Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okręty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#81 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2011.11.19, 19:16

Chyba nie ma szans bo autor wtyczki upiera się, że wina nie leży po jego stronie :P W sumie ma rację ale nie do końca gdyż problem można bardzo prosto rozwiązać (chociażby poprzez dodanie obsługi AlphaSkins we wtyczce i wymuszenie nie działania dla form pochodzących z wtyczki).

#82 voyk

voyk

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 70 postów

Napisano 2011.11.19, 19:44

Z tego co wyczytałem to: "Welcome to the online home of the AlphaControls package for Delphi and C++ Builder ®!" a ja nie używam żadnego z tych pakietów. Możliwe że czegoś nie doczytałem (nie zagłębiałem się za bardzo), jak jest wersja pod WinAPI VisualC++ lub masz jakiś pomysł, to jeszcze raz napiszę, napisz do mnie na PRV. Wygląda na to, że pewne rozwiązania wtyczkowe zostały zablokowane przez użycie AlphaControls.

#83 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2011.11.19, 19:47

Fakt, nie ma wersji pod VisualC++ ale są dostępne źródła - możesz się pokusić o przepisanie :P Nic nie zostało zablokowane, zauważ że inne wtyczki działają bezbłędnie ;) Wina w Twojej wtyczce leży po stronie tworzeniu form - powtórzę jeszcze raz: inne wtyczki działają prawidłowo ;)

#84 voyk

voyk

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 70 postów

Napisano 2011.11.21, 13:35

Dobre, dobre, AC pod VC++, aż tyle życia to nie mam :)
Uściślając, zostały "zablokowane" metody z których przynajmniej ja korzystałem, niskopoziomowej obsługi komunikatów, żeby rysować planszę gry.
Z tego co sprawdziłem to WM_PAINT nie dociera (nie wiem co jeszcze), więc się nie nie rysuje, proste (przecież mówiłem że AC jest skopane, tym bardziej że na XP coś tam przechodziło). Jak sobie na dialogu z grą dodam button, static, list control, to też super działa, nawet "ładne" cieniowanie jest i dlatego inne wtyczki działają ale gry na samych np. przyciskach to się nie da zrobić, no może kółko i krzyżyk :)
Jak wymyślę jak rysować bez rysowania to może coś poprawię :P

#85 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2011.11.21, 14:01

Nie wiem na jakiej zasadzie działa tworzenie form wtyczki w VC++ ale żadna z moich wtyczek nie miała skórkowania dopóki sam jego nie dodałem. Najwidoczniej wszystko tworzysz przez WinApi tak samo jak jest to we wtyczce Archeolog. Jeżeli wtyczka nie będzie podawać jako uchwytu dla swoich form Appliaction->Handle to wszystko będzie okej. Tak samo jest z MessageBox'ami i innymi pierdołami gdzie podamy uchwyt AQQ a nie własny (np. this etc).

#86 CJ Grass

CJ Grass

Adept

• Użytkownik
  • 261 postów

Napisano 2011.11.26, 15:35

... i gra (gry) znowu działa/ją :) (używam kompozycji Windows7 bez AS)
Dołączona grafika

Była wersja beta kompozycji Windows7 zawierająca AS lecz autor skóry zrezygnował z AS i problem z grami się rozwiązał.
Jednak jestem za tym aby reaktywować gry! i aby każdy user, bez względu na to czy używa skóry z AS czy skóry bez AS mógł pograć.
Pozdrawiam

Użytkownik CJ Grass edytował ten post 2011.11.26, 17:23

Dołączona grafika Dołączona grafika

#87 Panoramix Hash

Panoramix Hash

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 2011.11.26, 15:53

CJ Grass nie wiem jak to zrobiłeś, ale u mnie nadal nie działają...
OS, IE, AQQ, Kompozycja, Wtyczki
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#88 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2011.11.26, 16:00

Nie wiem do końca jakie jest źródło problemu (celuję w AlphaSkin), ale na Prostandard/Standard/BlackMagic występuje problem, a już na standardowej Viście, Sweet Dreams czy Gadu-Gadu 4.3 od Jaro88pl daje się grać :unsure: Nie mam więcej kompozycji.

#89 Panoramix Hash

Panoramix Hash

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 2011.11.26, 16:29

Faktem jest, że gry działają na kompozycjach bez AlphaSkin-u. Nie sądzę jednak, żeby użytkownicy, którzy chcą sobie pograć w te gry a mają kompozycje z AS, nagle wrócili do starych kompozycji bez AS. Autor wtyczki powinien ją dostosować tak, aby działała na każdej kompozycji, bez względu na to czy będzie miała AS czy też nie.
OS, IE, AQQ, Kompozycja, Wtyczki
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#90 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2011.11.26, 17:04

Fakt, odniosłem wrażenie, że kompozycja Jaro88pl obsługuje AS i z nią gry działają, ale zasugerowałem się tym, że wersja 3.8.1 ma AS, a okazało się, że 4.3 nie posiada tego elementu.
I tak samo u CJ Grass'a, jak widać na screenie, na kompozycji Windows 7 działają gry.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych