Skocz do zawartości

Zdjęcie

[tracker] Sortowanie ikon kont

• Zamknięty Temat jest zamknięty
19 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: [tracker] Sortowanie ikon kont (27 użytkowników oddało głos)

Jesteś za wprowadzeniem takiej zmiany?

1. Tak (16 głosów [59.26%])

Procent z głosów: 59.26%

2. Nie (3 głosów [11.11%])

Procent z głosów: 11.11%

3. Obojętne mi to (8 głosów [29.63%])

Procent z głosów: 29.63%

Który sposób byłby najlepszy?

1. Ustawione sortowanie na stałe (4 głosów [14.81%])

Procent z głosów: 14.81%

2. Manualny wybór kolejnosci (16 głosów [59.26%])

Procent z głosów: 59.26%

3. Oba powyższe (2 głosów [7.41%])

Procent z głosów: 7.41%

4. Głosowałem na "nie (5 głosów [18.52%])

Procent z głosów: 18.52%

Głosuj

#1 hexen

hexen

Bywalec

• Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 2008.09.18, 16:37

proponuję, żeby na dole programu gdzie sa ikony konto (sieci) w których można zmieniać opis itp itd były ikony posortowane w nieco ładniejszy sposób obecnie, gdy mamy więcej kont jabber sortowanie jest takie:

[jabber konto główne][gg][aqq][jabber drugi]

a lepiej by było:

[jabber konto główne][jabber drugi][gg][aqq]

lub możliwość manualnego ustawienia kolejności
AQQ: zawsze najnowsza beta
System operacyjny: Windows 7 (build 7264)
Używane /Zainstalowane wtyczki: Standard, AQQ Restarter, TuneStatus, Orange Multibox, SecureInTray, AQQ Responder, ServerStats, Detonator!, StayOnTop, StoleStatus, TabControl, TabFocus, AutoSender, HistoryLock, SpellChecker, Korektor
Przeglądarka: IE 8.0.7264.0, Firefox 3.5
Kompozycja: Gadu-Gadu by Jaro88, z moimi modyfikacjami
Antywirus: Avira AntiVir Premium

AQQ używam od drugiej publicznej wersji, a było to bardzo, bardzo... bardzo dawno temu ;)

#2 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.18, 17:34

Tak bardzo mi to nie przeszkadza, choć logiczniej jest aby ikony z tej samej sieci były obok siebie. Nie wiem czy jest sens manualnego ich ustawiania. Dostosuje się do kazdej wersji :)

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#3 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.09.18, 17:39

A mi odpowiada tak jak jest w tej chwili. Czyli ikony sieci jabber oddzielone innymi sieciami. Co wcale nie oznacza, że jestem przeciwny możliwości dowolnego ustawiania kolejności, bo zawsze mogę sobie ustawić tak jak mam do tej pory :D.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#4 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.18, 17:39

Detal. Ale skoro już zwrócono na to uwagę, to proponuję umieszczenie ikon tej samej sieci obok siebie.
Możliwość manualnego ustawiania w tym przypadku wydaje mi się nieuzasadnionym zbytkiem.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#5 pol102

pol102

Adept

• Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.18, 18:50

A ja proponuję dać możliwość ustawienia użytkownikowi AQQ. Skoro stawiamy na innowacyjność to pozwólmy bardziej zdolnym personalizować w sposób dowolny AQQ. @lsr niby detal ale całe AQQ składa się z masy współgrających detali wymyślonych na forum :)

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm

#6 lsr

lsr

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.18, 19:04

Ale czy naprawdę efekt będzie wart pracy włożonej w jego uzyskanie?

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

#7 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2008.09.18, 19:27

Ustawienie ikon tych samych siebie jak najbardziej na tak, ale manualne ustawianie to juz przerost formy nad treścią ;) Zaraz ktoś zaproponuje przestawianie ikonek 'konatkty' 'sms' 'wapster' ...

#8 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.18, 19:58

A ja jestem na nie.
Aktualnie sortowanie polega na tym, że mamy konto główne, wtyczki (które są podpięte pod konto główne), pozostałe konta.
Proste i logiczne.

PS. Nie da się zagłosować na nie. Każe mi wybrać opcję z drugiej części.
Proszę o poprawienie sondy.

#9 lsr

lsr

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.18, 20:35

@ ooi
Poprawiłem sondę, dodając odpowiedź do drugiej części.

Swoją drogą, jaki sens ma odpowiedź "Oba powyższe"? Mnie się wydaje, że te sposoby się wykluczają, ale może źle kombinuję?

#10 pol102

pol102

Adept

• Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.18, 20:47

@lsr wydaje mi się, iż chodzi o to, że jak manualnie nie ustawisz, to samo posortuje w sposób domyślny tj. tak jak teraz jest.

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm

#11 hexen

hexen

Bywalec

• Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 2008.09.18, 20:58

ah przepraszam, opcja #1 w drugiej sondzie miała dotyczyć ustawienia na stałe podobnych sieci obok siebie, czyli [jabber][jabber][gg][aqq]
Używane /Zainstalowane wtyczki: Standard, AQQ Restarter, TuneStatus, Orange Multibox, SecureInTray, AQQ Responder, ServerStats, Detonator!, StayOnTop, StoleStatus, TabControl, TabFocus, AutoSender, HistoryLock, SpellChecker, Korektor

AQQ używam od drugiej publicznej wersji, a było to bardzo, bardzo... bardzo dawno temu ;)

#12 Jaco

Jaco

Bywalec

• Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.09.19, 00:06

W zakładce "Konta" jest możliwość sortowania sieci jabber. I właśnie tu można dodać sieci te z wtyczek a ustawienia powinny obowiązywać w oknie głównym.
Wtedy sprawa sortowania jest załatwiona.
Jeśli ma być auto sortowanie to 100% poparcia słów które napisał - ooi
Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#13 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.19, 16:09

Drobnostka, mimo to warta poprawienia, Obecny system jest trochę dziwny. Mimo to ja jestem za tym, aby samemu ustawiać, bo moze ktoś nie chce mieć dwopch jabberów koło siebie, bo mu sie pomylą :P
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#14 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.19, 18:57

Nie jest dziwny, jest logiczny.
Wtyczki są podpięte pod konto główne, więc są zaraz po koncie głównym wyświetlane.
Ot i cała filozofia. Żadna filozofia.

Zmiana zbędna, niczego nie wnosząca, a nawet zakłócająca logiczne ułożenie ikon.

#15 hexen

hexen

Bywalec

• Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 2008.09.20, 11:37

lew Edit: Nie cytujemy ostatniego posta w całości

mi głównie chodziło o wyświetlanie drugiego konta jabberowego obok głównego, bo wg. Twojego logicznego systemu, drugie konto jabberowe też by było pod_wtyczką, a nie jest...

to nie zgryźliwość

#16 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.20, 12:42

No jeżeli konto jabber, to znaczy, że wtyczki do poprzedniego konta się skończyły i zaczyna drugie konto.

#17 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.20, 12:44

@hexen, chyba jednak nie do końca rozumiesz ten logiczny system, o którym wspomniał ooi ;) Jest konto jabbera główne, do którego podpięte są wtyczki sieciowe. Potem jest drugie konto jabbera, potem trzecie, czwarte itd. Gdyby podpiąć wtyczki sieciowe także pod drugie konto (tak jak w propozycji ooi w innym temacie) to zapewne byłoby tak: pierwsze konto jabbera, wtyczki sieciowe, drugie konto, wtyczki sieciowe podpiete pod drugie konto, trzecie konto itd.
W sumie po rozważeniu tej nowej propozycji ooi z podpinaniem wtyczek sieciowych to tutaj jestem na nie. Jeśli rzeczywiście byłoby tak jak napisałem, to bedzie łatwiej się zorientować które AQQ/GG z którego jest konta.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#18 hexen

hexen

Bywalec

• Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 2008.09.20, 13:23

hmm, może i macie rację... ale mi tutaj nigdzie nie chodziło o jakiekolwiek wtyczki czy konta, a tylko o przesunięcie ikony drugiego konta jabberowego obok pierwszego. Ale skoro jest tak, że ikony te (gg, aqq) zależne są od konta głównego, jako podpięte do niego wtyczki - to chyba tak jest lepiej, faktycznie... Ja po prostu nie wiedziałem, że wtyczki są tak właśnie zależne

#19 Bart3k

Bart3k

Początkujący

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 2008.09.20, 13:41

Szczerze to mi to obojętne i uważam że bedzie nad tym więcej pracy niż ludzi z tego korzystających :P

#20 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.02.07, 01:26

Propozycja na trackerze. LINK

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych