Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marihuana zwalczy pandemię świńskiej grypy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 X-Qlusive

X-Qlusive

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 2009.11.22, 16:21

Ministerstwa zdrowia z całego świata powinny zacząć poważnie traktować konopie indyjskie. Zawarte w nich substancje są naturalnym wrogiem dla wirusów - także dla A/H1N1 - zaapelował na łamach portalu Medicalnewstoday.com Steven Kubby z Cannabis Science Inc., firmy, która specjalizuje się w badaniach nad zastosowaniem marihuany w medycynie.


Dr Robert Melamede z Cannnabis Science Inc. uważa, że wysoka śmiertelność w przypadku świńskiej grypy ma związek z nadmierną reakcją zapalną organizmu. Tymczasem zawarty w konopiach canabinadol w naturalny sposób potrafi kontrolować czynnik odpowiedzialny za rozwój infekcji.


Na podstawie naszych ostatnich badań mogę stanowczo powiedzieć, że z marihuany można wyprodukować szczepionkę na różne, niebezpieczne szczepy grypy. Miliony ludzi mogłoby przeżyć - twierdzi dr Robert Melamede.


Wcześniej naukowcy wskazywali już, że zawarte w konopiach związki mogą pomóc w skutecznym leczeniu AIDS, stwardnienia rozsianego, zapalenia stawów, cukrzycy, zaburzeń neurologicznych (takich jak choroba Alzheimera), udaru mózgu czy różnych form raka.

Pandemię świńskiej grypy (A/H1N1) Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w zeszły czwartek, podwyższając alert z piątego poziomu do najwyższego - szóstego. Do tej pory na świecie zanotowano blisko 28 tysięcy przypadków zachorowań - ponad 140 osób zmarło.




Źródło: www.sfora.pl
www.sfora.pl/Marihuana-zwalczy-pandemie-swinskiej-grypy-a7765

Serwery Counter Strike - ManhattaN

Dołączona grafika


#2 von_scheisse

von_scheisse

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów
  • MiejscowośćPolice

Napisano 2009.11.22, 16:42

Tak, zaćpajmy się na śmierć - wtedy świńska grypa nie będzie miała kogo zabijać (abstrahując od tego, że zwykła grypa zabija nieporównywalnie więcej osób...) ;]

#3 StabiL

StabiL

    Adept

  • Dekorator
  • 389 postów

Napisano 2009.11.22, 17:09

Po primo marihuaną sie nie zaćpasz na smierć albo przepraszam, chyba że bedziesz ćpał aby umrzec, ale to samo możesz osiągnąć połykajac niektore pigułki;p
A co do samej wiadomości to sam nigdy nie paliłem, ale nie od dziś wiadomo, że marihuana ma własiwosci lecznicze, oczywiscie w rozsądnych dawkach;p tak samo jak np wino. Gdyby ta wiadomośc została potwierdzona oficjalnei przez WHO wtedy to byłoby coś, bo w tej chwili wygląda to tak, że entuzjaści takiego leczenia znaleźli kolejne zastosowania palenia i owszem, moze to mieć ręce i nogi ale cóż z tego jak w PL nie mozna z tego skorzystać, oficjalnie;p
  • Lisek i emti lubią to

Rere kum kum . . .
-----------------------




#4 Magnes

Magnes

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 110 postów

Napisano 2009.11.22, 17:50

a gdzie tu pisze, że zioło trzeba w tradycyjnej formie przyjmować. Opracować tablety dostarczające tą substancję bez haju i będzie wilk syty i owca cała. WHO nigdy tego nie potwierdzi, bo firmy farmaceutyczne za dużo zarabiają na nowym Terraflu i szczepionkach ;)
  • matiss lubi to
Możecie mi skoczyć z takim moderowaniem:
Sygnatura edytowana
Regulamin IV.1, IV.4

#5 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2009.11.22, 18:47

Magnes, jakie znowu tabletki czy szczepionki.. my jesteśmy ludzie starej daty, tradycja przez nas przemawia ;P poza tym kwestia oszczędzania czasu- apteki są zawsze za daleko a miejscowi dilerzy - jak żubr - tuż za rogiem
@von_scheisse: why so serious? chłopie, uśmiechnij się i nie bierz wszystkiego na serio :)

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#6 AK-47

AK-47

    Adept

  • Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2009.11.22, 19:02

Ten artykuł to czysta prawda,ale wątpię aby zalegalizowali gandzie w Polsce. Przemysl farmaceutyczny by splajtował.

#7 von_scheisse

von_scheisse

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów
  • MiejscowośćPolice

Napisano 2009.11.22, 19:46

@von_scheisse: why so serious? chłopie, uśmiechnij się i nie bierz wszystkiego na serio :)


W tym co napisałem była spora dawka ironii ;).Ale wkurzają mnie coraz to różne teorie, które są coraz bardziej "rozrywkowe" i każdy w nich próbuje tak naciągnąć rzeczywistość by jak najwięcej zyskać...

#8 GuardianCoyote

GuardianCoyote

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 2010.06.06, 10:30

że marihuana ma własiwosci lecznicze,


Dołączona grafika

Marihuana nie ma właściwości leczniczych. To po pierwsze. Po drugie marihuana tylko chwilowo uśmierza ból - a to nie jest właściwość lecznicza.
I po trzecie jeden skręcik maryśki jest gorszy od papierosa tytoniowego. Nie wierzysz? Sprawdź sobie skład chemiczny.

Nie cierpię gości którzy cisną bery, że marycha jest taka super, zdrowa i przyjemna.

" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

-W.Suworow


#9 piorer

piorer

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 2010.10.21, 17:58

Film the union i tyle w tym temacie ...
a co do ludzi którzy mówią, że to szkodzi, wszystko szkodzi i wszystko jest trucizną - zależy od dawki (no dobraa thc nie jest trucizną bo niemożliwe przedawkowanie :P)
a wódy też się nie wali codziennie, rano w dzień i wieczór ...

#10 GuardianCoyote

GuardianCoyote

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 2010.10.21, 19:39

Jakimś lamerem jesteś ;) Jaraj ciągle i później powiedz czy nie jest możliwe przedawkowanie. Jeśli będziesz w stanie powiedzieć.

Użytkownik muszi edytował ten post 2010.10.21, 19:48
Cytowanie poprzedniego posta w całości.

" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

-W.Suworow


#11 piorer

piorer

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 2010.10.21, 21:06

Wiesz to już nie jest przedawkowanie tylko zjaranie czachownicy - po paru tygodniach od takiego mocnego ciągu przechodzi
Niestety nie można tego samego powiedzieć na temat alkoholu
No i czy ty w ogóle przeczytałeś co napisałem -.- Jak się pali okazyjnie tak jak się powinno pić alkohol to nic człowiekowi nie będzie bo trawa i alkohol to podobne troche używki tyle że po alkoholu możesz mieć kaca albo wątrobę rozwaloną i totalne uszkodzenie mózgu [jak dużo pijesz] a po trawie możesz mieć zaniki pamięci i zwiechy [jak dużo palisz]
Obejrzyj z łaski swojej film który poleciłem [ http://video.google....00685820665259# ]
Niestety widać jaka jest mentalność ludzi którzy są za prohibicją :| Potrafią tylko wyzywać albo dawać kłamliwe argumenty tudzież mowić tylko o skutkach nadużywania > prawda jest taka, że nie powinno się niczego nadużywać czy to papierosy czy to alkohol czy to trawa czy to nawet feta, bo wbrew powszechnej opini feta raz na rok nikomu nie zrobi krzywdy - o ile oczywiście taka osoba dorosła do narkotyków i umie się zatrzymać na jednej działce zamiast wchodzić odrazu w ciąg. Nawet jak sie opijesz wody pare litrów to możesz zemrzeć.
I trzeba zauważyć, że gdy mówimy dzieciakom "NARKOTYKI TO ZŁOO, WSZYSTKIE NARKOTYKI TO ZŁOO I WSZYSTKIE SĄ TAKIE SAME" to potem taki dzieciak zostanie poczęstowany ziołem i zobaczy "no qrde oszukiwali mnie, że to takie złe, że się uzależnie i w ogóle" potem spotka swojego dilera od którego raz w tygodniu sobie kupuje zioło żeby się wyluzować (powiedzmy, że to odpowiednik 3 piw - przecież nie każdy musi lubić alkohol ;q ja nie lubie na przykład) i diler mu mówi, że może mu dać coś lepszego, ta osoba kupuje bo przecież był całe życie okłamywany że to wszystko to złoo i myśli że jak po ziole nic mu nie było to i teraz nie będzie i potem się słyszy o tych biednych dzieciakach ;q Jakby obrót był prowadzony przez apteki albo odpowiednie sklepy z koncesją to byłaby nad tym burdelem kontrola a tak to dzieciak ma kontakt z elementem kryminogennym i wychodzą takie cyrki z tego. W sklepie by mógł kupić jedynie trawę a tak zawsze ma do wyboru fete here kwas zioło itp itd
Trzeba po prostu zmienić całe te podejście bo to błędne koło, wpychamy studenta do więzienia za 0.5 grama zioła a potem wychodzi z takiego więzienia zupełnie inny człowiek - ze skazą na psychice.
Ale wg Cb mam przeżarty mózg i nie potrafię myśleć i jestem "lamerem" , ciekawi mnie tylko kto tutaj tak naprawdę jest lamerem wierząc w propagande rządu, mafi, przemyslu farmaceutycznego, chemicznego i tytoniowego...
KTO BEZ WINY NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIENIEM

#12 Dito.

Dito.

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 2010.10.22, 16:57

@PIORER, SWIETNY POST, CHOCIAZ TROCHE ZA DLUGI.
@GUARDIANCOYOTE, Z TYM PRZEDAWKOWANIEM TO NIE JEST TAK JAK SOBIE MYSLISZ. ZEBY ZAISTNIALO ZAGROZENIE SMIERCIA POTRZEBUJESZ SPALIC ILOŚĆ SUSZU RÓWNĄ MASIE TWOJEGO CIAŁA, I DOCHODZI DO TEGO JESZCZE KWESTIA ZAWARTOSCI PROCENTOWEJ THC W SUSZU KTORY PALISZ


A ZA CAPSLOCKA PRZEPRASZAM, NIE MOJA WINA :(
http://www.wykop.pl/...ien-caps-locka/
  • Sawid lubi to
 
 

 

 

 


#13 andrewi

andrewi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 2010.10.23, 08:07

Piorer - to co piszesz w sposób jednoznaczny pokazuje jakim jesteś człowiekiem. Nie mam pojęcia ile masz lat ale myślenie masz jakiegoś przeciętnego zbuntowanego nastolatka (ok 16 lat jak na moje). Nie obrażaj się za to stwierdzenie, nastolatkowie też mają pozytywne cechy. Tak myśląc logicznie - Ty wcale nie chcesz żeby zielsko było legalne, chcesz żeby było dostępne dla Ciebie w sposób legalny. I tutaj właściwie już masz odpowiedź na swoje wszelkie wątpliwości. To że wprowadzono by legalizację zielska wcale nie rozwiązałoby problemu. Spójrzmy racjonalnie też na to kto pali zielsko oraz bierze inny syf typu dopalacze. Dzieciaki w wieku od 13 lat do 19 i generalnie im starsze tym mniej, przynajmniej teoretycznie. No i oczywiście studenci, którzy raczej nie biorą się za dopalacze, raz na jakiś czas zapalą zielsko ale robią to z reguły w sposób dorosły i racjonalny (w jakiś 90% przypadków). Wprowadzenie legalizacji dla tej pierwszej grupy nie rozwiązałoby problemu a nawet zwiększyłoby jego skalę, bo przecież jak mi czegoś nie wolno to tym bardziej jest to dla mnie produkt porządany. Widać to chociażby jak się spojrzy na to jakie dzieciaki piją piwo w parkach w miastach.

#14 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.10.23, 11:54

A ja bym był za legalizacją, chociaż sam nie palę z prostego powodu, podatki. Jak już chcą to palić to i tak będą i tak, bo w dzisiejszych czasach załatwić takie coś to godzina czasu. A tak jak będzie legalnie "dystrybuowane" przez państwo, to będą pieniążki trafiać do kieszeni państwa, zamiast do kieszeń panów którzy na w większości dzieciakach koszą niezłą kasę. Oczywiści tak samo jak alkohol powinien być ogranicznik wiekowy (tak wiem wiem, będzie tak samo jak z alkoholem, że i tak przeciętny 16-latek sobie kupi, ale jednak) i powiedziałbym że nie od 18, tylko od 21 lat, ktoś powie że to nie wielka różnica, ale moim zdaniem wystarczająca. Druga sprawa, że gdyby państwo "handlowało" to przynajmniej ten towar byłby czysty, nie raz się nasłuchałem, że te wszystkie "podwórkowe" wyroby są szpikowane innymi używkami, czy wręcz mieszane z innymi narkotykami żeby były mocniejsze i żebyś kupował właśnie od tego konkretnego dilera (nie wiem ile jest w tym prawdy, sam nie palę i opieram się tylko na tym o czym słyszałem). No i oczywiście państwo zamiast każdego dzieciaka z gramem w kieszeni zsyłać do więzienia, to powinno go słać nie wiem na jakąś terapię, odwyk, chociaż nie do końca wiem czy to sensowne, bo podobno małe dawki nie szkodzą, ale jednak jak już ktoś kiedyś w mediach się wypowiedział, obecny system ścigania dilerów nie działa, bo łapane są wciąż tylko nowe płotki, a panowie na górze którzy się tym zajmują wciąż liczą pieniążki... Więc z dwojga złego wole żeby palili to legalnie i płacili za to podatki, i niech się trują jak chcą a może przy okazji coś za te ich wydane pieniądze zostanie zbudowane, sfinansowane i nie trafi do prywatnej kieszeni jakiegoś "gentelmena".

#15 andrewi

andrewi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 2010.10.23, 15:56

No zasadniczo masz rację, szczególnie jeśli chodzi o wiek, te 3 lata naprawdę niekiedy potrafią dużo zmienić w człowieku i jego poglądach. Ale jak sam zauważyłeś nie rozwiązałoby to problemu, nie całkowicie. Choć fakt, że pieniadze trafiałyby do państwa... w sumie dobrze by było.

#16 Nightmare

Nightmare

    Adept

  • Dekorator
  • 260 postów

Napisano 2010.10.23, 17:27

W Holandii zalegalizowano marihuanę. W efekcie zwiększyła się ilość uzależnienia od heroiny. Efekt zakazanego owocu. To, co nielegalne kusi nastolatków (papierosy, alkohol, narkotyki. Zauważcie, że znacznie więcej osób palących papierosy to osoby w wieku poniżej 18-20 lat. Przykładowo: jeśli papierosy mogłyby by być sprzedawane legalnie osobom <18, większość młodzieży przeszłaby na marihuanę (nie można by było zaszpanować przed kolegami, że pali się papierowy w wieku 15 lat). Jeśli zalegalizowano by marihuanę, stałoby się to, co w Holandii (zwiększona sprzedaż i uzależnienie od heroiny i innych narkotyków twardych, a te są śmiertelnie szkodliwe).

Edit: A co do tematu to w Polsce obecnie nie ma pandemii świńskiej grypy.

Użytkownik Nightmare edytował ten post 2010.10.23, 17:29

  • GuardianCoyote lubi to

#17 Morpheus

Morpheus

    Weteran

  • Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2010.10.23, 18:21

Swoją drogą, wiadomo już może jaka grypa będzie w tym roku?

#18 andrewi

andrewi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 2010.10.23, 19:44

może zabrzmi to dość wrednie ale tak patrząc na wydarzenia to pewnie Kacza.
  • Nightmare lubi to

#19 piorer

piorer

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 2010.10.23, 19:47

Ta jestem typowym głupim nastolatkiem -.- Nie będe się wykłucać kto ma racje bo nie chce mi sie i jest to raczej bezcelowe, ci co zdania nie zmienili po moim wcześniejszym poście teraz też go nie zmienią.
Co do mnie.. oczywiście lubie zabakać ale nie uważam się za jakoś specjalnie uzależnionego, nie mam to nie pale, mam to moge czasem spalić lufe. Zupełnie jak ludzie pijący alkohol no. Co do dorosłości, to pojęcie raczej względne bo niejeden nastolatek myśli logiczniej od dorosłego a większość polaków po prostu nie powinna się wypowiadać na żaden temat bo albo ich wiedza opiera się tylko na telewizji albo po prostu nie interesują się tematem i wypowiadają jakąś herezje potem w internecie. Ja oczywiście jestem za legalizacją.. i TAK, także dlatego, że chcę robić to legalnie, bo dajmy na to jakby wam nagle zdelegalizowali piwo to też byście chcieli z powrotem legalizacji albo chociarz depenalizacji. Ja nie bakam dla szpanu albo dlatego, że się buntuję czy coś, bakam bo lubie. Wole to niż nachlać się i potem mieć kaca i tego typu negatywne aspekty procencików <jak już mówiłem po wódce zdarza mi się agresja i jakoś niespecjalnie to lubie>.
Heroina > może jakieś źródło ? bo z tego co ja słyszałem to własnie przez tą trawę zamknięto niby największy ośrodek leczenia uzależnień od hery w holandi, no nie mówiąc już bodajże o szwajcarii czy gdzie to tam niby jest, że zamiast zamykać ludzi (co kosztuje) woleli otworzyć ośrodki leczenia heroinistów i dają im narkotyk za darmo przez co spadła śmiertelność heroinistów a także zmalała ilość nowych uzależnionych bo uzależnieni często handlują towarem żeby mieć na towar :P
Ogółem kwestia narkotyków to cięzki temat i żeby na ten temat rozmawiać trzeba znać sporo danych statystycznych a także trochę psychologię człowieka, to czemu bierze, jak bierze, ile bierze, co bierze, skąd bierze..
Dobra, znowu sie rozpisałem :D Pewnie znowu bezcelowo bo i tak jak już mówiłem nikomu mi się zdania zmienić nie uda :P Więcej w tym temacie się już oficjalnie nie udzielam chyba że ktoś mnie o to poprosi i będzie to w miarę ciekawe pytanie/prośba :)

#20 Nightmare

Nightmare

    Adept

  • Dekorator
  • 260 postów

Napisano 2010.10.23, 20:07

Ja polecam ten artykuł:

"W Holandii, w efekcie legalizacji marihuany, hoduje się coraz nowsze odmiany tego narkotyku, zawierające kilkunastokrotnie więcej ciał czynnych (kanabinoli) niż czysta marihuana. Odmiana marihuany, tzw. skun, nasycana jest też przez dealerów różnymi substancjami chemicznymi - amfetaminą, a nawet heroiną, co powoduje szybsze przejście od marihuany do heroiny. O tym należy wiedzieć. Europa - właśnie na skutek legalizacji marihuany - już dziś nie może sobie poradzić z plagą, jaką jest używanie i nadużywanie tego narkotyku przez młodzież. Ewentualna legalizacja jest tylko dowodem bezsilności społeczeństwa i rządów, niczym więcej!
Ogromnym nieporozumieniem jest pisanie, że marihuana jest taką samą używką jak papieros. Czy papieros powoduje zaburzenia psychiczne? Marihuana zmienia człowieka, osłabia jego wolę, sprawia, że jest rozkojarzony.
Jako biegły sądowy opiniuję młodych ludzi, którym zarzuca się posiadanie marihuany. Myślę, że można dyskutować na temat zmiany przepisu na korzyść osoby zatrzymanej. Oczywiście, o ile nie zarzuca się jej handlu. Sądzę, że konieczna jest szeroka dyskusja na ten temat, ale zanim ta zmiana nastąpi, należałoby odpowiednio przeszkolić nie tylko policję, ale i aparat sprawiedliwości.
W żadnym jednak wypadku nie dorośliśmy do legalizacji marihuany! Brak mi łóżek, podobnie jak innym lekarzom, by leczyć tych, którzy sięgnęli po tę "nieszkodliwą" marihuanę!"

dr TERESA WEREŻYŃSKA-BOLIŃSKA
ordynator Oddziału Detoksykacyjnego w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie


Edit: na ten stronie jest wiele ciekawych wiadomości dotyczącyh faktów i mitów o konopiach
http://zielonemity.r...ka.pl/mity.html
np:

Zapalić od czasu do czasu
to nic takiego

Marihuana osadza się w tkance tłuszczowej otaczającej wiele organów wewnętrznych (głównie wątrobę, mózg i organy płciowe). Dlatego bardzo wolno uwalnia się z organizmu. Każda następna dawka THC powiększa jego złogi w organizmie - oznacza to, że THC kumuluje się w organizmie. Syndrom amotywacyjny, kłopoty z pamięcią i koncentracją, specyficzne ''splątane'' myślenie oraz inne objawy psychiczne używania marihuany pojawią się więc nawet przy paleniu ''od czasu do czasu''.

Użytkownik Nightmare edytował ten post 2010.10.23, 20:19

  • GuardianCoyote lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych