Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uprawnienia grupy AQQ Pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.02.06, 20:46

Od dziś grupa AQQ Pomoc posiada dodatkowe uprawnienia związane z obsługą forum pomocy technicznej. Grupa ta otrzymała prowadzenie danego forum z dostępem do korzystania z szablonów moderacyjnych. Do dyspozycji posiadacie dwa szablony:
- Do kosza - przenoszący temat do kosza pozostawiając w danym forum odnośnik przekierowujący.
- Uznaj za rozwiązane - który doda na początku nazwy tematu tag "[rozwiązany]", zamknie temat oraz doda w nim odpowiedź z krótką informacją.

Chodzi głównie o to, żeby w tym forum wszystkie rozwiązane problemy były stosownie oznaczane. Dzięki czemu inni użytkownicy chętni pomóc będą wiedzieli na jaki problem mogą udzielić jeszcze pomocy. W związku z tą sprawą członkowie grupy proszeni są o "przetrzepanie" całego forum pomocy technicznej i stosowne oznaczenie tematów z rozwiązanymi problemami.
  • Magnes lubi to

#2 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2010.02.09, 21:21

Teraz to by się przydało jakieś osobne Archiwum na Rozwiązane problemy, bo tomek naspamował (uczy się od najlepszych ;) ) i żeby znaleźć aktywny watek trzeba przejść na kolejne strony. A to temat ledwo z przed kilku godzin.
  • hex lubi to

#3 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2010.02.09, 21:34

(uczy się od najlepszych ;) )

Ma dobrych nauczycieli z wieloletnim stażem. :P

Tak szczerze mówiąc popieram stiva, bo nie dość, że wszystko leży na sobie, to ciężko jest znaleźć to co się szuka. Niby jest nawias z przodu, ale co to da skoro nierozwiązane problemy będą się mieszać z rozwiązanymi. To tak jakby wrzucić stabilne wersje jak i beta do jednego wora.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#4 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.02.10, 10:43

Od tego jest filtrowanie tematów w forum, żeby z niego korzystać.

Za bardzo się przyzwyczailiście do starych zwyczajów z forum gdzie archiwów było tyle samo co aktywnych forów. W ogóle bardzo prawdopodobne, że aktualne archiwa zostaną zlikwidowane, a tematy powrócą do swoich prawidłowych działów, ale to jeszcze nie teraz.

#5 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.02.10, 10:49

Wareczek, tutaj bardziej chodzi o nowych użytkowników. Część z nich mimo nieużywania wyszukiwarki/filtrowania widząc od razu temat podobny do tego co chcą założyć otwierają go zamiast robić dubla.

Acha, jak już o filtrowaniu mowa. Nie można dodać filtru w Pomocy technicznej 'nierozwiązane'?

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#6 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.02.10, 10:51

Część z nich mimo nieużywania wyszukiwarki widząc od razu temat podobny do tego co chcą założyć otwierają go zamiast robić dubla.

Możesz jaśniej?

Nie można dodać filtru w Pomocy technicznej 'nierozwiązane'?

Przecież prosta sprawa. Uruchamiasz filtr pozostawiający w forum tylko otwarte tematy.

filtr.png

#7 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.02.10, 10:58

Chodziło mi o to, że jak nowa osoba wchodzi na forum pomocy technicznej i widzi otwarty temat z problemem takim samym jak ona, to nie zakłąda nowego tematu tylko się dopisuje w tamtym. Niewiele osób używa szukajki, jeszcze mniej filtrowania.

Co do filtrowania to fakt, niedopatrzenie ;)

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#8 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.02.10, 11:19

Chodziło mi o to, że jak nowa osoba wchodzi na forum pomocy technicznej i widzi otwarty temat z problemem takim samym jak ona, to nie zakłąda nowego tematu tylko się dopisuje w tamtym.

Dlatego właśnie rozwiązane tematy są zamykane. Jeśli ktoś dopisze się do otwartego tematu, to co ja niby mogę poradzić od strony technicznej? Tego nigdy nie ogarniesz. Ewentualnie można dodać zapis do regulaminu danego forum.

#9 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.02.10, 11:51

Ale jeśli an stronie jest 90% zamkniętych tematów, to nie widać tych otwartych :P

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#10 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.02.10, 11:53

To minie. Zamknięte wątki będą leciały na koniec listy. Zawsze mogę zrobić to tak, jak jest w forum technicznym, filtr ukrywania zamkniętych tematów jest domyślnie aktywny.

#11 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.02.10, 17:43

Nie no lekka przesada, nie można zrobić tak, że tematy zamknięte nie pokażą się w nowych postach? Loguje się na forum, biorę 'Wyświetl nową zawartość', a tam.. 16 stron! Przekopałem się przez wszystkie, by znaleźć otwarte tematy z nowymi postami, ale jednak przydało by się to usprawnić - przez np. nie pokazywanie tematów zamkniętych w nowych postach (np. jakiś checkbox 'nie pokazuj zamkniętych tematów czy coś), bo tego ogarnąć się nie da...

#12 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2010.02.10, 18:08

Wystarczy kliknąć na ikonkę działu, żeby oznaczyć go jako przeczytany, a reszta się pokaże, chociaż może akurat wtedy ktoś potrzebował pomocy.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#13 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.02.10, 18:20

@Pbo tak, oznaczy się jako przeczytany, ale dalej będę miał 16 stron, i nawet te same ikony zostaną - Dołączona grafika - nic się nie zmieni, oprócz tego, że 'przeczytałem' to (oznaczyłem tak)...

#14 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.02.10, 19:34

Trzeba przetrwać ten jednorazowy zabieg, żeby uporządkować sytuację.

Tu byłem.


#15 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2010.02.10, 20:09

ale dalej będę miał 16 stron

To, to już sobie możesz zmienić w ustawianiach forum.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#16 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.02.10, 20:32

1.

ale dalej będę miał 16 stron

To, to już sobie możesz zmienić w ustawianiach forum.

Mam ustawione, żeby jak najwięcej na każdej stronie wyświetlało... Chodzi mi o to, że nic nie ubywa, po oznaczeniu na przeczytane czy nie...
2.

ten jednorazowy zabieg, żeby uporządkować sytuację.

Jednorazowy? Teraz pewnie zacznie się przenoszenie do działu archiwum, bo teraz jest tam taki śmietnik, że trudno znaleźć aktywny wątek.. I to ma być porządek? ...

#17 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.02.10, 21:00

Teraz jest śmietnik, żeby w przyszłości było bardziej przejrzyście.

Tu byłem.


#18 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.02.10, 22:47

Takie to trudne, żeby stworzyć archiwum Pomocy technicznej? Bezsensowny pomysł z tymi tagami. Najlepiej to napisać po prostu posta z informacją, temat zamknąć i w archiwum. W przyszłości chcesz bardziej przejrzyście? Miło, że Twoim zdaniem przejrzystość to synonim do słowa burdel. Archiwum musi powstać.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#19 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.03.21, 23:11

Minęły już prawie dwa miesiące od czasu wprowadzenia tej zmiany na forum. Jakie wrażenia odnosicie co do tych zmian? Dało się przyzwyczaić? Jest wygodniej? Czy jednak nadal upieracie się przy złym pomyśle na archiwum dla tematów w tym dziale?

#20 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2010.03.21, 23:46

Ja się już przyzwyczaiłem. IMHO jest raczej trochę wygodniej, bo wystarczy przeszukać jeden dział i się zna odpowiedź czy było już takie pytanie czy nie. Jak na razie nie mam co do tejże funkcji żadnych wątpliwości.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych