Skocz do zawartości


Zdjęcie

[tracker] Konferencje Jabber


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
23 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ankieta publiczna (64 użytkowników oddało głos)

Co sądzisz na temat wykorzystania czatów Jabbera jako miejsce prywatnych posiedzeń?

  1. Głosowano Jestem za (58 głosów [90.62%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 90.62%

  2. Głosowano Jestem przeciw (1 głosów [1.56%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.56%

  3. Głosowano Mi to obojętne (5 głosów [7.81%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.81%

Głosuj

#1 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.24, 20:43

Powiem już na wstępie - moja propozycja to prawdziwe konferencje i z prawdziwego zdarzenia, a nie jakieś badziewia, jak w Gadu-Gadu, chociażby że odszedłeś z konferencji, a okno rozmowy wciąż Ci się otwiera, jak ktoś coś napisze.

Po co zakładać nowy pokój, ustawiać dla niego hasło, wysyłać indywidualnie zaproszenia i podać osobom hasło wstępu do pokoju rozmów, aby urządzić prywatną konferencję?

Proponuję rozbudować funkcjonalność czatów o prywatne konferencje, które byłyby w zasadzie zwyczajnymi pokojami rozmów, zakładanymi na serwerze konta, z którego wysyłamy zaproszenie, ale posiadającymi dodatkowe funkcjonalności.

Klikając prawym przyciskiem myszy na belkę grupy możemy zaprosić grupę lub wybrane z niej osoby na prywatną konferencję.

Dołączona grafika

1. Zaproszenie.

a) Wybór uczestników.

W oknie wyboru uczestników automatycznie zaznacza się grupa kontaktów, na której prawoklikiem wywołano okno.

Dołączona grafika

Kiedy wybierzemy już uczestników konferencji, którym chcemy wysłać zaproszenia, AQQ zakłada pokój rozmów na serwerze AQQ.eu, niezależnie od tego, na którym serwerze posiadamy konto. Pokoje, które będą prywatnymi konferencjami winny być niewidoczne na liście pokoi na zakładce Czaty, a dostęp do takiego pokoju jest możliwy wyłącznie przez przyjęcie zaproszenia.

Po wybraniu uczestników, AQQ przesyła tym osobom zaproszenia.

b) Akceptacja zaproszenia.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zaproszenie możesz przyjąć, odrzucić, bądź odrzucić chwilowo, wybierając opcję Przypomnij mi później. Wybranie opcji Przypomnij mi później skutkuje ponownym wyświetleniem okna po pięciu minutach. Z opcji Przypomnij mi później można korzystać bez ograniczeń. Jeżeli konferencja zakończy się wcześniej, niż zdążysz do niej dołączyć, gdyż użyłeś opcji Przypomnij mi później, AQQ wyświetla odpowiedni komunikat.

W Ustawieniach AQQ wypadało by znaleźć miejsce na późniejsze zarządzanie zaproszeniami.

Dołączona grafika

Kiedy zaznaczona jest opcja Zapytaj za każdym razem, to zaproszenia wyświetlają się zawsze, ale nie u osób, które są na którejkolwiek z poniższych list. Kiedy zaznaczona jest opcja Przyjmuj bądź odrzuć według poniższej reguły:, to zaproszenia nie wyświetlają się nigdy, a przyjmowane są tylko od osób, które znajdują się na liście Automatycznie przyjmuj zaproszenia od:.

c) Wybór nika.

Musimy podać swój alternatywny nik, na wypadek, jeżeli któryś z innych uczestników konferencji nie zna nas i nie ma nas na swojej liście kontaktów. Osobom, które posiadają tą osobę na swojej liście kontaktów, nie pokazuje się podany alternatywny nik, a taka nazwa kontaktu, pod jaką dodany jest na naszej liście kontakt o tym JID-zie.

2. Układ i dostępne opcje w oknie konferencji.

Dołączona grafika

a) Notyfikacja o osobach dołączających i odrzucających zaproszenia, a także o osobach, odkładających je na później przy użyciu opcji Przypomnij mi później.

b) Ustalenie tematu konferencji.

c) Możliwość wyrzucenia wybranych gości przez Operatora. Opcja Ban nie będzie nam potrzebna, skoro na konferencję można trafić wyłącznie z zaproszeniem.

d) Goście nie mają prawa zmieniać tematu konferencji, wysyłać zaproszeń, ani zmienić nika. Osoby akceptujące zaproszenie trafiają do konferencji z takim nikiem, jaką nazwę kontaktu posiadają na liście pozostałych uczestników konferencji, w tym Operatora. Przy akceptacji zaproszenia na wszelki wypadek i tak wpisujemy swój nik, ale tak podany w formularzu nik widzą tylko osoby, które nie mają tamtej osoby na swojej liście kontaktów. Jeżeli posiadają tą osobę na liście, ich nik w konferencji jest taki, jaką nazwę kontaktu posiada ten kontakt na ich liście kontaktów. Goście nie mają prawa podglądania wizytówek gości, których nie mają dodanych na liście kontaktów i udzielonej przynajmniej jednostronnej autoryzacji. Goście mają prawo wysyłać do siebie prywatne wiadomości, a także widzieć prawdziwe JID-y innych gości, ale tylko tych, których mają dodanych na swojej liście kontaktów.

e) Komunikat przy zamykaniu okna rozmowy. Koniec z głupimi konferencjami w stylu Gadu-Gadu, w których chcąc nie chcąc musisz uczestniczyć.

Dołączona grafika

No to teraz - co sądzicie o tej propozycji?

Użytkownik Wyrocznia edytował ten post 2009.10.14, 13:31

  • Paweł lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#2 Morpheus

Morpheus

    Weteran

  • Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.09.24, 20:47

Ale chcesz protokół XMPP zmieniać?

#3 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.24, 20:50

Nie, chcę wykorzystać czaty Jabbera jako miejsce dla prywatnych konferencji, które byłyby obsługiwane przez AQQ, a pokoje, które są prywatnymi konferencjami widzieli by tylko użytkownicy, którzy otrzymali do nich zaproszenia.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#4 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.24, 20:51

Jestem jak najbardziej na tak. Nie dość, ze chyba żaden komunikator tego nie obsługuje, to AQQ było by pierwsze, a na dodatek do dobry sposób na promocje komunikatora.
Tylko sam nie wiem czy operator jest na miejscu. Bo dobrze, gdyby każdy mógł zmieniać tytuł tematu, ale to drobnostka. Wtedy zamiast robienia czata z hasłem można było by zrobić konferencje.
I właśnie. Nie lepiej zrobić jak było w AQQ 1.x? Robimy konferencje i nie ma żadnego pokoju, bo to już jest poza granicami tej funkcji.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#5 Morpheus

Morpheus

    Weteran

  • Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.09.24, 20:55

Ale czaty są częścią protokołu jabbera i nie będą zmienione tak po prostu.

Nie, chcę wykorzystać czaty Jabbera jako miejsce dla prywatnych konferencji, które byłyby obsługiwane przez AQQ, a pokoje, które są prywatnymi konferencjami widzieli by tylko użytkownicy, którzy otrzymali do nich zaproszenia.

Można najwyżej zrobić, że AQQ automatycznie ustawiałoby jakieśtam flagi dla pokoju.

#6 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.09.24, 21:11

Przydałoby się jeszcze dodać możliwość wysłania kolejnych oraz ponowienia zaproszeń do istniejącej już konferencji.

I myślę, że ciekawym pomysłem byłoby rozszerzenie jej nie tylko na sieć jabbera, ale również na inne protokoły... Takie coś mogłoby działać na zasadzie, że wiadomości wysyłane są do założyciela, a założyciel rozsyła je dalej po różnych protokołach.

Zapisywanie do archiwum takich konferencji może być przez wtyczkę (jak obecnie dla zwykłych czatów).

279.gif


#7 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.24, 22:29

Same flagi mi nie wystarczą. Jak widać, propozycja ma na celu wprowadzenie systemu rozmów konferencyjnych z prawdziwego zdarzenia.

Zaproszenia - w Konferencjach GG jest to rzecz, której najbardziej brakuje. Kiedy zostaniesz przypadkowo dołączony do konferencji, musisz uczestniczyć w niej tak długo, aż się ona nie zakończy. U nas każdy gość będzie miał prawo wyboru, czy chce w niej uczestniczyć, czy nie, a czy może chce, ale za parę minut.

Możliwość zapraszania nowych gości w trakcie trwania konferencji - również rzecz, której w Konferencjach GG bardzo brakuje. Jeżeli chcemy doprosić kilka nowych osób, musimy zamknąć obecną i utworzyć następną salę konferencyjną.

Notyfikacje o akceptacji bądź odrzuceniu zaproszenia u Operatora - tego również w Konferencjach GG nie ma. Operator sali w chmurce z informacją widzi, które osoby zaakceptowały zaproszenie i dołączą do konferencji, które odrzuciły zaproszenie i do niej nie dołączą, a nawet te osoby, które przekładają zaproszenie przy użyciu opcji Przypomnij mi później, jeżeli w danej chwili nie mogą dołączyć, ale chcą do niej dołączyć w najbliższym czasie.

Zamknięcie okna rozmowy skutkuje definitywnym opuszczeniem sali konferencyjnej - czego również w Konferencjach GG nie ma i jest to niesamowicie uciążliwe w korzystaniu z nich.

Widoczność w okienku Zaproszenie, ile zaproszeń zostało wysłanych na daną konferencję - tego również w Konferencjach GG nie było, a chyba każdy jest ciekaw, ile tak naprawdę osób zostało zaproszonych.

Sądzę, że takie rozwinięcie czatów Jabbera jest możliwe, gdyż najwięcej zmian musiało by zajść i tak ze strony programu, a serwer musiał by zostać jedynie przystosowany do tworzenia niewidocznych pokoi na liście czatów na zakładce Czaty.

Jeżeli AQQ nie mogło by wylosować nazwy pokoju w ukrytym formularzu zakładania pokoju, mogłoby pojawić się ewentualnie okno, w którym wybieramy nazwę pokoju, ale pokoje musiały by być zawsze na serwerze AQQ.eu, bo tylko nasz serwer obsługiwał by te ukryte pokoje, ale naturalnie z dołączeniem do konferencji osób z innych serwerów nie było by już na pewno najmniejszego problemu.

EDIT:

Wszystkie zrzuty w pierwszym poście zostały zaktualizowane.

1. Poprawki kosmetyczne.
2. Okienko wyboru uczestników konferencji wywołujemy prawoklikiem na belkę grupy i wyborem pozycji Urządź konferencję. W takim więc razie, możemy urządzić zarówno Konferencję Jabber dla grupy, jak i Konferencję GG.
3. Poprawki kosmetyczne.
4. Dodano opcję Ponów odrzucone zaproszenia.
5. Poprawki stylistyczne.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#8 jacoSZEF

jacoSZEF

    Adept

  • Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2009.09.24, 23:09

Ale chcesz protokół XMPP zmieniać?


Dokładnie o to chciałem zapytać. Propozycja wygląda ciekawie jednak chodzi o to by można się było komunikowac w taki sposób z użytkownikami innych komunikatorów i użytkownikami innych serwerów jabbera niż aqq.eu Póki co wstrzymuję się od głosu.
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#9 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.24, 23:22

AQQ tworzyłoby prywatne sale konferencyjne zawsze na serwerze AQQ.eu, niezależnie od serwera, na jakim znajdują się zaproszeni goście bądź operator. Przecież z tym nie ma żadnego problemu, czaty też możesz zakładać z innego serwera na innym serwerze i dołączać do czatów z innego serwera na innym serwerze. Problem mógłby faktycznie jednak być z obsługą tego bajeru przez inne komunikatory, bo w postaci AQQ <-> AQQ to faktycznie trochę kiszka.

AQQ mogło by sprawdzić wersję oprogramowania zapraszanych kontaktów, i tym, u których nie wykryje AQQ, AQQ System wysyła zwykłą wiadomość o treści "Wyrocznia zaprasza Cię do udziału w prywatnej konferencji. Czy chcesz zaakceptować to zaproszenie?
Odeślij "Tak" bądź "Nie", po czym zaczekaj na dalsze instrukcje.". Po wysłaniu "Tak", AQQ System przysyła kolejną wiadomość, w której podaje, na który pokój rozmów mamy wejść za pośrednictwem Przeglądarki usług, czy co tam te inne komunikatory mogą mieć.

AQQ w chwili wysłania wszystkich zaproszeń każe nam czekać i tworzy prekonfigurowany pokój rozmów, w którym automatycznie dodaje osoby zapraszane jako członków grupy Uczestnicy na zakładce Powiązania w Ustawieniach pokoju rozmów. Wtedy żadna osoba, która nie została przez AQQ dopisana do tej listy nie będzie i tak mogła wejść do takiego pokoju.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#10 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.25, 07:06

Ale chcesz protokół XMPP zmieniać?


Dokładnie o to chciałem zapytać. Propozycja wygląda ciekawie jednak chodzi o to by można się było komunikowac w taki sposób z użytkownikami innych komunikatorów i użytkownikami innych serwerów jabbera niż aqq.eu Póki co wstrzymuję się od głosu.

Przecież można robić pokoje ukryte, którą widzą admini serwera właściciele i administratorzy pokoju. Wystarczy zająć się tylko zaproszeniami.

AQQ mogło by sprawdzić wersję oprogramowania zapraszanych kontaktów, i tym, u których nie wykryje AQQ, AQQ System wysyła zwykłą wiadomość o treści "Wyrocznia zaprasza Cię do udziału w prywatnej konferencji. Czy chcesz zaakceptować to zaproszenie?
Odeślij "Tak" bądź "Nie", po czym zaczekaj na dalsze instrukcje.". Po wysłaniu "Tak", AQQ System przysyła kolejną wiadomość, w której podaje, na który pokój rozmów mamy wejść za pośrednictwem Przeglądarki usług, czy co tam te inne komunikatory mogą mieć.

Jaki AQQ System? Zaproszenia są już wbudowane w czaty jabberowe, tylko AQQ ich nie obsługuje.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#11 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.25, 10:25

Jaki AQQ System? Zaproszenia są już wbudowane w czaty jabberowe, tylko AQQ ich nie obsługuje.

Ajć, to wybacz, nie wiedziałem o tym. :P To kilkukrotnie ułatwia sprawę. :)

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#12 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.09.26, 23:51

hoho, to jest dopiero pomysł :) jestem całym sobą za, właśnie tego brakuje konferencjom, piękne podsumowanie błędów i niedociągnięć GG ;)
brak mi słów, naprawdę. takiego rodzaju propozycji po Wyroczni się nie spodziewałem :)

Użytkownik UsagiAddict edytował ten post 2009.09.26, 23:54

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#13 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.27, 17:44

A tak sobie pomyślałem - trochę bajerków pewnie nie zaszkodzi.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Teraz możemy podejrzeć, ile osób przyjęło, ile odrzuciło zaproszenie, a ile nie podjęło jeszcze decyzji bądź użyło opcji Przypomnij mi później. Możemy również nie zezwolić na ponawianie zaproszenia do danej konferencji przy użyciu opcji Ponów odrzucone zaproszenia, a także możemy całkowicie zablokować odbieranie zaproszeń od danej osoby.

Mam nadzieję, że się przyda zdecydowanie.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#14 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.09.27, 18:46

"Automatycznie odrzucaj wszystkie zaproszenia od Wyrocznia"
Świetna opcja. :)
Tak prawdę mówiąc to powiadomienie mi się nie podoba. Jest za bardzo systemowe. Ale myślę, że to tylko na pokaz zrobione, bo strasznie to wygląda. Co do opcji, to nie wiem czy aż taka rozbudowa będzie możliwa. Radzę zobaczyć jak jest to zrobione w pidginie. Ale tak czy siak podoba mi się.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#15 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.09.27, 19:02

No wiem, że świetna opcja. Dodana zresztą głównie z myślą o Was. :P Oczywiście za Wyrocznia podstawiany jest nik osoby, która faktycznie przysyła zaproszenie, to tak tylko do pokazania, żeby Oconnel przez przypadek na serio nie wprowadził takiego checkboxa. :D Co do wyglądu powiadomienia - czy ja wiem? Ładne i przejrzyste, przynajmniej na Viście takie będzie. Poza tym - czy w AQQ masz skórkowane powiadomienia czy coś w tym stylu? Bo jakoś nie widzę. :) Jeśli chodzi o rozbudowę - nie widzę większych problemów. AQQ banować na czacie umie, blokować również, więc tutaj również nie powinno być problemów.

I dalej jeśli chodzi o rozbudowę - w Ustawieniach AQQ musiała by się pojawić nowa zakładka do zarządzania tym wszystkim.

Dołączona grafika

Kiedy zaznaczona jest opcja Zapytaj za każdym razem, to zaproszenia wyświetlają się zawsze, ale nie u osób, które są na którejkolwiek z poniższych list. Kiedy zaznaczona jest opcja Przyjmuj bądź odrzuć według poniższej reguły:, to zaproszenia nie wyświetlają się nigdy, a przyjmowane są tylko od osób, które znajdują się na liście Automatycznie przyjmuj zaproszenia od:.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#16 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.09.27, 19:19

No i propozycja zaczyna nabierać kształtów, a co do powyższego screena, to mam tylko jedno drobne zastrzeżenie - czy te listy nie powinny być pod opcjami "Akceptuj wszystko", "Według list" i "Odrzucaj wszystko", skoro i tak listy są od nich niezależnie (ewentualnie aktywne tylko przy "Według list") ...

279.gif


#17 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.09.28, 22:50

Lord ByRad dobrze gada. przydały by się te 3 dodatkowe radio pod checkboxem `inne` lub jako przyciski w drugiej zakładce. zresztą, to powinno być w pierwszej, domyślnej zakładce, a`la systemowe zastępowanie plików czy notice w antywirusach

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#18 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.10.05, 22:35

Dopiero teraz zauważyłem - brakuje opcji "Przyjmuj wszystkie rozmowy konferencyjne" xD

279.gif


#19 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.10.14, 12:54

Dołączona grafika

Użytkownik Wyrocznia edytował ten post 2009.10.14, 13:31

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#20 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.10.14, 13:02

O właśnie, takie jest w sam raz i mogło by być to wbudowane w AQQ. Nic więcej chyba dodawać do tego nie trzeba. Teraz czekać aż OCET z CT zaczną wdrażać propozycje. Chociaż sam nie wiem czy podstawowe do dobra pozycja, bo i tak większość osób by z tego nie korzystała jak z czatów, ale to zależy już od OC.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych