Skocz do zawartości

Zdjęcie

Plazm vs. LCD

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Dobry wybór. (28 użytkowników oddało głos)

Co jest lepsze: LCD czy też Plazma?

1. Głosowano LCD (11 głosów [39.29%])

Procent z głosów: 39.29%

2. Głosowano Plazma (5 głosów [17.86%])

Procent z głosów: 17.86%

3. Głosowano Nie wiem, mam CRT (9 głosów [32.14%])

Procent z głosów: 32.14%

4. Nie mam zdania (3 głosów [10.71%])

Procent z głosów: 10.71%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 lottarosie

lottarosie

Bywalec

• Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 2010.07.08, 18:59

Osobicie polecam plazme, kolor czarny wyglada jak czarny (prawie), w lcd tego sie nie uswiadczy :P, bardzo krotki czas reakcji, szczegolnie to widac w relacjach sportowych (brak smuzenia). Mitem jest tez, ze plazmy biora wiecej pradu, nowe modele pobor pradu maja zblizony do lcd. Najlepiej zrobic tak, pojsc do sklepu, poprosic sprzedawce o wlaczenie ldc i plazmy w takim samym przedziale cenowym i poronowac :) W ogole teraz jest dobry moment na kupno otv, ceny polecialy strasznie w dol :)

Zgadzam się w całej rozciągłości. Posiadam plazmę Panasonic Viera i kolory są bajeczne. Mój wujek kupił w tym samym czasie LCD Philipsa i różnica była widoczna gołym okiem, kolory na ekranie matowym LCD są mniej wyraziste, a gdy w filmie jest jakaś scena, która dzieje się w nocy to jakość czerni jest przygnębiająco słaba... Szary z tęczowymi prześwitami, dramat! Faktycznie kilka lat temu problemem plazmy było to, że ciągnęła bardzo dużo prądu, ale dziś już tego problemu nie ma.

Ktoś narzekał, że od plazmy bolą oczy. Ja nigdy nie miałam tego problemu, choć zdarzyło mi się gapić w ekran baaardzo długo (obejrzałam praktycznie całą ceremonię rozdania Oscarów na żywo - trwało to chyba od północy a ja odpałam o 5 rano, ale to nie z powodu bólu oczu oczywiście :rolleyes: )

Polecam plazmę!

Nie zauważyłam, że ten temat taki stary... :mellow:

Użytkownik lottarosie edytował ten post 2010.07.08, 19:16

• eSKej lubi to

#22 Homins

Homins

Początkujący

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2021.11.04, 11:52

No to może warto w takim razie również sprawdzić ofertę polskiego producenta Manta u którego znajdziecie sporo ciekawych propozycji smarttv rożnych rozmiarów i w bardzo dobrej jakości, jak na przykład 50LUA120D - Telewizor Smart TV 50'' T2 HEVC/265 ma moduł wifi, Klasa energetyczna A i nawet rozdzielczością 3840x2160 (UHD). Myślę, że się nie zawiedziecie, poza tym bardzo dobre ceny. 

#23 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 307 postów

Napisano 2021.11.05, 19:29

Temat sprzed 11-13 lat. Propsy, nie ma co.

#24 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2021.11.26, 12:34

Oddałem głos na CRT, mimo, że nie mam :P

#25 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 307 postów