Skocz do zawartości


Zdjęcie

[zrealizowano] Synchronizacja list kontaktów GG i AQQ 1.x z serwerem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: [zrealizowano] Synchronizacja list kontaktów GG i AQQ 1.x z serwerem (35 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz przedstawioną propozycję?

  1. Głosowano Tak (25 głosów [71.43%])

    Procent z głosów: 71.43%

  2. Nie (3 głosów [8.57%])

    Procent z głosów: 8.57%

  3. Nie mam zdania (7 głosów [20.00%])

    Procent z głosów: 20.00%

Głosuj

#1 Mi2

Mi2

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 2008.09.23, 11:09

Witam. Mam taki pomysł, żeby lista kontaktów AQQ 1.x i GG była synchronizowana z serwerem. Dzięki temu otrzymalibyśmy coś podobnego do Jabberowego rozwiązania.

Chodzi o to, żeby przy każdym uruchomieniu AQQ pobierało naszą listę z serwera (zachowując kontakty, które dotąd były w AQQ i dołączając je do listy) i przy każdej zmianie (dodanie lub usunięcie kontaktu) zapisywało ją na serwerze. Dzięki temu nasza lista kontaktów zawsze byłaby zarchiwizowana na serwerze.

Oczywiście tą funkcję proponuję jako opcję, ponieważ pewnie nie wszyscy by z niej korzystali, ale z pewnością byłaby to ciekawa funkcja, która wyróżniałaby AQQ spośród innych komunikatorów.

The X-Progs creator
Komputer: Intel Core 2 Duo 2x1.86 GHz, 2 GB RAM, GeForce 8600GT, 250GB HDD, Windows 7 Home Premium + Kubuntu 10.04 Lucid Lynx
Oprogramowanie: Internet Explorer 8 (Domyślnie Google Chrome 5)/Rekonq


#2 Monczkin

Monczkin

    Adept

  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 2008.09.23, 13:06

Jestem jak najbardziej za. Proponowałem już to kiedyś, może teraz się uda :)

Dla mnie byłoby to idealne rozwiązanie, ponieważ korzystam z AQQ na różnych komputerach i nie zawsze mam czas na dokonywanie ręcznej aktualizacji kontaktów poza jabberowych. A tak, wszystko było by robione z automatu.
XMPP... e... a o co chodzi?
Windows Vista SP2 | AQQ - zawsze najnowsza beta/stabilna | RSS | Fx 3.6.x | IE 8 | ProStandard | w dni wolne oraz po 15 w dni robocze
Windows XP HE/PROF. SP3 | AQQ - zawsze najnowsza beta/stabilna| RSS | Fx 3.6.x | IE 8 | ProStandard |poniedziałek - piątek od 7 do 15

#3 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.23, 15:22

Ja się właściwie dziwię, że czegoś takiego nie ma.

Choć szczerze mówiąc nie korzystałbym, bo korzystam z transportów GG, to jednak rozwiązanie popieram.
Koniec problemów z "nie mam listy kontaktów" i/lub koniecznością robienia kopii zapasowej plików. Chociaż do pełni szczęścia brakowałoby eksportu pełnych vCard kontaktów.

#4 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.23, 16:06

Mi to w sumie obojetne. Na pewno tkai system ualtwily życie, ale ja dodaje dosć mało kontaktów (czyt. rzadko) i zawsze staram się zapisywać (i na serw i do pliku) więc taka opcja byłaby "na uboczu".
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#5 Jaco

Jaco

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.09.23, 17:23

Ta funkcja bardziej pasuje mi na wtyczkę niż integracje z programem. Nie zapominajcie też, że sieć Aqq 1.x przestaje istnieć. Sam import i eksport w zupełności mi wystarczy no chyba, że ktoś z was zmienia i dodaje po 20 numerów dziennie wtedy mogę go zrozumieć.
Jako wtyczka TAK
Jako integraca z programem NIE.
Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#6 Kornik

Kornik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 2008.09.23, 17:30

hmm... Czyli jak w Jabberze dla innych sieci tak? :) Ale wtedy trzeba, by było używać serwera aqq.eu, czy to by było osobno wysyłane na serwer? Bo jeśli to pierwsze to wg. mnie dalej, by się AQQ zamykało i byłoby to bez sensu. ;)

Czy to chodzi o zwykły serwer GG i tylko tak upodobnione?

Pewnie o to drugie i wtedy super. ;)
Ja też mam LastFM ^^

#7 Stoow

Stoow

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 163 postów

Napisano 2008.09.23, 17:31

A nie ma czegoś takiego jeszcze? Przecież 123456@plugin.gg.aqq.eu aż się prosi żeby go wykorzystać do tego celu. Chociaż import w innych klientach takiej listy byłby utrudniony ;) Serwer mógłby wysyłać te kontakty tylko do AQQ ale to wymagałoby powiadamiania go na czym siedzimy obecnie.

Dołączona grafika


#8 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.23, 17:55

Stoow, tu chodzi raczej o wysyłanie na serwer GG.

Jeżeli miałoby to korzystać z serwera aqq.eu to lepiej wysyłac tam vCard

#9 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.02.07, 01:48

Propozycja na trakcerze. LINK
 
Propozycja zrealizowana (2.3.0.35)

Użytkownik stivo edytował ten post 2011.10.30, 19:02





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych