Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kompozycje standardowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
588 odpowiedzi w tym temacie

#41 Qroń

Qroń

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 2009.09.23, 11:53

Jako iż bardziej przemawiają do mnie jasne kompozycje i długo używałem zmodyfikowanej "starej" Visty to i nowej dałem szansę zaistnieć.

Nie zadowalała mnie jednak w 100% toteż wprowadziłem parę kosmetycznych zmian.
Wygląda to następująco:

Dołączona grafika

Zmieniłem:
- Obramowanie okien na stworzone przez siebie "Vistopodobne"
- Ten irytujący kolorek tła przy naszym JID na trochę chłodniejszy (IMO lepiej tak wygląda)
- Rozmiar avatarów po zaznaczeniu razem z obramowaniem ("pełny" rozmiar do najechaniu bezpośrednio na avatar)
- JID kontaktu po zaznaczeniu - wyświetla się obok, a nie poniżej nicka (zaczerpnięte skądinąd z Vista Glass)
- Ikony metaktontaktów - wyświetlają się poniżej ikony sieci głównej
- Parę kolorków w formatowaniu tekstu
- Scrollbar'y (wolę systemowe :P)

BTW: Modyfikacja kompozycji powstała na bazie poprzedniej wersji z widocznymi małymi avatarami na liście kontaktów i starym oknem rozmowy (bardziej przypadło mi do gustu pomimo nazwijmy to "rozwlekłości" - kto widział ten wie :P, pretensje do Wyroczni, że screenów nie pokazał).

Użytkownik Qroń edytował ten post 2009.09.23, 11:59

  • Emiya Shirou lubi to

#42 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.23, 11:57

Nagłówek z informacjami o koncie faktycznie prezentuje się dużo lepiej. Reszta zmian mnie nie zatysfakcjonowała.

Qróń zgodził się na oddanie swojego nagłówka z informacjami o koncie, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że jego grafiki znajdą się w instalatorze.

Co nie zmienia faktu, że temat proszę zamknąć.
  • lubi to

#43 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.09.23, 12:19

1. @Silver: Nie baw się w moderatora i nie mów co każdy ma robić, bo nim nie jesteś.
2. @Silver: Ktoś zwraca uwagę o niepotrzebnych śmieciach to już jest źle i raportujesz. Ktoś inny wyraża negatywną opinię to też jest źle. Może tak trochę samokrytyki?
3. @Silver: krzyczysz, że inni piszą nie na temat a sam robisz dokładnie to samo. Innych raportujesz, ale twoje posty są oczywiście dobre. Trochę konsekwencji w poczynaniach.
4. @Silver: Może zamiast wypuszczać co kilka godzin nową wersję i pisać posty w stylu "teraz macie jedną nowa ikonę, za godzinę będą nowe kolory, a jak mi się będzie chciało to zmienię coś innego" weź się za robotę, zrób do końca kompozycję, udostępnij ją i czekaj na opinie?
5. No i niech się w końcu wszyscy uspokoją, bo każdy dostanie nagrodę.

EDIT: Temat zostawię otwarty licząc, że się wszyscy uspokoicie.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#44 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.23, 22:26

Vista Release Candidate

Nowe obramowanie:
Dołączona grafika

Identyfikatory rozmówców w Historii:
Dołączona grafika

Całkiem nowy Toolbar:
Dołączona grafika

Nowy styl czata:
Dołączona grafika

Nowy wygląd notyfikacji o zmianie statusu, bardziej przyjazna Moderatorom na czacie:
Dołączona grafika
A po najechaniu na belkę zmiany statusu:
Dołączona grafika

Teraz proszę o ostateczne sugestie i doszukiwanie się błędów, gdyż w innym wypadku Vista w takim bądź podobnym stanie trafi do instalatora. Pobrać oczywiście można z pierwszego posta. Tą wersję naprawdę warto zainstalować, waży zaledwie dziewięćdziesiąt kilobajtów.
  • hex i lubią to

#45 pakeroso

pakeroso

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 2009.09.23, 22:40

Szczerze mówiąc wersja Qroń'a znacznie bardziej mi się podoba.
Ten toolbar, czcionka opisów, duże awatary w oknie rozmowy i ich brak w głównym oknie nie bardzo mi podchodzą.

No cóż... każdy ma inny gust...
Dołączona grafika

#46 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.23, 22:52

"No cóż... każdy ma inny gust..."

Jakby nie było, ale chyba do tego służy ten wątek, czy może się mylę?

Wypisujcie, co się nie podoba, a po konsultacjach co ciekawsze zmiany zostaną wprowadzone.

Jeśli chodzi o awatary w oknie głównym, to nie mam pomysłu, jakby je dać tak, aby lista nie latała. Latanie listy jest strasznie denerwującym zjawiskiem. Tak samo nie mam pomysłu, co zrobić z identyfikatorami kontaktów, bo jedni chcą, drudzy nie, jedni chcą tylko przy zaznaczonym, a tak się po prostu nie da tego dla każdego przystosować.

Składajcie propozycje, a ja myślę dalej, jak usunąć latanie listy.
  • i Milano lubią to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#47 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.09.23, 22:54

Wyrocznia, zrób z tymi ikonami pod menu, one RAŻĄ @w@ i pozostał po ich prawej stronie kawał wolnego miejsca.
poza tym `all ok`

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#48 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.09.23, 22:56

Ikony zakładek w ogóle mi się nie podobają. Jakieś takie... landrynkowate :/ Już standardowe są lepsze. Co do reszty to wypowiem się jak zobaczę całość, bo po tak małym wycinku trudno ocenić, zwłaszcza gdy nie widzi się skomponowanej całości.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#49 Aztek

Aztek

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 2009.09.23, 23:01

Jak dla mnie kompozycja stała się bardziej czytelna, ale toolbar wolałem ten stary.
Belki grup idealne byłyby w kolorze takim niebieskawym, jak belki Windows Vista, te żółte w połączeniu z bielą tła listy kontaktów na dłuższą metę są rażące i powodują zmęczenie wzroku oraz zmianę kompozycji na inną.

#50 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.23, 23:28

Ikonki prawda, landrynkowate, ale przynajmniej dobrze się komponują z resztą oczowalnych komponentów kompozycji. :D

Jeśli chodzi o to, że żółty, pomarańczowy i brązowy kolor nie mają nic wspólnego z Vistą, to wyjaśniam, że twórca projektu chciał nawiązać do kolorystyki loga komunikatora, stąd niekoniecznie Vistowa kolorystyka. :)

Hihi, to śmieci nie ma to już o czym pisać nie macie. :D
  • Milano lubi to

#51 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.24, 07:27

Jakoś dziwnie wygląda ten Toolbar takie świecące nie wiadomo co, ale skoro wszystko tu się błyszczy i świeci, no to raczej powinno tak już zostać.
Styl czata, przejrzysty i wszystko widać kiedy kto napisze, jeszcze dla rozróżnienia dał bym kolory, bo skoro tak jest w standardowej kompozycji, to tutaj też powinno.
Notyfikacja o zmianie statusu oczywiście na plus, szkoda że w innych kompozycjach nie jest tak to zrobione, bo bardzo ułatwiało by to pracę.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#52 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2009.09.24, 09:08

Toolbar okropny. Nie wrzucę tego do AQQ ;) Proszę zmienić :P
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#53 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.09.24, 09:18

Mnie się ta kompozycja w żadnej formie nie podoba :P OC lepiej dopracuj aero i wtedy kompozycja Vista Aero porządnie zrobiona, bo ta kompozycja w żadnej formie visty nie przypomina. A te beli grup to już naprawdę okropne aż patrzeć na nie nie można ;/
  • Milano lubi to
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#54 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2009.09.24, 09:29

Toolbar okropny. Nie wrzucę tego do AQQ ;)

Uff :huh: Jest dobrze, Wyrocznia nie masz już nic do gadania :P
  • Bob lubi to

#55 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.24, 09:29

Oconnel, to robili Twoi ludzie, więc z pretensjami co do grafik to tylko i wyłącznie do nich. :D

Nie no, mi się podoba. Wiecie, może ja naprawdę lubię po prostu takie świecące rzeczy i dlatego mi on nie przeszkadza, no weźcie na moją Manilę z profilu spójrzcie jak daje po oczach. Chyba będę musiał też trochę stonować kolory w niej, bo się też nikomu nie spodoba. :P
  • pakeroso i Archangel lubią to

#56 Bob

Bob

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 2009.09.25, 20:28

Chyba będziesz musiał zupełnie zmienić ten toolbar, bo wygląda jak dzieło szalonego 13 latka ;)

A co do nowego obramowania... no właśnie - co w nim niby nowego?

#57 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.26, 18:39

Nowa Vista na serwerze. Nowy przełącznik kontaktów aktywnych na belce grupy, bo ten zielony to nie wiem, skąd on w ogóle się tam wziął, bo zupełnie do niczego nie pasował. Dałem większy odstęp ikonek Toolbara od lewej, żeby się wyrównał z tekstem w MainMenu. Dałem nieco ciemniejszą grafikę pod belką z ikonkami sieciowymi i ikonką dźwięków.

Oprócz tego całkowicie przebudowano listę kontaktów. Wyraźcie swoje opinie na temat nowego układu elementów.

Dołączona grafika

Zmieniło się także pytanie w ankiecie, gdyż Wasze opinie na temat Visty wzbudziły duże wątpliwości u zespołu Creative Team, czy Vista w ogóle powinna w AQQ być. Tak więc, to Wasza decyzja i absolutnie się o nic nie obrażę, bo każda decyzja, która zostanie przegłosowana z pewnością będzie dobra dla przyszłości AQQ. Jeżeli nawet Vista wyleci z hukiem, będą ją rozwijał dla osób, którym się ona mimo wszystko podoba i będzie dostępna na www.aqq.eu.

#58 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.09.26, 18:43

Dla mnie ta kompozycja nadal jest przerażająco okropna i chyba jej już uratować się nie da. Proponuję wywalić ją i na jej miejsce dać np. "AQQ Lajt"

Mój głos w ankiecie:
"Za dużo by przerabiać, żeby nadawała się do użytku, więc powinna został usunięta"

Użytkownik sacrus edytował ten post 2009.09.26, 18:44

  • Bob lubi to
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#59 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.26, 20:21

Zagłosuj jeszcze raz, bo ankiety się rozwaliły.

Nowa Vista na serwerze. Przepraszam, ale zapomniałem wcześniej zaktualizować archiwum i nie nadawało się do użytku.

#60 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.09.26, 23:39

Zagłosuj jeszcze raz, bo ankiety się rozwaliły

padłem, to jest najlepszy tekst jaki słyszałem dnia dzisiejszego :D
i głos, podobnie jak głos Sacrusa, leci na `Za dużo by przerabiać, żeby nadawała się do użytku, więc powinna został usunięta` zgodnie z tym, o czym pisałem wcześniej.
  • Bob lubi to

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych