Skocz do zawartości


Zdjęcie

[tracker] Łączenie kont


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
25 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Łączenie kont (45 użytkowników oddało głos)

Co sądzisz o tej propozycji ??

  1. Głosowano Jestem na TAK (29 głosów [64.44%])

    Procent z głosów: 64.44%

  2. Jestem na NIE (8 głosów [17.78%])

    Procent z głosów: 17.78%

  3. Obojętne mi to. (8 głosów [17.78%])

    Procent z głosów: 17.78%

Głosuj

#1 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.09.19, 23:08

Ta funkcjonalność była na początku AQQ 2, ale niestety potem znikła. Dawała możliwość scalenia kilku kont w jedno i jednocześnie tworzyło to jedna listę kontaktów :)

Chyba wszyscy wiedzą o co mi chodzi.
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#2 von_scheisse

von_scheisse

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów
  • MiejscowośćPolice

Napisano 2008.09.20, 00:07

Czemu miałoby to służyć?

#3 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.20, 00:27

Nie przypominam sobie takiej funkcji, mało tego nie wydaje mi się aby to było możliwe, a w każdym razie wymagałoby za dużo zachodu. Przenoszenie rostera z jednego konta do drugiego itp.

EDIT: Mówisz o kontach (jabber) czy o profilach (użytkownikach) AQQ?

#4 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.20, 00:41

Jeśli chodzi o konta to jestem przeciwko, bo to jest bez sensu! Jeśli natomiast chodzi o konta w rozumieniu profili użytkownika to jestem na tak. Może się przydać w niedalekiej przyszłości. Jeśli chłopak z dziewczyną zechcą połączyć swoje profile w jeden wspólny to, to ma sens(wiem, głupi przykład), aczkolwiek jeżeli chodzi jednak o faktyczne konta Jabberowe to jestem na nie.

Chyba wszyscy wiedzą o co mi chodzi.

No właśnie nie wiemy o co chodzi. :/

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#5 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.20, 00:52

Jeśli dobrze pamiętam, OC stwierdził gdzieś, że połączenie list kontaktów kont jabberowych nie jest możliwe. To znaczy: pewnie na upartego by się i dało, ale większy byłby z tego kociokwik niż pożytek.
W sumie to sam nie do końca czaję o co kaman...

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#6 lew

lew

    "drapieżny" lew

  • Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.20, 09:02

Też nie rozumiem tego za bardzo, aczkolwiek było w ogóle kiedyś coś takiego jak scalanie kont? Po drugie według mnie lepiej jak poszczególne konta są oddzielane, a nie wszystko w jednym. Dla przykładu. Ktoś ma konto domowe i służbowe. Wtedy kontakty z kolegami itd. podpina sobie pod konto domowe, a kontakty służbowe pod konto służbowe - i wtedy szybciej może znaleźć ten czy tamten kontakt.
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#7 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.20, 09:11

Pomysł może i ciekawy, ale czy na prawdę aż tak potrzebny? Rozumiem, że ludzie chcą połączyć razem kontakty jabbera i tlena, ale chyba tylko na tym się kończy. Na pewno taka możliwośc by ułatwiłą niektórym korzystanie z AQQ, ale dla mnie to całkowicie bez różnicy. Mam dwa konta i nie chcę ich łączyć. Acha, no i trzebaby jakoś rozóżnic który kontakt z którego konta pochodzi, co wiązałoby się z dodatkowymi ikonami/wiadomościami pod każdym kontaktem.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#8 Stoow

Stoow

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 163 postów

Napisano 2008.09.20, 11:10

Hej, jemu nie chodzi o scalanie grup? :o Tego postu to nawet ja nie zrozumiałem.

Dołączona grafika


#9 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2008.09.20, 11:13

simlock, możesz jaśniej? Nie wiem o co Tobie chodzi.

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#10 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2008.09.20, 11:16

Ja jestem nie. To już przesada według mnie. Takie mielenie kontaktów mieszanie cuda niewidy xD

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#11 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.09.20, 12:11

Chodzi mi o scalanie kont jabber była ta możliwość o na samym początku AQQ 2 wtedy też co scalanie profili, ale chyba tylko kilka wersji i potem znikło. Nie wiem na jakiej zasadzie to było i niestety nie mogę screena zamieścić chyba że zrobionego przez siebie jak to wyglądało, bo oryginalnego aqq z tamtych czasów nie mam ;/

791315.jpg

Nie pamiętam czy grupy o tej samej nazwie łączyło czy nie dlatego na screenie pozostawiłem nie połączone grupy AQQ. Tak to mniej więcej wyglądało. Niestety tylko przez kilka opcji była ta możliwość :(
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#12 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.20, 12:22

Jak poprzednicy powiem, ze to niepotrzebne. Rzadko kto bedzie chcial łaczyć konta jabberowe, jeżeli zalezy mu na kontaktach, to ma przecież import kontaktów/archiwum do pliku.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#13 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.20, 12:29

No to teraz rozumiem. Nie chodzi ani o łączenie kont jabberowych, ani o łączenie profili. Chodzi o zgrupowanie kont jabberowych na liście kontaktów.
Funkcja wygodna, choć wolałbym by działała jak metakontakty (mniej zajmowałaby miejsca).

Nieprzydatna gdy ktoś ma konta do różnych celów (prywatne/służbowe), ale w przypadku gdy ktoś ma wszystkie konta jednego typu jest dobrym rozwiązaniem.
Niemniej metakontaktów i grup złożonych z kontaktów z różnych kont nadal nie można robić i można się pogubić, który kontakt jest z którego konta, jakkolwiek w przypadku gdy konta są tylko pryw/służb. nie ma to większego znaczenia (to który kontakt z którego konta).

Ostatecznie jestem na nie, bo wolałbym całkowite uniezależnienie listy kontaktów od kont, a wtedy grupowanie kont (na liście kontaktów) nie miałoby sensu.

#14 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.09.20, 12:35

Zalety mojego pomysłu które znalazłem bez większego zastanawianie się;

+ Możliwość w pełni wykorzystania metakontaków (czyt. Możliwość połączenia Tlena z Innymi kontaktami)
+ Kontakty z jednego konta nie przejmują JID nadrzędnego konta tylko tego do którego są przypisane pierwotnie (czyt. Piszesz do kogoś np. z konta xxx2@aqq.eu a twoje główne konto to xxx@aqq.eu ). Czyli zostaje tak jak teraz tylko jedna lista kontaktów.

P.S
Wydaje mi się że nie ma konieczności łączenie rosterów, a jedynie zrobienie czegoś z listą kontaktów aby była taka możliwość połączenie (czyt. Połączenie kont na liście kontaktów tak żeby można było podpinać pod meta kontakty, a nie łączenie rosterów)
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#15 Stoow

Stoow

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 163 postów

Napisano 2008.09.20, 12:42

Zasmucę Cię ale Oconnel był wyraźnie przeciw temu. Możliwe, że nawet mówił, że to niemożliwe ale głowy sobie za to uciąć nie dam.

Dołączona grafika


#16 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.20, 12:52

Mówił, że to bardzo trudne do wykonania. Idea uniezależnienia listy kontaktów od kont jest jednak na tyle poważną i istotną, co wartą ponownego zastanowienia się nad nią przez OC, inaczej brniemy w ślepą uliczkę.
Wymagałaby to likwidacji pomysłu "konto główne", a to umożliwiłoby przypisywanie wtyczek do konkretnych kont: http://forum.aqq.eu/...p?showtopic=539

Twój pomysł dotyczył przywrócenia funkcji, która to funkcja nie posiadała wymienionych prez ciebie plusów. No i nie było wtedy metakontaktów.

#17 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2008.09.20, 13:53

Jestem na tak chociaż wątpię, że OC się za to zabierze. W sumie AQQ nie musiało by łączyć kont rzeczywiście ale np jeżeli na obu kontach mamy grupę A to kontakty z obu kont z grupy A były by wyświetlane w jednym miejscu. Tak to widzę... Konta rzeczywiście były by rozłączone i nie widział bym żadnego technicznego problemu (np. z rosterem) :) A metakontakty hmm i tak już jest zabezpieczenie, że nie można dodawać do nich kontaktów z różnych kont więc raczej by nie było problemu ;)

Wymagałaby to likwidacji pomysłu "konto główne", a to umożliwiłoby przypisywanie wtyczek do konkretnych kont: http://forum.aqq.eu/...p?showtopic=539

Eee tam likwidacji od razu tego pomysłu... Po prostu jakby ktoś nie używał tego 'łączenia kont' to mógłby używać tamtego przypisania wtyczek ;) A tak to by domyślnie wtyczki były przypisane kontu głównemu tak jak jest teraz i koniec :)

#18 Magus

Magus

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 2008.09.20, 15:34

Według mnie jest to nie potrzebne, po co komu łączenie kont no chyba, że było by to jako wtyczka albo możliwość wyboru przy instalacji to wtedy owszem może być
Wersja AQQ zawsze aktualna wtyczki Fixupdater , Skypecore, GG Network , AQQ Streamer , AQQ last Seen, AQQ SMS zawsze aktualne Wersja AQQ zawsze aktualna wtyczki Fixupdater , Skypecore, GG Network , AQQ Streamer , AQQ last Seen, AQQ SMS zawsze aktualne Wersja AQQ zawsze aktualna wtyczki Fixupdater , Skypecore, GG Network , AQQ Streamer , AQQ last Seen, AQQ SMS zawsze aktualne

#19 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2008.09.20, 15:42

@Magus Po co? M.in. po to, żeby zachować porządek. Mam konto jabberowe + wtyczka GG i AQQ + konto z tlena i jak chcę zobaczyć dostępne osoby z tlena to muszę przeskakiwać na te drugie konto http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif I co teraz powiesz, że też nikomu to nie potrzebne? ;)

#20 zhvir

zhvir

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 2008.09.20, 19:22

W mirandzie, konnekcie i kilku innych komunikatorach się da, a w aqq2 się nie da? żałosne!
Gdyby była jedna lista kontraktów dla wszystkich kont może siedziałbym nadal w aqq2, ale bez tego nie mam zamiaru się męczyć




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych