Skocz do zawartości

Zdjęcie

[odrzucono] Powiązania dla protokołu.

• Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: [odrzucono] Powiązania dla protokołu. (31 użytkowników oddało głos)

Czy chcesz opcji cofającej powiązania?

1. Głosowano Tak (24 głosów [77.42%])

Procent z głosów: 77.42%

2. Nie (5 głosów [16.13%])

Procent z głosów: 16.13%

3. Jest mi to obojętne (2 głosów [6.45%])

Procent z głosów: 6.45%

Głosuj

#1 Monczkin

Monczkin

Adept

• Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 2008.09.23, 08:38

Witam.

Ostatnio OC dodał opcję powiązania linków z komunikatorem.

Uważam, że powinna pojawić się również opcja cofająca powiązanie.

Dlaczego? Załóżmy, że ktoś chce przetestować inny komunikator i np. kliknięcie na link gg:1234567 spowoduje uruchomienie AQQ. Załóżmy, że ktoś odinstaluje AQQ i powiązania z jakiś przyczyn zostaną utrudniając pracę innego komunikatora, etc.

Dzięki tej opcji każdy, bez problemu, będzie mógł zmienić ustawienia, z poziomu komunikatora bez potrzeby grzebania w systemie operacyjnym.

Użytkownik wu112 edytował ten post 2010.05.29, 16:28

XMPP... e... a o co chodzi?
Windows Vista SP2 | AQQ - zawsze najnowsza beta/stabilna | RSS | Fx 3.6.x | IE 8 | ProStandard | w dni wolne oraz po 15 w dni robocze
Windows XP HE/PROF. SP3 | AQQ - zawsze najnowsza beta/stabilna| RSS | Fx 3.6.x | IE 8 | ProStandard |poniedziałek - piątek od 7 do 15

#2 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.09.23, 10:11

Nie jestem pewien czy ten temat już nie był, ale tak czy inaczej jestem na TAK i może nie ze względu na to czy by mi to utrudniło czy nie, ale jestem za pełna ”konfiguralnością ” (o ile jest takie słowo) w programach, a szczególnie komunikatorach.
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#3 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.09.23, 10:23

Ale czy w takim przypadku ten drugi komunikator nie powinien sam stworzyć takie połączenie?

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#4 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.09.23, 10:32

Senega@ Niby powinien stworzyć powiązanie automatycznie, ale czy AQQ nie zablokuje wtedy takiego powiązania ?? Ale możliwość wyłączenia powiązania i tak powinna być w AQQ !
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#5 Monczkin

Monczkin

Adept

• Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 2008.09.23, 10:37

Nie jestem pewien czy ten temat już nie był

Tematu nie kojarzę, ale pisałem o tym w temacie z którąś betą

Senega, teoria, teorią, a praktyka praktyką ;)
Chodzi o to, żeby uniknąć ewentualnych problemów, jakie mogłyby się pojawić. Nie sadzę, żeby to było trudne do zrobienia, a może się przydać.
XMPP... e... a o co chodzi?
Windows Vista SP2 | AQQ - zawsze najnowsza beta/stabilna | RSS | Fx 3.6.x | IE 8 | ProStandard | w dni wolne oraz po 15 w dni robocze
Windows XP HE/PROF. SP3 | AQQ - zawsze najnowsza beta/stabilna| RSS | Fx 3.6.x | IE 8 | ProStandard |poniedziałek - piątek od 7 do 15

#6 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.09.23, 12:04

Chodzi mi o takie coś jak ma FF czy *dobre* czytniki poczty, że przy starcie programu sprawdza swoje protokoły i ewentualnie zadaje pytanie czy ustawić je na siebie. Tak też powinno działać AQQ jak i innych programach. Nie ustawiać automatycznie tylko w interakcji z użytkownikiem.

#7 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.23, 15:20

Zdecydowanie jestem za i będę popierał kazdą inicjatywę, która mówi:
"Jeżeli AQQ coś robi z systemem, to musi umieć te zmiany przywrócić".

#8 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.23, 16:08

Bardzo mi brakuje takiej opcji. AQQ mimowolnie powiązało mi numery sieci GG z programen AQQ, wbrew mojej woli. I teraz częsot klikanie w linki tylko utrudnia mi życie. Jetsem zdecydowanie za, bo moze ktoś nie chce, zeby cokolwiek mu wyskakiwało przy linku-numerze (to jest chyba możliwe gdy ma się tylko AQQ i w nim rozwiązanie linków).
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#9 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2008.09.23, 17:02

A czy macie np. w przeglądarce internetowej możliwość "cofnięcia" powiązania? Nie. Dlaczego? No zastanówcie się dlaczego :) Propozycja IMHO nie ma sensu...
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#10 Kornik

Kornik

Bywalec

• Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 2008.09.23, 17:07

Cofnięcia? Chodzi o domyslną przeglądarkę czy np. gg:000000? Bo w Operze te powiązania z AQQ itd. można edytować. A domyślna przeglądarka to nie wiem. Na pewno można ustawić skojarzenia z http, html, htm itd.. :)
Ja też mam LastFM ^^

#11 Jaco

Jaco

Bywalec

• Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.09.23, 17:38

Rozchodzi się o głupie cofnięcie powiązań (dosłownie stworzenie przycisków: dwu funkcyjnych) a tyle z tym zachodu. I tak jak było wspomniane wcześniej np. w Operze same powiązania oczywiście że można cofnąć :P i tak też powinno być w Aqq.
Zresztą sonda wyraźnie mówi czego lud chce.
Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#12 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.23, 17:51

A czy macie np. w przeglądarce internetowej możliwość "cofnięcia" powiązania? Nie. Dlaczego? No zastanówcie się dlaczego

Bo producenci tych programów tego nie chcą?
To, że czegoś gdzieś nie ma jest właśnie antyargumentem.
Argumentem jest: "Patrzcie, tam i tam nie ma, a u nas jest"

#13 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2008.09.23, 18:01

Nie ma tego nigdzie ponieważ, po pierwsze trzeba by trzymać stare powiązania gdzieś na boku. Po drugie, nie wiadomo czy dana aplikacja w ogóle jeszcze istnieje. Być może użytkownik ją odinstalował? Wówczas AQQ powiąże dane protokoły z nie istniejącym programem. Nie znam żadnej aplikacji, która pozwala na tzw. cofkę. Nawet wspomniana Opera nie posiada takiej funkcji (jest tylko edycja, ale ręczna). No i oczywiście pozostaję również argument który podał ooi :) Generalnie nie zamierzam komplikować ustawień aż tak bardzo. Jeżeli ktoś potrzebuję innego powiązania, to dokona go z poziomu innego programu (tego którego chcę używać).
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#14 Marooned

Marooned

Bywalec

• Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.09.23, 19:04

Nie znam żadnej aplikacji, która pozwala na tzw. cofkę.

Choćby ACDSee, ale takich programów jest wiele.

A czy dodać to do AQQ: jest mi to całkowicie obojętne. Dałem tylko znak, że takie programy istnieją i mają się dobrze.
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#15 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.09.24, 07:57

@OC - a może nie cofniecie na to co było przed powiązaniem tylko przerwać wiązanie?

#16 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.24, 14:07

Chyba dlatego wynikło nieporozumienie.
Ja cały czas myślałem jak Senega i dlatego nie rozumiałem sprzeciwu Oconnela.

Możliwe, że Oc zasugerował się słowem "przywrócić" z mojej wypowiedzi wcześniejszej.
Miałem na myśli, by AQQ "wymazywałoby się" z systemu jeżeli samo narobiło tam jakiś zmian poprzez swoje ustawienia.

#17 GumaSzpieg

GumaSzpieg

Bywalec

• Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 2008.09.24, 22:40

jak na mój rozum to Oc chodziło o to, że '...producenci tych programów tego nie chcą?'. ;)

dałem głos na 'tak', ale chyba zbyt pochopnie, bo jak powiedział Oconnel można tego dokonać z poziomu innego programu.
Tak, że aktualnie zwisa mi to i powiewa ;)

#18 Gacek

Gacek

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.09.27, 20:42

Przeczytałem wszystkie posty, ale nie znalazłem jednego.. argumentu dla którego warto by kasować powiązanie.
Program instaluje się w jakimś celu.. tym celem jest to by go używać.
Co da Wam skasowanie powiązania? Jedynie to, że program nie zostanie wywołany do zrealizowania rozmowy z kontaktem ze strony internetowej. To jedyny argument jaki mi przychodzi na myśl.. Sam nie wiem. Mam mieszane uczucia. Może by tak ktoś ewentualnie wtyczkę napisać co by kasowała w razie potrzeby powiązania:)
A jeżeli już chcemy by inny program przejął tą właściwość to i tak będzie go trzeba zainstalować.
Pełna konfigurowalność: TAK ,ale tam gdzie jest ona potrzebna. To ustawienie jak na razie traktuję jako bajer.
Sprzęt: Laptop ACER Aspire 5112
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + StayOnTop)
Kompozycja: ProStandard
System: Windows 7 Professional + updates
Przeglądarka: Firefox 6 + IE9 (zawsze najnowsze)

#19 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.02.07, 01:51

Propozycja na trackerze. LINK

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych