Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plazm vs. LCD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Dobry wybór. (28 użytkowników oddało głos)

Co jest lepsze: LCD czy też Plazma?

  1. Głosowano LCD (11 głosów [39.29%])

    Procent z głosów: 39.29%

  2. Głosowano Plazma (5 głosów [17.86%])

    Procent z głosów: 17.86%

  3. Głosowano Nie wiem, mam CRT (9 głosów [32.14%])

    Procent z głosów: 32.14%

  4. Nie mam zdania (3 głosów [10.71%])

    Procent z głosów: 10.71%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.16, 22:49

Przy obecnym postępie techniczny trochę się pogubiłem. Dawno temu mówiło się, że ciekłe kryształy są lepsze od plazmy bo się nie wypalają po 10k godzinach.
Potem przyszły czasy chwalenia plazmy za mimo wszystko lepszą czerń gdyż kryształy zawsze puszczały trochę światła i miały słabą reakcję czyli innymi mówiąc smużyły. Mamy rok 2008 a ja stoję przed wyborem plazma czy LCD. Pierwszy raz w życiu, a elektroniką zajmuję się od 10 lat mam kłopot z tak prozaiczną czynnością jak wybór "telepatrzydeła". Sprzedawcy, którzy doradzają tak mieszają, każdy poleca co innego, że aktualnie nie mam własnego zdania. Jednakże sądząc, iż są tu osoby bardziej biegłe w temacie proszę byście podzielili się na łamach forum swoją wiedzą.

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#2 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.16, 23:18

Z tego co wiem, to przy plazmach zaczynają boleć oczy przy dłuzyszm oglądaniu. Dzieje się tak, bo pixele mają tylko dwa stany, świeci - nie świeci. Opcje pośrednie są są realizowane poprzez bardzo szybkie mryganie. My tego nie widzimy, ale oko i mózg sie męczą. Do tego sa bardziej prądożerne. gdybym miał kupowac, to nie zastanawiałbym się tylko od razu przebierał oferty tylko LCD.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#3 dragi

dragi

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 2008.09.17, 09:25

Osobicie polecam plazme, kolor czarny wyglada jak czarny (prawie), w lcd tego sie nie uswiadczy :P, bardzo krotki czas reakcji, szczegolnie to widac w relacjach sportowych (brak smuzenia). Mitem jest tez, ze plazmy biora wiecej pradu, nowe modele pobor pradu maja zblizony do lcd. Najlepiej zrobic tak, pojsc do sklepu, poprosic sprzedawce o wlaczenie ldc i plazmy w takim samym przedziale cenowym i poronowac :) W ogole teraz jest dobry moment na kupno otv, ceny polecialy strasznie w dol :)
kocham Cie, kocham, obsesyjna mantra...
Dołączona grafika
---
W.L.K.P.
Dołączona grafika

#4 lew

lew

    "drapieżny" lew

  • Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.17, 13:31

Osobiście również polecam LCD. Co do plazmy to słyszałem już różne historie, a to po kilku dniach się wylała, a to osoby, które kupiły plazmę narzekają. Mówiło się kiedyś, że LCD co do wielkości ekranu nie będzie konkurencją dla plazmy, jednak obecnie wszystko się poszerza i LCD dorównuje plazmie pod względem rozmiaru. Może jakość na LCD jest gorsza np. odnośnie koloru czarnego, ale jak wolimy postawić na zdrowie to lepiej wybrać LCD.
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#5 madhunt3r

madhunt3r

    Prezes

  • Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2008.09.17, 13:34

Jak najbardziej LCD ;) Co do odwzorowania koloru czarnego to już obecne LCD nieźle sobie z tym radzą mam sam Sony Bravie i kolor czarny jest bardzo dobrze odwzorowany :)

#6 bartek46op

bartek46op

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 2008.09.17, 14:05

Plazma bierze dużo prądu i sie grzeje... Wybieram LCD ze względu na dłuższą trwałość.

#7 Bartek93

Bartek93

    Adept

  • Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2008.09.17, 14:32

LCD - jakoś i wytrzymalość. Nawet cenowo LCD bije palzmę. I przede wszystkim inna jakość oglądania, jak i mniejsze męczenie oczu.

#8 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.17, 17:51

Jako, że trudno jest się ustosunkować do tak dużej ilości różnych opinii dodałem ankietę. :)
Plazma vs LCD, a jak się ma to do HDTV? Ktoś może powiedzieć co lepiej odwzorowuje telewizję wysokiej rozdzielczości?

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#9 Marooned

Marooned

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.09.17, 17:55

Dzięki ankiecie mogłem oddać głos na CRT, bo nic nie przebije jakości obrazu z kineskopu. Minusem jest rozmiar, ale jeśli jest nam on obojętny, to tylko i wyłącznie CRT.
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#10 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.17, 18:20

Ja też jestem fanem LCD. Ceny sa niskie, jakość oglądania coraz lepsza, no i oczywiscie nie męczą się tak oczy. Mimo to róznica w obrazie zawsze pozstanie. no i trzeba pamietać o niewielkich katach oglądania w LCD.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#11 Jaco

Jaco

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.09.17, 18:24

nic nie przebije jakości obrazu z kineskopu.

Przebije :P Na rynku już dostępne są (lub zaraz będą) monitory „OLED”, które są pozbawione wszystkich wad, które posiadały monitory CTR, LCD i Plazma. Nie mam takiego monitora, ale widziałem już jak wygląda w akcji i trzeba przyznać, że robi wrażenie.
Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#12 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.18, 20:14

Dzięki waszym opinią zdecydowałem się na LCD, ale teraz pytanie: czy Samsung naprawdę jest badziewny i często się psuje? Czy Sharp tudzież Dawoo są opcją godną polecenia? Muszę to wiedzieć bo 42" swoje kosztują, a wolałbym oglądać TV niż czekać na kuriera z serwisu :)

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#13 Jaco

Jaco

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.09.18, 23:46

Odradzam sprzęt Daewoo. Miałem chyba 3 sprzęty tej firmy i wszystkie się popsuły. Na temat mojej wieży Daewoo i jej gwarancji mogę napisać książkę.
Samsung wypada najlepiej jeśli chodzi o cena - jakość. Na giełdach komputerowych Samsung jest chwalony.
Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#14 Marooned

Marooned

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.09.19, 00:03

Moi rodzice mają jakiegoś mega Samsunga na pół ściany. Na pewno takiego sobie nie kupię.
Obraz taki plastikowy, nienaturalny, a na pilocie brak najważniejszego guzika dla TV panoramicznych - od zmiany proporcji. Aby je zmienić trzeba wchodzić w 3 poziomowe menu! Jawna kpina...
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#15 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.19, 16:19

Jaco, ale narazie OLED to idea zbyt daleko idąca. długo sie zejdzie, kiedy z 2' ekranikó OLED zrobią się 32...Zresztą nie wspomne ile to będzie kosztować ;)
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#16 dragi

dragi

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 2008.09.19, 18:50

Plazma bierze dużo prądu i sie grzeje... Wybieram LCD ze względu na dłuższą trwałość.

Nowe plazmy pociagna ponad 20 lat ;)

A co do wyboru firmy, Samung jak juz to seria 6 i wyzej. Polecam tez LG, seria 7000, porownywalem z Samsungiem seria 6, bardziej przypadl mi LG :)
kocham Cie, kocham, obsesyjna mantra...
Dołączona grafika
---
W.L.K.P.
Dołączona grafika

#17 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.20, 01:16

Chyba jednak kupię Samsunga. Powód = cena! Jak się popsuje to go odeślę do serwisu... Sony jest zbyt drogi, a do LG utraciłem zaufanie po tym jak mi się rozleciała nagrywarka po tygodniu(rzekomo z mojej winy). Nie wiem co myśleć o Sharpie, mało znany w polskich sklepach, sprzedawcy często mówią, iż nie ma telewizorów Sharpa bo nie są produkoawne !!

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#18 Randall_Memphis

Randall_Memphis

    Weteran

  • Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2008.09.20, 22:28

hahahahahaa zart najlepszy na swiecie.
Aktualnie nie ma żadnego lepszego LCD niż Sharp. I to nawet nie teraz, ale tak mniej wiecej od 2 lat. Swego czasu nawet na stornie Sony bylo info, ze ich telewizory Bravia nie sa w stanie konkurowac z Aquosami Sharpa.

co do tematu - LCD czy plazma - jak masz kase, to bieresz plazme Pioniera i zapominasz o problemach. Wszystkie wady o jakich mowilisci w przypadku plazm, w plazmach ostatniej generacji sa wyeliminowane.
LCD - faktycznie, jest sporo tanszy niz plazma, ale ogladanie filmow na tym, zwlaszcza wieczorem - porazka. horror ktory ma byc przerazajacy, a caly ekran swieci wlasnym swiatlem, tak - to buduje klimat.
wiec wybor jest prosty - plazma, tylko ze plazma ktora kosztuje, a nie jakies gowna po 5k.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a


#19 dragi

dragi

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 2008.09.21, 10:33

Zamiast Pioniera mozna tez cos z Panasonica, seria PY80 i 800 sa bardzo dobre, ale troche kosztuja :) Wazna jest tez odleglosc z ktorej bedziesz ogladac tv, powyzej 2,5-3m 42 cale warto kupic :)
kocham Cie, kocham, obsesyjna mantra...
Dołączona grafika
---
W.L.K.P.
Dołączona grafika

#20 Błażej

Błażej

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2009.10.06, 16:19

Ja zdecydowanie wybieram telewizor LCD jest lepszy i nie grzeje się tak jak plazma a najważniejsze ze oczy nie bolą.

System: Windows 7 Home Premium
Przeglądarka: IE 9,domyslna Chrome zawsze najnowsza
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze
Wtyczki: Standardowe+,TuneStatus,SetureStatusChenger,Bloker,BugReport,HotKey,MsgBloker,Odswierzacz kompozycji,Roster Utility,StealStatus,TabKid





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych