Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ostatnio przeczytałeś?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#41 SzczuplyNH

SzczuplyNH

Weteran

• Dekorator
  • 459 postów

Napisano 2009.02.27, 18:39

Czytałem Szewców Witkacego.
Według mnie napisane prostacko, ale przesłanie w miarę klarowne.
Pierwszy utwór Witkacego, który przeczytałem i nie wiem czy sięgnę po inne jego dzieła.

#42 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.02.28, 00:57

A tam, Szewcy. Nikt mnie nie przekona, że to wielki dzieło. "Pożegnanie jesieni" tegoż autora przeczytaj.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#43 SzczuplyNH

SzczuplyNH

Weteran

• Dekorator
  • 459 postów

Napisano 2009.02.28, 12:05

Postaram się, ale pewnie w domowej biblioteczce nie ma, bo nikt nie przepada za Witkacym. W takim razie to co Szewcy robią na liście lektur?

#44 hex

hex

Adept

• Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 2009.02.28, 13:55

P. Kazienko, K. Gwiazda - "XML na poważnie".

#45 tusia_m

tusia_m

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 59 postów
  • MiejscowośćStrömstad

Napisano 2009.02.28, 19:19

Dead man's footsteps - kryminal trzymajacy w napieciu. Cala ksiazke przeczytalam jednym tchem, jednak koniec nie byl tak interesujacy jak cala ksiazka. Koniec - moze raczej, ostatnia strona.

Obecnie czytam Who's that girl?. Bardzo przyjemna i lekka komedia. Wiele zabawnych dialogow wywolujacych usmiech na twarzy. Polecam.
"The Hell is empty.
All the devils are here."

#46 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.03.01, 07:43

"Opowiadania" - Tadeusz Borowski

Zbiór opowiadań poety, który był w obozie Auschwitz-Birkenau, przeżył koszmar tego miejsca i opisuje to w serii krótkich opowiadań. Nie pozwala zapomnieć o wielkiej zbrodni, dkonanej tam przez nazistów.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ
Asus 1215N: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#47 tusia_m

tusia_m

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 59 postów
  • MiejscowośćStrömstad

Napisano 2009.03.01, 11:05

Czytasz to z wlasnej woli czy to lektura w szkole sredniej? Pamietam jak jeszcze za starych dobrych czasow musialam czytac takie rzeczy. W sumie nie byly takie zle, ale ja wole inne gatunki.
"The Hell is empty.
All the devils are here."

#48 SzczuplyNH

SzczuplyNH

Weteran

• Dekorator
  • 459 postów

Napisano 2009.03.01, 11:14

Opowiadania Borowskiego to lektura szkolna.

#49 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.03.01, 11:17

Tak, to jest lektura szkolna, ale to nie oznacza, że każdą czytam. Przeczytałem, gdyż temat jest wybitnie interesujący, nawiązujący do holocaustu, oraz największych zbrodni II wojny światowej. :)

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ
Asus 1215N: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#50 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.03.01, 12:30

"Pięć lat kacetu" Grzesiuka przeczytaj. Przy tym, co tam jest opisane, opowiadania Borowskiego wydają się dziełem przystosowanym do potrzeb nadwrażliwych. Prócz tego Grzesiuk zdaje się bardziej trzymać faktów. Nie to, żeby Borowski je przekłamywał, ale o książce Grzesiuka można powiedzieć, że zachowuje większą wierność wobec faktów z biografii autora i jest naprawdę dobrze napisana.
Zresztą, co tu dużo mówić, polecam wszystkim książki Grzesiuka.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#51 Randall_Memphis

Randall_Memphis

Weteran

• Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2009.03.01, 13:22

np "Boso ale w ostrogach" o zyciu w przed i wojennej warszawie.
5 lat kacetu to ksiazka ktorej przeczytanie wstrzasa, nie kazdy moze to przeczytac ;>

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a

#52 -kudlaty-

-kudlaty-

Początkujący

• Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 2009.03.01, 14:01

" Ostatnie życzenie " Sapkowskiego. Czyli w skrócie zbiór opowiadań o wiedźminie Geralcie. Polecam , zwłaszcza jeśli ktoś lubi fantasy. Moim zdaniem książki Sapkowskiego są o wiele ciekawsze i bardziej wciągające od książek pisanych przez Pana Tolkiena. :)
System: Win XP sp2 Media Center Edition | Aqq: najnowsze. | Przeglądarka: Opera 9.62 | Muzyka: Foobar2000.

Dołączona grafika

#53 von_scheisse

von_scheisse

Bywalec

• Użytkownik
  • 177 postów
  • MiejscowośćPolice

Napisano 2009.03.01, 15:03

Ja jednak uważam, że Wiedźmina ciężko jest porównać do Władcy Pierścieni z tego względu, że Sapkowski bardzo często odwołuje się do polskiej mentalności, sporo jest w tym aluzji do naszej polskiej rzeczywistości i może sprawiać to że Polakom łatwiej się to czyta. Dla mnie jednak to jednak Tolkien był w pewnym sensie pierwowzorem Sapkowskiego - przynajmniej w tworzeniu języka (Starsza Mowa), czy też w tworzeniu świata. Twórczość Tolkiena sprawia wrażenie bardziej poważnej przez to, że np został stworzony cały system "mitologii" spisany w Silmarillionie.

BTW - czy tylko ja uważam, że zakończenie sagi o Wiedźminie było beznadziejne?

#54 -kudlaty-

-kudlaty-

Początkujący

• Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 2009.03.01, 20:30

Zgadzam się z Tobą zarówno z tym że Tolkien był w pewnym sensie pierwowzorem , a jego tworczość sprawia wrażenie poważnej [ no może z wyjątkiem przygód Toma Bombadila ^^ ] . Co do Silmarilionu , czytając zaskoczyła mnie naprawdę duża dawka informacji zawartych w książce. Muszę przyznać że Silmarilionu nie czytałem z zapartym tchem , momentami wręcz mnie nudziło.
System: Win XP sp2 Media Center Edition | Aqq: najnowsze. | Przeglądarka: Opera 9.62 | Muzyka: Foobar2000.

Dołączona grafika

#55 SzczuplyNH

SzczuplyNH

Weteran

• Dekorator
  • 459 postów

Napisano 2009.03.01, 20:46

Wybaczcie, ale porównanie kogoś takiego jak Tolkien do Sapkowskiego nie ma sensu. To po prostu inna liga. Większość osób, z którymi rozmawiałem na temat Sapkowskiego uważa go za grafomana.

#56 pap911

pap911

Początkujący

• Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 2009.03.07, 22:56

ja nie czytałem ani Tolkiena ani Sapkowskiego ale jeśli ktoś poleci jedną dobrą ksiażkę na początek to moze się wciągnę.

Ja ostatnio przeczytałem:
"Swiat według dziada" H. Niewiadomskiego - autobiografia 'szefa' mafii. Sławnego Dziada. Opowiada on o swej karierze biznesmena. Wg mnie książka podzielona wyraźnie na dwie części:
-pierwszą (tą ciekawszą) - opowiadanie o czasach wolności, gdy jego biznes sie rozrasta, a sam autor szuka kolejnych sposobów na walczenie z konkurencją i przeszkodami prawnymi.
- drugą (słabszą) - czasy procesu i odsiadki, gdzie głównie opisuje jak to została mu przyszyta metka szefa mafii. masa żalenia isę na wymar sprawiedliwości pragnący za wszelką cenę posadzić taką grubą rybę w więzieniu. Tu tez są ciekawe momenty i o ile to wszystko było prawdą to nic tylko mogę żałowac że żyję w tym kraju.

Tajemnica Brokeback Mountain - nie pamiętam czyje xD króciutka książka traktująca o dwóch gejach i ich miłości. Do przeczytania w dwie godziny (moim powolnym tempem). mimo że nie jestem gejem miło mi się ją czytało. brak zbędnych opisów i rozpisywania się. Polecam każdemu. No może homofobom nie. ^^;

"Na polu chwały" Sienkiewicza - tu już troche więcej do czytania. Czasy tuż przed bitwą pod Wiedniem, przygotowania do wielkiej wojny z hordami pogan pod sztandarem półksieżyca ;) Historia ciężkiej miłości między Jackiem Taczewskim a panną Sienińską bodajże. Oczywiście w międzyczasie dzieje się wiele ciekawych rzeczy, pojedynki, dziwne wypadki losowe pobocznych bohaterów, np. 4 braci Bukojemskich. Główny bohater (Taczewski) widoczny jest na początku i następnie dopiero na końcu dzieła co ciekawe. POLECAM GORĄCO Książka ponoć miała rozpoczynać trylogię lecz jakos Sienkiewicz nie dożyl napisania kolejnych cześci :P z tego powodu czuć niedosyt po przeczytaniu książki, ale mozna powiedziec że jedna konkretna historia zostala opowiedziana i zakończona.
System: Windows XP SP3, IE8; flash10
Wtyczki:

BugReport.dll, StartupStatus.dll, Antyspam.dll, AQQNet.dll, BirthdayReminder.dll, Contact.dll, GGNet.dll, SMS.dll, SpellChecker.dll

Kompozycja: standard

#57 Inferno

Inferno

Bywalec

• Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 2009.03.18, 15:55

Ja jak zwykle sobie fantastyke znów poczytałem:

Lois McMaster Bujold - Stan Niewolności - dosyć ciekawa książka, która opowiada o zmutowanych genetycznie ludziach stworzonych przez pewną korporację. Celem tego projektu było stworzenie ludzi jak najlepiej przystosowanych do życia w kosmosie i wykonywaniu w nim wiele różnych prac. Jednak, po wynalezieniu specjalnego urządzenia, który wytwarza grawitację, projekt ten staje się bezużyteczny, przeznaczony do "likwidacji".

David Drake - Władca Wysp - to dosyć gruba książka, jednak jakoś udało mi się przeczytać. Jest dosyć interesująca, jednak czasami autor potrafi namieszać w tekście i nie wiadomo o co chodzi, przynajmniej ja miałem takie odczucie :P Z przeszłości przybyła czarodziejka, której wyspa zatonęła. Była to sprawka pewnego dosyć silnego czarodzieja z fałszywym (jak to się potem dowiedziano) tronem Malkara. Gdy znalazła się już 1000 lat po tym wydarzeniu, zamieszkała w malutkiej wiosce, której wieśniacy zajmowali się głównie hodowaniem owiec. Jak się okazuje, w przyszłości, temu czarodziejowi udało się przetrwać i kontynuuje poszukiwania wielkiego tronu Malkara.

#58 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.03.19, 09:27

Siódmy papirus - Wilbur Smith - Poszukiwania grobowca faraona, sensacyjno-przygodowa. W serii jest jeszcze 'Bóg nilu' i 'Czarownik' - czasy faraonów i ukrywanie grobu faraona, którego właśnie poszukują w "Siódmym papirusie".

Czarne okręty - Joe Alex - historia chłopca urodzonego niedaleko Troi. Los rzuca go w paszczę krokodyla w świątyni na Nilem, przez Kretę wraca do Troi i rusza bursztynowym szlakiem. Przez wyspy brytyjskie wraca na może śródziemne.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#59 Inferno

Inferno

Bywalec

• Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 2009.04.04, 19:37

James Blish - Triumf czasu - ciekawa książka opisująca jak to w roku 4100 odkryto, że Wszechświat ma się zderzyć z innym zbudowanym z antymaterii.

Andrzej Pilipiuk - Kroniki Jakuba Wędrowycza - dość ciekawa opowieść o tytułowym bohaterze - wieśniak, egzorcysta i pijak, miejscami dosyć zabawna.

#60 Ania

Ania

MySzka

• Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2009.04.04, 21:38

Ostatnio - Katarzyna Grochola...

Nie, żeby z przymusu, ale w czasie choroby i z nudów po prostu...
A książki. hmm... Takie "babskie" jakieś :D Słodkie- miłość, szczęście... Bla, bla, bla... :P

"Nigdy w życiu"
"A nie mówiłam"
"Upoważnienie do szczęścia"

Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych