Skocz do zawartości

Zdjęcie

[odrzucono] Brak konieczności posiadania IE

• Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ankieta na wtyczkę ignorowania IE (36 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz pomysł na taką wtyczkę?

1. Tak (18 głosów [50.00%])

Procent z głosów: 50.00%

2. Nie (18 głosów [50.00%])

Procent z głosów: 50.00%

Głosuj

#1 lukasamd

lukasamd

Początkujący

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 2010.01.17, 13:29

Witam,
chciałbym zaproponować stworzenie wtyczki, dzięki której nie byłoby komunikatu o braku internet explorera jeżeli nie mamy go w zmodyfikowanym xp / viście lub wyłączyliśmy go w sevenie.
Wiem o problemach, które mogą się pojawić po jego wyłączeniu, lecz mimo to chciałbym móc wyłączyć IE - mam swoje powody np. bezpieczeństwo komputera z którego korzysta kilku niedoświadczonych użytkowników. Uważam więc, że taki wybór w formie wtyczki byłby dobrym rozwiązaniem.
  • pakeroso lubi to

#2 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.01.17, 19:24

nie ma nawet takiej możliwości.
a nawet jeśli by była, to wtyczka ważyła by kilkadziesiąt megabajtów (bądź nawet więcej).

przyznawać się, który moderator zatwierdził ten temat? :P

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika

#3 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.01.17, 19:30

Było, było, było. Kto zatwierdza takie buble-duble?

Tu byłem.

#4 festina2

festina2

Bywalec

• Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 2010.01.17, 19:34

Ale czemu nie ma takiej możliwości? I czemu taka wtyczka miałaby zajmować aż tyle mega?
Mnie by coś takiego bardzo odpowiadało, bo w swoim windows 7 mam domyślnie wyłączonego explorera i bardzo denerwuje mnie to, że za każdym uruchomieniem AQQ muszę klikać żeby zamknąć takie powiadomienie. Dodam także, że nie mam przez to najmniejszych problemów z działaniem AQQ.
  • Silverlight lubi to
BETA TESTY AQQ:
AQQ 2.4: zawsze najnowsza wersja OS: Windows 7 Home Premium (x64) Przeglądarka: Internet Explorer 8 (8.0.7600.16385), (domyślnie Firefox 14.0.1) Kompozycja: PixelPerfect v3.0.1 Wtyczki: standardowe + Aktualizator + VNotify + FixUpdater + InvShow + Inwigilator + Past and Send + WrzutaPlayer + SkypeCore + LoginsTune Inne: Kaspersky Internet Security 12.0.0.374

#5 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.01.17, 20:35

@festina2
Podejrzewam że Usagi po prostu źle przeczytał, swoją drogą temat jest po prostu źle nazwany i w pierwszej chwili tez myślałem że chodzi o działanie bez silnika a nie o samo powiadomienie. A ja popieram zdanie Oc które kiedyś postawił na ten temat, nie to ma denerwować, chcesz żeby aqq działało w pełni, miej w pełni funkcjonalne IE. Potem sporo domorosłych ynformatyków będzie próbowało wmówić że jakiś błąd to błąd aqq, a nie wynikający z tego że ma nie kompletne ie. Bo ściągnął magiczna wtyczkę która sprawiła że komunikat przestał wyskakiwać ergo nie ma żadnych błędów z tym związanych (oczywiście pewnie w opisie wtyczki było by o tym napisane, ale wspomniane przeze mnie osoby raczej by tego opisu nie przeczytały).

Swoją drogą mam IE od lat na komputerze z którego korzysta kilka niedoświadczonych osób, i jakoś ustawienie innej domyślnej przeglądarki + usunięcie skrótów do ie, i żadnych zagrożeń ze strony ie nie zauważyłem. Więc samo istnienie tej przeglądarki na komputerze imho nie jest wcale taką puszka pandory ;)
  • MiikeS lubi to

#6 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.01.17, 22:46

fakt, pierwszy akapit kłoci się logicznie z drugim

lecz mimo to chciałbym móc wyłączyć IE

no cóż, mój .. błąd

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika

#7 Laston

Laston

Weteran

• Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2010.01.17, 23:18

Wystarczy przecież usunąć IE z pulpitu i z menu start. Niedoświadczeni użytkownicy nie znajdą go. Więc w czym problem?

#8 pakeroso

pakeroso

Bywalec

• Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 2010.01.17, 23:51

No dobra, ale trzymajcie się tematu - autora nie interesuje usuwanie skrótów i inne takie, a usunięcie informacji o braku IE.

Ja jestem na tak, bo dlaczego użytkownik musi wciąż oglądać ten komunikat przy starcie AQQ, skoro jest zadowolony z tego jak działa bez IE ??

Ogólnie sądzę, że demokracja jest tak daleko posunięta, że nikt nie powinien za mnie decydować w jaki sposób chce używać komunikatora i jakie okienko ma mi wyskakiwać na moim komputerze :P
  • pietreXtreme lubi to
Dołączona grafika

#9 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.01.18, 00:33

Już kiedy czytałem tytuł tej propozycji, z moich ust, a właściwie rąk, automatycznie wypłynęło słowo "popieram".

Od czasu wprowadzenia tego komunikatu jestem dość podenerwowany, bo mimo, że IE sobie wyłączyłem i mimo komunikatu o braku IE, AQQ radzi sobie u mnie bardzo dobrze. Widocznie mam dobrze przystosowaną kompozycję, bo w niektórych, co już zgłaszałem kiedyś, awatary się powiększają na całą szerokość okna. Jeśli Oconnel nie chce dawać możliwości wyłączenia tego komunikatu z jego poziomu, niech umożliwi to w Zaawansowanych Ustawieniach AQQ. Myślę, że coś takiego było by sprawiedliwym rozwiązaniem.

Jedno tylko ale - to nie ma być wtyczka.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#10 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.01.18, 00:37

A nie prościej byłoby poprawić wadliwe kompozycje i dać możliwości zaznaczenia ptaszkiem opcji Nie pokazuj więcej tego komunikatu w oknie z ostrzeżeniem?

Tu byłem.

#11 lukasamd

lukasamd

Początkujący

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 2010.01.18, 06:54

Właśnie o rozwiązania tego typu mi chodzi: KOMPROMIS.
Rozumiem, że dla większości użytkowników domyślnie wyłączenie takiego ostrzeżenia = problemy, ale są tacy, którzy naprawdę sobie poradzą, więc w opcji lub wtyczce powinno to być :)

#12 Laston

Laston

Weteran

• Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2010.01.18, 20:24

Ktoś sobie wyłączy ten komunikat a po jakimś czasie okaże się (nawet poprzez rozwój programu), że jednak brak IE w systemie będzie wywoływać jakiś błąd i szukaj wiatru w polu. Ja jestem zdecydowanie na nie, czemuś ten komunikat ma służyć.
  • matiss lubi to

#13 cptiv

cptiv

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 2010.01.19, 11:36

Jestem na nie, bo co przeszkadza Ci że nie możesz mieć zainstalowanego i aktualnego IE, a korzystać z innej przeglądarki która będzie domyślną (w takim przypadku nie spotkasz się z IE a komunikat zniknie)?

#14 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2010.01.19, 13:28

Wiem o problemach, które mogą się pojawić po jego wyłączeniu, lecz mimo to chciałbym móc wyłączyć IE - mam swoje powody np. bezpieczeństwo komputera z którego korzysta kilku niedoświadczonych użytkowników.

No właśnie, tak szczerze mówiąc zgodzę się z powyższą wypowiedzią. Skoro niedoświadczeni użytkownicy się nie znają na komputera, to się nie dorwą do IE, tylko będą korzystać z domyślnej przeglądarki. Skróty do IE można zawsze usunąć, więc nie wiem w czym problem.
  • matiss lubi to

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#15 Majin

Majin

Początkujący

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2010.01.30, 19:10

Jak najbardziej za, o ile siedzi się na windows 7. odinstalowanie internet explorera w Windows 7 jest (przynajmniej teoretycznie?) bezbolesne dla programów korzystających z jego engine-u. w win xp/vista taki komunikat jest przydatny(tam wszystko się wykrzacza po odinstalowaniu ie...) natomiast w win7: tylko denerwuje. mam win7, ie mam odinstalowanego, a jakoś nie zauważyłem żadnych baboli w aqq. żeby można ten komunikat PRZYNAJMNIEJ w siódemce wyłączyć...?
http://lifehacker.co...-explorer-kinda (english is easy! english is cool: po polsku mi się nie chciało szukać. :blush: )

#16 theez

theez

Początkujący

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2010.03.02, 22:49

Też byłbym za możliwością wyłączenia tego okienka, aktualnie nie ma IE na windows'a 7 więc nie mogę się pozbyć tego komunikatu w żaden sposób.

#17 Majin

Majin

Początkujący

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2010.03.09, 18:26

w najnowszej aktualizacji Windows7 MS w końcu dodał okno wyboru przeglądarki jaka ma być zainstalowana na systemie(bo komisja europejska się o to czepiała, wiadomo: monopol i te sprawy...) i już NIE MA konieczności instalacji internet explorera więc wypierniczenie tego okienka podczas uruchamiania AQQ tym bardziej ma sens(jeszcze się UE dopierniczy że AQQ pomaga Micro$oftowi zdobyć rynek przeglądarek... :)). A ja osobiście nie lubię być zmuszany do instalacji badziewia którego mieć nie chcę i nie muszę.

DO SOMETHING WITH IT PEOPLE!!
...please?
  • AK-47 lubi to

#18 lukasamd

lukasamd

Początkujący

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 2010.03.09, 18:30

Właśnie - biblioteki i tak w systemie siedzą, więc w czym problem?
Są komunikatory, np. WTW, które również używają elementów IE, a jakoś po jego wyłączeniu żadnych problemów nie ma.
  • AK-47 lubi to

#19 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.03.09, 19:03

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia Wyroczni, który wymusił na Autorze dodanie tego komunikatu, bo źle wyświetlały się awatary na jakiejś jego kompozycji, gdy użytkownik nie miał włączonego IE w Windows 7. I tak zostało.

PS. Dlaczego ten temat jest w dziale Wtyczki!?

Tu byłem.

#20 Czajo

Czajo

Redaktor Strefy AQQ

• Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2010.03.09, 19:07

powiem wam, że i mi na xpeku też wyskoczyła ta aktualizacja, że okienko wyboru przeglądarki. Swoją drogą ciekawe jak to rozwiążą z Windows Update. Mnie tam nie przeszkadza coś co jest a czego nie używam. Krzyczycie, ze AQQ jest fe, bo korzysta z kontrolek IE. A swego czasu każdy kto chciał zainstalować gimpa to musiał instalować biblioteki GTK+. Normalny user się z tym pogodzi, że musi zainstalować coś co nie jest mu potrzebne, by mieć coś co jest mu potrzebne.

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych