Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ostatnio przeczytałeś?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#1 SzczuplyNH

SzczuplyNH

Weteran

• Dekorator
  • 459 postów

Napisano 2008.09.16, 14:51

Identyczny temat, co w Filmomanii

Ostatnio przeczytałem Wesele Wyspiańskiego i Chłopów Reymonta.
Nie ma czasu na nic innego.
Szkoła w pełni ;)

#2 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.16, 16:43

Jeszcze nie skończyłem, ale i tak polecę książkę. Zakazana archeologia (Michael A. Cremo, Richard L. Thompson). Książka popularnonaukowa przedstawiająca mało znane fakty z dziedziny archeologii. Dokładnie chodzi o odkrycia, które przeczą obecnej historii powstania człowieka. Dowiemy sie z niej na przykład tego, że jest wiele doskonale udokumentowanych odkryć szczątków homonidow lub narzędzi z Ameryki na długo przed oficjanie przyjetą datą pojawienia się tych istot na tym lądzie. Jak każda książka popularnonaukowa nie jest ona łatwa w czytaniu, ale polecam każdemu kto się tym interesuje. Od razu poda tytuł drugiej części: Dewolucja człowieka (Michael A. Cremo)

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#3 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.16, 16:46

No to ja ostatnio "Króla Edypa" i aktualnie wybrane mity mitologii greckiej jak i rzymskiej ;) szkoła w pełni i raczej na inne książki niż lektury nie ma czasu :P
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#4 SzczuplyNH

SzczuplyNH

Weteran

• Dekorator
  • 459 postów

Napisano 2008.09.16, 17:14

Muszi czytałem tę książkę. Nie wiedziałem, że jest kontynuacja.
Dzięki za "cynk":)

#5 Ania

Ania

MySzka

• Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.16, 17:15

No ja również nie mam się czym chwalić, jestem w trakcie czytania Antygony ;)
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#6 SzczuplyNH

SzczuplyNH

Weteran

• Dekorator
  • 459 postów

Napisano 2008.09.16, 17:21

Antygona zawsze to lepiej niż Giaur:)

#7 KaeR

KaeR

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.09.16, 17:25

Mi się "Antygona" silnie kojarzy z maturą. Była strasznie wałkowana przez każde opracowanie, w przykładowych wypracowaniach, pytania o Antygonę na ustnej były czymś normalnym. Dlatego śmialiśmy się, że wystarczy dobrze opanować tylko tę książkę i każde pytanie zadane na egzaminie sprowadzać do "Antygony". Sam nigdy nie przeczytałem, ale znam na wylot. :)

#8 Pan Don

Pan Don

Początkujący

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2008.09.16, 19:28

Ostatnio (czytaj na wakacjach) przeczytałem (z własnej nieprzymuszonej woli :P ) "Rok 1984" George'a Orwella.
Nie dość, że wypada znać tę książkę, to jeszcze jest całkiem interesująca\wciągająca (3 długie wieczory w moim przypadku ;) ).
Dość ponura wizja przyszłości - ku przestrodze...

To do biblioteki lub księgarni marsz! :P
Autokorekta nie boli...
Dołączona grafika

#9 Atl+Ctrl+Del

Atl+Ctrl+Del

Początkujący

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2008.10.04, 20:13

R. Dawkins - "Bóg urojony"; ciekawe spojrzenie na kwestię istnienia (a raczej pokazanie nieistnienia) Boga. Książka napisana przez jednego z najsławniejszych darwinistów ostatnich lat, jednak bardzo przystępnym językiem i nieatakująca wyznawców którejkolwiek religii. Polecam każdemu, kogo interesuje konfrontacja kreacjonizmu z ewolucjonizmem.

#10 she

she

Początkujący

• Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 2008.10.05, 21:00

Ja ostatnio przeczytałam "Przedwiośnie" Żeromskiego, bo lektura xD

#11 Ania

Ania

MySzka

• Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.10.05, 22:06

A ja kończę "Siłaczkę" S. Żeromskiego ;)
A zaczęłam dziś rano :P

#12 SzczuplyNH

SzczuplyNH

Weteran

• Dekorator
  • 459 postów

Napisano 2008.10.05, 22:13

Narazie tylko lekturki.
Ostatnio "Ludzie Bezdomni"
Ciężko strawne....

#13 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.10.06, 01:12

Gray: "Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus" (aktualnie)
Gretkowska: "Kobieta", próbowałem też "Polkę", ale po połowie wysiadłem
Bukowski "Z szynką raz!" oraz "Kobiety" (polecam, jeżeli chcecie poczytać o poecie, który przez całą książkę chleje i się pieprzy z xx kobietami - do modów: po przeczytaniu tej książki inaczej tego nazwać po prostu nie można, wręcz nie należy.)

Użytkownik ooi edytował ten post 2008.10.06, 01:13

#14 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2008.10.06, 05:13

"Chłopi" Władysława Reymonta, a teraz zabieram się za kolejną lekturę - "Ludzie bezdomni" Stefana Żeromskiego - patrona mojej szkoły. ;)

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ
Asus 1215N: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#15 szazs

szazs

Początkujący

• Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 2008.10.06, 07:18

Ostatnio skupiam się na dziełach naszych noblistów. Na teraz czytam Książkę Isaaca Singera "Spuścizna". Singer jest polakiem, żydowskiego pochodzenia, dlatego mało znany. Przebywał cały czas w USA, ale żródłem jego literackiej twórczości są ulice Warszawy. Jego proza jest przystępna i bardzo płynnie się czyta. Polecam.

#16 Kornik

Kornik

Bywalec

• Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 2008.10.07, 20:53

Jakiś czas temu przeczytałem "Ostatnie życzenie" Sapkowskiego i polecam, bo bardzo fajne. Teraz kupiłem sobie 2. część "Wiedźmina" i jak tylko skończę jedną książkę to zaczynam. ;)

Użytkownik Kornik edytował ten post 2008.10.07, 21:00

Ja też mam LastFM ^^

#17 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.10.08, 06:35

A ja proponuję coś dla fanów fantastyki.

1. 'stare jest piękne' - dawid brin - przygoda w świecie równoległym ze zmienionym jednym prawem fizyki. Inne książki tego autora to 'Listonosz' - świat po wojnie nuklearnej, ale ostatni rozdział/dwa można sobie darować :)

2. 'najazd z przeszłości' - autora nie pamiętam - książka na tyle fajna, że co jakiś czas do niej sięgam. Wyprawa na inną planetę i próba przejęcia władzy przez przybywających.

3. Saga o Wiedźminie - Andrzej Sapkowski - ze wskazaniem na opowiadania. Z serii magia&miecz i trochę naszych legend widzianych z innej perspektywy. Dla lubiących takie klimaty pozycja obowiązkowa, a dla innych przytoczę pewne tajne zaklęcie 'Chędoż się sam' (mam nadzieję, że tak to się pisze).

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#18 Ania

Ania

MySzka

• Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.10.26, 12:02

"Nie kłam kochanie" I.Łepkowskiej i M.Katarskiej...
No powiem szczerze, że mimo tego, iż film już dawno obejrzałam to książka bardzo mnie wciągnęła.
I szczerze polecam ;)

#19 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2008.11.08, 18:57

Anne Applebaum - Gułag

Świetnie odzwierciedlony obraz sowieckich gułagów oraz tej gorszej strony komunizmu (a czy były w ogóle dobre?). Książka obowiązkowa dla pasjonatów historii oraz dla tych, którzy tak jak ja mają temat maturalny o Syberii. :)

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ
Asus 1215N: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#20 Prysiu

Prysiu

Początkujący

• Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 2008.11.10, 11:33

Jestem w trakcie, już cztery części mam za sobą...

Saga "Koło Czasu" - Robert Jordan :-)

Użytkownik Prysiu edytował ten post 2008.11.10, 11:35

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych