Skocz do zawartości


Zdjęcie

[tracker] Poprawa obsługi wielu kont


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: ~ (36 użytkowników oddało głos)

czy zgadzasz się na poprawę AQQ?

  1. Głosowano Tak (35 głosów [97.22%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 97.22%

  2. Nie (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Jest mi to obojętne (1 głosów [2.78%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.78%

Głosuj

#1 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.11.14, 16:02

Witam wszystkich forumowiczów.

Obecnie AQQ jest upośledzone, jeśli chodzi o posiadanie kilku kont w jednym profilu.

Jak wiadomo od dawna, nie można konta GG dla drugiego (i każdego innego oprócz pierwszego) konta jabberowego/tlen; wszystkie konta GG zostają przypisane do konta głównego AQQ co utrudnia pracę z wieloma kontami. Bo co zrobić, jeśli mamy 2 numery GG po jednym do każdego konta jabbera/tlena? Co jeśli zechcemy zrobić sobie metakontakty? Oczywiście - nie da się - metakontakty można robić jedynie w obrębie jednego konta jabberowego/tlena a przecież wszystkie konta GG które powstają są przypisywane do głównego. Kaplica.

Użytkownicy, posiadający wiele kont, cierpią również z innych ułomności AQQ spowodowanych `despotyzmem konta głównego`.
Co się stanie, jeśli zechcemy informować znajomych o aktualnie słuchanym utworze muzycznym? WSZYSTKIE dostępne konta zaczną nagle wysyłać takie informacje. Świetnie, prawda? Nie można wybrać których kont to ma dotyczyć bo `takie jest założenie`.

Masz wiele kont, jedno prywatne a inne np. do rozmów służbowych. Rozmawiasz przy użyciu RTT (Real Time Typing) ze znajomymi bo tak ci wygodnie. Żeby porozmawiać z klientami w drugim koncie musisz wyłączać RTT w ustawieniach (wypowiedzi służbowe nie powinny zawierać literówek, należy je poprawić, przemyśleć przed wysłaniem - RTT w tym nie pomaga). Co teraz? Najlepiej zrezygnować w ogóle z RTT. Tyle że po co takie ficzery powstają? Chyba żeby z nich korzystać?

Kolejna sprawa: notacje o stażu- takie okienka z informacją o nowym poziomie w AQQ. Co się stanie, jeśli chcę dostawać takie informacje dla konta głównego a dla innych już nie (bo trochę tych kont jest/nie interesuje mnie to)? Odznaczam odpowiednią opcję w ustawieniach iii...
..no i akuku - nie dostanę już żadnych notacji. Dla ŻADNEGO konta. Albo dla wszystkich albo dla żadnego. To też jest rozwiązanie typu `bo takie jest założenie`.

Klikamy w menu Program. `Moja wizytówka`- widzimy wszystkie konta, możemy zobaczyć wizytówki naszych kont, dodać awatary, pozmieniać dane.
Niżej znajduje się `Mój staż`. Nie, nie rozwinie się. Nie zobaczymy stażu dla każdego konta, bo po co. Ta opcja działa wyłącznie dla konta głównego. Nie mnie pytajcie się dlaczego.


Oczywiście zaraz usłyszę głosy: `co się czepiasz`, `przecież to można zrobić w inny sposób` itp.
Nie będę informować znajomych o utworze JEŚLI będę niewidoczny
Żeby dowiedzieć się o swoim stażu zawsze możesz dodać samego siebie do listy i w prawokliku wyszukać `Sprawdź staż`
to są jedyne sprytne `odpowiedzi`. Nie są pozbawione wad, a czasami nie można ich wręcz zastosować w praktyce.

kolejne kontrargumenty są `lepsze`:
Skoro masz z tym problem to wyłącz informowanie innych o tym, co słuchasz.
Nie używaj RTT, też mi problem.
Wyłącz powiadomienia, zawsze możesz co 20 dni sam sprawdzać sobie staż.
To ja się pytam - po to powstały te opcje, żebym teraz musiał z nich zrezygnować?

Zrób sobie nowy profil i uruchamiać za każdym razem 2 razy AQQ.
To po jasną cholerę możliwość tworzenia wielu kont w AQQ?!

Wybaczcie za długą tyradę i za moje emocje, ale tłumaczenie się Oconnela `takie jest założenie`, `tak ma być i tego nie zmienię` to synonimy `cholera, nie przewidziałem tego`
Przez takie błędy, już przy planowaniu, płacą za to użytkownicy. Trzeba kombinować jak koń pod górkę bo autor ma `takie założenia`
Trzeba coś z tym zrobić - rozłupać plik z ustawieniami na osobne konta (przynajmniej część opcji) i dostosować AQQ do reagowania na nie; Bez tego każda kolejna wprowadzona propozycja może mieć problemy z obsługą wielu kont. Raz popełniony błąd będzie narastać i w końcu nie będzie jak go poprawić. A wystarczy tak niewiele.

zgodnie z sugestią autora zgłosiłem jako propozycję

EDIT:
bonusowa kampania reklamowa AQQ:

Dołączona grafika


Użytkownik UsagiAddict edytował ten post 2009.11.14, 21:59

  • darkjedi lubi to

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#2 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.11.16, 09:34

Kiedyś składałem propozycję, aby pluginy były dołączone do konta jabberowego. W tej chwili pseudo rozwiązaniem jest kilka profili, można przecież uruchomić kilka kopii aqq :D

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#3 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.11.16, 18:26

takie psełdorozwiązania są niesamowicie pocieszne :D nie wiem doprawdy po co w AQQ jest możliwość tworzenia wielu kont.. zaraz.. multikomunikator? ;)

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#4 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.11.16, 18:53

To co zostało zawarte w tym temacie, powinno być chyba naturalną konsekwencją możliwości konfiguracji wielu kont. Zdaje sobie sprawę, ze to będzie wymagać trochę pracy i czasu na rozplanowanie i przemyślenie tego. Jednak uważam, że powinno to być zrobione, może nie tyle w tych betatestach, bo to raz że zajmie trochę czasu, a dwa że może natworzyć trochę błędów/problemów, ale w następnych było by to mile widziane. Bo wydaje mi się, że już niedługo możemy się spodziewać stabilki. W pierwszym momencie, też pomyślałem o kilku oknach aqq na raz ale w takim razie po co możliwość, konfiguracji kilku kont... trzeba z tym coś zrobić. Oczywiście głos na tak.

#5 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.12.19, 05:20

Propozycja przeniesiona na Tracker:
http://forum.aqq.eu/...&showissue=2819




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych