Skocz do zawartości


Zdjęcie

facebook


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 jacoSZEF

jacoSZEF

    Adept

  • Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2010.01.31, 00:58

facebook 1.0


Dołączona grafika


Data wysłania: 29.10.2012
Data aktualizacji: 29.10.2012

Kompozycja inspirowana portalem społecznościowym facebook. Nie ma co się dużo rozpisywać. Niebieska kompozycja z rozpoznawalną "eFką" w tle. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu nie tylko użytkownikom facebooka ale wszystkim. Zachęcam do pobierania i użytkowania czekam na opinie i propozycje dotyczące dalszego rozwoju kompozycji.

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik jacoSZEF edytował ten post 2012.10.29, 22:29


#2 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.01.31, 01:07

Świetna kompozycja, lecz mam kilka zastrzeżeń:

1. Ikonki "Kontakty", "SMS", "WapSter", "Czaty" są jakby 'nie z tej parafii' i jakoś tak ze sobą nie współgrają, a ludziki z "Czatów" są tacy 'wyszczupleni' :D

2. Dolna belka (tam gdzie jest TLS, ikonka głośnika i Wapstery) tak jakoś odznacza się od reszty...

3. Czcionka w chmurce (np. że dodatek został zainstalowany) jest jakaś taka rozmazana...

4. Po najechaniu na zakładkę w oknie rozmowy, pojawia nam się nie-pasujący do niczego pomarańczowy - można to zmienić, czy tak ma być? :)

Other than that, it's perfect! :)

Użytkownik karololszak edytował ten post 2010.01.31, 01:09


#3 rysi3k

rysi3k

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 379 postów

Napisano 2010.01.31, 01:19

Mniam :)
Już instaluję
Super :)

Darmo-Darmo.pl - mnóstwo rzeczy za darmo! Spolszczenia.com.pl - Największa baza spolszczeń! XLTeam.pl - XLTeam::Our World


AQQ zawsze najnowszy build @ Windows 7 + IE8, wtyczki: Standardowe + inne :P

#4 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2010.01.31, 01:20

Kompozycja fantastyczna! Przesliczny niebieski (taki dziewczyny lubia) :* Juz instaluje na kazdym koncie. Cud miod malina.
5/5 :)
  • jacoSZEF lubi to

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#5 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.01.31, 01:22

O, piekna kompozycja wyszła :) Uwielbiam właśnie takie - skromne, minimalistyczne, bez zbędnej przesady i gradientów. Oczy się cieszą :)
Bardzo ładnie się prezentuje niebieski; nie razi, tekst jest wyrazisty i nie kłuje w oczy.
Jedyna wada to ikonki GG z kompozycji Black Magic, ikonki Jabberowe zaś są cudne ;]
Też taki niesmaczek wywołuje ikonka z prezentami wapstera, za ładnie się prezentuje :P

Generalnie: klimatyczna, przejrzysta, 9,5/10 :) Facebooka nie założyłem, ale będę się zastanawiał

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#6 Ice_men

Ice_men

    Początkujący

  • Przyjaciel
  • 43 postów

Napisano 2010.01.31, 01:27

Kompozycja super taka ... super no ;)
Akurat jestem na etapie expienia w "Mafia Wars" na facebooku takze dobrze ze AQQ bedzie mi przypominalo o Facebooku
Kolor Niebieski uspokaja takze kompozycja jest ZALECANA i nie trzeba sie konsultowac z lekarzem lub farmaceuta aby ja zainstalowac :D
Kompozycja zagosci u mnie napewno

OS: Windows 8 |  IE10 x2oumu.png: zawsze najnowsza Beta | Kompozycja: Black Aero!
banner.gif


#7 zynio73

zynio73

    Weteran

  • Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 2010.01.31, 01:27

Wow super kompozycja , nie będę się rozpisywał bo jest wyśmienita i zabieram się za nią :P

Spoiler

#8 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2010.01.31, 01:52

Hymm, kompozycja przypomina mi fejsbuka, a tak szczerze mówiąc nic nadzwyczajnego, ale fejsbuk taki już jest, ale na prawdę dobrze go odwzorowałeś, chociaż jako tła brakuje mi gdzie nigdzie białego koloru, poza tym, nieźle.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#9 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2010.01.31, 08:47

Kompozycja jest nieco chaotyczna moim zdaniem. Jako minimalista, lubię uproszczone do maksimum kompozycje, a tutaj jest troszkę za dużo wszystkiego.

+ PLUSY:

+ kolorystyka (lubię błękit, niebieski, etc.)
+ ikony sieciowe Jabbera (jakoś tak mi się spodobało to "f")
+ ikony menu w oknie głównym

- MINUSY:

- avatary na liście kontaktów
- avatary w oknie rozmowy
- troszkę zbyt duże przeładowanie kompozycji

Ocena: 6/10.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#10 jelen-1991

jelen-1991

    Adept

  • Użytkownik
  • 344 postów

Napisano 2010.01.31, 11:10

Dla mnie OK :) Zostaje z nią na jakiś pewnie dłuższy czas :)
Dołączona grafika
| AQQ: najnowsze | Kompozycja: Dark7 | Wtyczki: AQQ Network, AQQ SMS, Contact, GG Network, Antyspam, AQQ Radio, AQQ Contact State, HistoryLock, Korektor, Pogoda, Przypominajka, SecureInTray, SpellChecker, StayOnTop,AQQ TV|

#11 jacoSZEF

jacoSZEF

    Adept

  • Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2010.01.31, 13:43

1. Ikonki "Kontakty", "SMS", "WapSter", "Czaty" są jakby 'nie z tej parafii' i jakoś tak ze sobą nie współgrają, a ludziki z "Czatów" są tacy 'wyszczupleni' :D

To ikony z facebooka. Są jak najbardziej parafialne. Uszczupleni czatownicy pod patronatem ministerstwa zdrowia w celu walki z otyłością wśród młodzieży ;)

2. Dolna belka (tam gdzie jest TLS, ikonka głośnika i Wapstery) tak jakoś odznacza się od reszty...

Odznacza? Tło listy kontaktów jest w tej barwie.

3. Czcionka w chmurce (np. że dodatek został zainstalowany) jest jakaś taka rozmazana...

Przyjrzę się temu.

4. Po najechaniu na zakładkę w oknie rozmowy, pojawia nam się nie-pasujący do niczego pomarańczowy - można to zmienić, czy tak ma być? :)

To moja radosna twórczość by wyróżnić to jakoś. Wybrałem pomarańczkę bo nie gryzie się za bardzo.

Jedyna wada to ikonki GG z kompozycji Black Magic, ikonki Jabberowe zaś są cudne ;]

Może w przyszłości pokuszę się o własne ikony gg ale te sprawują się całkiem ok moim zdaniem.

Też taki niesmaczek wywołuje ikonka z prezentami wapstera, za ładnie się prezentuje :P

Wybacz, że stworzyłem ładną kompozycję ;)

chociaż jako tła brakuje mi gdzie nigdzie białego koloru, poza tym, nieźle.

Biały mi się nie wkomponował. Pomysł z białym kolorkiem mi nie wyszedł ;)

- avatary na liście kontaktów
- avatary w oknie rozmowy

Można je wyłączyć w programie więc nie widzę problemu ;)
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#12 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.01.31, 14:26

Co mi jeszcze do głowy przyszło, po dalszym jej użytkowaniu:

5. Tło zaznaczonego kontaktu ma 'takie coś' u góry - niebieski pasek -> nie sądzisz, że lepiej by było jakby był bardziej 'wygradientowany'? :)

6. Trochę powiązane z 2. -> może zamienić kolory tła dwóch ostatnich belek w oknie kontaktów, tak żeby się to bardziej komponowało z listą? (i przy okazji, byłaby kolejność taka jak w oknie rozmowy)

7. Fajnie by było, jakby powstała kompozycja Facebook Inverse -> zamieniona kolorami, czyli wszelkie tła białe/jasno-kremowe a napisy niebieskie :)

#13 svistu

svistu

    Adept

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2010.03.08, 23:59

Dołączona grafika

Błąd z opisem w nagłówku - opis nie łamie się

Windows 7 HP x64
IE8
AQQ 2.2.0.21
"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#14 Magnes

Magnes

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 110 postów

Napisano 2010.03.09, 18:11

ładna i ciekawa kompozycja, ale żeby było zgodnie z fb to chyba tła powinny być białe ;) Przynajmniej mój facebook tak wygląda, może nie znalazłem w ustawieniach wyglądu pr0_blue ;)
Możecie mi skoczyć z takim moderowaniem:
Sygnatura edytowana
Regulamin IV.1, IV.4

#15 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.03.09, 20:40

Ja również tak sądzę jak Ty Magnes, i też bym wolał coś z białym tłem i niebieskimi literami, nawet to zaproponowałem:

7. Fajnie by było, jakby powstała kompozycja Facebook Inverse -> zamieniona kolorami, czyli wszelkie tła białe/jasno-kremowe a napisy niebieskie :)

:-D

Teraz tylko czekać na jacoSZEF'a (JacuSs'ia), czy zrobi taką czy nie (prosimy! :))

Użytkownik karololszak edytował ten post 2010.03.09, 20:40

  • Silverlight i nihuyah lubią to

#16 nihuyah

nihuyah

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2010.03.12, 18:45

Dołączam się do w.w. prośby :)

#17 jacoSZEF

jacoSZEF

    Adept

  • Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2010.07.02, 19:34

Co do wersji, o której wspominacie z białym tłem to... a kurde pomyślę coś na czasie ale póki co nie widzi mi się to. Pierwotne założenie było z białym tłem i poszło do kosza na rzecz tego projektu. Teraz pierwsza publiczna wersja z menu kontekstowym.
Ujawnia ona błąd z niewyrównywaniem ikon do prawej mimo przycisków wyrównanych przez topright. Można to obejść w inny sposób ale jest to ewidentny błąd i czekam na OC by to zgłosić. Kolejna wersja w zależności od opinii OC będzie albo z dobrze ustawionymi ikonami albo będzie zrobiona na około.
Dodatkowo pojawiło się jeszcze kilka poprawek. Na koniec pragnę podziękować Silverowi za patent z ukryciem górnego toolbara gdy tłem jest grafika. Sam bym to odkrył pewnie za jakieś dwa tygodnie po licznych próbach, a dzięki niemu już teraz mogę puścić pierwszą wersję.

facebook v1.100702.3
Download
Pobierajcie, oceniajcie i czekajcie na kolejną wersję.

Użytkownik jacoSZEF edytował ten post 2010.07.02, 19:35

  • Silverlight lubi to
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#18 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.07.02, 19:47

Facebook od samego początku mi się podobał, testowałem jeszcze przed wydaniem wersji oficjalnej. Wychwalam w niej wszystko, prócz dość specyficznego stylu zaznaczenia kontaktu. To jedyna rzecz, która w tej kompozycji mi się nie podoba :) Ale jak to jacoSZEF lubi zaskakiwać, w każdej Jego kompozycji znajdzie się coś "niestandardowego" ;P

A co do tego ukrywania menu i toolbara przy włączonych stylach obramowania okien to nie tyle problem stanowiło tło, co ta literka f ;)

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2010.07.02, 19:48

  • jacoSZEF lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#19 zynio73

zynio73

    Weteran

  • Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 2010.07.02, 20:45

Mi się nie podoba to i zrypałeś na maxa w tym momencie i zobacz jak zlewa się wersja AQQ ledwo co ją widać :mad:

Dołączona grafika

...a wogóle co to za kratki i po co są :/

Dołączona grafika

Użytkownik zynio73 edytował ten post 2010.07.02, 21:11

Spoiler

#20 Paulos

Paulos

    Bywalec

  • Dekorator
  • 190 postów

Napisano 2010.07.02, 20:59

@up
Nie jego wina tylko systemu obramowania, zresztą jacoSZEF pisał o tym...
  • Silverlight lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych