Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okręty I

• Zamknięty Temat jest zamknięty
86 odpowiedzi w tym temacie

#1 rean

rean

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 2009.10.23, 21:29

Turniej "Okręty"
Edycja I

Edycja rozpoczęta!

Turniej organizowany w grze dostępnej poprzez wtyczkę "Okręty" autorstwa voyk. Nie jest to gra forumowa, tylko w pełni graficzna gra za pomocą wtyczki do AQQ - legendarne statki :-)
Pamiętaj, że do rozgrywek wymagana jest najnowsza wersja wtyczki, sprawdź przed rozpoczęciem bitwy

Dołączona grafika

Organizatorzy i opiekunowie:

Idea turnieju:
  • Integracja użytkowników, wspólna dobra zabawa i honorowa rywalizacja.
  • Może ciężko to nazwać promocją komunikatora, ale zawsze można kogoś zachęcić nie tylko do turnieju, ale również do przeniesienia się na AQQ.
  • Rozruszanie społeczności forumowej oraz wtyczkopisarzy do tworzenia nowych, złożonych projektów.
  • Wpłynięcie na wtyczkopisarzy oraz Twórców komunikatora, by tworzyć jak najwięcej opcji typowo społecznościowych (oczywiście nie popadajmy w skrajności), pozwalających na ingerowanie między użytkownikami.

Krótkie omówienie turnieju:
  • Wszelkie zasady będą aktualizowane wraz z nowymi wersjami wtyczki
  • Każda wojna 2 graczy składa się z 5 bitew, wygranie 3 powoduje zwycięstwo
  • Czas jednej edycji zależy od ilości członków
  • Gracze sami ustalają kiedy spotkają się na morzu, jednak muszą to uczynić do wyznaczonej daty (włącznie)
  • Zapisy obowiązują w tym temacie, w formacie "Nick / JID / stopień w Okręty" (Opcje -> Rysuj rangę), zezwala się na edycję zapisu
  • Jeżeli liczba zapisanych jest nieparzysta, o ostatnim miejscu decyduje los
  • O tym, kto z kim walczy w pierwszej rundzie zależy od losowania
  • Każdy może zgłosić jedynie jedno JID.

Zasady turnieju:
  • Obowiązuje krótkie omówienie turnieju wymienione powyżej, jako część zasad.
  • Zwycięzca rundy ma obowiązek zrobić zrzut ekranu każdej bitwy - również przegranej i zamieścić je w tym temacie, podając "kto przeciw komu"
  • Jeżeli walka się zawiesi, wygrywa ten, kto zatopił więcej cennych statków, liczone w punktach - 5 za jednomasztowiec, 3 za dwumasztowiec, 2 za trzymasztowiec i 1 za czteromasztowiec.
  • Jeżeli jeden z graczy nie stawi się do walki, wybierany jest termin ostateczny, na którym oboje muszą się stawić, w przypadku gdy któregoś nie będzie, walka zostaje oddana walkowerem.
  • Jeżeli nie pojawi się żaden z dwóch graczy, którzy mieli stanąć na przeciw siebie w jednej walce. W kolejnej rundzie następuje losowanie, wylosowany walczy fair z organizatorem lub jednym z opiekunów.
  • Nagroda w turnieju może nie jest wielka - specjalny obrazek do sygnatury (z nickiem i numerem edycji) oraz wpis do systemu nagród, prezentowany pod avatarem oraz w profilu na forum.
  • Gracz przegrany ma obowiązek pozwolić zwycięzcy wykonać zrzut ekranu przed rozpoczęciem nowej rozgrywki (najlepiej dogadywać się przez Shoutbox, PW, albo po prostu poprzez sieć)

Lista uczestników, edycja I

adamixus@jabster.pl

matiss@aqq.eu

beherit@aqq.eu

zylber@aqq.eu

goro@aqq.eu

jojo87@aqq.eu

jacoSZEF@aqq.eu

siusta.j@aqq.eu

mykundo@aqq.eu

kuhar@aqq.eu

wareczek@aqq.eu

muszi@aqq.eu

myster@aqq.eu

slaglu@aqq.eu

roger@aqq.eu

wujekskubi@aqq.eu

Changelog:
[changed=' 27.10.09 - zmieniono zasady dotyczące JID i stażu, może dołączyć każdy po uprzedniej rejestracji. Dodano informację o systemie nagród na forum.']
[added=' 30.10.09 - w debacie ustalono, że pierwsza edycja rozpoczyna się bez rejestracji na stronach zewnętrznych']
[added=' 30.10.09 - uczestnicy każdej edycji są wymienieni kolorami, gotowi do walki na zielono, biorący udział na żółto, pokonani lub wyeliminowani na czerwono']

Użytkownik Wareczek edytował ten post 2010.07.20, 15:47

#2 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.10.23, 21:47

Pomysł fajny, ale i tak gra się raczej dla zabawy niż dla zwycięstwa, ale nie wiem co ma do tego staż w AQQ. Każdy powinien mieć możliwość gry, ale rozumiem o co w tym chodzi. Sam nie wiem, może się skusze, albo i nie. :P A tak w ogóle to wszystko jest jakieś zagmatwane. Za bardzo się rozpisałeś i niektórzy mogą tego nie zrozumieć.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#3 rean

rean

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 2009.10.23, 21:52

Zwykły turniej ;)

x -
------\\\
------------------ y
------///
x -

I tyle, nic niezwykłego :) Gracze toczą 5 gier, chyba że któryś wygra 3 z nich - wówczas wiadomo, że remisu nie będzie :P Potem przechodzą do kolejnej rundy, gdzie uczestników jest mniej :) Reszta zasad ma na celu ukrócenie ewentualnych kombinatorów, zasady są proste jak drut - kto gra fair, to obowiązuje go zwykła zasada - zapisać się i umówić się z przeciwnikiem, czy to takie trudne? :D

Użytkownik rean edytował ten post 2009.10.23, 21:54

#4 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2009.10.23, 22:12

To tak:

1.

może zgłosić jedynie jedno JID - konta na stażu młodsze niż 10 dni nie będą przyjmowane.

A konta z innych serwerów? Ja np. mam konto na jabster.pl i nie zamierzam się przenosić z powrotem na aqq.eu (mam konto na aqq.eu, ale nie oto chodzi...)
Konta na innych serwerach nie posiadają stażu, czyli osoby które mają konto na innych serwerach są automatycznie odrzucane.
Ogólnie, to ten cały punkt jest do bani, piszesz:

Może ciężko to nazwać promocją komunikatora, ale zawsze można kogoś zachęcić nie tylko do turnieju, ale również do przeniesienia się na AQQ.

Tak, a potem go zniechęcić, bo chciałby sobie 'na szybko' sprawdzić AQQ i wtyczki (mi np. 3 dni starczą :D), a do turnieju nie może wejść - gdyby miał taką możliwość od razu, przypuszczam że przyjął by to lepiej...

2.

Zwycięzca rundy ma obowiązek zrobić zrzut ekranu każdej bitwy - również przegranej i zamieścić je w tym temacie, podając "kto przeciw komu"

Zwycięzca ma zrobić zrzut przegranej bitwy? No ale wtedy nie będzie zwycięzcą....

3. Zamiast wszystko umieszczać w tym temacie, lepiej byłoby zrobić jakąś stronę, na której wszystko by się opierało - gracz tworzyłby swój 'profil', uzupełniał by JID i poziom(?) z gry okręty, rejestrował się do danego turnieju, a potem wkraczał by do akcji system (skrypt w php/perlu): losował by przeciwnika (oczywiście, on też musi się zarejestrować do turnieju), wysyłał wiadomość na JID do obu z graczy (że mają się zmierzyć), wyznaczał im czas jaki mają do stoczenia bitwy (np. w ciągu kilku następnych dni); następnie, gdy termin upłynie, wysyłał by wiadomość, że oboje mają wgrać screeny na <podany adres>. Potem jakaś osoba (organizator) by analizował(a) screeny (jakiś przystępny podgląd, a nie że na plikach :D), i umieszczał wynik w bazie danych (np. MySQL) dotyczącej danego turnieju. Potem losuje bitwę z następnym graczem itd. itd. a potem gdy wszystkie pojedynki się skończą (w bazie danych będzie <jakaśtam> ilość wpisów (np. 50 jeśli mamy 5 graczy (ilość meczy każdy z każdym razy pięć))), to wyświetla że turniej się skończył i wyniki.
Doskonałym przykładem byłoby tutaj mybrute :D Z tym, że tutaj arena to lista kontaktów, a pojedynki z areny to pojedynki prywatne. A turniej jak turniej ;) Jeszcze, pojedynki na mybrute rozgrywane są przez komputer, a te w okrętach przez nas samych :)

Kiedyś były tu linki do moich stron, ale przez lata wszystko upadło... :(

#5 rean

rean

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 2009.10.23, 22:21

To jedynie pomysł, więc pomysł stażu oraz innych końcówek można by rozwiązać w inny sposób :) Właśnie dlatego oczekuję propozycji :) Może zamiast sprawdzania stażu, po prostu sprawdzanie stażu na forum - userków zarejestrowanych 10 dni temu byśmy nie przyjmowali, zaś obsługa forum miałaby za zadanie przed każdym rozpoczęciem przelecieć kandydatów czy nie robią sobie multi na forum.

Takie babranie się z bazami, stronkami, to lekko za dużo - bo jak się okaże, że do turnieju przystąpi 10 osób, to nie robienie takich stron nie ma sensu.

#6 jacoSZEF

jacoSZEF

Adept

• Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2009.10.23, 22:43

Jestem za :) I zgłaszam się jak tylko zobaczę, że można :)
Po co czekać do 28? ;)
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#7 rean

rean

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 2009.10.23, 22:53

Właśnie na takie dopucowania zasad ;) Żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony jakimś niesprawiedliwym punktem. Po drugie, jeszcze nie wiem jak zareaguje sam voyk :)
Wkrótce zmienię tą zasadę o stażu AQQ na staż ogólny na forum. Trzeba też nieco poczekać na pewne łatki - grałem dziś około 30 razy, z czego blisko 12 skończyło się zamknięciem gry, z powodu "zacięcia", raczej nie byłoby to przyjemne w turnieju.

Schemat jest prosty:
- Losowanie
- Opublikowanie kto z kim
- Umawianie się między graczami kiedy
- Bitwy
- Kolejny etap (czytaj od pierwszego myślnika)

I to chyba naprawdę trudne nie jest... Reszta punktów dotyczy prostej organizacji - ograniczanie kombinatorów oraz formalność w postaci screenów.

#8 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.10.24, 13:42

hmm jak na razie widzę że zainteresowanie jest małe bo rozumiem ze zgodnie z wpisem w pierwszym poście mamy się tutaj zgłaszać do turnieju ;>

Chętnie zagram:
matiss / matiss@aqq.eu / Majtek

#9 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2009.10.24, 16:34

Pomysł ciekawy, ale.. Jaką macie gwarancje, że uczestnicy turnieju nie ustawią gry ??

#10 rean

rean

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 2009.10.24, 21:10

Niby od tego mają służyć zrzuty, ale jak każdy wie, to też da się oszukać.
Szkoda, że we wtyczce nie ma opcji oglądania meczu... a by się przydała ;)

#11 voyk

voyk

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 70 postów

Napisano 2009.10.24, 23:16

...Po drugie, jeszcze nie wiem jak zareaguje sam voyk :)...

Wtyczka do zabawy, więc się bawcie :D, a prace nad stabilnością trwają.

edit:
Mógłbym dorobić logowanie kolejnych ruchów do zakodowanego pliku, może z tego dało by się wywnioskować czy ktoś nie oszukiwał, ale to na pewno nie do 28 :(

#12 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.10.25, 09:57

Wystarczy przeprowadzić losowanie pomiędzy uczestnikami i już zmniejszy się prawdopodobieństwo ustawienia walki. Pomysł bardzo fajny, trochę adrenaliny w naszym AQQ zawsze się przyda. @voyk - może doda na swojej stronie turnieje i podłączy ją do menu w pluginie :D

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#13 voyk

voyk

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 70 postów

Napisano 2009.10.25, 21:15

...może doda na swojej stronie turnieje i podłączy ją do menu w pluginie :D

Nie bardzo zrozumiałem o co chodzi :blink:

Mogę dać baner (jak ktoś zrobi) na swojej stronie, z linkiem do tego tematu.

#14 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.10.26, 10:24

W tej chwili masz okno statystyka z danym kontaktem to może jeszcze okno z wynikami turniejów, lub chociaż link do strony na której są wyniki turniejów. Twoja wtyczka działa też pod Tlenem więc może urządzimy turniej AQQ vs Tlen?

#15 voyk

voyk

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 70 postów

Napisano 2009.10.26, 12:49

Jak turniej wypali i powstanie jeszcze jakaś strona z tym związana to nie widzę problemu żeby dodać link do niej (kiedyś z wtyczką puzzle coś tam próbowałem, ale nikłe zainteresowanie).
Pasowało by teraz jeszcze wtyczkę na Tlena zaktualizować.

#16 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.10.26, 12:56

i powstanie jeszcze jakaś strona z tym związana to nie widzę problemu

Ja mógł bym taką stronę stworzyć, nie widzę w tym żadnego problemu, ale musiał bym dogadać się z pomysłodawcą jak miało by wszystko wyglądać, ale to szczegóły. ;)
Banner też mógł bym wykonać.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#17 rean

rean

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 2009.10.26, 20:57

Nie ma sensu robić stronki dla kilku kandydatów. Przydałoby się raczej większe zainteresowanie, bo 5-6 uczestników to pryszcz, co to za turniej będzie :P Liczę minimum na 10-16 osób :)

#18 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2009.10.26, 21:03

milion pińćset :E
  • UsagiAddict lubi to

#19 voyk

voyk

Rozgrzewam się

• Wtyczkopisarz
  • 70 postów

Napisano 2009.10.26, 22:23

...Banner też mógł bym wykonać.

Może na początek wystarczy (750x100).
Jak będzie to wstawię :)

edit:
Przesunięcie terminu też nie było by złym posunięciem, aktualizuję wtyczkę dla Tlena, to i tam na forum dam znać.

#20 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.10.27, 09:38

@rean - a jeśli odbędzie się kilka turniejów to co? Zawsze warto założyć stronę bo to jakaś promocja zarówno wtyczki jak i komunikatora pod który została napisana. A tym bardziej promocja autora :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych