Skocz do zawartości


[tracker] Dodatkowe przyciski (funkcje) w ustawieniach wtyczek


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy uważasz te funkcje za przydatne i warte wprowadzenia (48 użytkowników oddało głos)

Czy uważasz te funkcje za przydatne i warte wprowadzenia?

  1. Tak (46 głosów [95.83%])

    Procent z głosów: 95.83%

  2. Nie (1 głosów [2.08%])

    Procent z głosów: 2.08%

  3. Nie mam zdania (1 głosów [2.08%])

    Procent z głosów: 2.08%

Jeżeli odpowiedziałe(a)ś tak, to która funkcja przypadła ci do gustu?

  1. Opcja 1. Otwieranie folderu z wtyczkami (37 głosów [24.83%])

    Procent z głosów: 24.83%

  2. Opcja 2. Usuwanie wtyczek (39 głosów [26.17%])

    Procent z głosów: 26.17%

  3. Opcja 3. Duplikowanie wtyczek sieciowych (30 głosów [20.13%])

    Procent z głosów: 20.13%

  4. Opcja 4. Instalacja pluginów (41 głosów [27.52%])

    Procent z głosów: 27.52%

  5. Nie głosowałem na "tak" (2 głosów [1.34%])

    Procent z głosów: 1.34%

Głosuj

#1 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.19, 23:22

Witam

Kolejne propozycje usprawniające pracę z AQQ, tym razem Zarządzanie Wtyczkami (Program > Ustawienia > (Ogólne) Wtyczki)

Opcja 1. Otwieranie folderu z wtyczkami
Cóż tu dużo tłumaczyć. Czasem trzeba wejść do folderu z wtyczkami. Przycisk ten otworzy nam ten folder bezpośrednio, bez niewygodnego kopania głęboko w folderach programu.

Opcja 2. Usuwanie wtyczek
Przycisk usuwający (nie wyłączanie tylko usuwanie z dysku) wybraną wtyczkę bez potrzeby wchodzenia w folder wtyczek. Powinien wymagać wyłączenia wtyczki oraz zawierać funkcję sprawdzającą czy istnieje folder, plik konfiguracyjny wtyczki i jego również usuwać.
Może się pojawić problem z różnymi nazwami plików, ale o tym w opcji 4.

Opcja 3. Dublowanie wtyczek sieciowych
Wiemy, że jest możliwe duplikowanie wtyczek sieciowych. Proponuję możliwość robienia tego (kopiowanie pliku ze zmienioną nazwą, a dokładniej nazwa[indeks/licznik]) przez AQQ. Zdecydowanie ułatwiłoby to sprawę początkującym użytkownikom (i nie tylko) mającym więcej niż jeden nr GG/AQQ.
Przycisk aktywuje się dopiero po wybraniu umozliwiającej to wtyczki (możnaby też dodać możliwość ustanawiania możliwości dublowania do SDK, dla wtyczek, które mogą powstać w przyszłości).
Ponadto rozwiązanie jak przy tworzeniu konta jabberowego, tzn. informacja (alert), że wtyczka będzie dostępna po restarcie AQQ z możliwością restartu.

Opcja 4. Instalacja pluginów znana z AQQ 1.x
W AQQ 1.x była bardzo dobra i wygodna możliwość instalowania wtyczek poprzez tworzenie folderów skompresowanych .apn (aqq plugin), dla odróżnienia proponuję .aqq2plug (systemy, na które pisane jest AQQ2 obsługują rozszeżenia plików dłuższe niż 3 znaki, ponadto na pewno działa, np. AIMP2). Podwójny klik na takim pluginie instalował automatycznie wtyczkę (info dla tych, którzy nie używali AQQ 1.x). Było to bardzo dobre rozwiązanie ułatwiające instalację oraz standaryzujące pewne rozwiązania.
Wspomniane pliki .aqq2plug możnaby też powiązać z AQQ w opcjach Powiązań: Program > Ustawienia > (System) Powiązania
Proponuję powrócić do tego modelu instalacji wtyczek, a ponadto dodatkową standaryzację dla twórców wtyczek, a mianowicie by pliki konfiguracyjne wtyczki oraz ewentualny folder tworzony przez nią miały taką samą nazwę jak wtyczka. Umożliwiło czy też ułatwiło korzystanie z Opcji 2.

Prezentacja opcji 1, 2, 3: Kolejność przycisków nie ma znaczenia dla propozycji, prosze o tym nie dyskutować.
Dołączona grafika

Pozdrawiam i mam nadzieję na wiele opinii.

#2 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.20, 00:10

Do drugiej sondy musiałem dodać jedną odpowiedź - to chyba Ty sam zgłaszałeś, że nie da się pominąć głosowania w drugiej sondzie...

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#3 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.20, 00:14

Tak. Myślałem, że taka sytuacja jest tylko przy opcjach typu radio.
W takim razie w 3 z 4 dzisiejszych propozycji będzie trzeba dodawać jedną odpowiedź

#4 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.20, 00:54

Jedyna opcja jaką popieram to numerek 4. Obecnie archiwa raz są *.zip lub *.rar. Nie dają możliwości 100% prostej i łatwej instalacji we właściwym miejscu. Jestem za powrotem do *.apn . Było to idealne rozwiązanie dla nowych użytkowników AQQ, którzy nie znali struktury plików AQQ.
Nie wymagajmy żeby każdy user wiedział gdzie jest jego profil z AQQ i co jest za co odpowiedzialne.

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#5 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.20, 01:03

Dałem małą poprawkę w opcji 4 celem likwidacji problemu z instalacją pluginów z jedynki.

#6 lew

lew

    "drapieżny" lew

  • Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.20, 09:13

Opcja 2: Przydała by się i to bardzo. Czasami w ramach testów np. gdy pojawia się pełno błędów trzeba usuwać po kolei wtyczki, aby dociec np. która wtyczka powoduje błąd. W takich przypadkach trzeba po prostu wchodzić ręcznie usuwając wtyczki z odpowiedniego folderu i za każdym razem włączając i wyłączając AQQ - taka opcja na pewno ułatwiła by życie.

Opcja 4: I tu również odniesienie do tego co napisałem przy opcji numer 2 - przy testach by się przydało bo szybciej by można było te wtyczki z powrotem wrzucić. Dodatkowo gdy często wychodzą poprawki wtyczek w ten sposób szybciej można było by aktualizować daną wtyczkę ;) I jeszcze jeden plus - początkujący użytkownicy mieli by ułatwioną życie z instalacją wtyczki ;)

Na te opcje zagłosowałem bo najbardziej by mi się przydały. Te dwie pozostałe mogły by się pojawić, aczkolwiek jak dla mnie jest to obojętne.
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#7 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.20, 09:20

Mi odpowiadają wszystkie opcje.
Ad 1. Najmniej potrzebne zwłaszcza gdy pojawią się pozostałe trzy ocpje. Jednak czasem coś trzeba w tym folderze zrobić lub sprawdzic i przekopywanie się przez całe drzewko aby trafić do katalogu bywa uciążliwe. Trzebaby tylko zrobić rozróżnienie na folder z pluginami w Shared i w danym profilu.
Ad 2. Tutaj chyba niewiele trzeba dopowiadać. Łatwo, szybko i przyjemnie ;-)
Ad 3. j.w.
Ad 4. Podobał mi się system z AQQ1.x i tutaj też by się przydał. Ułatwi to każdemu instalowanie wtyczek, a w przyszłości może znacznie ułątwić proces automatycznej aktualizacji. Jedynie takie samo zastrzeżenie jak w punkcie 1, wybór folderu Shared lub danego profilu.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#8 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.20, 12:54

Propozycja podobna do tej z ustawieniami kompozycji. Jak najbardziej wszystkie punkty mają u mnie skromne "tak". Wszystkie przyciski są potrzebne, i ułatwiają pracę :P.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#9 Matrix

Matrix

    Adept

  • Pomocnik
  • 367 postów

Napisano 2008.09.20, 14:24

Podobają Mi się te propozycje, ale Mnie odpowiadają opcja 1, 2, 4 bardzo ułatwi to całą pracę z wtyczkami, bez wchodzenia jak autor mówi do odpowiedniego katalogu. Co do 3 może być, ale ze względu na nowych użytkowników AQQ 2.0.

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg


#10 Jaco

Jaco

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.09.20, 17:20

Wcześniej dla podobnego pomysłu, czyli „...Kompozycji...” mówiłem stanowczo Tak.. Teraz po kolejnych propozycjach i po małym zastanowieniu obawiam się, że dla początkujących w Aqq zrobi się niezły kisiel. Oconnel cały czas broni się przed masą opcji a wy mu ciągle rzucacie kłody pod nogi he he (ja też w tym uczestniczę żeby nie było :P).

Jestem na TAK dla wszyskich opcji, bo uważam, że im więcej konfiguracji i ulepszeń tym lepiej dla Aqq (tu już mówię tylko w swoim imieniu).
Czy jednak nie widzicie, że każda propozycja utrudnia życie początkującym? Myślę, że dopóki, Oconnel nie przemyśli sprawy różnego zaawansowania użytkowników tak długo będzie się bronił przed wprowadzeniem każdej nowej propozycji. Marzy mi się uaktywnienie zaawansowanych pozycji poprzez jeden checkbox.
Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#11 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.09.21, 06:44

Duplikowanie i Usuwanie na - tak, chociaż nowi użytkownicy i tak nie będą wiedzieli do czego służy Duplikuj i kilka razy nacisną zanim zorientują się że program przestał się uruchamiać właśnie z tego powodu. Bardziej by mnie interesowała lepsza obsługa błędów pochodzących z wtyczek.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#12 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.21, 14:20

Równie dobrze może być "kopiuj wtyczkę", ale to akurat rzecz wtórna.

Wszystkie propozycje proponowane przeze mnie 19 września (4 tematy) to rzeczy, w których nie chodzi o włączanie wyłączanie jakiejśc funkcji. Moim zdaniem raczej ułatwią obsługę niż cokolwiek zagmatwają. To nie są zmiany dodające jakieś funkcjonalności tylko poprawiające przejrzystość i ułatwiają korzystanie z komunikatora.

Uważam, że kolejne testy powinny być głównie "poświęcone intuicyjności/błędów jezykowych/poprawka instalatora (więcej opcji)".

#13 Maksim

Maksim

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2008.11.03, 01:31

Zaskoczę was bo chyba jako jedyny jestem na nie.
Już uzasadniam chociaż to tylko moje osobiste odczucia.
1. Nie ponieważ i tak nie korzystam z systemowego explorera ponieważ jest to dosyć meczące. Przy operacjach na plikach używam TC i podejrzewam ze wiele innych ludzi też.
2. A co będzie jak przez przypadek usuniecie daną wtyczkę?? Albo ktoś z młodszego pokolenia się dorwie do komunikatora a ty jesteś away i nie zdążysz zablokować?? Pół biedy jak to tylko wtyczka i znasz jej nazwę to się ściągnie, gorzej jak razem z tym pójdzie config.
3. No jedyna opcja która wydaje się bez zarzutu. Jedynie jak już wspomniałem młodsze pokolenie i dużo, bardzo dużo kopi :)
4. Z uwagi że przesiadłem się z Tlena I dość dużo gmerałem w jego wtyczkach ( ze skryptowaniem włącznie) Bardzo poirytowały mnie te instalki z poprzednich wersji... Przypuśćmy ze instalujesz kilka wtyczek no np: z 10 - 13 na raz... i co teraz każdą instalować oddzielnie?? nie lepiej wrzucić do katalogu?? i już. Na szczęście WinRar sobie poradził z tymi paczkami.

Możliwe że moje uzasadnienia są mało przekonujące ale jest to tylko moje wewnętrzne odczucie.

#14 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.11.03, 12:18

@Maksim:
Ad1. Korona z głowy chyba nikomu nie spadnie jeśli raz na jakiś czas użyje systemowego eksplorera. A jeśli nie chcesz nie to używaj przycisku tylko przekopuj się przez katalogi w TC.

Ad2,3. Trochę dziwny tok rozumowania. Tak samo nie powinno być łatwej możliwości usuwania zakładek w przeglądarce, wszystkie pliki powinny być na hasło lub trzymane na DVD, bo rodzeństwo może usunąć lub zrobić dziesiątki kopii. Bez przesady... http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif Jest opcja blokowania systemu/AQQ, więc jej używaj.

Ad4. Nie da się zadowolić wszystkich. Mimo wszsytko częściej instalujemy jedną lub dwie wtyczki niż kilkanaście. Druga sprawa to taka, że głównie ma to ułatwić instalację pluginów osobom, które nie są zbyt dobre w obsłudze komputera, a takich niestety jest dość dużo.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#15 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.02.09, 00:49

Ad 1. i ad 4. można uznać za wprowadzone ;)

Reszta na trackerze. LINK




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych