Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koncert życzeń AQQ (szybka wishlist-a)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
290 odpowiedzi w tym temacie

#221 YogiCK

YogiCK

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2010.03.26, 22:45

Zależało by mi na możliwości dowolnej zmiany wielkości okna. Obecnie jest to zablokowane na dość sporej szerokości, co trochę przeszkadza przy pracy na netbooku.

#222 mateusz2813

mateusz2813

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 2010.03.26, 23:52

http://forum.aqq.eu/...-jej-czlonkiem/
Windows XP SP3 PL▲ IE 8 ▲ AQQ: najnowsza (włącznie z betami) ▲ Kompozycja: Satin Theme ▲ Style obramowania: włączone ▲ Wtyczki: podstawowe + dodatkowe

#223 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.03.28, 14:23

Nie mogąc się doprosić OC o wprowadzenie pobierania awatarów z vCard (był [jest] zgłoszony błąd, jest i propozycja), zgłaszam i propozycję do 'szybkiej wishlist-y', bo chyba nigdzie indziej o to doprosić się już nie można... O co chodzi (?):

Chciałbym, aby została wprowadzona do AQQ obsługa pobierania awatarów z vCard (wizytówki). Nie chodzi nawet o wgrywanie na serwer avatarów tą starą metodą (co nie było by znowu takie trudne... -więcej na bugliście), ale ustawianie ich u osób które takiego sposobu używają (np. chat facebook'owy via Jabber/XMPP).

Jest to ubytek w podstawowej funkcjonalności, jaką oferują inne klienty XMPP, co powoduje, że obsługa awatarów w AQQ jest niepełna i nieprawidłowa.



#224 mpq1671

mpq1671

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 2010.03.28, 18:22

Jedna rzecz jest strasznie denerwująca w win7. Taskbar. Kiedy przychodzi wiadomość ikonka w trayu miga jak szalona i całkowicie dezorganizuje pasek - nie da się wybrać żadnego okienka z podglądu (okienka zgrupowanych aplikacji).
Proponuję dodać do ustawień opcję wyłączenia migania kopertki wiadomości, żeby tylko jednorazowo się zmieniała ikona, bez migania - bo to właśnie jest powodem tego uniedogodnienia.

#225 Wojtek

Wojtek

    Adept

  • Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 2010.03.28, 20:59

Ikonka miga w normalnym tempie. Przy każdym mignięciu odświeża wszytko i podgląd się chowa, wkurzające gdy ktoś nam napisze wiadomość w innej zakładce niż aktywna (ikonka w trayu wtedy nie mruga bo okienko jest już otwarte) a my jej wcale nie chcemy jeszcze czytać tylko chcemy np. wybrać zakładkę z podglądu przeglądarki lub chcemy przeczytać a próbujemy wybrać zakładkę AQQ z podglądu.

Jak dla mnie do zgłoszenia jako błąd. Jeśli ktoś chce przetestować to można wysłać wiadomość alarm infobotowi i zmienić zakładkę na inny kontakt.

#226 juni0rus

juni0rus

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2010.04.09, 21:57

Założyłem temat dot. mojej propozycji, ale go nie widzę - zatem tutaj dopiszę ;-)

Proponuje aby wprowadzić możliwość po włączeniu AQQ - wybraniu użytkownika do którego chcemy wejść, możliwość ustawienia auto logowania na wybrany status np. dostępny. Takie coś jest dla AQQ - ale brakuje takiej opcji dla GG (albo ja czegoś nie wiem). Próbowałem to ustawić, ale niestety nie udaje mi się, i po zalogowaniu sie ręcznie muszę przestawić status z niedostępnego na dostępny - bardzo mnie to irytuje, jestem świeżym użytkownikiem AQQ dlatego tym bardziej chciałbym aby zostało to wprowadzone w stabilnej wersji o ile zostanie zaakceptowane :)

#227 Breix8

Breix8

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 2010.04.11, 16:57

Moglibyście zrobić tak by można było zatwierdzić zmianę opisu enterem?

#228 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.04.11, 17:09

Imho mi to np. nie bardzo na rękę gdyż enterem wygodnie mi się przechodzi do nowej linii, jasne będzie można dalej kombinacją shift + enter, ale no tu już kwestia gustu kto co woli.

#229 wron3K

wron3K

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2010.04.11, 20:41

1. Do listy szybkiego dostępu w Win7 dodałbym:
-listę kontaktów z którymi ostatnio przeprowadziliśmy rozmowę
-dodaj kontakt
-wyszukaj kontakt
-transfer plików
-włącz/wyłącz dźwięki

2. możliwość wyłączenia dzielenia na grupy listy kontaktów + dodanie wsparcia innych zestawów ikon dla pozostałych kont jabberowych

3. wyświetlanie avatara w Hint'cie
-ewentualna możliwość ustawienia wielkości avatara
-czasu po którym pojawia się Hint

4. szybsza funkcja zmiany przynależności do grup
aqqprop.png

Użytkownik wron3K edytował ten post 2010.04.11, 21:10

  • mateusz2813 lubi to

#230 imeehow

imeehow

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 2010.04.15, 19:35

A ja dziś wymarzyłem sobie aby w okienku aktualizacji wyświetlała się lista zmian w proponowanej wersji (czy to komunikatora czy wtyczek), albo ewentualnie link do takowej.
  • MichaelP i mateusz2813 lubią to

#231 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.04.15, 21:23

Dokładnie to samo przed chwilą pomyślałem (odnośnie aktualizacji automatycznej), gdy wyskoczyła aktualizacja RC3 (o której nie ma info na stronie głównej;)

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#232 andrewi

andrewi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 2010.04.17, 10:22

Chciałbym aby w AQQ można było tworzyć całe paczki dźwieków, które można by było wymieniać za pomocą po prostu wyboru z listy z poziomu karty ustawień dźwięków :) tak jak było to rozwiązane np. w komunikatorze Tlen :)

#233 Breix8

Breix8

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 2010.04.19, 20:32

Fajnie by było, jakby dało się zmieniać głośność dźwięków.

#234 meffcio

meffcio

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2010.04.21, 16:28

Dołączam się, ale od siebie jeszcze to:
- taka skórka
- wyłączenie dźwięku przychodzącej wiadomości, gdy okienko rozmowy jest otwarte

Użytkownik karololszak edytował ten post 2010.04.21, 16:47
nie cytujemy w całości poprzedniego posta!


#235 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.04.21, 16:53

@meffcio:
1. Jest kilka takich skórek: System, Systemowa (musisz użyć opcji Pobierz, opcja Zainstaluj chwilowo nie działa..
2. Program -> Ustawienia -> Media, zakładka Dźwięki, odznacz 'Przychodząca wiadomość' (jeśli dobrze zrozumiałem)

#236 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2010.04.21, 17:00

@karololszak:
1. Chyba chodziło o wrzucenie tej skórki do instalatora. Skoro meffcio zapodał screen, to chyba wie skąd wziąć skórkę albo już ją ma ;)
2. Źle zrozumiałeś. Chodzi o wyłączenie dźwięku tylko jeśli okno rozmowy jest otwarte, a nie całkiem.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#237 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.04.21, 18:08

Czy można usunąć umieszczanie ikonki aqq na pulpicie po instalacji update'ów? (w instalatorach chyba nie ma pytania czy tak czy nie? bo ostatnio tylko klikam next next next;p)

Jest.

Zatem przy najbliższej aktualizacji przeczytam wszystko jak leci od A do Z i się przekonam;)

Użytkownik mav edytował ten post 2010.04.21, 19:13

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#238 scope

scope

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 2010.04.21, 18:21

w instalatorach chyba nie ma pytania czy tak czy nie

Jest.

#239 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.04.21, 19:16

bo ostatnio tylko klikam next next next;p)

A potem się dziwią, że syf im się instaluje jak wszędzie tylko dalej, dalej i dalej klikają bez zastanowienia ;/

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#240 meffcio

meffcio

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2010.04.21, 23:10

@karololszak:
1. Chyba chodziło o wrzucenie tej skórki do instalatora. Skoro meffcio zapodał screen, to chyba wie skąd wziąć skórkę albo już ją ma ;)
2. Źle zrozumiałeś. Chodzi o wyłączenie dźwięku tylko jeśli okno rozmowy jest otwarte, a nie całkiem.

1. Tak, z tym że ta co ja pokazałem, to akurat nie skórka nawet, tylko 'nagie' AQQ - wynik błędu przy uruchamianiu.
2. Tak, taka możliwość jak jest w gg. Ktoś pisze po raz pierwszy - dźwięk, otwieram okienko - wyłącza dźwięki, minimalizuję - dźwięki wiadomości są.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych