Skocz do zawartości


Zdjęcie

notyfikacje o moderacji postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.10.13, 18:07

Czy dałoby radę zrobić na IPB myk, by przy moderacji/skasowaniu naszego posta przez admina/właściciela/moderatora autor takiego posta dostawał mniej więcej taką notyfikację?:

[cytat]treść naszego posta[/cytat]
powód [moderacji|skasowania]:
[cytat]wypowiedź moderującego[/cytat]

chciałbym wiedzieć dlaczego ktoś namiętnie kasuje moje (i okazuje się że nie tylko moje) posty bo tak jest jedna wielka `samowolka`.
Od tej pory zapisuje każdy większy post w osobnym katalogu bo te kasowanie robi się naprawdę upierdliwe :/

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#2 MichaelP

MichaelP

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 2009.10.13, 18:41

W takim razie nie widziałbym sensu kasowania postów, bo i tak byłyby one widoczne. :unsure:

#3 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.10.13, 18:45

Ja też nie raz tego doświadczyłem, gdzie sam lsr stwierdził, że post był w porządku, a ktoś go sobie usunął. Mówiąc o notyfikacji masz na myśli prywatną wiadomość? Czyli w takim razie jestem jak najbardziej za. Bo tak być nie może.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#4 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.10.13, 18:46

byłyby one widoczne. :unsure:

wysłana notyfikacja na PW. nie będą widoczne dla innych i nas samych (czyli skasowany faktycznie) ale za to można się dowiedzieć co zostało skasowane i dlaczego

edit: @Pbo: o, widzisz ;)

Użytkownik UsagiAddict edytował ten post 2009.10.13, 18:47

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#5 MichaelP

MichaelP

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 2009.10.13, 18:51

wysłana notyfikacja na PW.

No chyba, że tak.
Ale raczej "taki myk" można zrobić tylko ręcznie. Moderator musiałby wysyłać oddzielnie każdą PW, co jest dość uciążliwe. Moim zdaniem wszystkie nieregulaminowe posty powinny być przenoszone do kosza, a nie ot tak sobie usuwane. Wtedy przynajmniej zachowa się treść, a moderator jak będzie chciał, to może napisać powód usunięcia. ;)

Użytkownik Michael.Parker edytował ten post 2009.10.13, 18:52


#6 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.10.13, 19:22

Niby dobry pomysł, ale posty znikają teraz ot tak, a nie wiadomo ile tych postów jest, a może być ich sporo, więc lepiej w koszu zrobić by nowy dział, ale dla mnie i tak podoba się PW. Niby modzi się mają męczyć, ale po coś podjęli się tego zadania i też coś muszą robić poza wywalaniem postów ot tak.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#7 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.10.13, 19:29

mogę z Wareczkiem się pobawić z podpinaniem opcji edytuj/kasuj u moderatorów [i osób ogólnie uprawnionych] do wysyłania PW z treścią usuniętego posta + powodem moderacji.

A co powiecie na wysłanie notyfikacji o takim fakcie na jabbera?

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#8 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.10.13, 19:29

Zazwyczaj wysyłam PW z informacją, ale takie coś na pewno by się przydało i pomogło. Przynajmniej cześć osób by nie narzekała, ze zniknął jakiś idiotyczny post...

EDIT: Na jabbera? Nie każdy go podaje, więc jak dla mnie odpada.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#9 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.10.13, 19:33

@muszi: ewentualnie na jabbera. lub- dodatkowo na jabbera. o ile posiada taka osoba prawidłowy jid; ja, ty, Pbo mamy na przykład `specyficzną blokadę antyspimową` na forum ale skrypt może sobie spokojnie z takimi rzeczami radzić [byle się w ręce pewnych osób nie dostał ;) ]

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#10 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.10.13, 19:35

A co powiecie na wysłanie notyfikacji o takim fakcie na jabbera?

To może jeszcze na tlena i GG. Stanowczo na jabbera nie. Ktoś może na niego się w cale nie logować lub zapomnieć hasła, a tak to od razu jesteś na forum i masz powiadomienie, a na emaila przychodzi treść PW, więc moim zdaniem PW to najlepsze rozwiązanie.
Z tym jabberem to wymyślanie. Forum to forum i na nim wszelkie uwagi do postów/tematów powinny zostawać rozwiązywane.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#11 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.10.13, 19:40

jeśli dostanie ktoś notyfikację na jabbera a nie używa go- to chyba nie robi mu to różnicy, czyż nie? ;)
bawienie się dodatkowo z protokołami gg i tlena nie wchodzi w grę, nie jestem masochistą

ale to tylko propozycja ;)

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#12 Loosa

Loosa

    Weteran

  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2009.10.13, 19:41

Mi propozycja z notyfikacją via jabber bardzo się podoba. Na pewno częściej się loguję na konto, niż na forum/maila. Ew. zostaje możliwość zaptaszkowania odpowiednich notyfikacji w panelu.

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.


#13 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.10.13, 19:41

Ale macie problem. Jak dla mnie to nie trzeba żanych PW wysyłać. Wystarczy, że Moderator zedytuje wcześniejszy post i napisze, że mój został usunięty z takiego i takiego powodu. Tyle. Po co śmiecić mi jeszcze skrzynkę? Jak komuś faktycznie zależy na poście to sam się zgłosi do odpowiednich "służb". Już nie wymyślajcie, bo Moderator chyba wie najlepiej dlaczego kasuje post. ;)

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#14 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.10.13, 19:48

@Wyrocznia: taaak, tyle że ja się dowiedziałem że post przepadł gdy temat przeczytałem raz jeszcze bo czegoś mi tu brakowało :/ a edycja poprzedniego posta? no już bez jaj, to trochę inna sprawa, niech posty kogoś innego zostaną jak były.
I wolę wiedzieć i nic nie mówić niż ciągle spamować modów

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#15 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2009.10.13, 19:52

Już nie wymyślajcie, bo Moderator chyba wie najlepiej dlaczego kasuje post.

A może autor posta też chciałby wiedzieć dlaczego jego wypowiedź poszła do piachu :]

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#16 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.10.13, 19:59

Dlatego też

Wystarczy, że Moderator zedytuje wcześniejszy post i napisze, że został usunięty z takiego i takiego powodu.


Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#17 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.10.13, 20:05

Masa postów, a my akurat zauważymy, że dany post został usunięty. Nie chcesz być informowany? To wyłączasz sobie opcje w ustawieniach i gotowe. Nie wiem po co jeszcze wymyślać nie wiadomo co...

@Down

A posty nabijaczy, spamerów i odświeżaczy starych wątków powinny być częściej nagradzane, ale to już nie na ten topic.

To nie forum DP, gdzie za bele co warna się dostaje. ;) Chyba, że ktoś robi to masowo.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#18 Loosa

Loosa

    Weteran

  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2009.10.13, 20:06

Moderacja czyjegoś posta, żeby poinformować autora że jego post został wywalony? Śmiech na sali. Wolałbym, żeby robił to skrypt z automatu, moderator podawałby tylko powód i wio. A wysyłanie PM'a czy edycja posta zajmuje czas, który moderator mógłby poświęcić na przejrzenie i akceptację propozycji, czy inne pilniejsze od informowania usera sprawy.
Propozycję z całego serca popieram, posty usuwane są coraz częściej, a powodów nie znamy - trochę nie tak to wygląda.
A posty nabijaczy, spamerów i odświeżaczy starych wątków powinny być częściej nagradzane, ale to już nie na ten topic.

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.


#19 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.10.13, 20:14

No weźcie ludzie. :/ Więcej zajmie pisanie automatu, niż taki drobny dopisek post wcześniej od postów usuniętych. :/

http://centrumse.pl/forum/topic/78925-aktualizacja-forum-ipb-3x/page__view__findpost__p__490502

SOAD edit: Posty użytkownika Jupiter skasowane, brak związku z tematem.


Nie wystarcza Wam to? To ja już nie wiem.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#20 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2009.10.14, 00:39

Więcej zajmie pisanie automatu, niż taki drobny dopisek post wcześniej od postów usuniętych. :/

http://centrumse.pl/forum/topic/78925-aktualizacja-forum-ipb-3x/page__view__findpost__p__490502

SOAD edit: Posty użytkownika Jupiter skasowane, brak związku z tematem.

Niby wszystko ładnie i pięknie ale skąd userzy mają wiedzieć, że dopisek powstał? Mają codziennie przeglądać tematy w których odpowiadali?

Jak kiedyś moderowałem pewne forum to stosowałem taką praktykę - dopisek (na zielono aby się wyróżniał) na końcu posta z prywatną wiadomością.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych