Skocz do zawartości

Ile wyniesie wynagrodzenie netto? umowa zlecenie.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_redsoks_*

Gość_redsoks_*

Napisano 2009.09.23, 21:38

Witam mam taki problem.

Znalazłem prace wynagrodzenie wynosi 8,15zł/h(brutto) miesiecznie wyniesie 1467zł(brutto). Jestem studentem w wieku poniżej 26 lat, czy musze opłacac ZUS? czy przysługuja mi jakies zniszki z powodu tego ze jestem studentem? i ile bede zarabiał (uwzględniajac te przywileje bycia studentem poniżej 26 roku zycia) netto za 1h pracy?

Przegladałem kalkulatory obliczajace składke w internecie ale one nie uwzgledniaja przywilejów studenta....

Jeśli ktos się zna na tych sprawach to proszę o pomoc. Z góry dziękuję :)

#2 pakeroso

pakeroso

Bywalec

• 185 postów

Napisano 2009.09.23, 21:47

Z tego co się orientuję żadnych zniżek nie odczujesz - zapewne odczuje je Twój pracodawca, który nie będzie musiał opłacać ZUS-u, jednak zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy oczywiście nie da Tobie :P
Ale szczerze mówiąc nie jestem biegłym w tych sprawach.

Użytkownik pakeroso edytował ten post 2009.09.23, 21:47

Dołączona grafika

#3 Gość_redsoks_*

Gość_redsoks_*

Napisano 2009.09.23, 22:43

No własnie chyba nie dokonca tak jak mówisz... bo ja mam podpisana umowe zlecenie z pracodawca na której jest napisane ze bede zarabiał 8.15 zł brutto za 1 h i jesli nie musi za mnie płacic ZUSu (około 200 zł) to tych pieniedzy nie moze zatrzymac dla siebie bo wtedy nie bede zarabiał tych 8.15 zł/h(brutto) bo obnizy się miesieczny jego wydatek brutto na mnie czyli te 1467zł na które mam podpisaną umowe. Chodz ja sie na tym nie znam.. dlatego pytam was?? czy dobrze myslę?

#4 Smy

Smy

Początkujący

• 22 postów

Napisano 2009.09.24, 08:25

Jesteś studentem, a z pisaniem i liczeniem widzę u Ciebie coś cienko. Przy umowie o dzieło nie trzeba opłacać ZUSu. Przy umowie o zlecenie jest więc pewnie podobnie. Jako student do 26 roku życia masz opłacone składki zdrowotne, więc o tyle dobrze, że mając umowę o dzieło/zlecenie gdy Ci się coś stanie to nie zapłacisz za lekarza kilkadziesiąt tysięcy złotych :-)

Kwota brutto to kwota z podatkiem. Podatek to co innego niż ZUS.

Następnym razem jak rozmawiasz z pracodawcą to pytaj od razu o kwotę "na rękę" czyli netto.

Użytkownik Smy edytował ten post 2009.09.24, 12:28

www.legalne.info !

#5 Gość_redsoks_*

Gość_redsoks_*

Napisano 2009.09.24, 11:44

Wiem zawsze miałem kłopoty z poprawnym pisaniem :) Ale dzieki za informacje. a nie wie ktos ile wyjdzie netto z tych 8.15 brutto/h? A nie wiem tego dlatego ze ja jestem zatrudniny przez firme z Krakowa a mieszkam w Opolu, a pani, telekolsuntantka wie tylko ile wyjdzie brutto.

#6 Smy

Smy

Początkujący

• 22 postów

Napisano 2009.09.24, 12:27

Standardowo netto/brutto liczysz *1.22 lub /1.22 - w tym przypadku podzielić, bo kwota brutto to kwota z podatkiem. Tylko przy umowie o zlecenie nie wiem czy nie będzie to inny procent niż 22.
  • ZooMpl lubi to
www.legalne.info !

#7 Magnes

Magnes

Bywalec

• 110 postów

Napisano 2009.09.24, 12:40

smyku! 22% to ma vat! Od pensji brutto odliczana jest tylko zaliczka od podatku DOCHODOWEGO (przy umowie zlecenie/o dzieło) czyli w zależności od tego jaki będziesz miał dochód 18 bądź 30% (taki jest chyba drugi próg :P ) Na pracuj.pl jest świetny kalkulator.
  • ZooMpl lubi to
Możecie mi skoczyć z takim moderowaniem:
Sygnatura edytowana
Regulamin IV.1, IV.4

#8 Gość_redsoks_*

Gość_redsoks_*

Napisano 2009.09.24, 12:56

O dzieki faktycznie na pracuj.pl jest swietny kalkulator:)

#9 Smy

Smy

Początkujący

• 22 postów

Napisano 2009.09.24, 13:09

Wiem, dlatego napisałem, że nie będzie to raczej 22%. 18, albo 19% było z tego co pamiętam, ale nie chciałem pisać, bo pewności nie miałem :-)

Heh, myślałem, że kalkulatory to pierwsza rzecz jaką sprawdziłeś.

Użytkownik Smy edytował ten post 2009.09.24, 13:16

www.legalne.info !

#10 Gość_redsoks_*

Gość_redsoks_*

Napisano 2009.09.24, 13:36

Bo sprawdziłem ale tego nie zdołałem odszukac a był duzo bardziej szczegółowy taki jakiego potrzebowałem:)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych