Skocz do zawartości


Zdjęcie

[tracker] Wysyłanie okna/pulpitu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: [tracker] Wysyłanie okna/pulpitu (50 użytkowników oddało głos)

Czy chcesz wprowadzenia automatycznej kompresji przedstawionej w temacie?

  1. Głosowano Tak (47 głosów [94.00%])

    Procent z głosów: 94.00%

  2. Nie (1 głosów [2.00%])

    Procent z głosów: 2.00%

  3. Jest mi to obojetne (2 głosów [4.00%])

    Procent z głosów: 4.00%

Głosuj

#1 Pasorzytek

Pasorzytek

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 2008.09.18, 14:55

Witam. przy wysyłaniu okna albo pulpitu można by było zastosować opcje automatycznej kompresji dopasowanej tak aby plik nie przekraczał wielkości ustawionej przez odbiorce. przez co zawsze byłby najlepszej możliwej jakości. bo np jak chce wysłać cały pulpit musze wlazic w wycinek i zmiejszac jakość ... a dla skrawka aby byl ladny trzeba powiekszac.

#2 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.18, 15:04

Jestem za. Nie raz mnie to wkurzało gdy chcialem wysłać komuś pulpit lub całoekranowe okno. Na pewno polepszy to komfort pracy. Zabawa z paskiem kompresji w oknie edycji wycinka też nie jest rewelacyjna, bo i tak nie wiadomo czy juz jest dobrze czy może brakuje jeszcze kilku %...

PS. Na przyszłość proszę dodawać sondę.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#3 madhunt3r

madhunt3r

    Prezes

  • Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2008.09.18, 15:07

Jak najbardziej TAK. Bardzo przydatna funkcja. Nie jeden raz rozmiar pulpitu bądź obrazka przekraczał limit (szczególnie w rozdzielczości pulpitu 1920x1080) :P i musiałem się bawić w kompresje przez inne programy a powinno być to z poziomu AQQ.

#4 Jaco

Jaco

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.09.18, 15:21

No nie wiem czy technicznie jest możliwe ustalenie limitu, jaki ma nasz znajomy. Dla mnie wystarczyłoby skalowanie do rozmiaru 255kb (a może i nawet limit się zmienił w nowym gg). Nowa wersja gg 8 nie ma już domyślnie możliwości ustawiania rozmiaru i prawdopodobnie nie będzie miała. W ostateczności skalowanie zamiast w % można podać w kb
Głosuje na Tak

Edit:
Pasorzytek - masz racje nigdy nie zwróciłem na to uwagi :D
Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#5 Pasorzytek

Pasorzytek

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 2008.09.18, 15:24

No nie wiem czy technicznie jest możliwe ustalenie limitu, jaki ma nasz znajomy.

jest możliwe ponieważ przy próbie wysłania za dużego pliku pokazuje limit danej osoby :) i np wystarczy próba 255 a gdy nie da rady to rzuca tym co ma :)

#6 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.18, 15:39

Słuszna propozycja. Jestem za. W pewnych sytuacjach byłoby to duże ułatwienie.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#7 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.18, 16:51

Ja również jestem na tak. Często, gdy z kimś gadam, po prostu musze mu wysłać pulpit. I wtedy zazwyczaj pojawia się ten problem http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#8 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.18, 18:37

Ułatwienie dla Wszystkich userów. Nie zmusza do ręcznego grzebania w pliku graficznym przed wysłaniem. Nie wiem jak to aktualnie jest z współpracą AQQ z GG jeśli chodzi o przesyłanie plików graficznych ale tutaj znalazłoby to szczególne zastosowanie.

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#9 Matrix

Matrix

    Adept

  • Pomocnik
  • 367 postów

Napisano 2008.09.18, 18:44

Świetna propozycja opcji do wprowadzenia, to ułatwi rzeczywiście wysyłanie pulpitu lub dużego okna. Oczywiście też przyspieszy, często muszę specjalnie zmniejszać taki plik zanim go wyślę.

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg


#10 Maksim

Maksim

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2008.11.03, 02:03

Jak najbardziej tak.
Ciekawie rozwiązali tą sytuacje twórcy Tlena.

wysyłanie scena odbywa się w 3 prostych krokach
1. wybieramy obszar jaki chcemy wysłać możne to być mały wycinek, jedno okno, lub też cały ekran. Następnie wybieramy czas niespóźnienia . po czym możemy odsłonić interesujący nas obszar na przykład zminimalizować okno rozmowy. (nieodzowne dla użytkowników Areo )

2. otwiera nam się okno edycji możemy prosto wyedytować obraz zastosować proste filtry. I prostą edycje podkreślanie stopień kompresji itp.

tlen.jpg

3 Wybieramy sposób dostarczenia do kontaktu. Przez wysłanie pliku, zapisanie w schowku, jako plik lub moje ulubione wysłanie na wrzute po czym kontakt dostanie link bezpośredni do pliku.

Według mnie to idealne rozwiązanie.

#11 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.02.09, 00:44

Propozycja na trackerze. LINK




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych