele wspólnego, ale i tak prezentuje się całkiem nieźle. Choć i tak jestem zdania, że w instalatorze trzeba zamienić Viste na Systemową i jakąś minimalistyczną białą ;)
  • Silverlight lubi to
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#23 Bob

Bob

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 2009.09.21, 17:24

Problemem Visty jest ona sama. Czy autorzy tej kompozycji kiedykolwiek w ogóle korzystali z systemu Vista / Win 7? Widzieli jak on wygląda? Jeśli tak, to ja się pytam co wspólnego ma ta kompozycja z aero glass poza nazwą jednego z systemów w którym ta nakładka graficzna funkcjonuje?

Poza tym, nie tworzysz jej Ty razem z CT. Ty jesteś tylko tak naiwnym użytkownikiem, który zgodził się to robić za darmo. A z takich jak Ty chętnie się korzysta. Żeby nie napisać, że się wykorzystuje.
  • SzczuplyNH i AdamiXuS lubią to

#24 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.21, 17:25

@svistu:

Coś czuję, że wypowiadasz się na temat Visty, dostępnej w AQQ, a nie tej, którą udostępniłem w pierwszym poście, bo takie minimalne powiększanie awatara po najechaniu na niego to ono nie jest. :P

@Kendziooor:

Ustosunkuję się do ostatniego zdania w Twojej wypowiedzi. Trwają prace nad minimalistyczną i prościuteńką kompozycją, którą również wykonam z pomocą CT i zostanie ona wprowadzona do AQQ. Będzie ona lekka, o stonowanych odcieniach błękitu, zieleni, bieli i miejscowo jasnymi odcieniami szarości. Nie wiem, czy przypadnie Wam do gustu, bo układem przypomina znacząco... ekhem... Nowe Gadu-Gadu...

Vista pozostanie cukierkowata, a będzie jeszcze bardziej cukierkowata, bo dochodzą nowe oczowalne graficzki, ale skoro i tak mało kto z niej podobno korzysta, to zapewne nie przeszkadzają im te świecące się grafiki.

(***)

Na serwerze nowa Vista z przebudowanymi plikami, odpowiedzialnymi za wygląd kontaktów i poprawionym wyświetlaniem się JID-u bądź UID-u kontaktu po najechaniu na jego pseudonim. Po przebudowie plików składowych, lista kontaktów powinna działać nieco sprawniej.

Ogłaszam brak dostępności Visty Glass do czasu, kiedy to prace nad zwykłą Vistą zostaną ostatecznie zakończone.

Sądzę, że nową Vistę ze świecącymi grafikami i nowym obramowaniem dostaniecie już jutro, a być może w następnej becie AQQ.

Użytkownik muszi edytował ten post 2009.09.21, 19:43
Usunieto obraźliwą część posta.

  • StabiL i lubią to

#25 GoRo

GoRo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 161 postów

Napisano 2009.09.21, 17:51

@Wyrocznia/Silver: Cokolwiek byś tu nie pisał nie zmieni to faktu że kompozycja Vista z Vista ma tylko nazwę wspólną, bo obok Visty to nawet nie leżało. Nie jest ani troche podobna.

#26 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.21, 17:52

@Bob:

Nic nie wygląda tak, jak to opisałeś, skoro to ja się zgłosiłem do nich, a nie na odwrót.

(***)

Użytkownik muszi edytował ten post 2009.09.21, 19:48
Usunięto prywatne sprzeczki użytkownika.

  • StabiL, hex i lubią to

#27 StabiL

StabiL

    Adept

  • Dekorator
  • 389 postów

Napisano 2009.09.21, 19:16

Kompozycja na pewno wygląda lepiej niż poprzednia, mimo wszystko;p ale ale nie wszystko mi się w niej nie podoba;p Będe pisał pod siebie i jak ja bym to widział, więc to jest tylko moje skromne zdanie;p
Przede wszystkim usunąłbym ikonke stanu sieci zarówno z okna rozmowy jak i nagłowku z infomracjami o koncie;p W nagłowku jest ona według mnie zbędna, i tak widać ikonke na belce tytułowej jak i na dole w ikonkach wszystkich sieci, a psuje ona i tak efekt. Co do okna rozmowy, to mowiłeś, że bedzie za mało wykorzystanej przestrzeni;p Jak takl uważasz, to daj dla pierwszej wiadomosci po prostu godzine w tym miejscu tyle że po prawiej i voile;p Zrobiłbym też kolorowanie na czatach, ale to też pewnie wiesz. Po to OC zrobił kolorowanie żeby z tego korzystać, a i czatowiczom przyjemniej będzie, w końcu w instalce jest ta kompozycja więc powinna korzystać z takich dobrodziejstw;p
Aczkolwiek i tak jakoś nigdy nie przepadałem za tą kompozycją, choć wielu jej używa i używało;p Ogólnie nie jest zła chociaż taka cukierkowość nie jest dla mnie; p

@Bob
Chętnie też bym był takim naiwnym człowiekiem, bo nie każdy robi dla pieniędzy. Niektórzy chcą się pokazać, pochwalić, inni robią to dla przyjemność albo pasji, a jeszcze inni chcą mieć po prostu udział w czymś co lubią
  • hex lubi to

Rere kum kum . . .
-----------------------




#28 SzczuplyNH

SzczuplyNH

    Weteran

  • Dekorator
  • 459 postów

Napisano 2009.09.21, 19:42

W ogole nie rozumiem po co jest ten skoro jak sam Wyrocznia napisal:

Po konsultacjach z CT mogę Wam powiedzieć, że prace nad kompozycją Vista uznajemy prawieże za zakończone, po czym przystąpimy do rozwoju kolejnego projektu.

Swietny watek rozwojowy kompozycji. Jak dla mnie to tylko podbudowanie swojego ego, co swiadczy jedynie o twojej dziecinnosci i pchanie sie na sile do instalatora AQQ ze swoimi kompozycjami jest conajmniej zalosne.

PS. Nie bijcie za brak polskich znakow. Jeszcze nie wrocilem ;)

Użytkownik SzczuplyNH edytował ten post 2009.09.21, 19:48


#29 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.09.21, 19:46

Usunięto lub wyedytowano kilka postów. Niech już wszyscy dadzą sobie spokój i zaczną pisać na temat, z autorem tematu włącznie.
  • Lord ByRad i Bob lubią to

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#30 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.23, 00:06

Jeszcze dziś trafi to Was nowa Vista z zupełnie nowym stylem okna rozmowy, trochę odchudzoną listą kontaktów i w pół nowym obramowaniem, ponieważ nie zostało niestety jeszcze dokończone. Obecne powinno nieco bardziej imitować to z Windowsa Visty. Dodałem też "animację" wciskania przycisków, a kontakt klikany zmienia kolor na taki, jaki stanie się tuż za moment po jego zaznaczeniu.

Niebawem za to dostaniecie nową Vistę z nowymi grafikami pod górnym paskiem z ikonami i z nowymi ikonami do niego. Powinno też zostać skończone obramowanie okien. Nie mogę jednakże określić żadnego terminu nadejścia tej chwili, za to zapewniam, że kilka nowych grafik dopieści jeszcze nieco tą kompozycję. Później prace nad nią nie będą wznawiane i taka, jak będzie, w takim stanie trafi już do AQQ. Poprawiane będą wyłącznie błędy.

Nowy post

Nowa Vista już wisi na serwerze, a w niej całkowicie nowy styl okna rozmowy i czata, przerobione okno SMS i odchudzone okno kontaktów. W pliku leży trochę śmieci, ale nie chciało mi się już usuwać, traktuję to jako swoistą kopię zapasową. Obramowanie okien również nie jest dokończone, ale tak, jak wcześniej powiedziałem, pozostałe nowości zobaczycie jutro. A właściwie to dzisiaj. :P

Co sądzicie o nowym oknie rozmowy? Nie przedstawiliście nic po swojemu, to musi być po mojemu. :P
  • MysteR i lubią to

#31 pakeroso

pakeroso

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 2009.09.23, 01:26

Bardziej mi się podobało, jak awatary było widać przez cały czas na liście kontaktów (małe oczywiście). No i opisy moim zdaniem nieco za jasne do białego tła.

Okno rozmowy nie najgorsze, całkiem czytelne, jednak stare rozwiązanie z mniejszymi awatarami bardziej przypada mi do gustu :)
Dołączona grafika

#32 MeFisto

MeFisto

    Adept

  • Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2009.09.23, 07:45

W pliku leży trochę śmieci, ale nie chciało mi się już usuwać, traktuję to jako swoistą kopię zapasową.

Wyrocznia potrafisz skutecznie zniechęcić do pobrania własnej kompozycji. Ja dzięki tej wypowiedzi zrezygnowałem. Skoro którykolwiek autor coś pozostawia, bo mu się nie chce zrobić to ja dziękuję. I bynajmniej nie jest to kwestia łącza, limitów danych itp., przecież to kilkanaście KB więcej, a poza tym takowych nie posiadam. Dużo ważniejsze jest w tym przypadku podejście autora do tematu, które moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia.

Użytkownik MeFisto edytował ten post 2009.09.23, 07:49

  • wu112 i Paweł lubią to

OS: Windows 8.1
IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense


#33 Paweł

Paweł

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 2009.09.23, 09:08

Popieram przedmówcę. Na przyszłość Wyrocznia, proponuję nieco skromności i dystansu do własnej osoby oraz do swoich och i ach kompozycji. Zapewniam Cię, że dzięki temu Twoja kolejna kompozycja (Vista już ma wystarczająco zniszczoną reputację przez całą tę atmosferę która się wokół niej wytworzyła na forum) zostanie odebrana znacznie sympatyczniej, a kto będzie chciał to i tak wyrazi swoją opinię tutaj na forum.

A co do tak zwanych śmieci pozostawionych w pliku: naprawdę brak mi słów... Skoro poświęciłeś ileś tam czasu na "modyfikację" kompozycji, to nie powinno być dla Ciebie żadnym problemem poświęcenie kilku minut więcej na "dopicowanie" tego pliku. Naprawdę, tym sposobem wyrażasz swój stosunek do końcowego odbiorcy kompozycji. . . Ja jestem kolejną osobą którą skutecznie zniechęciłeś do Visty. Zdecydowanie wolę kompozycje innych autorów, którzy na forum w odpowiednim dziale prezentują swoją kompozycję, gdzie jest ona ukończona w 100%, nie robią z tego wydarzenia na jakąś Bóg wie jak wielką skalę i nie dokonują już żadnych modyfikacji codziennie, zmuszających użytkownika do ponownej instalacji pliku.

PS. Nie dziw się Wyrocznia, że minusuję większość Twoich postów. Jak chcesz, to się możesz odwdzięczyć i zminusować każdego mojego :lol: :lol:

Użytkownik Paweł edytował ten post 2009.09.23, 09:20

  • MysteR i lubią to
System: Windows 7 Home Premium SP1
IE: 9.0
Wersja AQQ: Zawsze najnowsza (wliczając bety)

Wtyczki: Standardowe + Antyspam, AntiSwap, AQQ Last Seen, AQQ Restarter, AQQ Contact State, Blocker, GG Clone, GroupChat History, Inwigilator, LoginsTune, Makra, Nk.pl, Past and Send, QuickDel, SendEmail, SendState, Silence!, StealStatus, TabKit, VNotify, YTViewer.

#34 Bob

Bob

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 2009.09.23, 09:09

Może jakiś screen? Czy screeny "są w trakcie robienia" jak ostatnim razem? :D

#35 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.09.23, 09:11

Skoro wszystko robisz od nowa i zmieniasz wygląd to daj w końcu te screeny.
Co do śmieci to fakt, kopie możesz zostawić u siebie na kompie, a do pobrania oczyścić. Dużo czasu to nie zajmuje.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#36 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.23, 10:24

Śmieci leżą po to, aby osoby chętne zajrzały, co ciekawego tam jest, co nie zostało jeszcze zaimplementowane. Proszę powstrzymywać się od ciągłych upomnień, bo widać w jaką paranoję popadacie, byle tylko nabić sobie licznik.

Zapomniałbym. Na serwerze leży nowa wersja z trochę innymi czatami i nowym wyróżnianiem naszego pseudonimu na czacie. Absolutnie nie mam pomysłu, jak by tu ładnie te czaty Wam zrobić. Myślę, że kolorowanie każdej wypowiedzi dojdzie, ale nie mam pomysłu na układ, jak miałby on wyglądać.

Wolicie korzystać z czatów na kompozycjach o prostym stylu? Chcecie widzieć JID na czacie i w archiwum wiadomości? Na czatach to myślę, że byłoby to ułatwienie dla Moderatorów, a w archiwum mogłoby być jako dodatkowa rzecz, bo miejsca to tam jest dużo.
  • pakeroso i lubią to

#37 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2009.09.23, 10:29

Śmieci leżą po to, aby osoby chętne zajrzały, co ciekawego tam jest, co nie zostało jeszcze zaimplementowane.

Jasne. Lepszej rzeczy już nie można sobie wmówić. Ludzie prędzej zgłoszą, że w kompozycji zalegają śmieci niż będą je przeglądać. Z resztą wcześniej pisałeś co innego:

W pliku leży trochę śmieci, ale nie chciało mi się już usuwać


byle tylko nabić sobie licznik.

No no. A czy wstawianie kompozycji na raty, a nie raz porządnie nabijaniem nie jest?

pozostałe nowości zobaczycie jutro. A właściwie to dzisiaj

:]

Co do kompozycji: zainstalowałem, przejrzałem, usunąłem. Lepiej weź się porządnie za robote, bo takiego zamieszania jak tu nie było chyba w żadnym innym temacie kompozycji.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#38 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.23, 10:41

Łe tam, jak tak Ci to przeszkadza to ja nie muszę w ogóle informować Was o zmianach, możecie ściągać w ciemno, a z Waszego podejścia to wynika tylko tyle, że potraficie doszukiwać się w moich wypowiedziach samych dziur i potem przez dwadzieścia postów w kółko łapać za słówka. Bo zamieszanie tworzycie tylko Wy, bo umiecie tylko nabijać, a jak chodzi o zrobienie czegoś, wypowiedzenie się co dokładnie w kompozycji przeszkadza, czego brakuje, co zmienić, to wolicie leżeć z gołą **pą i czekać aż inni coś powiedzą.

Jak zobaczę jeszcze jeden post niedotyczący tematu, zamknę temat. Czy to tak źle, że chciałem zebrać opinie i dzielić się na bieżąco nowymi wersjami? No weźcie wybaczcie, ale naliczyłem jeden post, w którym jest porządnie wyrażona opinia.

#39 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.09.23, 10:57

[removed='Podgląd - z kompozycji standard a nie vista']
[removed='Ikony sieci - po co dodajesz skoro i tak są standardowe ']
[removed='Linki w opisach - słabo widoczne szare na białym i szare na niebieskim']
[removed='Kolory opisów - mało czytelne, powinna być inna czcionka lub inny kolor.']

[added='Podobają mi się zaokrąglenia przy wyborze menu.']


Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#40 MeFisto

MeFisto

    Adept

  • Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2009.09.23, 11:17

Wyrocznia, a to że zostawiasz śmieci i wypuszczasz jakąś niedoróbkę a przy okazji zniechęcasz do instalacji Twojej super-buper-wypasionej kompozycji to nie porządna opinia? Weź się człowieku zastanów co robisz, zrób to raz a porządnie i będzie spokój.
  • muszi, greenhorn i lubią to

OS: Windows 8.1
IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych