Skocz do zawartości


Zdjęcie

Antyspam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.18, 15:08

Bardzo dobra wtyczka. Co prawda od czasu do czasu pokazują sie błędy, ale rzekomo (jak pisano wyzej) to wina AQQ :P. Dla wielu znajomych to bedzie moment, żeby przejść na AQQ. Naprawde dzieki :D
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#42 kkrzysiek85

kkrzysiek85

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 2008.09.18, 17:35

Świetna wtyczka. Dzięki Dibo

#43 kuhar

kuhar

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 2008.09.18, 19:04

ja bym chicał zgłosić iż dotarła do mnie wiadomość reklamująca jakąś ruską stronę od numeru którego nie mam na liście, a według logu wtyczka o hasło nie poprosiła....niemiło ;(
AQQ - zawsze najnowsze ;) ; kompozycja - Light sky; wtyczki - standardowe + Blocker + AQQ Last Seen + Responder + AQQrestarter + Makra; IE8 ; Win 7 x86 Dołączona grafika

#44 Villentre

Villentre

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 2008.09.18, 19:10

A to nie było od transportu ICQ? Bo na tam często mi takie coś przychodziło...

Natomiast ja dostałem wiadomość (spam) od kogoś z gg - też brak logu ;(

#45 Dibo

Dibo

    Bywalec

  • Wtyczkopisarz
  • 202 postów

Napisano 2008.09.18, 20:35

ja bym chicał zgłosić iż dotarła do mnie wiadomość reklamująca jakąś ruską stronę od numeru którego nie mam na liście, a według logu wtyczka o hasło nie poprosiła....niemiło ;(

GG?

A to nie było od transportu ICQ? Bo na tam często mi takie coś przychodziło...

Natomiast ja dostałem wiadomość (spam) od kogoś z gg - też brak logu ;(


hmm, to dziwne. A czy to nie było przypadkiem tak, że weszliście w ustawienia wtyczki aby np. obejrzeć logi, wcisneliście "Zapisz" a na liście kont zamiast numeru GG był wasz opis? Niestety, wtyczka ten opis zapisuje jako identyfikator sieci w ustawieniach i porównuje go do numerów piszących kontaktów spoza listy ;) . Nic innego w chwili obecnej nie przychodzi mi do głowy a widze że Villentre miałeś właśnie problemy z tymi opisami. Z tego co wiem problem znika jak usunie się opis z GG. Póki co nic więcej nie mogę zrobić, czekam na odpowiedź Oconnela w tej sprawie.

#46 Gość_JakLeci.pl_*

Gość_JakLeci.pl_*
  • Gość

Napisano 2008.09.18, 21:01

Coś Ci pokaże Dibo

[19:16:13 2008-09-18]: (111337@plugin.gg.aqq.eu): lol
[19:16:13 2008-09-18]: (Ja): [bot]: Witaj
Ponieważ nie mam Cie na liście kontaktów wymagane jest abyś podał/a hasło. Hasło: witam
Czyli, wpisz hasło i kliknij ENTER !

[19:17:31 2008-09-18]: (111337@plugin.gg.aqq.eu): witam
[19:17:31 2008-09-18]: (Ja): [bot]: Hasło zostało dobrze wpisane, teraz możesz zacząć rozmowę z Dawidem B*** (Mario)

[19:19:29 2008-09-18]: (111337@plugin.gg.aqq.eu): a moze by tak inaczej a nie od razu co chcesz
[19:19:29 2008-09-18]: (Ja): [bot]: Witaj
Ponieważ nie mam Cie na liście kontaktów wymagane jest abyś podał/a hasło. Hasło: witam
Czyli, wpisz hasło i kliknij ENTER !

[19:19:49 2008-09-18]: (111337@plugin.gg.aqq.eu): noo
[19:19:49 2008-09-18]: (Ja): [bot]: Witaj
Ponieważ nie mam Cie na liście kontaktów wymagane jest abyś podał/a hasło. Hasło: witam
Czyli, wpisz hasło i kliknij ENTER !

[19:19:57 2008-09-18]: (111337@plugin.gg.aqq.eu): nie wysylaj mi tych gowien ;/
[19:19:57 2008-09-18]: (Ja): [bot]: Witaj
Ponieważ nie mam Cie na liście kontaktów wymagane jest abyś podał/a hasło. Hasło: witam
Czyli, wpisz hasło i kliknij ENTER !


Od tego zaczęła się rozmowa. Moja sugestia jest taka aby w logu nie pokazywało się że bot dalej odpowiada bo to nie prawda, log w momencie wpisania odpowiedniego hasła dostępu powinien zatrzymać się z zapisywaniem.


Najnowsza wersja AQQ + AntySpam, Blocker, GG Network, SpellChecker :)

#47 Villentre

Villentre

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 2008.09.18, 22:13

Dibo - racja to wina tego opisu - już mam ustawione ok ;]

JakLeci - Ja mam raport dobry - ktoś: "coś" bot "podaj hasło" ktoś "hasło" bot "ok, możesz pisać" koniec logu

#48 Dibo

Dibo

    Bywalec

  • Wtyczkopisarz
  • 202 postów

Napisano 2008.09.18, 22:23

Antyspam 1.0.2

No i kolejne poprawki, mam nadzieje że ostatnie, potem dodam jakieś nowe funkcje... może ;)

[|] Poprawiono obsługe wiadomości pochodzących z sieci jabber
[+] Dodano możliwość logowania zdarzeń wtyczki do pliku (dla wykrycia ewentualnych błędów). Póki co wtyczka rejestruje kilka istotnych zdarzeń tylko podczas odbierania wiadomości. Powinno wystarczyć.

Drobna uwaga. W trakcie testów zauważyłem, że AQQ traktuje obserwatorów jako kontakty przynależące do naszej listy kontaktów. Tak więc jak w AQQ dostaniemy od kogoś prośbe o subskrybcje naszego statusu i wciśniemy OK, to Antyspam przepuści wiadomość od takiego kontaktu. Obecnie nie znalazłem sposobu na rozróżnienie obserwatorów od zwykłych kontaktów. Jeszcze skonsultuje się z Oconnelem w tej sprawie

Pobierz:
Antyspam 1.0.2

@JakLeci.pl
[19:17:31 2008-09-18]: (111337@plugin.gg.aqq.eu): witam
[19:17:31 2008-09-18]: (Ja): [bot]: Hasło zostało dobrze wpisane, teraz możesz zacząć rozmowę z Dawidem B*** (Mario)

[19:19:29 2008-09-18]: (111337@plugin.gg.aqq.eu): a moze by tak inaczej a nie od razu co chcesz
[19:19:29 2008-09-18]: (Ja): [bot]: Witaj
Ponieważ nie mam Cie na liście kontaktów wymagane jest abyś podał/a hasło. Hasło: witam
Czyli, wpisz hasło i kliknij ENTER !
Pomiędzy poprawnie wpisanym hasłem a kolejnym botem jest 2 minutowy odstęp. Na pewno w tym czasie nie resetowałeś AQQ (wtedy czyści się lista autoryzowanych kontaktów) lub ręcznie nie usunąłeś autoryzacji kontaktu we wtyczce? Wtedy ta osoba musi ponownie wpisać hasło a widać że tego nie zrobiła dlatego za każdym razem dostawała bota. Bo coś nie chce mi się wierzyć. Patrze na fragment kodu 10 minut i nie ma bata żeby wtyczka wysłała bot i wrzuciła go do loga dla autoryzowanego kontaktu.

#49 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2008.09.18, 22:42

Dibo brakuje najważniejszej rzeczy - to jak ma działać wtyczka jeżeli jesteśmy niewidoczni! Tym sposobem łatwo ktoś może zobaczyć czy się ukrywamy http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif Dodaj jakąś opcję, że np jak jesteśmy niewidoczni to wtyczka ma przepuszczać normalnie wiadomości bądź je odrzucać - zależy jak ustawimy ;)

#50 Dibo

Dibo

    Bywalec

  • Wtyczkopisarz
  • 202 postów

Napisano 2008.09.18, 22:49

Na razie chciałem jak najszybciej poprawić znalezione błędy. Przed nami weekend więc na pewno coś sie wymyśli ;)

#51 Gość_JakLeci.pl_*

Gość_JakLeci.pl_*
  • Gość

Napisano 2008.09.19, 11:38

Pomiędzy poprawnie wpisanym hasłem a kolejnym botem jest 2 minutowy odstęp. Na pewno w tym czasie nie resetowałeś AQQ (wtedy czyści się lista autoryzowanych kontaktów) lub ręcznie nie usunąłeś autoryzacji kontaktu we wtyczce? Wtedy ta osoba musi ponownie wpisać hasło a widać że tego nie zrobiła dlatego za każdym razem dostawała bota. Bo coś nie chce mi się wierzyć. Patrze na fragment kodu 10 minut i nie ma bata żeby wtyczka wysłała bot i wrzuciła go do loga dla autoryzowanego kontaktu.


Ja zrobiłem tak...
Daje wtyczkę, włączam AQQ, pisze do mnie jakaś osoba. Wchodzę w ustawienia wtyczki (chciałem zobaczyć ile razy ten ktoś nie wpisał hasła) i widzę taki log jak podałem wyżej. Usunąłem natychmiast log i autoryzacje dla tej osoby (czy jak ktoś już do mnie dobrze wpisze hasło to mam zostawić tę osobę na liście autoryzowanych czy nie ?). Od tego jak ta osoba napisała do mnie WITAM (czyli połączyła się ze mną a nie botem) widziałem wszystkie wiadomości a ona już nie widziała bota (bo wpisała dobre hasło). Tylko w logu pisze że niby bot ciągle wysyłaj jej wiadomość co jest nieprawdą.


Edit
... ech te czytanie z zrozumieniem. Po problemie... bo usunąłem tą osobę z listy autoryzowanych a powinna ona tam zostać...
dzięki za wytłumaczenie i przepraszam za kłopot.

#52 Dibo

Dibo

    Bywalec

  • Wtyczkopisarz
  • 202 postów

Napisano 2008.09.19, 11:55

Dobra, no to wszystko jasne. Postaram się nieco jaśniej wytłumaczyć kwestie autoryzowanych osób. Autoryzowane osoby są to takie, które poprawnie wpisały hasło i pojawiają się właśnie na tej liście autoryzowanych i to tylko na czas uruchomionego AQQ. Po restarcie lista jest czyszczona i takie osoby ponownie dostają bota. A po co jest cofanie autoryzacji? Znam wiele osób które w ogóle nie wyłączają komputera, nawet komunikatora gdy wychodzą. Stąd możliwość ręcznego cofnięcia autoryzacji w przypadku gdy uznamy że skończyliśmy rozmowę z danym kontaktem (spoza listy) i przy ponownej wiadomości powinien ponownie wpisać hasło. Nie należy traktować listy autoryzowanych jako dodatkowej listy kontaktów i nie proście mnie o możliwość autoryzacji kontaktu na stałe. To od was zależy jak ważny jest dla was kontakt, jeżeli chcecie zawsze dostawać od danego kontaktu wiadomości to po prostu dodajcie go do listy kontaktów :P . W weekend naskrobie jakiegoś helpa podobnie jak w przypadku Blockera.

#53 Gość_JakLeci.pl_*

Gość_JakLeci.pl_*
  • Gość

Napisano 2008.09.19, 12:07

Ja mam jeszcze pytanko.

Czy jest jakieś ograniczenie dotyczące ilości "Enterów" i znaków czy nie?

Bo przy wtyczce responder to jest różnie dlatego chciałem się upewnić jak jest w AntySpam :)


Edit
Nie myślałeś aby połączyć Blockera z AntySpamem ? Fajnie by było mieć dwie najpotrzebniejsze opcje w jednym miejscu.

#54 Dibo

Dibo

    Bywalec

  • Wtyczkopisarz
  • 202 postów

Napisano 2008.09.19, 12:19

Ja mam jeszcze pytanko.

Czy jest jakieś ograniczenie dotyczące ilości "Enterów" i znaków czy nie?

Bo przy wtyczce responder to jest różnie dlatego chciałem się upewnić jak jest w AntySpam :)

Nie ma ograniczeń we wtyczce, zapisuje ona treść botów do zwykłego pliku tekstowego. Jedynie AQQ może mieć jakieś ograniczenia co do długości wiadomości (chyba 2000 znaków), ale jak to się przekroczy to AQQ chyba dzieli wiadomość i wysyła w kawałkach.

Nie myślałeś aby połączyć Blockera z AntySpamem ? Fajnie by było mieć dwie najpotrzebniejsze opcje w jednym miejscu.

Myślałem, ale również nie każdy chce mieć wszystko ;) . Między innymi dlatego stworzyłem tą wtyczkę bo w Responderze było dla mnie za dużo opcji z których nie korzystałem.

#55 Gość_JakLeci.pl_*

Gość_JakLeci.pl_*
  • Gość

Napisano 2008.09.19, 12:31

Racja, Responder mia łza dużo opcji troszkę.

Ale mógłbyś zrobić dwie wersje. AntySpam z Blockerem oraz osobno te wtyczki :P

Dobra ja już nie marudzę i nie zawracam Ci pupci :P

#56 bartek46op

bartek46op

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 2008.09.19, 16:01

A nie dało by się wprowadzić jakiegoś filtra który by filtrował łańcuszki od osób z listy kontaktów? ;/

#57 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.19, 16:03

To może napisz, jak sobie wyobrażasz taki filtr i na co konkretnie miałby reagować...
Jakoś tego nie widzę.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#58 lew

lew

    "drapieżny" lew

  • Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.19, 16:21

A nie dało by się wprowadzić jakiegoś filtra który by filtrował łańcuszki od osób z listy kontaktów?

Takie coś przecież nie jest wykonalne. Dlaczego? Bo na co to by miało reagować tak jak zapytał lsr? Na długość tekstu? Długi tekst to nie zawsze łańcuszek. Ilość emotek? ilość emotek to nie zawsze łańcuszek (choć po emotkach raczej też by się takiego czegoś nie dało zrobić).
A jak Cię wkurzają łańcuszki ( nie tylko Ciebie ;) ) to po prostu powiedz, że dostawać ich nie chcesz. Nie poskutkuje to zablokuj kontakt i będziesz miał spokój.
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#59 Gość_JakLeci.pl_*

Gość_JakLeci.pl_*
  • Gość

Napisano 2008.09.19, 16:23

Zrobienie takiej wtyczki jest niemożliwe :P

Chyba że... będzie wtyczka która zablokuje to co wpiszemy do niej.

Np: wpisze regułę "mama ma *" to będzie blokowało wszystko co będzie zaczynało się na "mama ma"

Takim sposobem my będziemy decydować co usunąć a co nie :)

#60 bartek46op

bartek46op

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 2008.09.19, 16:41

No to mialo by być na zasadzie reguł definiowanych przez użytkownika np. "Już dziś staniesz się... *"
* - mógłby zastępować dowolny ciąg znaków.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych