Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aqq 2.0.2 Gp Beta Build: 55


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
96 odpowiedzi w tym temacie

#41 Marszal

Marszal

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2008.08.31, 07:27

Ja mam też taką drobnostkę.
Dlaczego AQQ jak głupie po pobraniu aktualizacji wiesza się na parę sekund (około 20 - 30)

Dalej jest problem z linkami z nawiasami. Ostatni nawias nie zostaje dołączony do linka.

Mogę się założyć ze Eset'a :P bo u mnie tak samo tylko przez 5 sekund.

Dodatkowo przydała by sie opcja wysylania plikow i screenów do tych którzy siedzą na niewidocznym.

#42 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2008.08.31, 10:18

U mnie też chwilkę się blokuje, bo Nod skanuje ;)

Przy zmienianiu kompozycji kasują sie rozmowy na Czatach.

To normalne, bo AQQ nie zapisuje historii rozmów na czatach.

#43 Piciu

Piciu

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2008.08.31, 10:18

od tej bety powrócił błąd z metakontaktami (tylko te niedostępne po starcie) polegający na tym, że są one zdublowane i niepodpięte pod metakontakt a po kliknięciu na nie znikają.
Dołączona grafika

#44 Sotom

Sotom

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 2008.08.31, 10:19

Niewiem czy tylko u mnie ale podczas rozmowy głosowej są straszne lago czasem nawet 30 sek pozniej dociera do osoby to co powiedziałem.
Łącze mam 2Mbit a osoba chyba nawet szybsze więc dziwne to nieco.

#45 DJ Mentos

DJ Mentos

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • MiejscowośćGdańsk

Napisano 2008.08.31, 10:26

A moze po pobraniu pliku Antyvirus go skanuje? Jakiego masz AV?

aktycznie skanował, ale po wyłączeniu również jest zwiecha na około 1 - 3 sekund.

I mam jeszcze pare uwag:
- Dlaczego nie ma przycisku autoenter w oknie rozmowy. Jak komuś wysyłam jakiś kod to troche denerwujace jest ciągle shift naciskać.
- Po wznowieniu systemu i otrzymaniu nowych wiadomości pierwsza z nich
nie pojawia się w oknie rozmowy. W archiwum natomiast jest.

#46 SEpuLT

SEpuLT

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 40 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 2008.08.31, 10:31

Witam

Windows Vista Home Premium 64PL, IE7. Taki błąd w instalatorze:
Aqq.jpg

Występuje on juz od jakiegoś czasu. Dodam że w wersji Visty 32 bitowej jest wszystko ok.

AQQ Zawsze najnowsze
OS: Windows 8.1 Pro x64
IE: 11, domyślnie Chrome
Wtyczki: Standart


#47 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.08.31, 10:43

To ja mam taką uwagę odnośnie metakontaktów.
Jako kontakt główny mamy kontakt jabberowy. Dopóki nie połączy się z serwerem (a wiemy że tak bywa czasami) to nie mamy ani kontaktu głównego ani podrzędnego! Na belce widnieje cyfra informująca, że kilka kontaktów jest aktywnych ale nie ma ich na liście dopóki nie pojawi się kontakt główny. Może da radę to jakoś poprawic, bo ostatnio przez pare godzin nie mogłem się skontaktować z kumplem bo serwer jabbera padł... http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#48 Coder

Coder

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 2008.08.31, 11:02

Witam

Windows Vista Home Premium 64PL, IE7. Taki błąd w instalatorze:
Aqq.jpg

Występuje on juz od jakiegoś czasu. Dodam że w wersji Visty 32 bitowej jest wszystko ok.


Jest to błąd od początku istnienia tego instalatora, zgłaszany i do tej pory nie poprawiony.
Raczej większość osób nie ma z tym problemu, ale ktoś kto nie ma jeszcze rutyny przy instalacji, może mieć problem, a dodatkowo to nie fajnie wygląda.
Mniejsze błędy były poprawiane, więc myślę, że nie długo i na ten przyjdzie pora, prawda Oconnel? ;)
Teraz muszę napisać coś w propozycjach... (możecie za parę minut wejść i się wypowiedzieć co do propozycji).
Windows 7 Pro x64 SP1; IE9.0.1; Opera 12 alpha; ProStandard; OffAntiSpim; SpellChecker; TuneStatus; FixUpdater; Inwigilator; Minutnik; OffAntiSpim; Offline Pictures; Przypominajka; Tune Controller; Ustawienia kompozycji;

#49 Loran

Loran

    Bywalec

  • Wtyczkopisarz
  • 147 postów

Napisano 2008.08.31, 11:35

Stare zgłoszone błędy

1. Zmiana domyślnej przeglądarki

Przy każdym kliknięciu w link w oknie rozmowy lub opisie (przy wyłączonej przeglądarce),
uruchamia się domyślna przeglądarka (Firefox/Opera) i pyta czy ma zostać domyślną
przeglądarką. Moim zdaniem AQQ zmienia w jakiś sposób domyślną przeglądarkę przed
otwarciem linka (lub otwiera je przy użyciu złego polecenia). Przy już uruchomionej
przeglądarce problem nie występuje i linki otwierają się w nowej zakładce.

Dołączona grafika

Nowe znalezione błędy

1. Zły odnośnik do betatestów na forum

Właściwie, to nie wiedziałem, gdzie to zgłosić, to podepnę to tu... Po kliknięciu w Testy
wersji beta na forum przenoszeni jesteśmy na stare niedziałające forum.

Dołączona grafika
System operacyjny: Windows XP Professional SP 3
Używane wtyczki: Standard + AQQ Radio (1.4.2) + Blocker (1.4.9)
Używane moje wtyczki: AQQ Last Seen, AQQ Msg to Anybody, AQQ Contact State
Internet Explorer: 8.0 PL
Kompozycja: eSKej McGrey
___________________
Dołączona grafika

#50 slawek

slawek

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 2008.08.31, 11:51

Bład AV podczas wysyłania pulpitu do sieci GG.

Dołączona grafika

Raport poszedł na maila.
SO: Windows XP Professional SP 3
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + AQQ Radio, Antyspam, AQQ Last Seen, Detonator!, Pogoda, ScriptRunner)
Przeglądarka: IE 7.0.5730.13

#51 svistu

svistu

    Adept

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2008.08.31, 11:51

Nadal (problem istniał w poprzednich betach wydanych po ostatniej wersji stabilnej) gdy tworzę pokój na czacie (nazwa kanału animemanga) i potem zmieniam nazwę kanału (na Anime & Manga) rozłącza mnie z serwerem jabbera aqq.eu i kanał się traci :/ (gdy nie zmieniam nazwy pokoju to wszystko jest w porządku)
"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#52 ifconfig

ifconfig

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 2008.08.31, 12:01

Testowałem rozmowy głosowe z bratem ( Opole - Stuttgart ) i powywalało mnóstwo błędów AV i jeden "VoIP error 1". Raporty poszły ale nie wszystkie. Musiałem zabić proces bo już się nie dało... O dziwo bratu w Stuttgardzie nic nie wyskoczyło.
Windows 7 Professional SP1 64-bit (german) / Ubuntu 10.04 LTS
Internet Explorer 9 / Mozilla Firefox 4
AQQ - zawsze aktualna [unstable] + AQQ Radio + Antyspam + VNotify / Pidgin - zawsze aktualna [stable]
Dołączona grafikaDołączona grafika

#53 Gość_SzczuplyNH`_*

Gość_SzczuplyNH`_*
  • Gość

Napisano 2008.08.31, 12:57

Kolejny dziwny błąd. Dzwoniłem, dałem odbierz. Rozłączyło. Potem jest nieaktywny przycisk Rozmowa głosowa

#54 Ice_men

Ice_men

    Początkujący

  • Przyjaciel
  • 43 postów

Napisano 2008.08.31, 14:32

przy wyborze serwera dla czatow jesli chcemy uzywac np. innego serwera po kliknieciu na przycisk ODSWIEZ przechodzi na serwer aqq.eu ... i znow trzeba zmieniac :/

EDIT
Na rozmowie prywatnej w czatach jesli klikniesz na Proszenie o uwage osobe z ktora rozmawiasz a tej osoby juz nie ma mozna dwa razy uslyszec dzwiek proszenia o uwage ...
Powinna pojawiac sie informacja ze kontakt wyszedl z pokoju

OS: Windows 8 |  IE10 x2oumu.png: zawsze najnowsza Beta | Kompozycja: Black Aero!
banner.gif


#55 DJ Mentos

DJ Mentos

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • MiejscowośćGdańsk

Napisano 2008.08.31, 14:47

brakuje mi jeszcze możliwości zaznaczenia kilku kontaktów. Choćby żeby jes wszystkie na raz usunąć.

edit./
Jeżeli pisze do nas nieznajomy (sprawdziłem z GG) pojawia się jego numer.
Kiedy wybieram z okna rozmowy Archiwum nie odnosi mnie do pozycji z nieznajomym tylko do pierwszej w archiwum. I musze ręcznie szukać czy juz gadałem z osobą czy nie.

Jak klikam PPM na zakładkę z osobą (tam gdzie x jest) to brakuje mi UIN do schowka, nick do schowka i szybkiej zmiany nicka (te takie pole co było w 1.x)

#56 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2008.08.31, 15:07

Mimo wyłączonej opcji "Pozwalaj innym na proszenie o twoją uwagę" ta opcja nadal działa tzn. nie mam ikonki w oknie rozmowy, ale jeżeli osoba z która rozmawiam ma włączoną ta opcje to może prosić o moja uwagę.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#57 wujekskubi

wujekskubi

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 2008.08.31, 15:37

Błąd AV przy logowaniu się do AQQ
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Raporcik poleciał :)
Ładowanie sygnaturki... Dołączona grafika

#58 madhunt3r

madhunt3r

    Prezes

  • Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2008.08.31, 16:00

Faktycznie tez to zauważyłem wyłączone to miałem ale osoby nadal mogą "Prosić o moja uwage" :P

#59 zamer

zamer

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 2008.08.31, 16:01

Wydaje mi sie, ze suwak glosnosci voip nie powinien ingerowac w suwak systemowy, tylko ustalac glosnosc jedynie rozmowy glosowej. Aktualnie gdy wyciszymy dzwiek podczas rozmawiania, wyciszą sie dzwieki w calym systemie.


Poza tym wyskoczyl mi wczoraj AV zwiazany z XEPem user attention, raport wyslany.
win xp pro sp2; ie7; kompozycja pownce; wtyczki contact, gg, sms, secureintray

#60 SzczuplyNH

SzczuplyNH

    Weteran

  • Dekorator
  • 459 postów

Napisano 2008.08.31, 16:08

Nadal raporty nie są wysyłane przez domyślnego klienta pocztowego.
Da się to jakoś poprawić?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych