Skocz do zawartości


Zdjęcie

[zrealizowano] Obsługa wklej.org


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
27 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: [zrealizowano] Obsługa wklej.org (65 użytkowników oddało głos)

Czy przyda ci się taka wtyczka?

  1. Głosowano Tak (51 głosów [78.46%])

    Procent z głosów: 78.46%

  2. Głosowano Nie (5 głosów [7.69%])

    Procent z głosów: 7.69%

  3. Głosowano Nie mam zdania (9 głosów [13.85%])

    Procent z głosów: 13.85%

Głosuj

#1 Czajo

Czajo

    Redaktor Strefy AQQ

  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2009.09.22, 07:08

Witam! Zapewne nie tylko ja kopiuję duże fragmenty rozmów i nie tylko. Aqq ma ograniczenie znaków, więc wszystkiego nie mogę wkleić na raz... Dlatego wchodzę na www.wklej.org i tam dodaję tekst... Czy jest możliwość rozszerzenia komunikatora o funkcję wklejania tekstu do tego typu serwisów i albo pokazywanie linka albo go wysyłanie do naszego rozmówcy?
  • apo1362001 lubi to

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo


#2 Loosa

Loosa

    Weteran

  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2009.09.22, 09:49

Dodaj w sondzie odpowiedź dla niezdecydowanych w stylu 'Nie mam zdania'.
Zdecydowanie popieram, takie coś byłoby przydatne. Jak ja bym to widział? Gdy wiadomość jest zbyt długa, wtyczka automatycznie ją przechwytuje, wrzuca na serwer tego typu i wkleja link do wklejki do pola treści wiadomości. Działanie jak marzenie.
  • apo1362001 lubi to

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.


#3 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.09.22, 11:15

Sondę dodawałem ja. Po co "nie ma zdania przy wtyczce"? Albo komuś się przyda albo nie.

Co do propozycji, to można też dać przycisk w oknie rozmowy. Klikasz, wklejasz, wysyłasz i jako zwrot otrzymuje się link w polu wpisywania wiadomości lub od razu jako wiadomość wychodzącą.
  • Czajo i apo1362001 lubią to

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#4 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.22, 12:45

Zdecydowanie popieram, takie coś byłoby przydatne. Jak ja bym to widział? Gdy wiadomość jest zbyt długa, wtyczka automatycznie ją przechwytuje, wrzuca na serwer tego typu i wkleja link do wklejki do pola treści wiadomości. Działanie jak marzenie.

Automatycznie to nie, raczej w takiej formie jaką podał muszi. Mamy coś skopiowane w schowku, klikamy na przycisk, a link sam się wkleja. Nie tylko było by to potrzebne do dużej ilości tekstu, ale i jakiegoś kodu html/php/c++ itd. bo jak wiemy AQQ samo dodaje emotki i trzeba poprzez tryb kopiowania kopiować kod. Jestem jak najbardziej na tak.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#5 Czajo

Czajo

    Redaktor Strefy AQQ

  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2010.02.17, 08:33

@muszi, dzięki za poprawę mojego tematu... zbyt późno zauważyłem podpunkt, ze musi być ankieta :D zapamiętam na przyszłość ;)

a ja na programowaniu słabo się znam (mój wyczyn to napisanie kalkulatora, który pytał o imię i umiał dodawać xD), więc chciałbym się zapytać czy to jest pracochłonne wykonanie takowej wtyczki o funkcjonalności do wklejania do serwisów bashowych :D

jest wtyczka do kolorowania składni języków programowania, ale wtyczki do wklejania już nie ma...

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo


#6 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.02.17, 11:11

No, fajna propozycja, tylko coś mi mówi, że podobna już była...

Anyway, też korzystam z wklej.org -> często właśnie wklejam tam kod, a później link przesyłam komuś ;) Ta wtyczka by to trochę skróciła :)
Wklej.org udostępnia API (i trzeba wygenerować do niego klucz/key: klik), tak więc zadanie o wiele prostsze niż gdyby jego nie było ;)

#7 Czajo

Czajo

    Redaktor Strefy AQQ

  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2010.02.17, 21:43

była bo to to samo, tylko odświeżyłęm datę, ale skoro ma api to prosiłbym jakiegoś Wtyczkopisarza o podjecie się czegoś takiego ;) chyba to nie będzie trudne ;)

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo


#8 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2010.02.23, 02:57

Anyway, też korzystam z wklej.org -> często właśnie wklejam tam kod, a później link przesyłam komuś ;) Ta wtyczka by to trochę skróciła :)
Wklej.org udostępnia API (i trzeba wygenerować do niego klucz/key: klik), tak więc zadanie o wiele prostsze niż gdyby jego nie było ;)

Jak by ktoś umiał zaimplementować XML-RPC w C#, to byłoby prościej ;)

#9 Jochnka

Jochnka

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 63 postów
  • MiejscowośćLublin

Napisano 2010.02.23, 08:46

Tak wyszło, że nie mam zdania, bo ta funkcja, by się przydała, a z drugiej strony nie. Wiecie oco chodzi?
Szukasz czegoś innowacyjnego!?
Szukasz czegoś fajnego!?
Chcesz pogadać przez niego!?
Zainstaluj Aqq, który jest dla każdego.
Zadowoli ją i jego. Wejdź na http://www.aqq.eu

#10 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.02.23, 17:34

Anyway, też korzystam z wklej.org -> często właśnie wklejam tam kod, a później link przesyłam komuś ;) Ta wtyczka by to trochę skróciła :) Wklej.org udostępnia API (i trzeba wygenerować do niego klucz/key: klik), tak więc zadanie o wiele prostsze niż gdyby jego nie było ;)

Jak by ktoś umiał zaimplementować XML-RPC w C#, to byłoby prościej ;)

hmm, ja nie widzę problemu... Przecież XML-RPC to zwykły POST czy GET w HTML'u, w formacie XML... Za XMLRCP.com:

What is XML-RPC?
It's a spec and a set of implementations that allow software running on disparate operating systems, running in different environments to make procedure calls over the Internet.

It's remote procedure calling using HTTP as the transport and XML as the encoding. XML-RPC is designed to be as simple as possible, while allowing complex data structures to be transmitted, processed and returned.

I C# to nie jedyny język programowania :P Wtyczkę można napisać w Object Pascalu (Delphi), C++, "zwykłym" C, Microsoft .NET czy Javie... (nie wspominając o możliwości zastosowania XML-RPC w językach stricte-skryptowych (webowych), czyli: PHP, Python, itd. ; z których wtyczki zrobić się nie da..)...

Lista implementacji XML-RPC (trzeba klikać na małe ikonki, Dołączona grafika, aby dostać się na stronę opisującą implementację).. Jak widać, przykładów jest dużo (po kilka do niektórych języków), dlatego zrobienie wtyczki używającej XML-RPC i połączenie się dzięki niemu z API wklej.org powinno być proste ^^ Są też tutoriale i XML-RPC w artykułach, są tam różnego rodzaju HowTo, także kolejne ułatwienie ;)


@Janas: nie rozumiem o co Ci chodzi... Funkcja by Ci się przydała -> instalujesz wtyczkę.. Funkcja by Ci się nie przydała -> nie instalujesz jej.. Używasz wklej.org czasami (raczej rzadko) -> zależy od Ciebie czy wtyczkę wgrasz czy nie ;) Nie mówimy tu o wstawianiu takiej funkcji do AQQ, tylko o napisaniu takiej wtyczki ;)
  • kr2ysiek lubi to

#11 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2010.02.23, 18:00

Skoro nie widzisz problemu, to ja poproszę o taką implementację - tylko pamiętaj C# :P A resztę już sam dorobię.
  • eSKej i UsagiAddict lubią to

#12 Czajo

Czajo

    Redaktor Strefy AQQ

  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2010.02.24, 14:44

czyli jest nadzieja? :D

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo


#13 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2010.02.24, 21:32

Jesli by się udało zaimplementować tego XML-RPC, to pozostałoby tylko skompilować kod na wtyczkę do AQQ (tu musiałbym mieć pomoc jakiegoś doświadczonego wtyczkopisarza). Na chwilę obecną kompilator zwraca mi błąd, że odpowiedź serwera nie jest zgodna z XML. Próbowałem też z wklej.to, ale tu jest problem z połączeniem. Za to przykładowa implementacja działa bez problemu.. :unsure:
Ogólnie zarys wtyczki i funkcjonalności jest.

#14 Czajo

Czajo

    Redaktor Strefy AQQ

  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2010.02.25, 18:58

to ja czekam z niecierpliwością :D

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo


#15 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2010.02.26, 03:56

Implementacja się udała, więc niebawem będzie można się już czegoś wstępnego spodziewać :]

==#2==
Dobra, macie podgląd:
Dołączona grafika

Teraz muszę znaleźć trochę czasu na zrozumienie SDK w C#. Nie spodziewajcie się wtyczki wcześniej niż w niedzielę.
Chyba, że ktoś w temacie SDK + C# będzie chętny pomóc ;)

#16 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2010.02.26, 14:20

Dzika nazwa ;] Ale ogólnie wygląda nieźle.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#17 Czajo

Czajo

    Redaktor Strefy AQQ

  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2010.02.26, 18:36

to będzie działać na zasadzie tego, ze będzie jakiś przycisk w oknie rozmowy?

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo


#18 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2010.02.26, 22:29

Tak, takie mam założenia.

#19 Czajo

Czajo

    Redaktor Strefy AQQ

  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2010.03.02, 19:38

jak tam prace? :D

ps. to chyba najbardziej oczekiwana wtyczka :D

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo


#20 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2010.03.02, 22:41

Na chwilę obecną mam tylko aplikację, bo obecnie walczę z chorobą.. Poza tym to całe SDK to dla mnie praktycznie czarna magia jak na razie ;)

Ciekawe ile osób poza tobą czeka :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych