Skocz do zawartości

Zdjęcie

[zrealizowano] Widoczne wszystkie opcje ustawień

• Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: [zrealizowano] Widoczne wszystkie opcje ustawień (53 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za automatycznym pokazywaniem menu "Zaawansowane"?

1. Głosowano Tak (46 głosów [86.79%])

Procent z głosów: 86.79%

2. Nie (4 głosów [7.55%])

Procent z głosów: 7.55%

3. Nie ma znaczenia (3 głosów [5.66%])

Procent z głosów: 5.66%

Głosuj

#1 bartek-525

bartek-525

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 273 postów

Napisano 2008.09.17, 18:01

Piszę w związku z tym: http://213.218.116.2...p?showtopic=493
Proponuję nieukrywanie menu "Zaawansowane" w ustawieniach programu. Dostęp przez konsolę XML to utrudnianie życia. W tej chwili trzeba szukać opcji, albo grzebać w Settings.ini. Jeśli chodzi o odstraszenie niezaawansowanych użytkowników od grzebania w tym, to lepiej napisać na górze ostrzeżenie, że modyfikowanie tych opcji tylko dla zaawansowanych użytkowników. Na znaczną część powinno podziałać.

Użytkownik wu112 edytował ten post 2012.04.27, 20:41

#2 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.17, 18:12

Jestem zdecydowanie za. Są w tej zakłądce potrzebne funkcje, a typowy użytkownik nie potraif wywołać dodatkowych opcji, a napewno wpadnie na to, zeby szukać na forum :P.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#3 madhunt3r

madhunt3r

Prezes

• Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2008.09.17, 18:14

Jak najbardziej na TAK. Nie zaszkodzi dodać tego standardowo, mniej zaawansowani nie muszą tam zaglądać, a wcale takie trudne rzeczy się są tam umieszczone :P
Dla mniej zaawansowanych sama konsola XML może przysporzyć wiele problemów, a z tymi opcjami "zaawansowanymi" każdy da sobie radę ;)

#4 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2008.09.17, 18:14

Również jestem za tym bardziej że nie mam tam jakichś hardcorowych opcji ;) No i nie każdy wie do czego służy konsola xml i również może mu nie przyjść do głowy ze jest jakaś magiczna komenda której musi poszukać na forum ;)

#5 Jaco

Jaco

Bywalec

• Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.09.17, 18:46

Te opcje zawansowane to jedna wielka pomyłka. Owszem może być tryb zaawansowany, ale tylko jako opcje uaktualniającą nowe checkboxy a nie jako osobny dział „Zaawansowane”.
Dla przykładu każdy głupi słysząc o opcji „płynne zamykanie okien” lub wirtualny podgląd zakładek bez namysłu uda się do zakładki „Widok” a tu du.. brak takiej opcji.
Ten tryb, co jest w obecnym stanie bardziej komplikuje sprawę niż naszpikowanie Aqq opcjami dostępnymi dla każdego.
Wracając bardziej do sensu tematu jestem za włączeniem zaawansowanych na stałe. Jeśli ktoś się nie zna to po prostu nie będzie włączał tych opcji i tyle.

Edit:
checkboxy
Dzięki Gregor właśnie tego słowa mi brakowało :)
Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#6 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2008.09.17, 20:05

Na starym forum była podobna dyskusja :P Jestem na tak ale szczerzę wątpię aby OC zmienił coś w tej sprawie...

#7 pol102

pol102

Adept

• Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.17, 20:15

Zagłosowałem na tak gdyż kilka opcji warto uwidocznić. Jednakże takie opcje jak "set log on" niech zostaną dla betatesterów .

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm

#8 Gregor

Gregor

Początkujący

• Zablokowany
  • 44 postów

Napisano 2008.09.17, 20:30

Już tyle było o tym na starym forum i aqq.k.pl, że chyba ta dyskusja wydaje się bezprzedmiotowa. Oczywiście "tajny kod w konsoli XML" to totalny idiotyzm, dobry chwyt jeśli targetem jest zgraja 12 latków, dla których wpisanie czegoś takiego jest jednoznaczne z "cH4CkIeR0WaN|e/\/\". Przy okazji proponuje ukryć opcje czysto jabberowe jak transporty czy konsola w taki sposób, aby można było je włączyć checkboxem w "zaawansowane" (ale ta zakładka powinna być wtedy dostępna bez kodu) - taka propozycja by nie straszyć typowych użytkowników. Jeśli ktoś jest na tyle kumaty by obsłużyć jabbera, to jeden checkbox go nie przerośnie.
Dołączona grafika

Beta-Testy: Windows XP Pro, SP2; IE 7 (domyślna: FireFox 3); Wtyczki: AQQ i GG, SMS, LastSeen, Birthday Reminder i SpellChecker; Kompozycja Dark King

#9 ronii

ronii

Bywalec

• Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 2008.09.17, 21:20

Ukrywanie tego trybu to strasznie głupi pomysł ;)

Ponad 2000 postów z poprzedniego forum :)

#10 Aztek

Aztek

Początkujący

• Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 2008.09.17, 21:29

Oczywiście głosuję na TAK, problem przestraszonych początkujących można rozwiązać dość prosto, tak jak to jest w konnekcie, po instalacji użytkownik sam określa stopień swojej znajomości programu i wybiera odpowiedni tryb dla siebie, od początkującego po bardzo zaawansowanego.

#11 Stoow

Stoow

Bywalec

• Przyjaciel
  • 163 postów

Napisano 2008.09.17, 21:57

I co, wybierze "początkujący", zobaczy na forum żeby włączyć jakąś zaawansowaną opcję i co? Zonk. Zamiast miotać epitetami trzeba zacząć od zastanowienia się, do kogo AQQ jest adresowane. Do pr0 czy do amatorów z GG.

Dołączona grafika

#12 Aztek

Aztek

Początkujący

• Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 2008.09.17, 23:18

Aqq jest produktem komercyjnym, dlatego naiwnym jest zastanawianie się dla kogo jest adresowane, to proste ... dla większości, czyli głównie dla tych początkujących, ale można pogodzić ich dobro i tych bardziej zorientowanych. Stoow, nie bardzo rozumiem co masz na myśli, właśnie teraz początkujący przeszukujący forum mogą się dowiedzieć o jakiejś rzekomej wielkiej tajemnicy, jak włączyć opcje zaawansowane w konsoli, co zostało raz przekazane i miało pozostać tajemnicą, ale nią nigdy nie będzie, bo taka wiedza będzie nawet na tym nowym forum przekazywana (chociaż stare forum i jego posty przepadły).
Uważam, że taki mały kreator pierwszego uruchomienia aqq2 z odpowiednimi komentarzami i wskazówkami objaśniającymi, co dany tryb uruchomienia programu oznacza jest do przełknięcia dla większości, a jeśli ktoś nie poczuje się na siłach - wybierze "początkujący".

#13 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.18, 08:01

Oczywiście, że tryb zaawansowany w obecnej postaci powinien zniknąć. Nie są tam nawet ukryte żadne zaawansowane ustawienia.
Natomiast przychylam się do propozycji Gregora, że Konsola XML, Przeglądarka usług i może Transporty powinny być dostępne po zaznaczeniu jakiegoś checkboxa w ustawieniach. W tej chwili te rzeczy straszą wielu użytkowników. Dobrym rozwiązaniem jest też propozycja Azteka z wybieraniem trybo po (pierwszej!) instalacji. Ewentualna zmiana trybu byłaby oczywiście ogólnodostępna w ustawieniach.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#14 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.09.18, 16:42

Jestem na tak. Dzisiejsze opcje "Zaawansowane" wcale nie są groźne dla przeciętnego użytkownika, natomiast za pomocą Transportów, Przeglądarki usług i Konsoli XML można namieszać w AQQ. Powinny być przeniesione do innego (osobnego?) menu, bo dostępność dopiero po włączeniu odpowiedniej opcji raczej odpada, w końcu ma to być już na starcie pełnoprawny klient Jabbera.

Tu byłem.

#15 Gacek

Gacek

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.09.28, 14:18

Ja natomiast uważam ciut inaczej.
W moim mniemaniu pomysł ukrytego menu "Zaawansowane" jest dobry ale umieściłbym wewnątrz tego tylko takie ustawienia,
które mogą rzutować na stabilności całego programu lub są obecnie w fazie BETA.
Komunikator jako komunikator owszem jest dla ludzi lecz wersje beta już nie zawsze są dobrym pomysłem dla nowych czy zwykłych użytkowników.
To właśnie dlatego w ustawieniach aktualizacji macie "Informuj mnie o wersjach beta...".
Mało to razy było tak, że coś się komuś skopało/coś nie działało bo właśnie zainstalował nową wersję beta?

Proponuję to przemyśleć pod tym kątem co przedstawiłem powyżej.
Jeśli trafi się zaawansowany użytkownik to będzie umiał wpisać komendę do konsoli.
Jestem na NIE
Sprzęt: Laptop ACER Aspire 5112
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + StayOnTop)
Kompozycja: ProStandard
System: Windows 7 Professional + updates
Przeglądarka: Firefox 6 + IE9 (zawsze najnowsze)

#16 Stoow

Stoow

Bywalec

• Przyjaciel
  • 163 postów

Napisano 2008.09.28, 14:23

Ale tu są proszę Państwa dwie kwestie:

1. Co ma być pokazywane w opcjach zaawansowanych?
2. Czy kiedyś uda się przekonać Oconnela, że ograniczanie liczby opcji d maksymalnego minimum to kiepski pomysł?

Dołączona grafika

#17 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.28, 14:30

Na starym forum walczyłem o zniesienie tryby zaawansowanego, więc i tutaj się przyłączam. Ten pomysł przynosi więcej szkody niż pożytku i dezorientuje mniej doświadczonych użytkowników, któzy wiedzą, że pewne opcje w komunikatorze są, ale nie wiedzą, jak je ustawić. A jeśli jeszcze dajemy dostęp do nich z konsoli, to jest zupełne nieporozumienie. Zostawić zaawansowane, ale niech będą widoczne bez żadnych dodatkowych udziwnień. Po prostu w ustawieniach dodać "pokaż zaawansowane" i będzie wiadomo, o co chodzi. Bez żadnych "plusików", konsol itp. cudów.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#18 Gacek

Gacek

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.09.28, 14:45

Przepraszam, ale co to za zaawansowany użytkownik, który nie potrafi wpisać komendy do konsoli?
To jak wpisywanie w windzie w uruchom poleceń: msconfig, regedit. Robią to Ci co będą wiedzieć co robią.
Gdyby pewne opcje były by dostępne za łatwo to zaiste powodowało by to więcej złego niż dobrego.

Nie jestem uparty przy żadnej kwestii. Gdy ktoś mi poda dobry argument to zmienię zdanie.
Tu po przeczytaniu postów i poprzednim wypowiedzeniu się nie mogę go zmienić gdyż nikt mnie nie przekonał.

PS. Stoow ma rację. Są dwie kwestie:)
Sprzęt: Laptop ACER Aspire 5112
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + StayOnTop)
Kompozycja: ProStandard
System: Windows 7 Professional + updates
Przeglądarka: Firefox 6 + IE9 (zawsze najnowsze)

#19 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.02.07, 02:03

Propozycja na trackerze. LINK

Propozycja zrealizowana
Dodano w AQQ 2.4.1.21

Użytkownik wu112 edytował ten post 2012.04.27, 20:42

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych