Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poradnik tworzenia kompozycji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2008.09.16, 12:49

Jako, że pytanie o taki poradnik padło juz wiele razy, to postanowiłem takowy stworzyć.

Jest to niemalże kompletny poradnik dotyczący tworzenia kompozycji do AQQ 2 (niemalże, bo znając życie zawsze czegoś brakuje tongue.gif)

Jest to dopiero pierwsza wersja, więc wszystkie uwagi i sugestie mile widziane smile.gif .
Będzie on aktualizowany co jakiś czas.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury:
Poradnik tworzenia kompozycji

Użytkownik wu112 edytował ten post 2013.03.09, 01:16

• Silverlight lubi to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#2 StabiL

StabiL

Adept

• Dekorator
  • 389 postów

Napisano 2008.09.16, 12:56

wow... przejrzałem;p nawet obrazki są;P mysle że przyda się niejednej osobie ;P a sam tutorial uważam za znakomity i teraz trzeba liczyć że mniej obeznani w css'ie i htmlu zajmą sie robieniem komopzycji :D

świetna robota :D

Rere kum kum . . .
-----------------------

#3 madhunt3r

madhunt3r

Prezes

• Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2008.09.16, 12:58

No wu-dka :D muszę przyznać niezła robota, na pewno wielu początkującym twórcą kompozycji ułatwi to życie ;)

#4 kuhar

kuhar

Bywalec

• Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 2008.09.16, 12:59

o super...dzięki za poradnik...przyda się napewno nie tylko mnie...dobra robota...
AQQ - zawsze najnowsze ;) ; kompozycja - Light sky; wtyczki - standardowe + Blocker + AQQ Last Seen + Responder + AQQrestarter + Makra; IE8 ; Win 7 x86 Dołączona grafika

#5 VaruSS

VaruSS

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 2008.09.16, 13:19

Wygląda Super!! Miałem zająć się tworzeniem kompozycji, ale zniechęcało mnie właśnie to, ze nie umiem się dobrze w tym wszystkim poruszać. Ale teraz tak przejrzałem ten poradnik to jestem pod wrażeniem :). Bardzo zachęca do tworzenia Kompozycji, szczególnie przez tych mniej zaawansowanych.
[spoiler=konfiguracja]
Win 7 PRO ,IE8,(def:Opera 10.52 kompilacja 3363),COMODO IS Free AQQ: 2.2.0.45 kompozycja: Standard, wtyczki: SpellChecker, Korektor.

Win XP Pro SP3,IE 8,(def:Firefox 3.6.3),COMODO IS Free AQQ: 2.2.0.45 kompozycja: Standard wtyczki: SpellChecker, Korektor
[/spoiler]

#6 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2008.09.16, 13:47

Dzięki. Teraz zapewne do kończę już J2 (bo pokolorowałem już panele SMS i Czatów). Teraz jeszcze tylko kilka drobnostek na czacie i będzie dobrze, na pewno mi w tym pomoże Twój poradnik. :) Brawo!

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#7 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.09.16, 14:10

Widzę, że w końcu zrealizowałeś plany odnośnie poradnika. Świetna sprawa, mi też się to przyda :D.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#8 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.16, 14:23

Bardzo ciekawe. Oczywiście zrobione bezbłędnie, wszystko co potrzeba zostało zawarte. Mimo to wolałbym to ujerzeć w formie jakiś prostych, tłumaczących funkcji, a to jest po prostu pokazanie co do czego służy. Ale i tak Szacun :P
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#9 Matrix

Matrix

Adept

• Pomocnik
  • 361 postów

Napisano 2008.09.16, 14:43

Świetna robota tym bardziej, że akurat nie tworzę kompozycji, ale przejrzałem poradnik i jestem pod wrażeniem. Kawał dobrej roboty, dodatkowo umieściłeś obrazki, które również pomogą.

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg

#10 Bartek93

Bartek93

Adept

• Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2008.09.16, 15:33

Doskonale, świetna robota na pewno się przyda.

#11 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.16, 16:27

Poradnik przyda się przede wszystkim amatorom, którzy chcą sobie pozmieniać drobne elementy w kompozycjach, a także dla tych, którzy być może zaczną tworzyć kompozycje do AQQ :) Pomysł świetny i brawo za wykonanie.
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#12 Ania

Ania

MySzka

• Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.16, 16:37

Super pomysł, świetna robota... No po prostu wielkie brawa dla autora ;) Znakomicie!
Przyda się nie jednej osobie, na pewno!
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#13 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.16, 16:47

Dzięki. Przyda sie w pokoju pomocy jak ludzie bedą chcieć coś zmienić w swojej kompozycji :)

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#14 Gregor

Gregor

Początkujący

• Zablokowany
  • 44 postów

Napisano 2008.09.18, 22:28

Super. Szkoda tylko, że promuje się tutaj modyfikowanie kompozycji standardowej, a nie tworzenie czegokolwiek na własną rękę...
Dołączona grafika

Beta-Testy: Windows XP Pro, SP2; IE 7 (domyślna: FireFox 3); Wtyczki: AQQ i GG, SMS, LastSeen, Birthday Reminder i SpellChecker; Kompozycja Dark King

#15 MichaelP

MichaelP

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 2008.09.21, 23:03

:o wow. Poradnik super. Mam nadzieję, że będzie przez to więcej nowych kompozycji. Niezła robota ;)

#16 pol102

pol102

Adept

• Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.21, 23:20

Świetna rzecz, ale i tak myślenie i analizowanie jest wymagane ;)
@wu zrobił to dla Pbo żeby nie musieć odpowiadać na jego codzienne pytania xD

Polecam tą lekturę ;)

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm

#17 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2008.11.26, 17:39

Aktualizacja

Lista zmian:
- najczęściej zadawane pytania zostały przeniesione do nowo utworzonego działu "FAQ".
- poprawki graficzne (zwiększenie czytelności).
- ze źródła stron został usunięty zbędny kod.
- inne mniejsze poprawki.

Poradnik jest także dostępny pod adresem: www.skin-tutorial.xt.pl

PS. W planie mam jeszcze inne poprawki i usprawnienia, ale niestety z powodu braku czasu zostaną one wprowadzone przy następnej aktualizacji.

#18 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.11.27, 07:53

Witam!
Świetnie wu! Teraz przynajmniej wiem w jakim katalogu/pliku mam nanosić zmiany. Tan na szybko kilka uwag.
Czy obecna strona będzie bez reklam? Bardzo to przeszkadza w oglądaniu na telefonie.

Co bym jeszcze zmienił:
* Strona 'Jak zacząć' - uruchamiam, czytam i co dalej? Może jakiś przycisk >>Dalej>>. Tak samo na innych stronach na samym dole brakuje mi takiego przycisku.
* Wszędzie, przy wyświetlaniu nazwy katalogu/pliku poprzedzasz ją tekstem 'Standard'. Może lepiej, aby pozostała tylko nazwa katalogu w kompozycji już bez nazwy kompozycji.
* FAQ - pkt.10 Usuwanie kolorowania z menu - oczywiście usunie kolorowanie ale pozostaje jeszcze pogrubienie i podkreślenie. W jednym miejscu usuwasz kolorowanie menu w drugim kolorowanie czcionki w menu. Może dopisz wersję z usunięciem wszystkiego z pomiędzy tagu <menu>...</menu>

@EDIT:
Właśnie sprawdziłem na komputerze i reklamy też są :(

Użytkownik Senega edytował ten post 2008.11.27, 08:46

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#19 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2008.11.28, 22:15

Czy obecna strona będzie bez reklam? Bardzo to przeszkadza w oglądaniu na telefonie.

Będzie, o ile znajdę jakiś dobry, darmowy serwer bez reklam ;) Niestety w chwili obecnej nie mam zbytnio czasu na przenosiny na nowy serwer, więc będzie to musiało trochę poczekać.

-- 14.12.2008 EDIT --
Poradnik już dostępny bez reklam :) Adres www.aqq2.yoyo.pl.

* Strona 'Jak zacząć' - uruchamiam, czytam i co dalej? Może jakiś przycisk >>Dalej>>. Tak samo na innych stronach na samym dole brakuje mi takiego przycisku.

Taki przycisk jest już w poradniku na pasku z listą działów (tylko w dziale "Tutorial"). Ale skoro padła propozycja to dodam taką opcję również u dołu stron.

* Wszędzie, przy wyświetlaniu nazwy katalogu/pliku poprzedzasz ją tekstem 'Standard'. Może lepiej, aby pozostała tylko nazwa katalogu w kompozycji już bez nazwy kompozycji.

To raczej pozostawie tak jak jest. Pasek ze ścieżką do pliku/folderu jest długi, więc skracanie raczej nic nie zmieni. Tak przynajmniej wiadomo, że chodzi o folder kompozycji "Standard".

* FAQ - pkt.10 Usuwanie kolorowania z menu - oczywiście usunie kolorowanie ale pozostaje jeszcze pogrubienie i podkreślenie. W jednym miejscu usuwasz kolorowanie menu w drugim kolorowanie czcionki w menu. Może dopisz wersję z usunięciem wszystkiego z pomiędzy tagu <menu>...</menu>

Będzie poprawione :)

#20 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2008.11.28, 23:33

Gratulacje - świetna sprawa :)
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych