Skocz do zawartości

Gra Makao

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wtyczka makao (42 użytkowników oddało głos)

Czy chcesz grę makao ?

1. Tak (31 głosów [73.81%])

Procent z głosów: 73.81%

2. Nie (3 głosów [7.14%])

Procent z głosów: 7.14%

3. Nie mam zdania (8 głosów [19.05%])

Procent z głosów: 19.05%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Gość_Dj_Technova_*

Gość_Dj_Technova_*
  • Gość

Napisano 2010.02.06, 11:49

Czy byłaby mozliwość zrobienie wtyczki z grą w makao??
Chicznyk jest :D i stataki tez są wiec dlaczego nie makao??
Wypowiedzi mile widziane ;).

#2 Ice_men

Ice_men

Początkujący

• Przyjaciel
  • 43 postów

Napisano 2010.02.06, 14:19

nie mam zdania bo ... wtyczki uzywal nie bede, nie gram w gry na aqq :D

OS: Windows 8 |  IE10 x2oumu.png: zawsze najnowsza Beta | Kompozycja: Black Aero!
banner.gif

#3 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.02.06, 14:26

również zdania nie mam, najpierw musiałbym rozpracować na czym ta gra polega :P no, ale jeśli ktoś zrobi takową wtyczkę..

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika

#4 klinacz

klinacz

Początkujący

• Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 2010.02.06, 14:36

Jestem za, lubię grać w makao więc, pewnie bym korzystał : D
Dołączona grafika

#5 KAmerOK

KAmerOK

Plugs dev

• Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2010.02.06, 14:50

Ja nie umiem grać w żadne statki czy chińczyka ale wtyczka czemu nie może ktoś się skusi grać :)
jestem za :)

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64

#6 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2010.02.06, 14:52

Makao to jedna z najlepszych gier karcianych. Wiec pomysl z wtyczka jest jak najbardziej celny. Oczywiscie popieram ( wtyczka do gry w pokera tez bym nie pogardzila)

w1n8.jpg

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of frendship never say die, let the wine of frendship never run dry.

#7 Chronos

Chronos

Początkujący

• Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 2010.02.06, 15:43

No jasne, że tak ^^ Od razu można zaproponować o wiele więcej gier a na końcu bardziej rozwinięte typu: monopoly ;]
Version AQQ: najnowsza beta ^ Kompozycja: Black Inspiration by Linkfan.
Wtyczki: Antyspam/AQQ-Last-Seen/AQQPajacykEx/AQQRadio/AQQRestarter/AutomationDate/Blocker/BugReport/Chińczyk/Okręty/Inwigilator/Korektor/SpellChecker/Pogoda/QuickQuote/Responder/SendState/TuneStatus

#8 Gość_Dj_Technova_*

Gość_Dj_Technova_*
  • Gość

Napisano 2010.02.06, 21:06

@Ussagi: Wejdź na kjakies gry online i spróbuj kilka dni pograc z ludźmi w te grę to potrenujesz ^^

@Kamerok: W stataki tez nie bardzo mi szło, chińczyka pierwszy raz grałam i jakos mi idzie :), więc myślę, ze Tobie tez sie uda ^^

#9 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.02.06, 21:27

Tak, makao to super gra :D Z tym, że ma bardzo pokręcone zasady (i tu mógłby być problem ^^), i praktycznie zależą one od osoby która Cię uczy i jak je pamięta :P zasady z wikipedii, myślę że powinniśmy grać według tych zasad ;)

Ogólnie: każdy dostaje po pięć kart, rozdający [tu -> wtyczka] daje kolejną kartę z kupki na stół (nie może być to 2, 3, 4, Walet, Król i As gdyż one mają 'funkcje'), i kolejne osoby muszą dobrać karty tak, żeby pasowały kolorem lub wartością (np. na 5 kier można kłaść 10 kier albo 5 trefl) ; jeśli nie masz pasującej karty, dobierasz z kupki.. Jeśli karta pobrana z kupki pasuje, to można ją położyć od razu. Celem gry jest zejście (pozbycie się) wszystkich kart, przy czym gdy jedna nam zostaje trzeba powiedzieć 'makao' -> jak tego nie powiemy, inny gracz może "zgłosić" to (powiedzieć, wykrzyknąć :P) i wtedy gracz z jedną kartą musi dobrać 5 z kupki :P Gdy na kupce nie ma już kart, jedną (tą z wierzchu) kartę ze stosu się zostawia, resztą bierze, tasuje i dodaje do kupki... Optymalnie gra się w 2, 3 i 4 osoby, gdy jest więcej trzeba dobrać kolejną talię ;)

Funkcje 2jek, 3jek, 4ek, Waletów, Królów i Asów są opisane na Wikipedii (link wyżej), w sekcji 'Podstawowe warianty gry' [[ dodam od siebie, że ja grałem bez Jokerów - IMO lepiej ;) ]]

Co jeszcze? Gra się normalnymi kartami, a jak widać gra i jej zasady zbliżone są trochę do UNO.. Aha, tu można pograć w makao ;) [ wymagane jest stworzenie konta, ale szybko idzie ;) - można grać jako anonim ]

Użytkownik karololszak edytował ten post 2010.02.06, 21:34

#10 Chronos

Chronos

Początkujący

• Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 2010.02.08, 00:58

Funkcje 2jek, 3jek, 4ek, Waletów, Królów i Asów są opisane na Wikipedii (link wyżej), w sekcji 'Podstawowe warianty gry' [[ dodam od siebie, że ja grałem bez Jokerów - IMO lepiej ;) ]]

To nie byłoby lepiej stworzyć najpierw grę z podstawowymi zasadami a następnie tworzyć odstępstwa? Niekoniecznie ten kto napisałby wtyczkę musiałby wszystko ustawiać. Lepiej byłoby jak to my byśmy ustalali zasady. Ja np. swego czasu grałem z kumplami na zmienionych zasadach, to później, gdy usiadłem do gry w necie otwarłem oczy widząc inne zasady.
Version AQQ: najnowsza beta ^ Kompozycja: Black Inspiration by Linkfan.
Wtyczki: Antyspam/AQQ-Last-Seen/AQQPajacykEx/AQQRadio/AQQRestarter/AutomationDate/Blocker/BugReport/Chińczyk/Okręty/Inwigilator/Korektor/SpellChecker/Pogoda/QuickQuote/Responder/SendState/TuneStatus

#11 GuardianCoyote

GuardianCoyote

Bywalec

• Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 2010.02.08, 10:52

Nie mam zdania- wtyczka niby ciekawy pomysł- i sporo osób pewnie będzie z niej korzystało ;) Ja jednak nie mam tylu znajomych w sieci Jabber aby fajne partyjki z tego wyszły ;)

" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

-W.Suworow

#12 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2010.02.08, 13:00

Pomysł ciekawy. Żeby była jeszcze opcja grać więcej niż w dwie osoby (jednak nie więcej niż cztery- bo by talii zabrakło :D)

When dark evil strides across the land, and even noble hearts shrink in fear,
there are always warriors of pure spirit who take up the sword and stand their ground...

OS: Seven x64 SP1, Aqq: najnowsze, IE: 9, Wtyczki: GG,SMS, Antyspam, Aqq Last Seen, SpellChecker, Automation Date, State Notifier, StayOnTop, TuneStatus, Korektor, czasem inne - wszystkie w miarę możliwości aktualizowane.

#13 blaast

blaast

Początkujący

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2010.02.08, 15:47

Świetny pomysł! Znalazłem coś takiego w sieci: Makao. To program podobny do windowsowego Pasjansa, tylko że gra się w Makao. Można by zrobić coś na ten sposób

#14 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.02.08, 18:13

[[ dodam od siebie, że ja grałem bez Jokerów - IMO lepiej ;) ]]

To nie byłoby lepiej stworzyć najpierw grę z podstawowymi zasadami a następnie tworzyć odstępstwa?

@Chronos: ja tak tylko napisałem, że grałem bez Jokerów i taka gra bardziej mi się podobała, nie sugerowałem żeby od razu robić taką wersję wtyczki :] Oczywiście, zgadzam się, że lepiej najpierw stworzyć grę na podstawowych zasadach :)

Ja jednak nie mam tylu znajomych w sieci Jabber aby fajne partyjki z tego wyszły ;)

@GuardianCoyote: no tak, może i Ty nie masz, ale np. ktoś ma Ciebie w kontaktach i kilka innych osób i wtedy możesz zagrać partyjkę z osobami bliżej Ci nie znanymi ;)

Żeby była jeszcze opcja grać więcej niż w dwie osoby (jednak nie więcej niż cztery- bo by talii zabrakło :D)

@wally_m82a1: Grania tylko w dwie osoby ja sobie nie wyobrażam :D Czemu sądzisz że w nie więcej niż cztery? Można przecież na dwie albo więcej talii grać ;)

#15 Gość_Dj_Technova_*

Gość_Dj_Technova_*
  • Gość

Napisano 2010.02.10, 12:44

Już nie można grać na kurniku nie publicznie generując link do prywatnego stołu...
było takie coś"Graj w makao przez/na gg" coś takiego...a teraz tego nie widzę... :blink: :rolleyes: chciałabym żeby taka wtyczka powstała...byłoby fajnie...;)

#16 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2010.02.10, 13:03

Ja osobiście nie grałbym w Makao bo już zapomniałem jak w to się grało :) Ale oczywiście taka wtyczka mogłaby powstać, gdyż na pewno wiele osób zainteresowało by się właśnie tą grą.

#17 Gość_Dj_Technova_*

Gość_Dj_Technova_*
  • Gość

Napisano 2010.02.12, 16:15

Trzeba przypomnieć sobie jak się w to grało i bedzie git. :]

#18 Czajo

Czajo

Redaktor Strefy AQQ

• Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2010.02.12, 20:29

jestem jak najbardziej za, zwłąszcza że uwielbiam kurnikowe makao <3 :D