Skocz do zawartości

Zdjęcie

[tracker] Przydatne przyciski w oknie rozmowy

• Zamknięty Temat jest zamknięty
33 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Przysick AutoEnter i Wyślij (71 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za dodaniem poruszanych tu przycisków

1. Głosowano Tak (47 głosów [66.20%])

Procent z głosów: 66.20%

2. Nie (15 głosów [21.13%])

Procent z głosów: 21.13%

3. Jest mi to obojętne (9 głosów [12.68%])

Procent z głosów: 12.68%

Głosuj

#1 kkrzysiek85

kkrzysiek85

Początkujący

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 2008.09.18, 17:22

Witam,
temat poruszany był już na starym forum ale jakoś o nim zapomniano.

Chodzi o przyciski w oknie rozmowy (małe zmiany kosmetyczne):
- AutoEnter, ponieważ niektórzy nie znają skrótów klawiaturowych jak Shift+Enter, przycisk taki ma np. gg;
- przycisk Wyślij przydatny przy kopiowaniu i wklejaniu za pomocą myszki.

Dołączona grafika

#2 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.18, 17:32

Co prawda zazwyczaj piszę wiadomość i wysyłam od razu "enterem", aczkolwiek czasami jestem zmuszony bawić się "Shift+Enter" i w takich momentach przedstawiona opcja była by jak ulał. W ogóle dziwię się, że jeszcze jej nie ma w AQQ.
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#3 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.18, 17:34

Szczerze mówiąc, jest mi to najzupełniej obojętne. Ale gdybym miał się zdeklarować, to byłbym raczej przeciw - wolę mieć ciut więcej miejsca w oknie rozmowy, a wprowadzenie tch przycisków w sposób, jaki proponujesz, spowodowałoby niepotrzebne zmniejszenie jego efektywnej powierzchni.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#4 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.18, 17:36

wolę mieć ciut więcej miejsca w oknie rozmowy, a wprowadzenie tch przycisków w sposób, jaki proponujesz, spowodowałoby niepotrzebne zmniejszenie jego efektywnej powierzchni

Tu by można i zaproponować, aby opcja była np. do włączenia i wyłączenia w ustawieniach AQQ, ale chyba na to nie mamy co liczyć ;)
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#5 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.18, 17:41

Przycisku wyślij mie nie brakuje, wyłączenia autoentera tez nie. Jak napisał lsr, za dużo miejsca zajmuje w takiej formie jak przedstawiłeś. Jedyne co mogłoby być, to ikona wyłączajaca autoenter obok ikony trybu kopiowania.

EDIT. Mógłby być przy okazji jakiś (dodatkowy) skrót trwale przełączajacy stan autoentera.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#6 kkrzysiek85

kkrzysiek85

Początkujący

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 2008.09.18, 17:45

muszi masz rację wystarczy mały przycisk bez napisu AutoEnter

#7 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2008.09.18, 17:48

Mi jest to obojętne i tak korzystam z Shift+Enter, ponieważ przyzwyczaiłam się do tego. Wątpię żeby zmieniła te skróty na coś nowego.

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

#8 Matrix

Matrix

Adept

• Pomocnik
  • 362 postów

Napisano 2008.09.18, 17:58

A Mnie jednak by się przydały przyciski wyślij i autoenter, ale tylko te, głównie operuje myszką i nią się poruszam doskonale klawiaturę mam tylko do pisania.

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg

#9 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2008.09.18, 18:14

Kiedyś byłbym za a teraz już mi to obojętne - przyzwyczaiłem się do shift+enter ;)

#10 pol102

pol102

Adept

• Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.18, 18:47

No właśnie, nie zapominajmy o starych userach, miłośnikach AQQ1 :)
Proponuję zrobić to tak jak wymyślił @lew, czyli wchodzimy w ustawienia i zaznaczamy "pokaz ikonkę autoentera" i po temacie. :)

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm

#11 VaruSS

VaruSS

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 2008.09.18, 18:58

Tak, ale jeśli te przyciski nie zmieniły by ilości wolnego miejsca w oknie rozmowy
np.
Dołączona grafika
[spoiler=konfiguracja]
Win 7 PRO ,IE8,(def:Opera 10.52 kompilacja 3363),COMODO IS Free AQQ: 2.2.0.45 kompozycja: Standard, wtyczki: SpellChecker, Korektor.

Win XP Pro SP3,IE 8,(def:Firefox 3.6.3),COMODO IS Free AQQ: 2.2.0.45 kompozycja: Standard wtyczki: SpellChecker, Korektor
[/spoiler]

#12 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.18, 19:00

I znów ta sama kwestia - jak wszystko damy do opcji, to w końcu sam OC się nie połapie, co w nich jest...

A jeśli nie zmienią, to może być. Byle tylko nie spowodowały konieczności rozszerzenia okna.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#13 ronii

ronii

Bywalec

• Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 2008.09.18, 19:07

Ja jestem na tak, trzeba sobie upraszczać życie :) a że w AQQ nie ma nigdzie opisanych skrótów i wpisów do konsoli AQQ to user nie może sobie poradzić :)

Ponad 2000 postów z poprzedniego forum :)

#14 madhunt3r

madhunt3r

Prezes

• Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2008.09.18, 19:11

Również jestem na TAK przydatne czasami, choć o ile się nie mylę, OC chyba się wypowiadał na ten temat, że raczej tego nie wprowadzi.

#15 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2008.09.18, 19:12

Wydaje mi się, że najlepiej by było gdyby przycisk wyłączenia opcji AutoEnter znajdował obok przycisku trybu kopiowania, a przycisk wyślij pojawiał się dopiero wtedy gdy tą opcję wyłączymy.

Chociaż z tego co pamiętam (choć pewny nie jestem) to Oconnel pisał na starym forum, że te przyciski nie mogą zjadować się na pasku narzędziowym okna rozmowy. Czyli raczej nie może to wyglądać tak jak na screenie, który podał VaruSS.

A co do samej sondy to jest mi to obojętne. Przyzwyczaiłem się do wysyłania wiadomości enterem, ale jak będzie przycisk "Wyślij" to pewnie skorzystam z niego nie raz ;)

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#16 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2008.09.18, 19:25

Jest mi to obojętne bo rzadko nie wysyłam wiadomości od razu enterem no i skrót shift enter mi wystarczy, ale mogłaby być to użyteczna opcja zagłosuje na 'tak'.

#17 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.18, 20:17

Po prostu zbędne.

#18 Piciu

Piciu

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2008.09.18, 20:35

w Aqq 1.x może czasem tego użyłem w dwójce tego nie było od początku i zdążyłem się przyzwyczaić więc dla mnie też zbędne zajmowanie miejsca :)
Dołączona grafika

#19 sos

sos

Początkujący

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 2008.09.18, 23:53

Zamiast przycisku "Wyślij" wolałbym opcje w menu prawokliku na kształt tej znanej z Opery - "wklej i wyślij". Skrót klawiszowy (np Ctrl + B) także mile widziany. Mała rzecz, a bardzo by mnie ucieszyła.

AQQ: zawsze najnowsza beta; Win 7 SP1; IE 9 (def. Opera 12); Wtyczki: AQQ SMS, FixUpdater, Pogoda, ScriptRunner, FTPSend, TabKit, Inwigilator, SpellChecker; Kompozycja: ProStandard

#20 Jaco

Jaco

Bywalec

• Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.09.18, 23:56

Także jestem na NIE. Niemal we wszystkich aplikacjach da się zastosować skrót, Shift + Enter więc coraz więcej osób wie o tym skrócie. Lepiej zostawić miejsce dla bardziej potrzebnych przycisków. A opcji "Wyślij" w ogóle nie rozumiem, że co że niby łatwiej myszką kliknąć? hmm

AutoEnter jeszcze mogę zrozumieć - jednak ten przycisk musi być naprawde mały.
Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych