Skocz do zawartości


Zdjęcie

Text Formatter


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arthemis

Arthemis

    Rozgrzewam się

  • Wtyczkopisarz
  • 53 postów

Napisano 2009.12.25, 14:55

Text Formatter 1.0.2.0


Dołączona grafika


Data wysłania: 28.10.2012
Data aktualizacji: 28.10.2012

Wtyczka pisana dla grupy znajomych, którym "tęskno" za niektórymi opcjami z "jedynego słusznego komunikatora" Dołączona grafika Mam nadzieję, że się komuś przyda. Dołączona grafika

Co potrafi wtyczka?
-> pogrubienie
-> kursywa
-> podkreślenie
-> przekreślenie
-> kolorki
-> wybór czcionki
-> wybór rozmiaru czcionki
-> zamiana zaznaczonego tekstu na małe/duże litery

UWAGA ! Tekst jest formatowany po stronie klienta, a więc aby wyświetlało formatowanie należy mieć zainstalowaną i uruchomioną wtyczkę. Dołączona grafika


Zmiany w Text Formatter 1.0.2.0
  • Możliwość opuszczenia panelu ustawień poprzez naciśnięcie klawisza ESCAPE
  • Automatyczne wyjście z panelu ustawień bo zastosowaniu zmian
  • Błędy powiązane z wykorzystaniem menu kontekstowego
  • Błędy odczytu pliku konfiguracyjnego

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik Arthemis edytował ten post 2012.10.28, 21:34


#2 AdamiXuS

AdamiXuS

    Rozgrzewam się

  • Wtyczkopisarz
  • 96 postów

Napisano 2009.12.25, 14:59

Niestety, źle skompilowane (Nieobsługiwany format paczki) - brak biblioteki BORLNDMM.DLL

Konfiguracja AQQ:

Spoiler


#3 Arthemis

Arthemis

    Rozgrzewam się

  • Wtyczkopisarz
  • 53 postów

Napisano 2009.12.25, 15:06

Link w pierwszym poście zaktualizowany.
Jak zwykle zapomniałem odhaczyć "Dynamic RTL" ;/
Powinno już działać

#4 saviola

saviola

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 2009.12.25, 15:10

No ładnie, tylko dałbym jedną ikonkę z opcjami Formattera, bo tak nieżle szerokie okno rozmowy musi być.
Spoiler

#5 Arthemis

Arthemis

    Rozgrzewam się

  • Wtyczkopisarz
  • 53 postów

Napisano 2009.12.25, 15:12

Okno rozmowy na minimalnej szerokości mieści wszystkie ikonki ;) jeszcze zostaje miejsce na jedną ;)

Aczkolwiek może i zmienię na jedną ikonkę na toolbarze i dodam skróty klawiaturowe (w wolnym czasie ;) )

#6 saviola

saviola

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 2009.12.25, 15:15

No przy standardowych ikonkach może mieści.

EDIT.
Ehh, nie wiem ale przy "kolorze" i " "pogrubieniu" ten sam tag mi wstawia.
W ogole teraz te odnośniki się powaliły, raz naciskają kolor, mam podkreślenie, wlacze nastepna zakladke, mam co innego.

Użytkownik saviola edytował ten post 2009.12.25, 15:21

Spoiler

#7 SaperR

SaperR

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 116 postów
  • MiejscowośćMiędzychód

Napisano 2009.12.25, 15:22

Jak dla mnie, to paleta kolorów jest za duża.
Reszta jest OK :)

#8 Colo

Colo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 243 postów

Napisano 2009.12.25, 15:28

Musze przyznać, iż ciekawą wtyczkę wykonałeś. :P

Tylko mam jedno pytanie. Działa ona tylko AQQ -> AQQ czy także AQQ -> Gadu Gadu?

Użytkownik Colo edytował ten post 2009.12.25, 15:29

Betatesty AQQ;
OS: Windows 7 Home Premium x64, IE8 (default: Opera 11);
Wtyczki: AntiSwap, C******czki V2, InvShow, Korektor, MsgNotifier, TabKit, GGNetwork;
Kompozycja: AQQ 7 New;

#9 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2009.12.25, 15:38

Wtyczka mnie się przyda :) Tylko proponowałbym dać w ustawieniach możliwość wyłącznienia przycisków w oknie rozmowy. Mam ich tam już sporo więc dodatkowe 4 nie są mi potrzebne.

No i nie za bardzo podoba mi się to:

-> jeśli wtyczka wykryje, że wiadomość jest wysyłana do innego zasobu niż AQQ - usuwa formatowanie tekstu

Niestety póki co nie mam pomysłu jak to inaczej rozwiązać. Jak na coś wpadne to napiszę ;)

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#10 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.12.25, 15:44

Brawo, kolejna wtyczka, której funkcjonalność powinno zapewniać AQQ w standardzie jako opcja wbudowana. Co prawda mi się nie bardzo przyda, ale fajnie, gdyby obsługiwała też natywne formatowanie w sieci GG.

Tu byłem.


#11 Arthemis

Arthemis

    Rozgrzewam się

  • Wtyczkopisarz
  • 53 postów

Napisano 2009.12.25, 16:09

@Saviola << błąd naprawiony. Teraz przyciski wywołują odpowiednie tagi.

@wu112 << opcje tego typu pojawią się dopiero kiedy będą działały skróty klawiszowe - aktualnie bez przycisków na toolbarze nic wtyka nie zdziała.

@VPN << nie jestem pewien czy w ogóle istnieje taka możliwość. Nie wiem czy ggnet.dll rozpoznaje informacje o kolorach przesyłane przez serwer gada. Zobaczę czy uda się coś wykombinować ;)

Paleta kolorów rzeczywiście trochę duża. Najprawdopodobniej paleta ta zostanie zmieniona na jaką bardziej user-friendly.

#12 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2009.12.25, 16:36

-> jeśli wtyczka wykryje, że wiadomość jest wysyłana do innego zasobu niż AQQ - usuwa formatowanie tekstu

Czemu tak zrobiłeś? To jak nazwę sobie zasób "Dom" a gdzie indziej będę używać "Praca" to już wtyczka działać nie będzie. Ojj nie ładnie :(

kolejna wtyczka, której funkcjonalność powinno zapewniać AQQ w standardzie jako opcja wbudowana.

A Ty już nie przesadzaj... Wszystko byś chciał do rdzenia AQQ pakować. Toster i mikrofalówkę Oconnel też ma dodać?

@Arthemis dodasz inne znaczniki BBCode? :) Tzn przekreślenie, tworzenie listy, rozmiar czcionki i cytowanie? :P
  • MiikeS lubi to

#13 Arthemis

Arthemis

    Rozgrzewam się

  • Wtyczkopisarz
  • 53 postów

Napisano 2009.12.25, 16:55

Inne znaczniki bbCode ? W sumie czemu nie :)

Jeśli chodzi o wysyłanie sformatowanych wiadomości do sieci gg to raczej nie ma szans - transport okraja przesyłane dane ze wszystkiego i pozostawia jedynie czysty tekst, obrazy itp. (chyba że coś przeoczyłem)

#14 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2009.12.25, 17:09

aktualnie bez przycisków na toolbarze nic wtyka nie zdziała.

A samo wpisanie tagów nie sformatuje nam tekstu? Naprawdę te przyciski muszą być widoczne? :(

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#15 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.12.25, 18:10

Myślę, że co do wysyłania sformtowanego tekstu do innych komunikatorów (nie obsługujących bbCode) również miałoby sens ... Jeżeli ktoś nie korzysta z AQQ z tą wtyczką, a zdarzyło mu się napisać kilka postów na forum to raczej na pewno orientuje się, to znaczy
[b]tekst[/b]
...

279.gif


#16 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.12.25, 22:38

Dla mnie zbędny bajer i od takich rzeczy z daleka się trzymam, już nie mówiąc o wbudowaniu tego do AQQ. Ale skoro zrobiłeś formatowanie tekstu, to też powinno być powiększanie, indeksy, punktowanie, numerowanie itd. chociaż można było by to wrzucić do trybu zaawansowanego, który włączało by się przez ustawienia wtyczki.
Z resztą co z osobami, które nie mają wtyczki, a osoba która ją ma, wyśle jej sformatowaną wiadomość?

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#17 SaperR

SaperR

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 116 postów
  • MiejscowośćMiędzychód

Napisano 2009.12.25, 22:45

@Pbo:

UWAGA ! Tekst jest formatowany po stronie klienta, a więc aby wyświetlało formatowanie należy mieć zainstalowaną i uruchomioną wtyczkę.



#18 Arthemis

Arthemis

    Rozgrzewam się

  • Wtyczkopisarz
  • 53 postów

Napisano 2009.12.25, 23:00

A samo wpisanie tagów nie sformatuje nam tekstu? Naprawdę te przyciski muszą być widoczne? :(

Fakt - wpisywać tagi można ręcznie. Panel opcji pojawi się napewno ale nie jestem w stanie określić terminu.


Myślę, że co do wysyłania sformtowanego tekstu do innych komunikatorów (nie obsługujących bbCode) również miałoby sens ... Jeżeli ktoś nie korzysta z AQQ z tą wtyczką, a zdarzyło mu się napisać kilka postów na forum to raczej na pewno orientuje się, to znaczy

[b]tekst[/b]
...

Więc zrobię opcję dodatkową w panelu ustawień - będzie można wybrać czy i kiedy ma usuwać formatowanie.


Z resztą co z osobami, które nie mają wtyczki, a osoba która ją ma, wyśle jej sformatowaną wiadomość?

Opcji formatowania pojawi się więcej.
Osobom, które wtyczki nie mają wyświetli się wszystko jako zwykły tekst.

#19 Dito.

Dito.

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 2009.12.26, 23:13

Ciekawa wtyczka. Ale oprócz tego moim zdaniem, przydatne by były takie opcje jak np. tworzenie listy czy coś. Bez żadnych tagów bbcode, tylko po prostu aby sama formatowała:
1.
2.
3.
4.

itd :)
 
 

 

 

 


#20 bartek-525

bartek-525

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 273 postów

Napisano 2009.12.27, 19:46

Bardzo dobra wtyczka, formatowanie działa też w archiwum, a myślałem że z tym będzie problem. Da się coś zrobić z trybem kopiowania? Albo żeby usuwał formatowanie albo żeby też formatował (nie wiem czy tam zwykłe TMemo nie jest). Przydałoby się okienko z opcjami jakie przyciski na pasku i może z tym formatowaniem w trybie kopiowania (o ile to w ogóle do zrobienia).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych