Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co chcesz zmienić/dodać w Bugliście?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.02.02, 21:23

// Nie było mnie trochę, sorry za późną reakcję

Przykłady? Dobra:

Awatary w sieci GG: zarzucony dubel, zgłoszenie odrzucone... potem dostałem 'zrypkę' od OC, i musiałem się wytłumaczyć

AQQ--ikonki--kompozycje -> nie znajomość sytuacji wcześniejszej, itd. itd.

Stan rozmowy Aktywny przy wiadomości Offline -> zarzucenie dubla, złe sklasyfikowanie błędu jako błąd serwera, proszenie o uzupełnienie zgłoszenia gdy są wszystkie wymagane informacje (było wszystko + screen)
__
A to tylko moje zgłoszenia, zapewniam, że znajdzie się sporo więcej...

Użytkownik karololszak edytował ten post 2010.02.02, 21:30

• Loosa lubi to
Projekt w jakim biorę udział:
RemoteCamp.com - track your remote employees work

#22 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.02.02, 21:47

Awatary w sieci GG - ja tu nie widzę nic strasznego. Każdy ma prawo się pomylić, a jak widać natychmiast po wyprowadzeniu mnie z błędu przywróciłem zgłoszenie. Sam też wiesz, że było niezłe zamieszanie z tymi awatarami.

AQQ--ikonki--kompozycje - chyba mam prawo dopytać skoro nie jestem pewny treści zgłoszenia? Przy setkach zgłoszeń mogę nie kojarzyć wszystkich, albo nie od razu załapać jaki był zamysł zgłaszającego. Zawsze staram się wyjaśnić wątpliwości, ale nie w celu pognębienia zgłaszającego.

Stan rozmowy Aktywny przy wiadomości Offline - okazało się, że zgłoszony błąd nie dotyczył serwera aqq.eu tylko samego AQQ, dlatego podjąłem taką a nie inną decyzję. Kategoria została zweryfikowana.

We wszystkich 3 przytoczonych przykładach zgłoszenia zostały zatwierdzone, a moje początkowe wątpliwości czy pomyłki wyjaśnione, więc nie widzę tu podstaw do oskarżania mnie o zaniedbania czy poważne błędy. Staram się wykonywać to zadanie najlepiej jak umiem, a nikt nie jest doskonały.

Na koniec dodam: nie przypominam sobie, żebym od początku mojej działalności na Bugliście dostał jakiś poważny ochrzan od Autora, więc chyba nie jest tak źle, czyż nie?
  • Silverlight lubi to

Tu byłem.

#23 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.02.02, 23:54

3. Weryfikowanie typu błędu, i wybieranie wymaganych informacji (np., gdy błąd występuje w Konsoli XML, wystarczy sam ScreenShot i treść z Konsoli XML (no i wersja AQQ, chociaż powinno się wziąć pod uwagę, iż jeśli user zadał sobie trud odnalezienia Forum AQQ, Buglisty i odważył się napisać temat, to wie chyba jaka jest najnowsza wersja AQQ, bo jest trochę obyty w sprawach, nie mówiąc już o 'rasowych testerach'...), System, IE, Kompozycja w takim przypadku są zupełnie zbędne

4. Modyfikacja ogłoszenia Occonel'a względem pkt. 3ciego

Powiedzcie co zmienić, a zrobię to.

5. Dodanie linku do www.AQQ-Pomoc.info na forum (tak jak na forum testowym mieliśmy link do forum 'zwykłego', pomiędzy działami itd.), i objaśnienie, że tam znajdują się informacje o AQQ, jak zgłaszać błędy itp.

To nie jest najlepszy pomysł.

6. Dodanie ogłoszenia Oconnel'a na stronę Buglisty, a także podczas pisania nowego zgłoszenia

Jeszcze nie teraz. Takie coś ma zostać dodane w IP.Tracker 1.4.0, który aktualnie jest pisany.

7. Odebranie grupie AQQ Pomoc (dodałbym też inne, jak np. Dekoratorów i Wtyczkopisarzy, ale to nie ten temat...) możliwości edycji posta bez informacji o edycji (podczas dyskusji, zmieniają argumenty...) - tyczy się także normalnego forum, nie tylko buglisty

To już sugestia do lsr'a.

3. Do zarządzania buglistą można by dołączyć drugą osobę, chociażby w funkcji doradczej, o jakimś doświadczeniu programistycznym. Dlaczego? Nie ma dwóch takich samych błędów. Niektóre to po prostu błędy programowe, w związku z czym można spokojnie pominąć konfigurację, o czym osoba zajmująca się programowaniem będzie na 100% wiedziała. To ułatwi Tobie, VPN, pracę i powinno pozytywnie wpłynąć na zarządzanie buglistą.

Już dawno to sugerowałem. VPN nie zgadza się, bo miał by bałagan w bugliście. Moim zdanie to jest jak z programowaniem samego AQQ. Wystarczy chcieć, a praca zespołowa może być łatwa i dawać wymierne efekty.

Co do drugiej kwestii tu poruszanej, grupy AQQ Pomoc.
Moim zdaniem, grupa AQQ Pomoc powinna być rozdzielona na 2 sekcje - zajmującą się pomocą w pokoju, i zajmującą się pomocą na forum. Jak doskonale wiemy, nie wszyscy członkowie tej grupy biorą udział w życiu forum. Niektórzy wręcz praktycznie nie udzielają się na forum. Spośród członków tej grupy, na forum pomagają tylko 2, w związku z czym przydałoby się jakoś trochę to rozruszać. Natomiast na forum jest kilku użytkowników, którzy w dziale pomocy technicznej udzielają pomocy często i rzeczowo, natomiast nie udzielają się w pokoju. Osoby te mogłyby dołączyć do grupy, wiadomo by było, kto potrafi dobrze doradzić i kto zna się na rzeczy.
Ewentualnie, pozostaje utworzenie drugiej grupy, na podobnych zasadach, zajmującej się wyłącznie pomocą w ramach forum.

Gdyby to ode mnie zależało, zlikwidowałbym całkowicie tę grupę. Niczego konkretnego nie reprezentuje.

SzczuplyNH fakt, do dopracowania. Ktoś już mi podsunął sugestię, żeby każde zgłoszenie posiadało tagi, które ułatwiałyby wyszukiwanie. Trzeba pomęczyć Wareczka...

Na to się nigdy nie zgodzę. Jak już coś, można zrobić dodatkowe kategorie dla zatwierdzonych zgłoszeń. Rozmawiałem już dość poważnie o tym z Oconnelem i niestety, ale nie zgodził się.

wu112 ja po prostu chcę uniknąć nieporozumień. W AQQ nigdzie nie zostało użyte słowo "skórka", dlatego na tej podstawie całe AQQ Pomoc (strona www) posługuje się terminem "kompozycja". Tyle.

Zmieńcie wszystko na "motyw" tak, jak w Firefoksie i nie będziecie się kłócić między "kompozycją", a "skórką" :-P
  • SzczuplyNH lubi to

#24 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.02.03, 17:05

Co do wymagań - według mnie nie powinno się ich zmieniać bez uzgodnienia z Autorem, bo to jemu mają ułatwiać pracę, nie nam.
Więc kogo proponowalibyście jako pomoc do Buglisty z tym niezbędnym według Was "doświadczeniem programistycznym"?
Wareczek dlaczego chcesz nas zlikwidować? Może wystarczy zrestrukturyzować, np. odłączając zależność grupy na forum od pokoju czatowego i określić nowe zasady uczestnictwa?
Skoro nie będzie tagów, postaram się je dodawać ręcznie, żeby łatwiej było korzystać z wyszukiwarki.

Tu byłem.

#25 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.02.03, 19:31

Więc kogo proponowalibyście jako pomoc do Buglisty z tym niezbędnym według Was "doświadczeniem programistycznym"?

Ciężko wskazywać palcami na kogoś. Raczej powinny się zgłosić osoby chętne robić coś takiego. Jak kogoś na siłę wyznaczymy i nie będzie spełniał swoich obowiązków, to po co to? Jeśli już miałbym wyłaniać kogoś z tłumu i ta osoba miałaby nie być w grupie Wtyczkopisarzy (wiadomo, zajęci na maxa) to byłby to UsagiAddict.

Wareczek dlaczego chcesz nas zlikwidować? Może wystarczy zrestrukturyzować, np. odłączając zależność grupy na forum od pokoju czatowego i określić nowe zasady uczestnictwa?

Może i tak...

#26 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.02.03, 19:53

Za chiny żadne UsagiAddict. Ciągle spiera się tylko z VPN na Bugliście. To by dopiero było, gdyby jeszcze miał z nim pracować. UsagiAddict nie potrafi pilnować porządku i zachowuje się na Bugliście dziecinnie, patrząc na jego praktycznie co drugie zgłoszenie. Nie tylko wiedza się liczy, ale i podejście do całej sprawy i w związku z tym UsagiAddict zostaje automatycznie zdyskwalifikowany. Szczerze powiem, bo akurat miłością do VPN ode mnie to nie pachnie zbyt często, a może i nawet w ogóle, ale jak tak przemyśleć całą sprawę, to z tego forum do zarządzania Buglistą nadaje się tylko on. A gdybym miał wybierać osobę, która miała by mu ewentualnie, i zaznaczam słowo ewentualnie, bo VPN sam powiedział, że pomocy raczej mu nie potrzeba, to wybrał bym chyba Tomka bądź 32matrixa. Są to osoby ułożone i mocno obeznane w temacie AQQ.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#27 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.02.03, 20:04

Wyrocznia czytaj dokładnie to, na co odpowiadasz. Ja nikogo nie zmuszam, ani nikogo nikomu nie sugeruję. Wyraziłem tylko moją opinię.

I pamiętaj, że praca taka jak ta, to nie zabawki koleżków. To obowiązek zarówno wobec programisty jak i użytkowników.

#28 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2010.02.03, 22:05

Gdyby UsagiAddict wyraził chęć pomocy w bugliście to byłbym na tak. Chłopak zna się na programowaniu czyli od strony technicznej wiedział by co się z czym je ;)

#29 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.02.09, 17:45

Niestety, ale muszę się zgodzić z tym co wyżej napisał Wyrocznia i nawet nic nie muszę dodawać, może poza jednym, że jedynym ewentualnym pomocnikiem, który zniósłby trudy Buglisty wydaje mi się Tomek. Chyba nawet bardziej jako zastępca niż pomocnik, bo przecież w tej chwili nie odczuwam, że sobie nie radzę. Zapewne zarzucicie mu, że nie jest programistą, ale co z tego?

Tu byłem.

#30 Loosa

Loosa

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2010.02.09, 18:08

Nie wiem, czy tylko ja tak to widzę, ale uważam, że ten temat nie ma najmniejszego sensu. Użytkownicy swoje, VPN swoje, jakby każdy gadał w innym języku i wszyscy nawzajem się nie rozumieli. Najlepiej będzie po prostu zakończyć tą bezpłciową dyskusję.

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.

#31 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.02.09, 18:46

Dlaczego nie ma sensu? Ja widzę, że wszystko się wyjaśniło, mogłem swobodnie wyjaśnić wątpliwości, odpowiedziałem konkretnie na pytania. Żadnych szczególnych konfliktów nie widzę, więc w czym problem?
  • AK-47 lubi to

Tu byłem.

#32 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2010.03.10, 10:47

Od kiedy to osoba zajmująca się buglista nie umie zgłaszać błędów? :lol: Ba, poucza sama siebie o tym, że nie umie :P Klik :D Epic fail VPN :-D
  • UsagiAddict lubi to

#33 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.03.10, 11:58

No raczej Twój fail i to big fail. Zmieniałem statusy swojego zgłoszenia w zależności od tego na jakim był etapie, żebym o nim nie zapomniał, a gdy nie wpiszę treści posta przy zmianie statusu na "Do uzupełnienia" wstawia się tekst z automatu.
Podsumowując: naprawdę nie masz co robić, tylko potrafisz się wyśmiewać na każdym kroku. I w ogóle po co ja się tłumaczę i odpowiadam na takie mizerne zaczepki (pytanie retoryczne)? Następnym razem bardziej się postaraj.
  • Ronnie lubi to

Tu byłem.

#34 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2010.03.14, 19:15

Proszę o usunięcie VPN ze jego stanowiska tj. zajmowaniem się buglistą. Od kiedy to taka osoba może sobie zgłaszać błąd bez podania wymaganych danych zaś wszystkich innych miesza z błotem, odrzuca zgłoszenia itp bo nie ma durnego logu? Sory ale to tak jakby moderator czy admin łamał najważniejsze zasady regulaminu. VPN jest niekompetentną osobą!
  • MichaelP i matiss lubią to

#35 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.03.14, 19:26

Podaj dobrego kandydata na miejsce VPN-a. Posiadającego podobną wiedzę, podobną ilość wolnego czasu i według Ciebie o większych kompetencjach do sprawowania tej funkcji.

#36 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.03.14, 19:28

W takich wątkach jak ten, oczywiste jest, że wymagany będzie log z logowania zdarzeń.. VPN go nie podał, a mimo wszystko zatwierdził zgłoszenie.. Poprosiłem go (na blipie, gdyż tam mam do niego kontakt) o uzupełnienie zgłoszenia o wymagane informacje, i powiedziałem że zmienię status zgłoszenia na 'Do Uzupełnienia' (klik reakcja: klik i klik).

Wg. mnie jest to nie fair, że my - 'zwykli' [patrząc z poziomu buglisty] użytkownicy musimy uzupełniać wszystko (niejedni wyrażali frustrację czy sprzeciw, np. UsagiAddict nie uzupełnił do tej pory sygnaturki o wymagane info :P), a VPN od tak zatwierdza swoje zgłoszenia..

#Edit: UsagiAddict?
Projekt w jakim biorę udział:
RemoteCamp.com - track your remote employees work

#37 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.03.14, 19:30

Behericie nie uważasz, że się trochę ośmieszasz wymyślaniem coraz to nowych "haków" na mnie? Log znajduje się w informacjach opcjonalnych i to ja decyduję czy w danym zgłoszeniu jest potrzebny czy też nie. Z kolei wszystkie zawsze wymagane informacje mam umieszczone w sygnaturze, więc zapytam: o co Ci chodzi, chłopie?
  • AK-47 lubi to

Tu byłem.

#38 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2010.03.14, 19:49

Log znajduje się w informacjach opcjonalnych

Aaaaaa czyli wszystkie te Twoje kłótnie o log na bugliście były nie podstawne?

to ja decyduję czy w danym zgłoszeniu jest potrzebny czy też nie.

Dziękuję bardzo. Właśnie VPN udowodnił, że jest odpowiedni na to stanowisko. Świadczy o tym jego wiedza na temat programowania, tworzenia aplikacji itp technicznych rzeczy.
Fakt, są błędy co nie wymagają logów ale to może stwierdzić Oconnel lub osoba co zna się na rzeczy. Dlatego też dodatkowa osoba powinna się zajmować buglistą co zna sprawę od strony merytorycznej.

więc zapytam: o co Ci chodzi, chłopie?

II. Korzystając z mechanizmów forum, nie wolno w jakiejkolwiek formie:
7. wdawać się w prywatne spory ani prowokować ich;

Dziękuję za uwagę.

@Wareczek Ok, ale takie wytypowanie nie może się odbyć od zaraz. W wolnej chwili napiszę Ci na priv :)

#39 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.03.14, 19:57

Czy wy musicie skakać sobie do gardeł przy każdej nadążającej się okazji? Jak się nie uspokoicie to dostaniecie klapsa ;)

Co do buglisty, to proponuję tak:
- w sytuacjach oczywistych (wywalanie AQQ, wyskakujący błąd przy konkretnej czynności) domagać się logów, przepisów na błąd itp
- w pozostałych sytuacjach akceptować zgłoszenie. W razie czego OC poprosi o log. To chyba nie problem dla niego? Bo kto jak kto, ale on najlepiej wie czego potrzebuje do naprawy.

Co do dodatkowej osoby, to też uważam, że by się taka przydała. Tylko obawiam się, że będą kolejne kłótnie między tymi osobami.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#40 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.03.14, 20:11

Aaaaaa czyli wszystkie te Twoje kłótnie o log na bugliście były nie podstawne?

Nie, w zgłoszeniach, w których jakikolwiek log wydaje się konieczny, zawsze go wymagam. Przytoczony wcześniej zgłoszony przeze mnie błąd z usuwaniem listy GG z serwera jest łatwo odtwarzalny (to po pierwsze), a po drugie jestem na tyle często dostępny, że najpóźniej w ciągu kilku godzin jestem w stanie uzupełnić zgłoszenie, gdyby była taka konieczność, w przeciwieństwie do innych zgłaszających, którzy często coś napiszą, a potem zapominają o tym i nie można się doprosić o uzupełnienie.

Dziękuję bardzo. Właśnie VPN udowodnił, że jest odpowiedni na to stanowisko. Świadczy o tym jego wiedza na temat programowania, tworzenia aplikacji itp technicznych rzeczy.
Fakt, są błędy co nie wymagają logów ale to może stwierdzić Oconnel lub osoba co zna się na rzeczy. Dlatego też dodatkowa osoba powinna się zajmować buglistą co zna sprawę od strony merytorycznej.

Co w tym dziwnego? Zawsze tak było, dopiero teraz się obudziłeś? W wątpliwych sytuacjach wolę poprosić o log, żeby oszczędzić pracy Autorowi. Nie ma osoby, która zna AQQ lepiej niż Autor, więc może się tak zdarzyć, że nawet ta dodatkowa osoba poprosiłaby o log nawet, gdyby się później okazało, że się nie przyda.

II. Korzystając z mechanizmów forum, nie wolno w jakiejkolwiek formie:
7. wdawać się w prywatne spory ani prowokować ich;

Dziękuję za uwagę.

Nie znalazłem solidnych podstaw do argumentów przeciwko mojej działalności na Bugliscie, dlatego uważam je za naciągane i skierowane przeciwko mi osobiście, a nie temu co robię. Dlatego zapytałem czy są jakieś inne przesłanki do spełnienia żądania Beherita.

Co do poruszonego tutaj "kandydata" w osobie UsagiAddict - jest to prawdopodobnie jedna z ostatnich osób, która się nadaje. Nie pod względem merytorycznym, a zachowania. Mimo moich wielokrotnych próśb i upomnień o dodanie do sygnatury podstawowych informacji, wielokrotnie mnie ignorował i robił na złość, a czasem wręcz wklejał kompletnie nieczytelne raporty o całym sprzęcie komputerowym jaki posiada. Tym samym utrudniał nie tylko mi życie, ale przede wszystkim Autorowi, który sobie życzył, aby stali testerzy umieścili w sygnaturach wspomniane informacje. Czy coś więcej muszę dodawać?
  • AK-47 lubi to

Tu byłem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych