Skocz do zawartości


Zdjęcie

FixUpdater 1.5.1.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#1 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2009.11.16, 12:48

FixUpdater 1.5.1.0

 

Dołączona grafika

 

Data wysłania: 2012.05.06, 20:13

Data aktualizacji: 2015.10.25, 10:38

Ulepsza system aktualizacji poprzez możliwość dodawania dodatkowych adresów serwerów zawierających bazę dodatków oraz ustawienie częstszego interwału sprawdzania aktualizacji. Dzięki niej dowiemy się szybciej o dostępnych aktualizacjach (częstsze sprawdzanie ich dostępności) oraz będziemy mogli wziąć udział w beta testach moich wtyczek czy też uzyskać aktualizacje do niepublikowanych na forum AQQ wtyczek.

 

Spoiler

 

Wtyczka objęta jest licencją GNU General Public License 3, tak więc jej źródła są otwarte - możecie ją modyfikować na własne potrzeby oraz rozwijać ją wspólnie ze mną. Repo wtyczki znajduje się w tym miejscu.

 

Zmiany w FixUpdater 1.5.1.0

  • Domyślne repozytoria są zawsze włączone.
  • Usunięcie błędu przy pierwszej instalacji wtyczki.

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian



#2 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.11.16, 13:10

Gratulację!! Świetna wtyczka, żeby jeszcze można było ustawić czas aktualizacji i powiadomienie o nowościach.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#3 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2009.11.16, 13:21

Eee tam świetna wtyczka :P Po prostu męczyłem Oconnela o dodanie pewnej funkcji i potem napisałem tę o to wtyczkę :P Czas aktualizacji? Boję się, że jest to niewykonalne...

Wstawiłem przed chwilą Silent Update! Przycisk "Domyślne" przywracał stare ustawienia adresów plików XML jeszcze z faz testów - jakoś tak umknęło mi to zmienić ;)

#4 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.11.16, 13:30

Szkoda, że zrobiłeś SU a nie nową wersję. Od razu poszłyby testy informacji o nowościach :D

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#5 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.11.16, 13:52

To może by się tak pokusić o rozbudowanie wtyczki o możliwość przeglądania listy dodatków (i dodanie tym samym do bazy danych jakichś opisów do wtyczek) ... A sama wtyczka naprawdę przydatna, chociaż na chwilę obecną nie mam pewności, czy działa poprawnie, bo nie wykryło mi jeszcze żadnej aktualizacji (nawet po zaznaczeniu wersji beta ... ), no ale pewnie wkrótce coś się pojawi ...

279.gif


#6 COLS

COLS

    Weteran

  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2009.11.16, 16:01

Ja potwierdzam wtyczka działa znalazła mi aktualizacje 2 dodatków które przeoczyłem, bardzo przydatna rzecz

#7 madhunt3r

madhunt3r

    Prezes

  • Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2009.11.16, 16:15

Dobra robota Beherit, może w końcu po Twoim ruchu, OC zrobi coś w tym kierunku, aby rozbudować aktualizator (bo zazwczaj Twoje wtyczki uzupełniają niektóre funkcję AQQ :D )

#8 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2009.11.16, 16:39

Oconnel właśnie dodał jedną funkcję bez, której wtyczka by nie powstała ale i tak jestem zdania, że takie rzeczy powinny być od początku w samym AQQ - wspominałem o tym jeszcze na starym forum.

#9 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.11.16, 17:21

Wydaję mi się, że jednym z takich powodów (nie dodania tego do samego aqq) może być "polityczna poprawność" odnośnie pewnych dodatków, dlaczego ? No każdy udzielający się użytkownik powinien wiedzieć o co chodzi ;)

Co do samej wtyczki, świetnie tego było trzeba :D Właśnie zaktualizowało mi jedną wtyczkę, której nowszą wersje przeoczyłem. Gdyby faktycznie dało cie coś jeszcze zrobić z częstotliwością sprawdzania aktualizacji to już by był mega wypas. Ale i bez tego wielkie dzięki za taką wtyczkę :D

#10 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.11.16, 17:28

No w sumie to faktycznie - chyba z połowa Twoich wtyczek Beherit uzupełnia drobne funkcjonalności, których naprawdę w AQQ brakuje (a ich ewentualne dodanie do programu to raptem kilka minut razem ze szczegółowymi testami - jak choćby Stay On Top) ... No ale cóż ... Ostatnio OC pisał, że nie ma pomysłów na kolejne funkcje - wystarczyłoby przejrzeć listę już napisanych wtyczek, zawsze jak coś będzie wbudowane to będzie działało szybciej i spadnie zużycie RAMu dodatkową DLL-kę...

279.gif


#11 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.11.16, 18:36

już drugi raz dzisiaj jestem chwalony ^^ jak miło
wtyczka się oczywiście przyda, dzięki wielkie

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#12 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.11.16, 19:23

Przydatna i legalna wtyczka. Przykre tylko, że użytkownicy muszą poprawiać niedoskonałości AQQ.

Tu byłem.


#13 zynio73

zynio73

    Weteran

  • Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 2009.11.16, 20:29

Jestem zadowolony z tej wtyczki ponieważ mi wykrył aktualizacje wtyczek co AQQ nie widział mi tego i teraz dzięki tej wtyczce jestem na bieżąco informowany.

Przykre tylko, że użytkownicy muszą poprawiać niedoskonałości AQQ.


...no szkoda ze w AQQ tej wtyczki nie ma jako standart

Spoiler

#14 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.11.16, 20:36

A ja mam pytanie:
Tak właściwie to co jaki czas wtyczka sprawdza aktualizacje ??
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#15 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.11.16, 20:59

Wtyczka jest prosta w obsłudze, zawiera 3 wbudowane bazy (dwie na moim serwerze i jedną na AQQNews), nie dodaje ona żadnego nowego systemu aktualizacji - po prostu podpina się pod ten zawarty w AQQ.

Czytanie ze zrozumieniem. I nie zmienia nic w AQQ. Odświeża tak samo jak masz ustawione w ustawieniach.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#16 Krzysiek

Krzysiek

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 2009.11.17, 05:15

Świetna robota. Tylko nie wiem czemu nie aktualizuje mi wtyczki Email z wersji 1.0.0.4 do wersji 1.0.0.6? Mimo aktualizacji w ciąż mam wersję '4 mimo, że aktualizuję do '6.

#17 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.11.17, 09:14

A czy do częstszego sprawdzania update nie można wykorzystać nowej funkcji w SDK?

AQQ 2.1.0.47 beta
.....
- SDK: Dodano funkcję AQQ_FUNCTION_SILENTUPDATECHECK


Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#18 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2009.11.17, 12:46

No łał ;] Wiesz, sam Oconnela prosiłem o tą funkcję... :P Hmmm jakieś pomysły jak to ma wyglądać?

#19 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.11.17, 13:11

W tej chwili jest jakiś bliżej nie określony interwał czasowy w jakim sprawdzane są update'y. Może jakieś opcje typu "Sprawdź raz dziennie po uruchomieniu AQQ" lub "sprawdzaj co ... godzin" (tutaj może być problem z osobami, które nigdy się nie wylogowują i nie zmieniają swojego stanu), "Sprawdzaj o godzinie ....".

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#20 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.11.17, 15:32

Ja bym to wrzucił co 3h + sprawdzanie jakieś 10 minut po uruchomieniu aqq (jak już nam się wszystko ładnie poładuje itp.) wydaje mi się że byłoby to optymalne rozwiązanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych