Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co ostatnio przeczytałeś?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#21 dziza

dziza

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2008.11.10, 17:50

to u mnie to będzie "Przedwiośnie" xD

#22 Persifall

Persifall

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 2009.01.14, 14:24

Skończyłem czytać "Wiedźmina" Sapkowskiego; teraz dokańczam trylogię Sienkiewicza - "Pana Wołodyjowskiego" :)
Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

#23 mikpol

mikpol

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2009.01.14, 21:42

#1.Robert Muchamore - Ucieczka z "sagi"CHERUB
#2.Robert Muchamore - Świadek z "sagi" CHERUB
#3.A.Mickiewicz - Pan Tadeusz

#4.CENTURY "Ognisty pierścień" P.D Baccalario i czytam 2 część "Kamienna gwiazda"


Moze potem Brisingr i musze wylookac w gdzies Sekta z sagi CHERUB

Użytkownik mikpol edytował ten post 2009.03.01, 17:10

Nie wazne ,stare konto : mikpol@aqq.eu Nowy konto !RoxorLoops@aqq.eu
Do Aqq nawróciłem : 6 osób. Werbunek nadal trwa!
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#24 Persifall

Persifall

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 2009.01.20, 13:12

Władysław Bartoszewski - "Warto być przyzwoitym". Książka jest zbiorem wspomnień, wspomnień człowieka wielkiego formatu. Warto przeczytać.
Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

#25 Monczkin

Monczkin

    Adept

  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 2009.01.20, 13:59

http://merlin.pl/Pow...25234DAE9A3.LB4

Norman Davies - "Powstanie '44"

Polecam lekturę pasjonatom II Wojny Światowej i czasów współczesnych. Książka bardzo fajnie (jak i inne tego autora) napisana, w elementami wspomnień uczestników ówczesnych wydarzeń. Głęboka analiza przyczyn i skutków a także jak te wydarzenia odbiły się po wojnie na Polsce pod okupacją ZSRR. Atutem niewątpliwie jest również to, że Autor, krytykuje niewiedzę/mity na temat Powstanie wśród społeczeństw krajów zachodnich wytykając błędy jakie popełnili Alianci, można powiedzieć świadomie oddając nas Byłemu Wielkiemu Bratu jak na tacy, zwłaszcza ze strony Roosevelta i USA. Ciekawa lektura, polecam.
XMPP... e... a o co chodzi?
Windows Vista SP2 | AQQ - zawsze najnowsza beta/stabilna | RSS | Fx 3.6.x | IE 8 | ProStandard | w dni wolne oraz po 15 w dni robocze
Windows XP HE/PROF. SP3 | AQQ - zawsze najnowsza beta/stabilna| RSS | Fx 3.6.x | IE 8 | ProStandard |poniedziałek - piątek od 7 do 15

#26 pressenter

pressenter

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2009.01.21, 01:06

Witam,

dużo ostatnio czytam, ale z książek, które mógłbym z czystym sumieniem polecić...

1. Siergiej Lukjanienko "Spektrum"

Bardzo ciekawa historia o "detektywie" w czasach szybkich podrózy międzyplanetarnych. Ciekawe pomieszanie współczesności, przyszłości i przeszłości. Gorąco polecam.

2. Jarosław Grzędowycz "Pan lodowego ogrodu"

To w zasadzie trylogia, z której na razie ukazały się dwa tomy. Książka jest naprawdę wybitna według mojego skromnego zdania. Jeśli lubicie wymachy mieczem to ta ksiązka jest dla was... pomimo początku, który na pewno niejednego odstraszy, ale polecam przez niego przebrnąć, bo dalej już jest tylko lepiej. ;)

3. Terry Pratchett "Prawda"

Książka już troszkę leciwa, a i autora chyba zachwalać nie muszę. Ciekawa historia, którą śmiało możnaby porównać ze współczesnymi "przeżyciami dziennikarza". Fanom "pratchettowskiego" humoru, jak i tym, którzy jeszcze nie mieli zdecydowanej przyjemności, polecam.

Pozdrawiam.

Użytkownik pressenter edytował ten post 2009.01.21, 01:07


#27 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.01.21, 06:30

Z racji tego, że jestem już w trakcie pisania pracy maturalnej z języka polskiego (na maturę ustną oczywiście), muszę czytać dzieła na które się w niej powołałem. A więc ostatnio przeczytałem "Inny Świat" - Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Są to jego zapiski z aresztowania przez NKWD w 1940 roku oraz osadzenia w obozie w Jercewie, na Syberii. Opisuje koszmar, który tam przeżył. Widok bardzo surrealistyczny, wbrew pozorom wyjątkowo prawdziwy.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#28 Villentre

Villentre

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 2009.01.21, 17:01

1. Żarna Niebios i Siewca Wiatru Maja Lidia Kossakowska - wbrew tytułom, nie są to przewodniki dla rolników, a świetne opowiadania o tym, jak Skrzydlaci sobie radzą w niebie (polecam!).
2. Młot na Czarownice Jacek Piekara - zbiór opowiadań o przygodach inkwizytora w trochę alternatywnej rzeczywistości.
3. Jeźdźcy Smoków z Pern Anne McCaffrey (3 pierwsze tomy z 16(?)) - saga opowiadająca o przygodach tych, którzy dosiadają smoków i stają do walki z Nićmi.

#29 tusia_m

tusia_m

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 59 postów
  • MiejscowośćStrömstad

Napisano 2009.01.22, 18:06

Ja moge polecic:

1. Eric Jerome Dickey "Inna kobieta" - duzo zwrotow akcji i nieoczekiwanych zdarzen; po tej ksiazce mozna naprawde usiasc i sie zastanowic nad sensem zdrady... (link do ksiazki)

2. Collen Mccollough "Czas miłości" - bardzo dobra ksiazka o czasach milosci w ktoryms tam roku, gdy Australia sie rozrastala. O skapych Szkotach i facetem z problemami :lol: Naprawde dobra ksiazka (link do ksiazki)

A tak z innej beczki, gdy bylam jeszcze piekna i mloda to "Zielone kasztany" Janusz Domagalik, "Ten Obcy" Irena Jurgielewicz (to byla nawet lektura w podstawowce, cale wieki temu... :lol: )
"The Hell is empty.
All the devils are here."

#30 Kornik

Kornik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 2009.01.22, 18:12

Eeee... Jakie tam wieki temu. Sam to czytałem. ;)
Ja też mam LastFM ^^

#31 Inferno

Inferno

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 2009.01.22, 23:46

A ja przeczytałem, hmm trochę śmiesznie to zabrzmi, ale taką dziecinną książkę. Znaczy się pisaną dużą czcionką i dosyć krótką. No ale tak jest, gdy człowiek przez lata nie czyta, a gdy widzi książkę to myśli "Po co czytać ? Jest PDF", więc trzeba zacząć rozwijać zdolności czytania zaczynając od takiej malutkiej książeczki :P

"Na tropie bestii - Sepron, wąż morski" - Adam Blade

#32 Martynka

Martynka

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 2009.02.04, 19:51

Ostatnio (dawno temu właściwie) przeczytałam Romea i Julię.

#33 hazzel

hazzel

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 2009.02.06, 17:37

"Cień wiatru" Carlos Ruiz Zafon - dobrze się czytało w samolocie, gdyż wciągnęła mocno, może i za mocno nawet;)
Samotnym jest się także wśród ludzi....

#34 Inferno

Inferno

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 2009.02.06, 18:56

Ja przeczytałem następną część książki Adama Blade - "Na tropie bestii - Arcta, górski olbrzym". A także książkę Andrzeja Pilipiuka "Srebrna Łania z Visby".

#35 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.02.08, 21:06

"Lech Wałęsa a SB". Książka zyskała rozgłos zanim jeszcze się ukazała. Treści w niej zawarte, są conajmniej dyskusyjne. Moim osobistym zdaniem, kłóci się to z wizją Lecha Wałęsy bohatera, wielkiego wojownika o demokrację. Nie uważam również samych autorów książek za wiarygodnych. Gdy obradował okrągły stół, mieli maksymalnie kilkanaście lat. Sami zdobywając tytuły, bazowali na materiałach, które zostały przez kogoś zebrane, więc ilu ludzi tyle prawd...

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#36 Bartek93

Bartek93

    Adept

  • Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2009.02.09, 16:59

Dom przy Hope Street - Danielle Steel. Wprawdzie jeszcze czytam, bo nie mam czasu skończyć, ale jak dotychczas książkę ciekawie się czyta. Mogę polecić, szybko się czyta, i momentami może trochę wzruszyć ;)

#37 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2009.02.19, 12:33

A Tajemniczy ogród czytany młodemu potworkowi na dobranoc - mojej siostrzenicy :P

Książka ta na zawsze pozostanie mi w pamięci i cieszę się, że ją "odświeżyłam".
Tematem powieści są losy dwojga nieszczęśliwych dzieci. Dzięki magicznemu miejscu, jakim okazuje się niedostępny wcześniej zakątek ogrodu, Mary i Colin zaczynają odkrywać piękno świata. Utwór doskonale ukazuje, jak prawdziwa przyjaźń łączy ludzi i nadaje radość ich życiu... ^^
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#38 Inferno

Inferno

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 2009.02.19, 17:16

Ja przeczytałem kolejną serię "Na tropie Bestii - Ferno, Ognisty Smok" Adama Blade.

Drugą książę Andrzeja Pilipiuka "Operacja Dzień Wskrzeszenia" - Prawie 500 stron i o dziwno zainteresowała mnie. Opisuje ona historię świata w bliskiej przyszłości, gdzie wystąpiła 3 wojna światowa z użyciem bomb atomowych. Ze świata zostało nie wiele. Z tego powodu, powołano specjalny instytut, który zbierał najlepiej przystosowanych do ciężkich warunków życia ludzi. Ich zadaniem było teleportowanie się w przeszłość i zapobiec wybuchu wojny.

#39 kenobi8

kenobi8

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 2009.02.24, 22:58

Ostatnio na Winnetou mnie naszło. Tom 1 w zeszłym tygodniu.
Dołączona grafika

#40 gastrofaza

gastrofaza

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 2009.02.24, 23:04

"Tango"-lektura
Bardzo dziwna książka :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych