Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okręty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#21 PanScan

PanScan

Początkujący

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2009.10.22, 17:24

Świetna robota
Napisz jeszcze tysiąca to aqq nigdy z kumplami nie wyłączę!

#22 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.10.22, 18:49

Jeszcze brakuje mi tylko w tej grze automatycznego zaznaczania otoczenia okrętu zielonymi flagami oraz zmiany trafionego na jakieś płomienia (coś bardziej wyróżniającego się od nie trafionych okrętów).
Mam nadzieję, że Twoje pozostałe gry też pojawią się jako pluginy do aqq.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#23 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.10.22, 20:19

brakuje mi tylko w tej grze automatycznego zaznaczania otoczenia okrętu zielonymi flagami

pisało już wcześniej, że nie będzie takiej opcji
prawdopodobnie byłaby gra za łatwa ;)

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika

#24 voyk

voyk

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 70 postów

Napisano 2009.10.22, 21:24

Kolejna wersja: Okręty 0.1.0.1
[added='Dodanie skrótów']
[added='Blokowanie gry z samym sobą']
[changed='Poprawa katalogów']
[changed='Poprawa stabilności']

Jeżeli ktoś chce mieć porządek w katalogu z wtyczkami to trzeba:
usunąć plik - GameBass.lld
usunąć katalog - _Pomoc
z katalogu - GameShips przegrać sobie plik z ustawieniami i punktacją Ships.ini, a potem go usunąć (katalog ;))
usunąć plik - Games\Ships.png

Po zainstalowaniu wgrać do katalogu Games\Ships plik Ships.ini.

Mam nadzieję, że nie zapomniałem o czymś (najważniejszy Ships.ini bo tam i punktacja jest).

prawdopodobnie byłaby gra za łatwa

Dokładnie, a może przeciwnik się pomyli i źle zaznaczy pole :P

#25 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.10.22, 22:11

Proponuje aby skrót do gry dać w skrócie do wtyczek :) A nie tak osobno :) Ewentualnie zrobić podmenu gry w skrótach i tam wrzucać wszystkie przyszłe gry :)

Z tego co się dowiedziałem, podmen nie da się zrobić (na początku miało być podmenu w menu kontaktu, tak jak w Tlenie) :( i dlatego skrót do wtyczek nie bardzo mi tu pasował (za dużo w jednym miejscu) dlatego pozostanie osobna ikona.

No dobra, ale niektórzy nie chcą mieć szerokiego okna głównego ;) Chyba dorobienie takiej opcji nie sprawia dużego problemu.

PS. A gierka super. Już kilka lat nie grałem w statki... <chlip>

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#26 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2009.10.22, 23:53

A może by tak dać możliwość zaproszenia osoba spoza listy kontaktów przez wprowadzenie JID-a? Oczywiście także w ustawieniach wtyczki można dać możliwość włączenia opcji blokowania takich zaproszeń.

Symbole przeciwnika statków zatopionych nie są zbyt wyraźne, można poprawić?

Po kliknięciu na symbole statków przeciwnika zamieniają się wszystkie one na szare - dlaczego? Co to ma symbolizować?
  • Sander lubi to

#27 voyk

voyk

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 70 postów

Napisano 2009.10.23, 08:11

No dobra, ale niektórzy nie chcą mieć szerokiego okna głównego ;) Chyba dorobienie takiej opcji nie sprawia dużego problemu.

Dodatkowo może być problem, bo gry mają 2 lub 3 pozycje i może coś się wstrzelić między nie z innej wtyczki, jak w AQQ dojdzie możliwość robienia podmen to pomyślę :)

A może by tak dać możliwość zaproszenia osoba spoza listy kontaktów przez wprowadzenie JID-a? Oczywiście także w ustawieniach wtyczki można dać możliwość włączenia opcji blokowania takich zaproszeń.

Nie no nie ma szans :), może akurat nowo dodany kontakt okaże się znajomością na dłużej ;)

Symbole przeciwnika statków zatopionych nie są zbyt wyraźne, można poprawić?

Rozumiem, że chodzi o ikony w pomocy opisane jako nr 17?
W każdym razie nie jestem grafikiem, a ikony to gotowce, jak ktoś zaproponuje coś naprawdę interesującego to z podmianą nie powinno być problemu.

Po kliknięciu na symbole statków przeciwnika zamieniają się wszystkie one na szare - dlaczego? Co to ma symbolizować?

W pomocy opisane jako nr 18.

#28 Monczkin

Monczkin

Adept

• Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 2009.10.23, 08:13

Witam.

Nie czytałem odpowiedzi innych, by opisać wrażenia na świeżo.

Kilka uwag/propozycji

Ukośne ustawienie plansz jest dość "trudne" w odbiorze. Proponuję dodać możliwość ustawienia plansz "normalnie"
Planszę przeciwnika ustawiłbym na pierwszym planie, wszak jest ważniejsza dla nas :) Obecne ustawienie może rozpraszać.
Można by dodatkowo zmienić kolor/stopień widoczności ustrzelonego statku. Będzie bardziej czytelnie. Aktualnie nie jest dobrze ;)
Można by przy ikonach statków do rozstawienia dodać licznik ile jeszcze zostało do wykorzystania. Zmiana kolorów i podświetlenie klikanych i rozstawianych statków na początku przygody jest nieczytelna.
Pomoc mogłaby się wyświetlać w osobnym oknie, zamiast w przeglądarce.
Brakuje mi opcji zapisz grę
Można by dodać "chmurkę" po najechaniu kursorem myszy na napis "zaproś do gry" z informacja, żeby zagrać z inna osoba, należy zaznaczyć kontakt. Nie wszyscy czytają helpa i mogą nie wpaść, co trza zrobić ;)

Generalnie rewelacja. Prosta, szybka. +
XMPP... e... a o co chodzi?
Windows Vista SP2 | AQQ - zawsze najnowsza beta/stabilna | RSS | Fx 3.6.x | IE 8 | ProStandard | w dni wolne oraz po 15 w dni robocze
Windows XP HE/PROF. SP3 | AQQ - zawsze najnowsza beta/stabilna| RSS | Fx 3.6.x | IE 8 | ProStandard |poniedziałek - piątek od 7 do 15

#29 voyk

voyk

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 70 postów

Napisano 2009.10.23, 10:59

Ukośne ustawienie plansz jest dość "trudne" w odbiorze. Proponuję dodać możliwość ustawienia plansz "normalnie"
Planszę przeciwnika ustawiłbym na pierwszym planie, wszak jest ważniejsza dla nas :) Obecne ustawienie może rozpraszać.

To już była by inna gra (nie da rady).

Można by dodatkowo zmienić kolor/stopień widoczności ustrzelonego statku. Będzie bardziej czytelnie. Aktualnie nie jest dobrze ;)

Jak już nas przeciwnik częściowo trafi czy dopiero jak jest całkiem zniszczony na planszy?

Można by przy ikonach statków do rozstawienia dodać licznik ile jeszcze zostało do wykorzystania. Zmiana kolorów i podświetlenie klikanych i rozstawianych statków na początku przygody jest nieczytelna.

Jakiś concept art :)

Pomoc mogłaby się wyświetlać w osobnym oknie, zamiast w przeglądarce.

Jestem za leniwy ;), żeby robić dwie wersje pomocy.

Brakuje mi opcji zapisz grę

Rozgrywka nie trwa aż tak długo, a przy robieniu zapisu było by trochę roboty :( (zresztą dla gry z innym graczem to w ogóle tego nie widzę).

Można by dodać "chmurkę" po najechaniu kursorem myszy na napis "zaproś do gry" z informacja, żeby zagrać z inna osoba, należy zaznaczyć kontakt. Nie wszyscy czytają helpa i mogą nie wpaść, co trza zrobić ;)

Najlepiej było by umieścić gry w menu kontaktu, ale nie można robić podmenu (wiem powtarzam się;)). Struktura menu niby zawiera pozycję Hint, ale nigdy to u mnie nie zadziałało, pewnie dla menu nie ma takiej możliwości. Jedynie co to "Zaproś do gry (zaznacz kontakt)"?

Generalnie rewelacja. Prosta, szybka. +

:)

#30 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2009.10.23, 11:06

Nie no nie ma szans :), może akurat nowo dodany kontakt okaże się znajomością na dłużej ;)

Dlaczego nie? Nie znam się zbytnio na tworzeniu wtyczek do AQQ (ba, do czegokolwiek) ale skoro istnieje wtyczka do wysyłania wiadomości pomimo braku autoryzacji to wydaje mi się, że i to powinno być do wykonania.

Rozumiem, że chodzi o ikony w pomocy opisane jako nr 17?
W każdym razie nie jestem grafikiem, a ikony to gotowce, jak ktoś zaproponuje coś naprawdę interesującego to z podmianą nie powinno być problemu.

Dokładnie o to mi chodziło, że też zapomniałem o pomocy tej wtyczki.

#31 Monczkin

Monczkin

Adept

• Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 2009.10.23, 11:24

Jak już nas przeciwnik częściowo trafi czy dopiero jak jest całkiem zniszczony na planszy?

Jak zostanie całkowicie zniszczony statek.

Rozgrywka nie trwa aż tak długo, a przy robieniu zapisu było by trochę roboty :( (zresztą dla gry z innym graczem to w ogóle tego nie widzę).

Grę między dwoma graczami można olać. Nie chodzi o to czy długo. Chodzi o to, że np. w pracy ktoś cie nagle wzywa, etc. a nie chcesz zostawiać otwartych okien. Wtedy save... ;)

Oczywiście to sa tylko sugestie i nie muszą się pojawiać od razu czy w ogóle. Ot, dziele się spostrzeżeniami :)
Windows Vista SP2 | AQQ - zawsze najnowsza beta/stabilna | RSS | Fx 3.6.x | IE 8 | ProStandard | w dni wolne oraz po 15 w dni robocze
Windows XP HE/PROF. SP3 | AQQ - zawsze najnowsza beta/stabilna| RSS | Fx 3.6.x | IE 8 | ProStandard |poniedziałek - piątek od 7 do 15

#32 voyk

voyk

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 70 postów

Napisano 2009.10.23, 13:49

...Dlaczego nie?...

Nie wydaje mi się to niezbędne, a za dużo roboty :P

Jak zostanie całkowicie zniszczony statek.

Będzie w opcjach ("Wł&asne okręty zniszczone rysuj półprzeźroczyste") do włączenia.

...Chodzi o to, że np. w pracy ktoś cie nagle wzywa, etc. a nie chcesz zostawiać otwartych okien. Wtedy save... ;)...

Aaa, do tego powstała opcja "Minimalizuj do zasobnika systemu" ;)

#33 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.10.23, 14:02

Aaa, do tego powstała opcja "Minimalizuj do zasobnika systemu"

To podłącz tą funkcję do klawisza ESC. Szybciej naciśnie się klawisz na klawiaturze niż myszką znajdzie odpowiedni przycisk

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#34 Monczkin

Monczkin

Adept

• Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 2009.10.23, 14:18

To podłącz tą funkcję do klawisza ESC.

Tak jak prawisz, miałem pisać o tym :)

#35 rean

rean

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 2009.10.23, 16:08

Świetna wtyczka :) Każdą wtyczkę która tworzy mniejsze lub większe zależności i więzi "międzyużytkownikowe" gorąco popieram ;)

/// Nie licząc faktu, że gra zacina się wiele razy podczas rozgrywki, średnio 6 na 10 rozgrywek kończy się wyłączeniem gry, bowiem gracz A ruch wykonał, a gracz B nie może go wykonać, bo gra oczekuje.

Użytkownik rean edytował ten post 2009.10.23, 17:16

#36 voyk

voyk

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 70 postów

Napisano 2009.10.23, 19:36

To podłącz tą funkcję do klawisza ESC...

Będzie ^^

/// Nie licząc faktu, że gra zacina się wiele razy podczas rozgrywki, średnio 6 na 10 rozgrywek kończy się wyłączeniem gry, bowiem gracz A ruch wykonał, a gracz B nie może go wykonać, bo gra oczekuje.

Można coś więcej (np. na PW), jakie konta, czy na konsoli XML widać pakiety, że dochodzą?

#37 krasiejow

krasiejow

Bywalec

• Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 2009.10.24, 10:50

Świetna wtyczka :). Mam tylko taką prośbę jakby się dało ustawić, jaki bot "komputer" ma być dobry, bo na razie z nim trenowałem i na 4 partyjki wszystkie przegrałem :P [szukałem tych 2 najmniejszych stateczków a on mnie dobił :( ].

Aha i u mnie nie wywaliło podczas tych 4 gierek z botem żadnego błędu :).

Użytkownik krasiejow edytował ten post 2009.10.24, 10:50

http://l.bitcasa.com/C-j-YTaW

Ponad 2000 dni z AQQ (od czerwca 2008r.). I nadszedł moment, by powiedzieć "cześć".

#38 rean

rean

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 2009.10.24, 12:55

Trzeba po prostu zastosować odpowiednią taktykę, przewidywać, rozkminiać, samemu tak ustawić statki, by było ciężko przewidywać gdzie one są ;) Ja z botem grałem kilkukrotnie i tylko raz przegrałem :)
A co do błędu, spróbuj zagrać 10 razy ze znajomymi, wówczas powiedz nam czy będzie Ci przycinać - najlepiej z kilkoma różnymi osobami.

Przy okazji zapraszam na Turniej Okręty, kto wie, może zabawa z tą wtyczką stanie się popularna na forum :)

#39 voyk

voyk

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 70 postów

Napisano 2009.10.24, 22:58

Kolejna wersja: Okręty 0.1.0.2
[added='Dodanie skrótu do minimalizacji']
[added='Dodanie rysowania własnych zniszczonych okrętów półprzeźroczyście']
[added='Dodanie informacji w manu o potrzebie zaznaczenia kontaktu']
[changed='Poprawa pokazywania okna statystyk']
[changed='Poprawa zawieszania podczas gry']

Testujcie dalej :)

#40 Monczkin

Monczkin

Adept

• Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 2009.10.24, 23:57

Dobrze jest.

Szkoda, że skasowało wyniki z poprzedniej wersji, a byłem już na 4 poziomie :(

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych