Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czaty publiczne na serwerze aqq.eu


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 VPN

VPN

  Guru

 • Użytkownik
 • 6923 postów

Napisano 2009.12.19, 14:29

Temat nie jest zbyt miły, ale muszę go poruszyć, bo trzeba coś zrobić. Otóż coraz częściej docierają do mnie sygnały, że sytuacja w pokojach rozmów na serwerze aqq.eu jest zła. Zwracają się do mnie osoby urażone często wulgarnymi i obscenicznymi treściami, jakimi są częstowani na niektórych pokojach rozmów (także, a może przede wszystkim tych stałych). Były też sygnały od rodziców dzieci, którzy pytali jak odciąć im pociechom w AQQ dostęp do czatów z powodu wulgaryzmów i nierzadko treści erotycznych pojawiających się w rozmowach. Na porządku dziennym jest wyzywanie i wyrzucanie z pokojów, często bez najmniejszej przyczyny, obrażanie i wyśmiewanie się z innych. Prowodyrami są często osoby niepełnoletnie.

Tak dłużej nie może być, trzeba stworzyć jakieś reguły, bo jak widać wolna amerykanka prowadzi do takich sytuacji jak opisane wyżej. Ktoś musi kontrolować sytuację w pokojach i reagować na bieżąco. Myślę, że absolutnym minimum jest zapisywanie treści rozmów na serwerze, tak że w razie zaistnienia jakiejś nieprzyjemnej sytuacji będą dowody, na których można oprzeć dalsze działania. Może macie jeszcze jakieś pomysły?
 • ss9227 i Demonika lubią to

Tu byłem.


#2 matiss

matiss

  Expert

 • Wtyczkopisarz
 • 1166 postów

Napisano 2009.12.19, 15:10

Oczywiście jestem za, sam z czatów nie korzystam ale jeśli dochodzi do takich scen. Zresztą jakoś mnie to nie dziwi, bo jak nie ma nadzoru to, każdy się czuje swobodnie i tyle. Dziwi fakt, że takie rzeczy dzieją się na stałych pokojach, w takim wypadku wg. mnie powinno się postawić ultimatum moderatorom tych czatów, za każdy taki wyskok (udokumentowany) upomnienie, 3 upomnienia i pokój już nie jest stały. Dziwi mnie sam fakt że pokojów stałych jest multum i raczej ciężko będzie to ogarnąć, na jakiej zasadzie w ogóle tworzone są pokoje stałe, bo nie bardzo się orientuje ? Drugim krokiem, oprócz tego nadzór nad pokojami stałymi, powinno dać się kilku zaufanym osobą (myślę że osoby zajmujące się czatem aqq pomoc, można by powierzyć tą rolę) dać prawa administracyjne nad wszystkimi pokojami i dodatkowo globalne bany (czasowe, bo nie przesadzajmy z permanentnymi), oczywiście o ile takowych nie ma, bo jak mówiłem sam z czatów nie korzystam. Miło by było gdyby dla tych osób powstała jakaś strona z historią banów, aby to ułatwiło rozeznanie się w sytuacji. Wiadomo, ze za pierwszy taki wyskok wystarczyłby ban 24/48h za kolejne odpowiednio wydłużać czasy. Sam byłem administratorem na pewnym serwerze do gier, i wiem jaka czasem hołota potrafi się znaleźć w tego typu miejscach, i wiem również że tego typu bany czasowe dawały rezultaty. Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś kto nie uczy się na swoich błędach, ale dlatego właśnie powinno się wydłużać okres bana, i w końcu taki delikwent się znudzi.

Innym rozwiązaniem, które tez stosowaliśmy był skrypt wykrywający wulgaryzmy, który mógłby blokować możliwość wypowiedzi na powiedzmy 5-10 minut, będzie to na tyle upierdliwe że na pewno ograniczyło by ten proceder (oczywiście mówię tu o ograniczeniach z automatu, bo jeśli taki delikwent zostałby złapany przez administratora, który wyraźnie zauważyłby wyżej wymienione przez VPN'a zachowania jak celowe obrażanie innych, to blokada była by znacznie dłuższa i nie tylko sama blokada pisania ale i ban na wszystkie pokoje).

No mniej więcej tak bym to widział, przepraszam za chaotyczny opis ;)

#3 Pbo

Pbo

  Kierownik

 • Przyjaciel
 • 3477 postów

Napisano 2009.12.19, 16:54

Przydała by się jakaś opieka, ale i tak znając życie nie doczekamy się tego nigdy, bo na nikogo z CT nie można liczyć, olewają całą sprawę i tyle. Jeżeli chociaż jakoś dało by się wyłączyć zakładkę z czatami, to rodzice byli by spokojni o swoje pociechy, chociaż sobie teraz myślę, że można było by zablokować adres conference.aqq.eu i wtedy pokoje nie były były pobierane. I zawsze można zablokować w privacy list zapytania od "***Autoryzacja: brak***" i już nie wejdziemy do żadnego pokoju, ale to mija się z celem pierwszego posta. Tak czy siak jestem za.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#4 Silverlight

Silverlight

  Just brilliant. It's Sense.

 • Dekorator
 • 3422 postów

Napisano 2009.12.19, 17:26

Zapisywanie rozmów na serwerze? Zakładając konto na aqq.eu zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą, ale nic nie ma napisane o tym, że moje rozmowy mogą być gdziekolwiek zapisywane. Po co bawić się w jakieś zapisywania wypowiedzi? Żeby VPN policją straszył? To było by co najmniej śmieszne.

Jeśli chodzi o moje zdanie w tej kwestii, to proponuję zastosować moderowanie wszystkich pokoi rozmów przez Moderatora czatu, którym byłby "komputer". Na dokładnie tej samej zasadzie działają wszystkie, a bynajmniej większość czatów w sieci, POLCHAT chociażby. W każdym pokoju siedzi "komputer", który kontroluje treści, podawane przez Użytkowników. Naturalnie nie moderuje ich jeszcze przed ujawnieniem, a jedynie dopiero po ich ujawnieniu. Daje nam trzy ostrzeżenia, po czym wylatujemy. Następował by ban na używany w danej chwili przez takiego użytkownika identyfikator Jabber, a dobrze by było, gdyby dało by się jeszcze na adres IP. Tak, wiem, problem nie zostanie w pełni zatuszowany, jednak liczba tego typu sytuacji zapewne zmniejszy się do pewnego minimum, a przesadą jest zapisywanie rozmów.

Oprócz tego, wiem, że to nie ten temat, ale przydało by poruszyć się też kwestię nadmiaru pokoi stałych. Na serwerze śmieci dobra połowa pokoi stałych, w których nikt właściwie nie siedzi. Pokojami stałymi moim zdaniem powinien być tylko AQQ Pomoc i ewentualnie jakiś inny, ale koniecznie oficjalny pokój AQQ. Pokoje stałe w przypadku "naszego" serwera to absolutna porażka. Połowa leży bezczynnie, jak nie trzy czwarte. Poza tym, pokój AQQ Pomoc nie jest moim zdaniem dostatecznie wyróżniony. Moim zdaniem przydała by się jakaś reklama na forum w postaci na przykład odnośnika do strony AQQ Pomoc na górnej belce forum, obok Buglisty, wyróżnione na niebiesko. No co, zły pomysł?

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#5 wally_m82a1

wally_m82a1

  Bywalec

 • Użytkownik
 • 236 postów

Napisano 2009.12.19, 17:34

Osobiście uważam że takie zachowanie jest głównie domeną pokoi stałych. Byłem współwłaścicielem jednego z pokoi na którym takie sytuacje się zdarzały, a z upływem czasu coraz częściej, aż w końcu mnie to znudziło i zaprzestałem odwiedzin czatu całkowicie (teraz już ten pokój nie istnieje:p). Próbowałem tłumaczyć to że ludzie robią tak by pogadać z osobami już wcześniej poznanymi. A nie ma się ochoty ciągle odpowiadać na pytanie "jak tam?". Czemu nie założyć hasła? a no bo może nie wszyscy którzy powinni, by je otrzymali, bo akurat były nieobecne.
Faktem jest również że czasem wpada ktoś falowo spamując i dostaje bana- ale ma jeszcze w zanadrzu kilka innych kont którymi się loguje. W takiej sytuacji ktoś całkiem przypadkiem może dostać bana po prostu za bycie w nieodpowiednim miejscu.
Mając stały pokój dajesz bana i zapominasz że go dałeś, ale gdy pokój tworzy się co dzień to w pewnym momencie nudzi się już dawanie wszystkim banów i zaczynasz je dawać tylko tym którzy na prawdę na nie zasługują.

Jak temu zaradzić?
Myślałem nad wspólnym tematem na forum typu "skargi i zażalenia", ale bez udokumentowanych potwierdzeń mija się to chyba z celem.
Może chociaż jakiś ogólny regulamin,który pojawiałby się przy pierwszym odpaleniu czatu który oznajmiałby czym to się może skończyć.
Tak na prawdę to sytuacja jest beznadziejna z punktu walczenia z takim zachowaniem. Bo jedynym czego mogą się bać osoby to praktykujące to, to że ich pokój zostanie zamknięty (co de facto najbardziej martwiło mnie gdy inni właściciele tego "naszego" nadużywali swej władzy)

When dark evil strides across the land, and even noble hearts shrink in fear,
there are always warriors of pure spirit who take up the sword and stand their ground...OS: Seven x64 SP1, Aqq: najnowsze, IE: 9, Wtyczki: GG,SMS, Antyspam, Aqq Last Seen, SpellChecker, Automation Date, State Notifier, StayOnTop, TuneStatus, Korektor, czasem inne - wszystkie w miarę możliwości aktualizowane.


#6 Pisarz

Pisarz

  Rozgrzewam się

 • Użytkownik
 • 76 postów
 • MiejscowośćKarczew

Napisano 2009.12.20, 12:53

Moje zdanie na ten temat jest jednoznaczne. Co nam po zasadach, których nikt nie będzie przestrzegał? Rzecz w tym, że taka jest już młodzież (nie tylko Was ta ich głupota dobija) i nie sądzę, że dałoby się cokolwiek z tym zrobić. Różnego rodzaju media, przyczyniają się do rozprzestrzeniania głupoty i chamstwa. Bycie przestępcą jest w tych czasach czymś "fajnym". Zmiana tego w pokojach na AQQ niewiele zmieni. Sądzę, że ludzie zaczną narzekać na AQQ, kłócić się o wolność słowa itp.

Ofkorz, nie mówię "nie róbcie nic", tylko zwracam uwagę na to, że raczej niewiele to zmieni. Filmy o gangsterach, którzy klną na każdym kroku oraz nie szanują nikogo, które można znaleźć dosłownie wszędzie. Żałosne niby-śmieszne filmiki na JuTubie, również pełne chamstwa i wulgarności, denne "piosenki" o "miłości" (polegającej raczej na seksie i innych przyjemnościach cielesnych), którymi przepełniona jest kultura masowa... Przykładów jest wiele. Ludzie przyjmują tę całą papkę, którą nas na każdym kroku karmią.

Co do pokojów stałych... zdecydowanie jest ich za dużo. Wiele z nich nie ma żadnego sensu. Jestem za przeprowadzeniem czyszczenia, usunięciem niektórych. Trochę bez sensu, by dawać stały pokój każdemu człowiekowi, który chce przez chwilę być administratorem.

#7 VPN

VPN

  Guru

 • Użytkownik
 • 6923 postów

Napisano 2009.12.20, 13:26

W pokoju AQQ Pomoc na szczęście udaje się nam trzymać dyscyplinę, bo nie wyobrażam sobie pomagania w warunkach, gdy ktoś spamuje, wkleja bzdurne linki czy pisze o przepisach kulinarnych na święta. Powtarzam i zawsze powtarzał będę: dla chcącego nic trudnego. Wystarczy odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Jedno jest pewne: obecna sytuacja wymknęła się spod kontroli i nie może tak zostać. Ja np. nie potrzebuję jakiegoś bzdurnego regulaminu, żeby wiedzieć jak się zachowywać, ale niestety rzeczywistość przynosi różne niespodzianki w postaci spamerów i innego rodzaju wykolejeńców. Nie można pozwolić, żeby żyli w przeświadczeniu, że wszystko im wolno.

Tu byłem.


#8 MikeHunt

MikeHunt

  Początkujący

 • Użytkownik
 • 38 postów

Napisano 2009.12.20, 20:03

Rozwiązaniem mogą być np takie boty anty-w. Daje bany 24h-30d na wszystkie pokoje za użycie przekleństw. Dura lex, sed lex.
Kurka, szkoda że nie znam struktury czatów :D Wtedy w 2 dni byłoby po problemie.
Dołączona grafika
Nobody's perfect. My name is nobody.

#9 wally_m82a1

wally_m82a1

  Bywalec

 • Użytkownik
 • 236 postów

Napisano 2009.12.20, 20:38

MikeHunt myślę że przekleństwa to nie jest największy problem. Ludzie czasem przeklinają i tego nie zmienisz mi też się zdarza- chociaż im starszy jestem tym bardziej staram się tego nie robić. Ale jak to mówił mój wykładowca od pedagogiki "lepiej czasem przekląć niż komuś niewinnemu w mordę dać". Gorzej jeśli wulgaryzmy używane są w celu obrazy innego uczestnika, ale jak jakikolwiek automat miałby odróżnić te dwa rodzaje przekleństw.
VPN ma tutaj całkowitą rację jeżeli moderator jest osobą kompetentną nie dopuści do jakichkolwiek nadużyć.

When dark evil strides across the land, and even noble hearts shrink in fear,
there are always warriors of pure spirit who take up the sword and stand their ground...OS: Seven x64 SP1, Aqq: najnowsze, IE: 9, Wtyczki: GG,SMS, Antyspam, Aqq Last Seen, SpellChecker, Automation Date, State Notifier, StayOnTop, TuneStatus, Korektor, czasem inne - wszystkie w miarę możliwości aktualizowane.


#10 MikeHunt

MikeHunt

  Początkujący

 • Użytkownik
 • 38 postów

Napisano 2009.12.21, 00:56

Z tym że moderator (bez urazy w stosunku do tych normalnych) czasem jest zwykłym cymbałem. Taki 14 latek który się dorwał do komunikatora.
Ja najpierw ograniczyłbym liczbę pokoi. Potem można myśleć nad protekcją.

Co myślicie o ogólnym regulaminie czatÓW? Obowiązywałby wszystkie pokoje, konsekwencją łamania kick + banan :) Pomijając inne sprawy które można zrobić z pokojem/userem oczywiście.

Użytkownik MikeHunt edytował ten post 2009.12.21, 00:58

Dołączona grafika
Nobody's perfect. My name is nobody.

#11 Morpheus

Morpheus

  Weteran

 • Wtyczkopisarz
 • 712 postów

Napisano 2009.12.21, 02:04

A może zwykłe ostrzeżenie po próbie wejścia na czat, z możliwością 'Nie pytaj więcej' ?

#12 VPN

VPN

  Guru

 • Użytkownik
 • 6923 postów

Napisano 2010.01.12, 21:21

Pamiętacie poprawkę w AQQ związaną z wycinaniem spacji początkowych z tytułów pokoi? Okazuje się, że pomogła na chwilę. Użytkownicy znaleźli nowe sposoby na wypozycjonowanie swoich pokoi, niestety kosztem tych uczciwych.
Przykładowo w tej chwili pokój AQQ Pomoc znajduje się na 25 pozycji od góry z 41 pokoi stałych, a zaczyna się na pierwszą literę alfabetu! Nie uważacie, że osobnicy pozycjonujący w ten sposób pokoje powinni pożegnać się z przywilejem posiadania stałego pokoju? Najprościej byłoby "rejestrować" stały pokój pod określoną nazwą, pod groźbą usunięcia z listy w razie nieuprawnionej zmiany nazwy, albo z automatu zablokować zmiany nazwy pokoi stałych, jeśli istnieją takie możliwości techniczne. Co sądzicie? Nie będą to za duże restrykcje?

Tu byłem.


#13 Pbo

Pbo

  Kierownik

 • Przyjaciel
 • 3477 postów

Napisano 2010.01.12, 22:11

Od dawna myślę sobie czy ktoś w końcu zrobi z tym porządek i czy dalej dzieci neo będą trzymane na czatach z idiotycznymi znaczkami z przodu. To ma być komunikator dla ludzi, czy dzieci neo, bo powoli zmierza do takiego kierunku. Albo ktoś w końcu zacznie myśleć, albo komunikator straci reputację, a zarazem użytkowników, bo nie będą wiedzieli gdzie jest pokój.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#14 UsagiAddict

UsagiAddict

  J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

 • Użytkownik
 • 1175 postów
 • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.01.12, 22:16

Sortowanie powinno odbywać się według jakiś priorytetów
1) pokoje typu AQQ Pomoc na górze. nie na zmiłuj
2) pokoje z największą ilością użytkowników najwyżej
3) w przypadku takiej samej ilości userów - alfabetycznie

znaki dozwolone w nazwach pokoi: alfanumeyczne i -_ pierwszy znak to litera
to rozwiąże wszystkie problemy
 • karololszak i MikeHunt lubią to

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#15 Magnes

Magnes

  Bywalec

 • Przyjaciel
 • 110 postów

Napisano 2010.01.13, 00:34

Zapisywanie rozmów na serwerze? Zakładając konto na aqq.eu zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą, ale nic nie ma napisane o tym, że moje rozmowy mogą być gdziekolwiek zapisywane. Po co bawić się w jakieś zapisywania wypowiedzi? Żeby VPN policją straszył?


a co, masz zamiar łamać prawo (obraza, groźby karalne), że martwisz się niebieskimi? Jeśli nie to SKOŃCZ PRYWATNE WYCIECZKI

Od dawna myślę sobie czy ktoś w końcu zrobi z tym porządek i czy dalej dzieci neo będą trzymane na czatach z idiotycznymi znaczkami z przodu. To ma być komunikator dla ludzi, czy dzieci neo, bo powoli zmierza do takiego kierunku. Albo ktoś w końcu zacznie myśleć, albo komunikator straci reputację, a zarazem użytkowników, bo nie będą wiedzieli gdzie jest pokój.


reputację? Jaką reputację. AQQ raczej ma opinię tworu dla pokemonów i nic z tym nie zrobisz. Btw. Kogo jest łatwiej przyciągnąć (i jest więcej)? Pokemonów czy userów z wyższej półki? ;)

Moim zdaniem powinno się poza botami wrzucić 2-3 modów na um. zlecenie, żeby pilnowali interesu i wtedy by się to kręciło, bo doskonale wiemy, że można kogoś obrazić nie używając słów powszechnie uznawanych za wulgarne. CT forsy nie da, a za darmo nie ma komu robić. Sad, but true.
 • UsagiAddict lubi to
Możecie mi skoczyć z takim moderowaniem:
Sygnatura edytowana
Regulamin IV.1, IV.4

#16 Silverlight

Silverlight

  Just brilliant. It's Sense.

 • Dekorator
 • 3422 postów

Napisano 2010.01.13, 16:33

Dobrym pomysłem jest pomysł z moderatorami globalnymi. Dobrym pomysłem jest propozycja UsagiAddict, dotycząca nazw poszczególnych pokoi rozmów.

Teraz ja dodam coś od siebie. W grupie Pokoje stałe znajdowały by się tylko pokoje "twórcze", w sensie takie, które niosą ze sobą coś pożytecznego. AQQ Pomoc oczywiście w czołówce. Oprócz tego proponuję coś w stylu dawnego AQQ Elite, żeby mogli się tam spotykać ludzie z forum i rozmawiać o AQQ. Pozostałe pokoje nie były by w grupie obecnych Pokoi stałych. Proponuję umożliwić użytkownikom tworzenie pokoi stałych, tak jak mogą to robić użytkownicy serwera jabber.org. Nikt nie zawracał by głowy Oconnelowi, a zarządzający serwerem może postawić automat. Automat będzie usuwał pokoje stałe, w których nikogo nie było przez ostatni na przykład dzień. Automat może ustalić limit pokoi na dzień na każdy JID. Na przykład każdy będzie mógł założyć maksymalnie ileś pokoi dziennie. Jeśli coś takiego już nie istnieje, to proponuję także dać ograniczenie na ilość zakładanych JIDów na jednym IP. Proponuję wybrać moderatorów globalnych, którzy mieli by możliwość nadrzędnego moderowania pokoju, to znaczy, że mogą degradować nawet moderatorów pokoju, zamykać pokoje i tak dalej. Oczywiście moderatorzy mogą dawać także bany. Jeśli użytkownik o pewnym JIDzie będzie się zachowywał nieodpowiednio nagminnie, to otrzyma globalnego bana, czyli bana na korzystanie z czatów. Zakładanie, uczestniczenie, a nawet uniemożliwienie przeglądania listy pokoi. Taka restrykcja była by moim zdaniem najbardziej odpowiednia. Byłby w końcu porządek, a Oconnel nie musiał by łatać spraw czatów za pomocą programu.

Co o tym sądzicie?

Gdy ustali się stabilna koncepcja na to, jak chcemy zaradzić na problem czatów, odezwę się do góry i zaczniemy działać, ale w tej chwili czytając temat, to propozycje nie są jeszcze jednolite. Trzeba osiągnąć jakiś konsensus.
 • Patrik Swejzi lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#17 UsagiAddict

UsagiAddict

  J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

 • Użytkownik
 • 1175 postów
 • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.01.13, 17:51

AQQ Elite, żeby mogli się tam spotykać ludzie z forum i rozmawiać o AQQ

już widzę AQQ Elite Team aka "pOkLikAsh". od gadania o AQQ jest forum / blip / JID / konferencje / shoutbox. nie chaty.
Usuwanie pokoi stałych.. ale chyba z definicji mają być stałe ergo istnieć cały czas, nawet gdy są puste?
Tworzenie pokoi - jeden użytkownik (nie jid, IP!) może być moderatorem/adminem w maksymalnie 2 chatach. W innym wypadku mogłoby dojść do przekrętów typu: jeden user zakłada chata (i już więcej nie może założyć) przyjmuje drugiego usera na właściciela chatu) a potem się chatu zrzeka. i znów może tworzyć kolejny pokój itd. w końcu jeden user będzie mógł być adminem kilkunastu pokoi.
bez botów lokalnych, bot globalny.
pokoje stałe - max 5-10 pozycji. powinny być bardziej `elitarne` niż gdyby miało być ich 20-30 po 1 bocie w środku
 • MikeHunt lubi to

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#18 Silverlight

Silverlight

  Just brilliant. It's Sense.

 • Dekorator
 • 3422 postów

Napisano 2010.01.14, 16:56

A może wprowadzić w AQQ ograniczenie, co do długości wysyłanej wiadomości na czatach? Tyle znaków, ile AQQ jest w stanie odebrać i wyświetlić w czasie 0,1 sekundy. Bez zawiechy. Wtedy nie było by na czatach długich wiadomości, wieszających AQQ. Jeśli nie moderator globalny, to bot globalny, wnoszący cenzurę słowną, a także "emotkową". Cenzura emotkowa polegała by na tym, że AQQ blokowało by wyświetlanie tych zboczonych emotek WWW. I wywalić z AQQ funkcję wyrzucania i banowania bez powodu. Trzeba było by zawsze podawać powód wyrzucenia lub zbanowania. Nie wiem sam, jakie rozwiązania były by najlepsze. Żeby potem nie było, że na czatach będzie taki rygor, że aż się pisać nie będzie ludziom chciało, bo czaty w pewnym sensie służą do luźnej rozmowy, a że wielu ludzi, jak widać, słowo "luźno" rozumieją w stopniu bardzo szerokim, to nic na to nie poradzimy innego, jak ban na całe czaty i już.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#19 UsagiAddict

UsagiAddict

  J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

 • Użytkownik
 • 1175 postów
 • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.01.14, 17:23

AQQ blokowało by wyświetlanie tych zboczonych emotek WWW

niby jak?
to moderatorzy powinni chodzić i tropić takie ikonki, oflagować je jako 18+ czy coś; część czatów powinna mieć dopisek (18+) i jedynie tam można będzie takiego czegoś używać.

Wątpię jednak, czy ktoś by się skusił zrobić coś takiego; szkoda wysiłku i czasu. od tego są moderatorzy lokalni, którzy delikwenta szybko doprowadzą do porządku.

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#20 VPN

VPN

  Guru

 • Użytkownik
 • 6923 postów

Napisano 2010.01.14, 18:20

I wywalić z AQQ funkcję wyrzucania i banowania bez powodu. Trzeba było by zawsze podawać powód wyrzucenia lub zbanowania.

A można wpisywać powód: Armin vel. Silver vel. Consumer vel. Wyrocznia? Doprawdy jesteś ostatnią osobą, która powinna wypowiadać się na ten temat...
MGEdit: Ale Panowie! Merytoryczne argumenty, nie prywatne wybiegi. I druga strona lepiej niech nie próbuje odpowiadać. To jest ostatnie ostrzeżenie dla wszystkich!!!

Sprawa emotek WWW jest prosta - nie ma porządnego człowieka administrującego www.aqq.eu - nie ma respektowania zasad emotek WWW. O czym my mówimy! Od ponad 2 lat użytkownicy czekają na modernizację panelu emotek WWW !!

Użytkownik Magnes edytował ten post 2010.01.15, 11:56
Prywatne wybiegi

Tu byłem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych