Skocz do zawartości

Zdjęcie

[odrzucono] Demotywatory

• Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Demotywatory (65 użytkowników oddało głos)

Popierasz?

1. tak (30 głosów [46.15%])

Procent z głosów: 46.15%

2. nie (28 głosów [43.08%])

Procent z głosów: 43.08%

3. nie mam zdania (7 głosów [10.77%])

Procent z głosów: 10.77%

Głosuj

#1 bartias

bartias

Początkujący

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2010.02.01, 12:26

Witam

W związku z obecną popularnością serwisu demotywatory.pl uważam, że bardzo przydatna byłaby wtyczka, umożliwiająca wyświetlanie obrazków z tego serwera w oknie rozmowy - tak jak to jest z filmikami wrzuty czy YouTube. To znacznie ułatwi komunikację - nie musi się za każdym razem otwierać nowa karta, razem z całą stroną, po to tylko by obejrzeć mały obrazek:)

Pozdrawiam
  • UsagiAddict lubi to

#2 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.02.01, 14:28

dlatego wysyła się link do obrazka a nie do strony : )

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika

#3 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.02.01, 18:58

@Usagi
Fakt ale wtyczka to raczej masa roboty nie będzie a fajni by było, jestem na tak :)
  • bartias lubi to

#4 bartias

bartias

Początkujący

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2010.02.01, 19:02

Hm, nie bardzo odpowiadam za to, co dostanę w linku - a wielu ludzi korzysta z opcji "kopiuj adres odnośnika" i przez to powstają takie linki

http://demotywatory....lasnej-wartosci

Nie jest to może odnośnik do całej strony, ale i tak się w okienku nie wyświetli. A poza tym - linki zakończone na *.jpg też dostaję w formie tekstowej, a nie obrazka - to normalne?
  • pakeroso lubi to

#5 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2010.02.01, 21:57

To powiedz im zeby wysylali ci obrazki a nie strone. Co oni niepowazni sa? A co do adresu to roznie. Zalezy od kompozycji. W wiekszosci jest to tekst z mozliwoscia "otworz URL" a w niektorych to sa obrazki.

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.

#6 GuardianCoyote

GuardianCoyote

Bywalec

• Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 2010.02.01, 21:57

Fuj! Tylko nie to! Dopiero co dodałem tą stronę do zablokowanych- polskie demotywatory nie mają stylu. Jeszcze brakuje mi ich we wtyczkach do AQQ. Jestem na nie nie nie xD
  • UsagiAddict, Xadib i Lynn lubią to

" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

-W.Suworow

#7 bartias

bartias

Początkujący

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2010.02.01, 22:08

To powiedz im zeby wysylali ci obrazki a nie strone. Co oni niepowazni sa? A co do adresu to roznie. Zalezy od kompozycji. W wiekszosci jest to tekst z mozliwoscia "otworz URL" a w niektorych to sa obrazki.

Człowieku - nie zawraca się kijem Wisły - nie będę zmieniać zwyczajów wszystkich ludzi, z którym się kontaktuję. A poza tym - zwykłe linki zakończone na *.jpg się otwierają jako strona....

#8 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2010.02.01, 22:18

No i tak powinny sie otwierac. Przynajmniej mnie sie tak zawsze otwieraly.
  • wujekskubi lubi to

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.

#9 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.02.01, 22:19

@bartias: a widziałeś pole "Załącznik: "? ... Pojawia się, jak dostaniesz link... Przykład, jak dostaniesz link z youtube (załączniki, to linki do filmików/obrazków (także .jpg), które można wyświetlić w AQQ)
Dołączona grafika
Wystarczy kliknąć na napis za słowem Załącznik: , aby wysunął się panel i abyśmy mogli zobaczyć obrazek/filmik

@Lynn: nie wprowadzaj w błąd.. Masz poradę, jak wyświetlać obrazki w oknie rozmowy wyżej :P

Użytkownik karololszak edytował ten post 2010.02.01, 22:22

#10 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.02.01, 22:23

A może korzystasz z jakiejś starej kompozycji, która po prostu nie wspiera JESZCZE załączników?

@Lynn: Używaj w swoich wypocinach polskich znaków diakrytycznych, grzecznie proszę ;)
  • wujekskubi, pakeroso i Xadib lubią to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#11 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2010.02.01, 22:25

Nie wprowadzam w blad.

Użytkownik Lynn edytował ten post 2010.02.19, 22:59

#12 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.02.01, 22:28

Akurat to z otwieraniem malutkich miniaturek obrazków, będących załącznikami, to błąd AQQ, zgłoszony na Buglistę już dość dawno. W AQQ 2.2 zapewne go nie będzie jeszcze, bo powstał dużo później, niż AQQ 2.0.7.10.

@Lynn: Czy Ty nie masz aby polskiej klawiatury gdzieś pod ręką? :/

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#13 GuardianCoyote

GuardianCoyote

Bywalec

• Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 2010.02.02, 15:11

Sama propozycja takiej wtyczki jest domotywująca.
  • MysteR lubi to

" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

-W.Suworow

#14 festina2

festina2

Bywalec

• Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 2010.02.02, 15:34

GuardianCoyote, a co Ci się niby nie podoba w takiej wtyczce? Nie chcesz to nie zainstalujesz, nikt Cię do tego nie zmusza i nikt tu nie pisze o wbudowaniu tego w sam komunikator, więc w ogóle nie rozumiem Twojej argumentacji. Im więcej wtyczek tym lepiej. Uważam, że taka wtyczka przyda się bardzo wielu osobom, w tym także mnie, dlatego głosuję na tak.

Użytkownik festina2 edytował ten post 2010.02.02, 15:35

• karololszak i bartias lubią to
BETA TESTY AQQ:
AQQ 2.4: zawsze najnowsza wersja OS: Windows 7 Home Premium (x64) Przeglądarka: Internet Explorer 8 (8.0.7600.16385), (domyślnie Firefox 14.0.1) Kompozycja: PixelPerfect v3.0.1 Wtyczki: standardowe + Aktualizator + VNotify + FixUpdater + InvShow + Inwigilator + Past and Send + WrzutaPlayer + SkypeCore + LoginsTune Inne: Kaspersky Internet Security 12.0.0.374

#15 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.02.02, 15:53

Dokładnie tez tego nie rozumiem burzy się jakby co najmniej nakaz eksmisji dostał :P To jest wtyczka, nie chcesz demtów to nie instaluj wtyczki i tyle.
  • festina2 i bartias lubią to

#16 bartias

bartias

Początkujący

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2010.02.02, 16:26

No to też właśnie - wielu ludzi ogląda demotywatory, a póki co, ciężko zrobić to w oknie AQQ - mi również załączniki otwierają się jako bardzo malutkie obrazki, a link typu "kopiuj adres odnośnika" (http://demotywatory.pl/865782/FACHOWCY) w ogóle się nie odtwarza.

Nie znam się na tym, ale nie sądzę by była to trudna do zorganizowania wtyczka - na pewno prostsza niż ta z youtube.

Niestety, nie rozumiem osób głosujących na NIE - nie chcesz wtyczki, to nie wchodzisz na stronę Aqq, nie ściągasz jej i nie instalujesz. A jeśli "nie daj Boże" cieszyła by się ogromną popularnością i została by dołączona do Aqq, to prawdopodobnie - wyłączasz ją w opcjach. Albo zamykasz oczy, gdy widzisz demotywatora, bo one są fee...

Chyba każda wtyczka jest przydatna, zwłaszcza, że jeśli Tobie (w sensie komukolwiek) się nie podoba - to nie instalujesz. A o popularności demotywatorów świadczy wiele rzeczy - choćby ilość odwiedzeń strony.

BTW, nowopowstający komunikator mytribe stara się w ogóle zinterować z demotywatorami :P (proszę tylko nie mówić, że z tego powodu jest na pewno do niczego, i w ogóle dla dzieci neostrady)
  • festina2 lubi to

#17 GuardianCoyote

GuardianCoyote

Bywalec

• Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 2010.02.02, 16:38

Skoro nie rozumiesz osób głosujących na NIE to po cholere dajesz to w ankiecie? Uważam, że jest zbędna i tyle.
  • Beherit i UsagiAddict lubią to

-W.Suworow

#18 klinacz

klinacz

Początkujący

• Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 2010.02.02, 17:18

Niestety, nie rozumiem osób głosujących na NIE - nie chcesz wtyczki, to nie wchodzisz na stronę Aqq, nie ściągasz jej i nie instalujesz. A jeśli "nie daj Boże" cieszyła by się ogromną popularnością i została by dołączona do Aqq, to prawdopodobnie - wyłączasz ją w opcjach. Albo zamykasz oczy, gdy widzisz demotywatora, bo one są fee...

Haha, dobry ubaw, każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie pozytywne jak i negatywne, a po tym poście stwierdzam, że tylko pozytywne oceny chciałbyś, sam nie chcesz negatywnych komentarzy i nie rozumiesz osób, które głosują na nie, a sam dajesz taką opcję w ankiecie, przecież po co taka opcja jak ktoś będzie ją chciał to zagłosuje na tak a jak nie będzie chciał to nie zagłosuje, takie wnioski wysnuwam z Twojej wypowiedzi.

Głosuję na tak, bo każda wtyczka się przyda zawsze dla kogoś.
  • GuardianCoyote i pakeroso lubią to
Dołączona grafika

#19 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2010.02.02, 17:30

mi również załączniki otwierają się jako bardzo malutkie obrazki, a link typu "kopiuj adres odnośnika" (http://demotywatory.pl/865782/FACHOWCY) w ogóle się nie odtwarza.

Fakt, błąd załączników istnieje ale to nie oznacza, że jest to bardziej kłopotliwe niż otwieranie przeglądarki. (wystarczy pokazać, schować i znowu pokazać załącznik i będzie wszystko w porządku).

Nie znam się na tym, ale nie sądzę by była to trudna do zorganizowania wtyczka - na pewno prostsza niż ta z youtube.

Nie ma żadnej wtyczki do obsługi YouTube - jest to funkcjonalność w samym AQQ. Właśnie nie znasz się... Demotywatory.pl nie mają żadnego API co równa się obciążeniem sieci bo trzeba by było ściągać cały HTML i odpowiednio parsować.

Niestety, nie rozumiem osób głosujących na NIE - nie chcesz wtyczki, to nie wchodzisz na stronę Aqq, nie ściągasz jej i nie instalujesz.

Ale tu głosujemy czy warto taką wtyczkę napisać. Nikt nie poświęci czasu by napisać coś co zadowoli parę osób i nawet autorowi nie przyniesie żadnej funkcjonalności. Czy wtyczka powstanie czy nie zależy głównie od naszej (osób piszących wtyczki) dobrej woli.

BTW, nowopowstający komunikator mytribe stara się w ogóle zinterować z demotywatorami :P

A ekspres do kawy też będzie?

Reasumując: nie wiem jak inni ale ja bym się nie podjął napisania takiej wtyczki. Co to za trudność kliknąć w link i przejrzeć go w przeglądarce WWW. Za dużo straconego czasu, za mało osób co by chciało taką wtyczkę, głupie podejście autora propozycji czyli znikome szanse, że ktoś w ogóle tego się podejmie ;)

#20 bartias

bartias

Początkujący

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2010.02.02, 18:38

nie rozumiesz osób, które głosują na nie, a sam dajesz taką opcję w ankiecie, przecież po co taka opcja jak ktoś będzie ją chciał to zagłosuje na tak a jak nie będzie chciał to nie zagłosuje, takie wnioski wysnuwam z Twojej wypowiedzi.

Głosuję na tak, bo każda wtyczka się przyda zawsze dla kogoś.

W regulaminie jest napisane, że posty mają być zakładane jako ankiety - ja bym nie dawał w ankiecie opcji prostej odpowiedzi NIE bez uzasadnienia, tylko jeśli już to ze dwa warianty odpowiedzi NIE - "nie, bo w ogóle nie korzystam z demotywatorów" i "nie, bo wolę sobie za każdym razem uruchamiać przeglądarkę".

Na sprawach technicznych się nie znam, nie interesują mnie - jeśli to zbyt trudne do napisania - trudno, świat się nie zawali.

Reasumując: nie wiem jak inni ale ja bym się nie podjął napisania takiej wtyczki. Co to za trudność kliknąć w link i przejrzeć go w przeglądarce WWW. Za dużo straconego czasu, za mało osób co by chciało taką wtyczkę, głupie podejście autora propozycji czyli znikome szanse, że ktoś w ogóle tego się podejmie

Po pierwsze - co za trudność klinkąć w link i obejrzeć filmik w przeglądarce? No, najwyraźniej jakaś jest, skoro ktoś pofatygował się i napisał wtyczkę która sprawia, że to nie jest konieczne. (Btw, mi Twój sposób na błąd załącznika niestety nie pomaga, a szkoda)

Głupie podejście autora propozycji? O co Ci właściwie człowieku chodzi? Daruj sobie takie komentarze.

Podsumowując - ankieta to kiepski pomysł, jako że nie podaje uzasadnienia odpowiedzi. Podkreślam, że TO NIE JA podawałem tę opcję odpowiedzi. Opcji "nie mam zdania" też bym nie umieszczał - jak ktoś nie ma zdania to nie głosuje, czyż nie?

Jak już mówiłem - wtyczka była by prawdopodobnie przydatna dla osób, które korzystają z tego serwisu. Z tego co widzę w odpowiedziach na ten temat - Usagi i Lynn skupili się raczej na tym, że trzeba pouczać "ten niepoważny świat", żeby wysyłali bezpośrednie linki do obrazków.
Guardian jest przeciwnikiem tworzenia wtyczki, bo polskie demotywatory nie mają stylu, nie to co zagraniczne. (Czyżbyś miał podejście, że wszystko co popularne "nie ma stylu"? Znam demotywatory, nie tylko polskie, od paru lat, i wiem, że zagraniczne wcale dużo lepsze nie są, stylu więcej nie mają. Chociaż oczywiście, w polskich demotach trzeba umieć odłowić perełkę wśród mułu)

Także, jak widać, dyskusja trochę nie na temat, bo albo wypowiadają się przeciwnicy całej idei demotywatorów, albo rozmowa się toczy na temat sposobu wyświetlania obrazków.

I jeszcze raz - nie rozumiem osób głosujących na NIE, ale nie dlatego , że dlatego, że nie chcę negatywnych komentarzy, tylko dlatego, że nie ma podanego uzasadnienia - jakby jakiś powód był, to bym na pewno zrozumiał.
  • matiss lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych