Skocz do zawartości

Zdjęcie

[tracker] Usuwanie całej zawartości historii

• Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Usuwanie całej zawartości Historii (34 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za propozycją?

1. Głosowano Tak (32 głosów [94.12%])

Procent z głosów: 94.12%

2. NIe (1 głosów [2.94%])

Procent z głosów: 2.94%

3. Obojętne mi to (1 głosów [2.94%])

Procent z głosów: 2.94%

Głosuj

#1 Magus

Magus

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 2008.09.19, 19:24

Witam Obecnie jest tak że gdy zaznaczę kontakty to mi i daje zaznacz wszystko i usuń to owszem usuwa ale gdy daje historie rozmów z tym kontaktem co gadałem to znowu mam te rozmowy które usunąłem czy nie łatwiej będzie jeśli zrobicie tak jak było w AQQ 1x tam były trzy przyciski na dole okna Historii i była tam opcja usuń cała zawartość archiwum czy nie można by było zrobić to tak jak było w AQQ 1x albo jakoś inaczej żeby można było usunąć za jednym razem cała zawartość archiwum?
Wersja AQQ zawsze aktualna wtyczki Fixupdater , Skypecore, GG Network , AQQ Streamer , AQQ last Seen, AQQ SMS zawsze aktualne Wersja AQQ zawsze aktualna wtyczki Fixupdater , Skypecore, GG Network , AQQ Streamer , AQQ last Seen, AQQ SMS zawsze aktualne Wersja AQQ zawsze aktualna wtyczki Fixupdater , Skypecore, GG Network , AQQ Streamer , AQQ last Seen, AQQ SMS zawsze aktualne

#2 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.19, 19:43

Właśnie sam się dziwię dlaczego całego archiwum nie można usunąć. Klikając na każdy kontakt w archiwum PPM pojawia się opcja "usuń archiwum" i można usunąć archiwum rozmów z tym kontaktem, a klikając na "kontakty" PPM ta opcja jest niedostępna. Dlaczego? no właśnie dlaczego - przecież tak by łatwiej się usuwało wszystkie rozmowy za jednym zamachem. (chyba, że sam coś przeoczyłem i jakoś można usunąć całe archiwum od razu)
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#3 Jaco

Jaco

Bywalec

• Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.09.19, 19:48

Napisz po Polsku to może ktoś zagłosuje. Teraz sam nie wiem czy dobrze Cie rozumiem czy myślimy zupełnie o czymś innym.
Wracając do tematu jestem na TAK, choć nigdy nie kasuje całej historii.
Usunąć całą historie można, ale ręcznie kasując pliki :o

Lew - zgadza się tylko jak takiej opcji nie ma to trzeba sobie jakoś radzić :D
Mam nadzieje ze autor tematu poprawi swoją pisownie - no bez przesady sam poprawnie nie piszę, ale takie coś... :blink:
Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#4 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.19, 19:54

Jemu chodzi o to, że jak się otworzy historię to od razu widać historię rozmów z ostatnimi osobami w jednym oknie. Zaznacza się wszystko i usuwa, tylko jak się wcześniej rozmawiało z daną osoba, osobami, to trzeba bawiąc się klikając usuwać.

Usunąć można ale ręcznie kasując pliki

Opcja pełnego usuwania powinna być według mnie po prostu w programie, a nie trzeba latać po plikach jeszcze :P
Beta testy AQQ:
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#5 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.19, 20:13

Ja nie wiem. Nie mam zamiaru dociekać, co autor miał na myśli - nie zależy mu, żebym go zrozumiał, to mnie ma zależeć? Po coś wymyślono kropki i przecinki, że o ortografii nie wspomnę. Kolejne tego typu posty będę po prostu usuwał i ewentualnie nagradzał %.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#6 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.19, 20:51

Również nic nie zrozumiałem z tej wypowiedzi.
Nie głosuję, bo nie wiem o co chodzi.

#7 Stoow

Stoow

Bywalec

• Przyjaciel
  • 163 postów

Napisano 2008.09.19, 21:34

Wypowiedź zmasakrował ale wszyscy wiemy, ze chodzi o przycisk "usuń całe archiwum" ;)

Dołączona grafika

#8 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.19, 21:43

Fakt autor zaplątał, ale ja zatwierdziłem tylko właśnie ze względu na sam fakt, że nie ma opcji usunięcie całego archiwum.

Wytłumaczę jeszcze raz i może trochę dokładniej.
Otóż jak otwieramy archiwum wiadomości to w głównym oknie pojawia nam się spis ostatnich rozmów. I teraz chcemy usunąć sobie historię rozmów. Więc klikamy "edycja" ->"zaznacz wszystko" i "usuń" i niby wszystko usunęliśmy. Jednak klikając na jakiś kontakt otworzy nam się w oknie po prawej historia rozmów wcześniejszych z tym kontaktem, z czego wynika, że wszystko nie zostało usunięte. Dlaczego? Nie wiadomo - przypuszczam, że historie rozmów wyświetlane grupowo na jednej liście w głównym oknie (czyli tym oknie które wyświetla się jak włączymy archiwum) trzymane są nie więcej niż ileź tam dni. Czyli jak np. rozmowa była starsza powiedzmy niż 1 miesiące, a jej nie usunęliśmy to nie wyświetla się i tak w tym głównym oknie bo jest po prostu przestarzała - to moje przypuszczenia. Ale za to ta rozmowa jest gdy klikniemy na ten kontakt wybierając z lewej strony ;)
Przynajmniej u mnie jest tak i muszę mimo tego, że usunę z głównego okna historię to jeszcze usuwać klikając na każdy kontakt PPM i "usuń archiwum".

Nie wiem może trochę jaśniej to wyjaśniłem ;)
Beta testy AQQ:
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#9 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.19, 21:51

Te słowa też znalazłem, ale nie wiem o co chodzi.
Poczekam, może poprawi tekst.

Edit: Nie odświeżyłem okna i przegapiłem tłumaczenie. Taki przycisk by się przydał. Sam często bym z niego korzystał.
Nie głosuję do czasu poprawienia pierwszego posta przez użytkownika Magus.

#10 pol102

pol102

Adept

• Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.19, 21:55

Wracając do tematu, popieram gdyż brak tak fundamentalnej funkcji jest karygodnym błędem, to jest coś co podnosi wygodę działania(usuwania). :D
Myślmy również o tych którzy chcą po sobie sprzątać ręcznie :)

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm

#11 bartek-525

bartek-525

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 273 postów

Napisano 2008.09.20, 00:26

Przyznam, że dla mnie to nie ma znaczenia, bo nie usuwam archiwum, a jak miałbym to zrobić, to usunąłbym pliki z folderu np. Eraserem metodą Pentagonu (znowu mania kontrinwigilacji ;) ), co nie zmienia faktu, że taki przycisk mógłby powstać, dużo pracy to nie kosztuje, a pewnie się komuś przyda. Tyle, że takie usunięcie powinno być za potwierdzeniem typu pytanie czy na pewno usunąć i na dole Edit do wpisania TAK (bez sprawdzania wielkości liter). Podobne zabezpieczenie widziałem w jednym z programów.

#12 Magus

Magus

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 2008.09.20, 10:03

---post1---

Ja nie wiem. Nie mam zamiaru dociekać, co autor miał na myśli - nie zależy mu, żebym go zrozumiał, to mnie ma zależeć? Po coś wymyślono kropki i przecinki, że o ortografii nie wspomnę. Kolejne tego typu posty będę po prostu usuwał i ewentualnie nagradzał %.

Widać, że nie zrozumieliście, o co mi chodzi a więc tłumacze chodzi mi o to, aby łatwo i szybko można było usunąć całą zawartość archiwum. Wiem, że można usunąć plik, Archives ale czy nie można było by zrobić opcji takich, jakie były w AQQ 1x tak były 3 przyciski na dole w historii ja proponuję żeby były np. opcja "usuń archiwum" i potem komunikat by wyskakiwał " czy na pewno chcesz usunąć całą zawartość archiwum. Da się takie coś zrobić?. Mam nadzieję, że zrozumieliście mnie, chociaż trochę. Uwaga do moderatorów przed wysłaniem tego postu korzystałem z edytorów tekstu, ponieważ wiem, że popełniam błędy.

---post2---

Właśnie o to mi chodzi żebym nie musiał czegoś takiego robić, co Lew tutaj wymienił

lew Edit: Nie piszemy dwóch postów pod sobą!
Wersja AQQ zawsze aktualna wtyczki Fixupdater , Skypecore, GG Network , AQQ Streamer , AQQ last Seen, AQQ SMS zawsze aktualne Wersja AQQ zawsze aktualna wtyczki Fixupdater , Skypecore, GG Network , AQQ Streamer , AQQ last Seen, AQQ SMS zawsze aktualne Wersja AQQ zawsze aktualna wtyczki Fixupdater , Skypecore, GG Network , AQQ Streamer , AQQ last Seen, AQQ SMS zawsze aktualne

#13 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.20, 12:44

Ja takze jestem na tak. Czasem po prostu historia nam niepotrzebna, albo wybraliśmy to co chcemy zostawic (czyt. skopiowaliśmy) i chcemy resztę usunąć. A (co wielokrotnie powtarzam) Grzzebanie w plikach nie leży w obowiązkach użytkownika!. Skoro ustawienia są na "siłę" upraszczane, to ta opcja takze jest potrzebna.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#14 Magus

Magus

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 2008.10.19, 15:47

Wszyscy są na tak, więc można było by to dodać do Buglisty?

#15 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.10.19, 18:57

Nie buglisty tylko wishlist (chyba tak się pisze). Nie wiem tylko czy minął już okres karencji pomysłu.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#16 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.10.19, 21:24

Jak moderatorzy, którzy tym się zajmują (dodawaniem propozycji na wishlistę) uznają, że pomysł można już dodać to dodadzą, a do tego czasu głosujemy i w razie potrzeby wypowiadamy się merytorycznymi postami.
Beta testy AQQ:
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#17 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.02.06, 20:59

Propozycja przeniesiona na tracker. LINK